Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#381 PostWysłany: 22 Sty 2022 12:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wydaje mi się, że stronka visitabudhabi jeszcze nie została updateowana. Bo ten najnowszy update zasad wjazdu dla turystów jest dopiero z wczoraj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: ZEA post-covid
#382 PostWysłany: 22 Sty 2022 17:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
NBE322 napisał(a):
Visitors odnosi się do rezydentów UAE. Im jest wolno wjechać do Abu Dhabi bez szczepienia, o ile mają test zrobiony (w UAE) nie dawniej niż 96h.

Dla nas istotne są reguły dla tourists czyli 2 dawki szczepienia + test PCR.
Test PCR może być zrobiony w UAE, i wtedy jest ważny 2 tygodnie, lub poza UAE i wtedy jest ważny 48h.


Lifehack jest taki, żeby przylecieć (będąc zaszczepionym, oczywiście) do Dubaju z państwa "z listy", i wtedy po wylądowaniu mamy obowiązkowy darmowy test PCR którego wynik możemy ściągnąć sobie potem ze stronki. I wtedy mamy bez dodatkowych kosztów test PCR z UAE z którym możemy przez 14 dni przedostać się do Abu Dhabi :)
Od kiedy taka sytuacja ze po wylądowaniu mamy darmowy PCR w Dubaju ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#383 PostWysłany: 22 Sty 2022 18:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Odkąd przyjmują turystów po starcie pandemii :)

Było wiele razy w tym wątku. Jest lista państw z których pasażerowie muszą się przetestować po wylądowaniu w Dubaju (i powinni się izolować do momentu otrzymania wyniku). Polska jest na tej liście obecnie. Ten test odbywa się na lotnisku, i jest darmowy. A mój tip to żeby co sobie ściągnąć i używać :)

Edit: nie ma Polski na liście


Ostatnio edytowany przez NBE322, 22 Sty 2022 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#384 PostWysłany: 22 Sty 2022 18:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
NBE322 napisał(a):
Polska jest na tej liście obecnie.

Gdzie jest aktualne lista? Bo na tej na stronie emirates nie ma Polski
Cytuj:
Passengers arriving in Dubai from the following countries will be required to take another COVID‑19 PCR test on arrival at Dubai International airport:

Afghanistan, Angola, Argentina, Azerbaijan, Bangladesh, Bosnia & Herzegovina, Brazil, Burundi, Cambodia, Chad, Chile, Democratic Republic of Congo, Djibouti, Egypt, Eritrea, Ethiopia, Georgia, Ghana, Guinea, India, Iran, Iraq, Ivory Coast, Jordan, Kenya, Kyrgyzstan, Lebanon, Liberia, Mauritania, Morocco, Myanmar, Namibia, Nepal, Nigeria, Pakistan, Philippines, Romania, Rwanda, Russia, Senegal, Sierra Leone, Slovakia, Somaliland, Somalia, South Africa, South Sudan, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tajikistan, Tanzania, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Uganda, Ukraine, Uzbekistan, Vietnam, Zambia, Zimbabwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#385 PostWysłany: 22 Sty 2022 18:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Sorry, faktycznie. Poprawiłem. Ale jeszcze niedawno była :)

Warto pamiętać że decydujące jest miejsce gdzie wsiadamy w bezpośredni samolot do Dubaju, a nie miejsce gdzie zaczynamy podróż. Czyli lecąc np. W6 z OTP łapiemy się na test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#386 PostWysłany: 29 Sty 2022 21:34 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jeżeli chodzi o unified number, który jest potrzebny do założenia konta w apce Alhosn, to po wjeździe do Dubaju można go znaleźć tutaj:
https://smartservices.icp.gov.ae/echann ... leValidity
wybierając paszport jako dokument i później Visa.
niestety numer mi nie pomógł, bo Alhosn twierdzi, że nie mam przypisanego numeru to telefonu w icp.
Próbowałem dodać numer w tym icp za pomocą usługi aktualizacji danych, ale sms (na emiracki numer) nie przychodzi.
Ogólnie chyba się poddam, bo i tak nikłe szanse, ale liczyłem na to, że Alhosn zaświeci się na zielono z polskim testem - wcześniej wysłałem formularz z danymi do approvala
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#387 PostWysłany: 30 Sty 2022 01:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
The UAE National Emergency Crisis and Disaster Management Authority (NCEMA) stated that:  “From January 29, entry into the UAE for arrivals from Kenya, Tanzania, Ethiopia, Nigeria, the Republic of the Congo, the Republic of South Africa, Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambique, Namibia and Zimbabwe is allowed again.”

https://www.telesurenglish.net/news/UAE ... -0001.html
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#388 PostWysłany: 30 Sty 2022 12:12 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
no dobrze, czyli podsumowujac bo juz sie pogubilam po tych wszystkich zmianach, na ten moment:
1. wjazd do Dubaju wymaga tylko jednego PCR (tzn na przylocie/na lotnisku nie wymagany juz jest dodatkowy test)
2. wjazd do Abu Dhabi np lądem tez nie wymaga dodatkowego testu zrobionego w UEA, wystarczy tylko ze test zrobiony PRZED wylotem jest nie starszy niz 48h

dobrze rozumiem?

PS: jak restrykcyjne jest omaseczkowanie ? na zewnatrz też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#389 PostWysłany: 30 Sty 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
1. tak
2. wymagany test PCR do 48h jeśli zrobiony w "home country", więc jeśli się łapiesz na tym samym to tak
https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-t ... afe-travel

maseczki na zewnątrz obowiązkowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#390 PostWysłany: 30 Sty 2022 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@trocha Rejestrowałeś się w ICA wypełniając ten formularz?
https://smartservices.icp.gov.ae/echann ... erArrivals

Ja wypełniłam formularz i otrzymałam kod QR na email. W kolejnym mailu, zgodnie z informacją podaną np tutaj https://www.thebreakingtimes.com/ica-re ... n-qr-code/ ma przyjść potwierdzenie, że dane zostały przetransferowane do apki AlHosn.
Pytanie czy tak będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#391 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:43 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
vistacash napisał(a):
2. wymagany test PCR do 48h jeśli zrobiony w "home country", więc jeśli się łapiesz na tym samym to tak

Fachowcy twierdzą, że test musi być zrobiony w Emiratach, z Polski nie jest honorowany.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#392 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
a oficjalna visitabudhabi.ae twierdzi, że 48h dla testu z "home country" będzie ok, a 14 dni dla testu z UAE

Cytuj:
Individuals without the Al Hosn app can alternatively present proof of full vaccination via either a full vaccination certificate from their home country or by showing full vaccination status in their home country mobile app, as well as a negative PCR test result within the last 14 days if the test was taken in the UAE OR within the last 48 hours if the test was taken in their home country. If the PCR test was taken in their home country, this is valid only for crossing the border from Dubai NOT for entry into any Abu Dhabi attractions or public venues.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#393 PostWysłany: 30 Sty 2022 16:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Dokładnie będzie honorowany test z Polski nie starszy niż 48h ale już meczetu na nim nie wejdziesz, do żadnej innej atrakcji również. Wiec chyba najrozsądniej zrobić PCR w Dubaju za 100 zł i cieszyć się wyjazdem w 100%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#394 PostWysłany: 30 Sty 2022 19:18 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
maginiak napisał(a):
@trocha Rejestrowałeś się w ICA wypełniając ten formularz?
https://smartservices.icp.gov.ae/echann ... erArrivals

Ja wypełniłam formularz i otrzymałam kod QR na email. W kolejnym mailu, zgodnie z informacją podaną np tutaj https://www.thebreakingtimes.com/ica-re ... n-qr-code/ ma przyjść potwierdzenie, że dane zostały przetransferowane do apki AlHosn.
Pytanie czy tak będzie.

tak, potwierdzenie o zapisaniu danych w Alhosn dostałem kilka godzin po kodzie qr, ale numeru telefonu tam chyba nie zapisują, bo zapewne wymagają numeru z UAE, przynajmniej w tym serwisie do aktualizacji danych jest wymóg numeru z UAE
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#395 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:35 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Lecę za 2 tygodnie do Abu Dhabi z Kijowa. Przylatuję do Kijowa o 11 wylatuję o 18.
:arrow: Czy muszę robić test w UA albo polski będzie ok?
:arrow: Test musi pochodzić z jakiegoś wyznaczonego przez rząd Abu Dhabi laboratorium czy ALAB (w przypadku polski) będzie ok?
:arrow: Gdzieś czytałem, że test musi mieć QR kod. Jak robiłem w ALAB to tam bez QR na wydruku. Jak z tym?
:arrow: Jeśli dobrze zrozumiałem na lotnisku w Abu Dhabi robię test (darmowy?) i ten test już można używać dla wjazdu do Dubai, tak?
:arrow: Jak to jest z tym testem na 6 dzień?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ZEA post-covid
#396 PostWysłany: 02 Lut 2022 15:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy na dzień dzisiejszy cokolwiek poza wynikiem PCR jest konieczne aby wylecieć z KTW do DXB? Wizzair przysyła formularze których link się nie otwiera, czy ktoś to sprawdza w KTW? Czy trzeba wypełniać aplikację C19 DXB Smart?


Ostatnio edytowany przez eroberto1, 02 Lut 2022 15:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#397 PostWysłany: 02 Lut 2022 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Domyślam się że pytasz o to, co potrzeba poza wynikiem PCR ?
Nic więcej, wystarczy PCR w języku angielskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#398 PostWysłany: 02 Lut 2022 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Te wszystkie posty zasiały tylko mętlik w głowie. Czyli lecąc w czwartek LO z WAW do DXB jako osoba zaszczepiona również dawką przypominającą, muszę zrobić test RT-PCR np. we wtorek i... tyle? Test sprawdzają na lotnisku, w Dubaju już pewnie nikt o to nie pyta (lub pyta, więc pokazuję), wychodzę poza lotnisko i przez tydzień sobie zwiedzam jakby nigdy nic? Czy absolutnie obowiązkowe jest to wypełnianie jakichś tam formularzy z postów powyżej, pobieranie apki, itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#399 PostWysłany: 05 Lut 2022 12:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A na stronie głównej dzisiaj napisali Redaktorzy (odnośnie ogólnie ZEA, choć kontekst był o Abu Zhabi), że "test PCR + powtórzony w ZEA" dla wszystkich obywateli Polski. I bądź tu mądry... :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#400 PostWysłany: 05 Lut 2022 13:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ufanie stronie głównej to jak leczenie się z ksiażek inżyniera zięby :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 06 Lut 2022 01:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group