Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#401 PostWysłany: 05 Lut 2022 14:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Zgadzam się.
Jednak... to wstyd jest ogromny! :( :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#402 PostWysłany: 05 Lut 2022 20:41 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
eroberto1 napisał(a):
Czy na dzień dzisiejszy cokolwiek poza wynikiem PCR jest konieczne aby wylecieć z KTW do DXB? Wizzair przysyła formularze których link się nie otwiera, czy ktoś to sprawdza w KTW? Czy trzeba wypełniać aplikację C19 DXB Smart?


Lecieliśmy z Krk do Dxb - 4 lutego, testy sprawdzali / niby trzeba mieć wydrukowane. Po wylądowaniu również są sprawdzane (trochę od niechcenia - kontroler popatrzył na kartki kazał pokazać paszporty , ale ich już nie sprawdzał). Żadnych aplikacji nie mam ściągniętych z tego co mi wiadomo nikt tego nie wymaga) .
Ps.
Jeszcze jest jeden wymóg;) trzeba być trzeźwym- nasz lot się opóźnił bo jakiś magik był o 9 rano nawalony i go nie wpuścili na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#403 PostWysłany: 05 Lut 2022 23:25 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
1955845624 napisał(a):
Te wszystkie posty zasiały tylko mętlik w głowie. Czyli lecąc w czwartek LO z WAW do DXB jako osoba zaszczepiona również dawką przypominającą, muszę zrobić test RT-PCR np. we wtorek i... tyle? Test sprawdzają na lotnisku, w Dubaju już pewnie nikt o to nie pyta (lub pyta, więc pokazuję), wychodzę poza lotnisko i przez tydzień sobie zwiedzam jakby nigdy nic? Czy absolutnie obowiązkowe jest to wypełnianie jakichś tam formularzy z postów powyżej, pobieranie apki, itp.?

w Dubaju apka, formularz nie są potrzebne. ja formularz wypełniłem bo chciałem ogarnąć apke do wyjazdu do Aby Dhabi.
Jedna tylko uwaga, nie wiem o której masz lot, ale jeżeli rano i nie planujesz jakiegoś ekspresowego testu, to teraz się długo w niektórych miejscach czeka, ja robiłem we wtorek i gdybym miał lot w czwartek to bym nie zdążył
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: ZEA post-covid
#404 PostWysłany: 06 Lut 2022 00:54 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
KTW-DXB 4 luty. W Polsce pod bramka paszport + test na covid PCR bez żadnych kodów qr, tylko negative i za bramkę (test zrobiony na NFZ). W Dubaju paszport + test, karta sim i Welcome, dalej po drodze jeszcze pytanie skąd jesteś i po odpowiedzi ze z Polski idziesz dalej, innych kierowali na bezpłatny test. Dalej jeszcze raz sprawdzanie testów i miły Pan Azjata - dzień dobry, jak się masz:) bardzo łatwo i przyjemnie, w porównaniu z np. Maltą która jest w UE nawet łatwiej i sprawniej.

Na ulicy w Dubaju 75% w maskach, niektórzy pod brodą, niektórzy bez masek, jednak większość karnie zamaskowana. Przy wejściu do pomieszczeń wszyscy zaciągają maski.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#405 PostWysłany: 07 Lut 2022 23:33 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 8
Mam lot na Zanzibar przez Dubai. Przerwa 20 godzin. Plan oczywiście wyjść na miasto na lody. Na infolinii FlyDubai powiedzieli, że przed kontynuacją lotu do Zanzibaru będę musiał przejść kolejny PCR. Wydaje mi się to dziwne, ponieważ Tanzania/Zanzibar chce test 96h przed, więc te 20h nie robi różnicy.
Czy to jakieś wewnętrzne przepisy, że po opuszczeniu terminala muszę robić kolejny test?
A może słabo poinformowany pracownik?
Ktoś coś? Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#406 PostWysłany: 07 Lut 2022 23:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
raczej słabo doinformowany, leciałam do Omanu z przesiadką ponad 24h w ZEA na 1 teście :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#407 PostWysłany: 08 Lut 2022 01:13 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Tak ale czy opuszczalas terminal, ja sie pytalem o to samo i bylo powiedziane ze po opuszczeniu terminala ponowne wejscie na terminal z swiezym testem musi byc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#408 PostWysłany: 08 Lut 2022 01:53 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tak bo dalszym lot był z AUH
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#409 PostWysłany: 08 Lut 2022 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
trocha napisał(a):
ja formularz wypełniłem bo chciałem ogarnąć apke do wyjazdu do Aby Dhabi.


@trocha rozumiem, że z apką w końcu nie wyszło? Robiłeś test na miejscu żeby wjechać do Abu Dhabi? Jeśli tak, możesz proszę podać lokalizację, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#410 PostWysłany: 08 Lut 2022 21:19 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
z apką nie wyszło, a pcr na miejscu odpuściłem, więc w Abu Dhabi nie byłem. uznałem że przy obecnej ilości bezobjawowych zachorowań nie będę ryzykował zamknięcia w hotelu na x dni z dzieckiem na głowie
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#411 PostWysłany: 09 Lut 2022 11:11 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Dostałem standardowego maila przed wylotem od Wizz z info że trzeba mieć ubezpieczenie dla Abu Dhabi. Jak to jest w rzeczywistości? Nie widzę takiego wymogu na visitabudhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#412 PostWysłany: 11 Lut 2022 21:03 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Czy ten kod qr rzeczywiście potrzebny na teście? Komuś to w ogóle sprawdzali wnikliwie? bo z tego co czytam,to wynika,że 'negative' wyczerpuje temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#413 PostWysłany: 12 Lut 2022 00:08 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
nigdzie nie nie sprawdzali qr kodu i nawet nie wiedziałem że jest gdzieś takie wymaganie (jest?). inna sprawa to czy ktoś daje wyniki pcr bez kodu? a jeszcze inna to czy te kody mają jakiś ogólny standard, czy każdy sobie swój
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#414 PostWysłany: 12 Lut 2022 22:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Wjazd do Abu Dhabi wynajętym samochodem - na drodze bramki na których kontrolują wszystkich wjeżdżających, policjanta interesował paszport i PCR, szczepienie go nie interesowało. Szybko i sprawnie. W meczecie podobna sytuacja, sprawdzili paszport i PCR tak ze nawet nie zagłębiami się co jest na teście napisane. Testy wykonane w ramach biletów na EXPO bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#415 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:04 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 8
Julian.Wolf napisał(a):
Tak ale czy opuszczalas terminal, ja sie pytalem o to samo i bylo powiedziane ze po opuszczeniu terminala ponowne wejscie na terminal z swiezym testem musi byc.


Właśnie to! Nasz lot we wtorek i albo 20h na lotnisku, albo fajny spacer.
Dzwoniłem jeszcze do Emirates, choć lot jest z FlyDubai i powiedzieli, że to zależy od ludzi na lotnisku. Dziki ten kraj.
Jakieś podpowiedzi? Bardzo dziękuję :)

(czy PCR zrobiony w PL, na który wchodzę na pokład samolotu pozwoli mi wyjść na miasto i wrócić na dalszy lot z Dubaju - długa przesiadka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#416 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A czy komuś się coś obiło o uszy w kwestii przyszłościowych luzowań obostrzeń - w sensie żeby dla zaszczepionych nie trzeba było robić testów? Mówi się tam na miejscu o takowych przymiarkach czy raczej nie...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#417 PostWysłany: 14 Lut 2022 08:45 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Wczoraj pytalem sie w trzech miejscach na terminalu Emirates i dodatkowo na pokladzie samolotu szefa personelu kabiny jak to jest z tym opuszczeniem terminala przy dluzszej przesiadce w Dubai - odpowiedzi padaly ze nie ma problemu moge wyjsc i wrocic na ten sam test zrobiony w kraju wylotowym jesli mieszcze sie w 72h waznosci tego testu przy powtornym wejsciu na lotnisko oraz mam w reku karte pokladowa na dalszy lot.

W naszym przypadku lecac Emirates mam dwie karty pokladowe w reku w miejscu swojego wylotu, wiec analizujac jak wyglada moja droga na lotnisku DXB to wychodze przez automatyczne bramki na zewnatrz, a wracam przez terminal biznes gdzie poprostu omijam stanowiska odprawy bo mam juz karte pokladowa w reku wiec oni mnie nie interesuja - bagaz dawno jest na tasmach od momentu wyladowania w DXB bo nadany byl do portu docelowego. Przechodze kontrole security pokazujac poprostu karte pokladowa na dalszy lot ktora dostalem na lotnisku wylotowym i znowu automatyczna odprawa.

Pytaj sie o swoja aktualna sytuacje na stanowiskach Emirates 'Conection Flights', w teminalu gdzie sa bramki B pytalem sie wlasnie miedzy innymi tuz kolo tych wind ktorymi z dolnego poziomu wjezdzasz i osoba sprawdzala na kompie aktualna sytuacje co do mojego lotu czy moge wyjsc i wrocic. Wszystkie porady na forum sa troche jak wrozenie obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lodovy lubi ten post.
lodovy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#418 PostWysłany: 20 Lut 2022 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Wczoraj robiłam test PCR w Oriana hospital w Sharjah. Cena 100 AED, do wykonania testu potrzebny jest wyłącznie paszport, można płacić kartą lub gotówką.
Nie trzeba się wcześniej umawiać.
Próbka pobierana tylko z nosa. Cena w innym miejscu w pobliżu taka sama. Jak widać w dość drogim kraju można robić testy PCR w ludzkich cenach.

W recepcji informowano mnie, że wynik będzie do max 24 godzin. Później pan który pobierał powiedział, że dostanę wiadomość po około 8 godzinach i faktycznie po 8,5 h przyszedł sms z linkiem do wyniku testu, na szczęście dla mnie, wynik negatywny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#419 PostWysłany: 25 Lut 2022 22:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
1 marca znoszą testy PCR oraz obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz

https://www.khaleejtimes.com/uae/new-co ... travellers
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#420 PostWysłany: 26 Lut 2022 08:59 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 10
NBE322 napisał(a):
1 marca znoszą testy PCR oraz obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz

https://www.khaleejtimes.com/uae/new-co ... travellers


Super świetna wiadomość. Wylatuję w piątek, już chciałem bookować gyncentrum dla dwóch osób a tutaj całkiem niemały koszt odpadł.

:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group