Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Wrz 2017 22:28 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 28
Witam
Wlasnie wrocilem z Zakynthos - wszystko bylo super oprocz akcji z wypozyczeniem samochodu, ktora wprowadzila lekki niepokoj.
Przed wyjazdem sprawdzalem na kilku-kilkunastu stronach opcje wynajmu i teraz nie moge ustalic z ktorej konkretnie strony mnie przekierowalo.
Wynajalem na tydzien czasu Hyundaia I30 za 205 Euro
E-mail otrzymałem z easyterra.com Voucher na samochod przyszedl juz z autoeurope.com

Informacja na voucherze
"Cena wynajmu zawiera ograniczenie odpowiedzialności z tytułu kolizji i kradzieży wynajmowanego pojazdu w wysokości około EUR 992.00."
"Informacja o blokadzie karty kredytowej: około EUR 992.00 zostanie zablokowane na karcie kredytowej w chwili odbioru."

Pakiet opisany jako : D Pakiet podstawowy, CDW,THP, ZD

Nie bardzo pasowalo mi obciazenie karty na prawie 1000euro i branie odpowiedzialnosci takze do tej kwoty w przypadku kolizji wiec przed wyjazdem jeszcze zapytalem o ubezpieczenie ktore zmniejszy moj udzial do 0 tak jak i nie bedize blokowal kwoty na karcie.
Otrzmylem odpowiedz:
"Premium CDW Coverage: Approximately EUR 10.00, per day, VAT included, paid locally reduces the CDW excess to EUR 0.00 "

Szczesliwy polecialem na Zakynthos, w wypozyczalni GreenMotion zapyatalem o ubezpieczenie i....
szok
nie wyjdzie mnie to 70 euro i 0 blokad na karcie tylko musze zaplacic 140 euro a kwota blokady zmniejszy sie z 992 do 400 Euro.
Czyli nie dosc ze place dwa razy wiecej to karte i tak mam zablokowana (bylo tam akurat okolo 400 euro).
Godzina pozna, dziecko marudzi a za samochod i tak zaplacone wiec zaplacilem to ubezpieczenie.

Napisalem skarge do brokera i oto ich odpowiedz:
"This is the information which we received from the rental company, unfortunately it is subject to change and can occasionally be higher."

Firma nie poczuwa sie do winy. Oni sa bezpieczni i szczesliwy bo pobrali oplate za wynajem samochodu a ubezpieczenie to juz lokalnie sie zalatwia i mam sobie radzic.
W greenmotion pierwsze slysza o tym zeby jakies ubezpieczenie kosztowalo tylko 70 euro i zeby nie obciazalo karty ....
Wzialem tylko potwierdzenie z GreenMotion za co pobranie poszczegolne czesci platnosci i tyle. W opiniach google samo greenmotion mialo slabe oceny i ludzie pisali ze firma lubi sobie doliczac cos przy odbiorze auta - mi nic nie doliczyli - moze dlatego ze wzieli mnie na ubezpieczenie ?

Pytanie co mam robic ?
1. Chargeback na karcie kredytowej za platnosc samochodu i tutaj walczyc z brokerem?
2.Skarga/reklamacja ? do kogo gdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 24 Wrz 2017 22:56 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Skarga? Na co?
Dobrowolnie wyraziłeś chęć zakupu dodatkowego ubezpieczenia więc nie rozumiem o co pretensje.
Wiadomo, iż wypożyczenie samochodu w niemal większości przypadków jest związane z koniecznością obciążenia karty kredytowej na wypadek ew. zdarzenia.
Wiec albo się na to godzisz albo płacisz słono za bzdurne ubezpieczenie znoszące wkład własny (notabene które za pareset złotych na rok można wykupić w zewnętrznej firmie typu IcarHire).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Wrz 2017 23:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Ani chargeback, ani skarga.
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 06 Maj 2018 12:33 

Rejestracja: 06 Maj 2018
Posty: 1
Cześć,

W czerwcu wybieram się po raz pierwszy na Zakynthos. Chciałbym wynająć samochód na 9 dni, nie mam w tym doświadczenia więc zwracam się o poradę.
Najtańszą ofertę na taki okres ( poniżej 900zł) znalazłem na http://www.economycarrentals.com/
Czytałem kilka porad, że lepiej wynająć samochód na wyspie po wylądowaniu, jednak wydaje się, że jest sporo drożej (z informacji, które znalazłem - ok 30eur za dzień).

Jakie są Wasze doświadczenia? Co moglibyście mi doradzić w tej kwestii? Nie obawiać się wysokiej kaucji ?( w powyższej firmie ok 800 EUR).

Z góry dziękuję za porady ;)
Pozdrawiam,


Ostatnio edytowany przez Abcn 06 Maj 2018 15:32, edytowano w sumie 2 razy
Z i łączę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Maj 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
We wtorek wróciłem z Zakynthos'u, auto wypożyczałem w Kalamaki: AUTO LUX: 30Euro/doba "full insurance" za rocznego Peugeota 108. Z czystym sumieniem mogę polecić tą wypożyczalnię - na 9 dni na pewno będzie taniej.

Zastanów się jednak czy potrzebujesz auto aż na 9 dni? Zakynthos jest dość mały, mi wystarczyły 3 dni żeby objechać go wzdłuż i wszerz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Sie 2018 12:00 

Rejestracja: 13 Sie 2018
Posty: 2
Hej,
w dniach 18-24 sierpnia wraz moją lubą będziemy na Zakynthos, lubimy redukować koszty na wyjazdach a jednym z takich jest np. możliwość wspólnego wypożyczenia auta z inną parą :)
Lubimy zwiedzać, mamy już porządnie zaplanowane miejsca, które chcemy zobaczyć (mogę więcej szczegółów na priv opisać), na pewno wszystkie najważniejsze + kilka miejsc do których rzadko docierają typowe wycieczki.

Plan jest taki, że chcemy wynająć auto na 3 dni, gdyby znalazł się ktoś to chciałby wspólnie dzielić koszty (jednego dnia lub nawet wszystkich trzech) to zapraszam do pogawędki, jesteśmy elastyczni więc możemy się dopasować co do planu podróży, możemy też zaproponować nasz - myślę, że jest całkiem ciekawy :)
Prawdopodobnie będziemy nocować w Tsilivi, ale możemy zawsze po współpodróżników podjechać :)

ps. nasz wiek to 29/25 lat

Cheers!
Greg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:09 

Rejestracja: 21 Lut 2014
Posty: 8
Zbanowany
A ja brałam z Autoway i wszystko było ok.
Auto - VW Polo - pod hotelem o czasie. Miły gość je podstawił, mówił po angielsku. Za 3 dni w sierpniu płaciliśmy 120 euro. Z cenami na miejscu różnie. My byliśmy w wysokim sezonie i brakowało wolnych aut. Zostały same wypasione kabriolety po 100 euro za dobę, więc czasem jednak lepiej zrobić to wcześniej i nie łazic i nie szukać na miejscu.
Aha dostaliśmy jeszcze opis miejsc jakie można zobaczyć na Zakynthos, przydał się.
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Maj 2019 13:58 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 10
My braliśmy w Tsilivi - 50e za dwa dni za Suzuki Jimny z fotelikiem dziecięcym.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Maj 2019 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Filmik pojawia się już w 3 miejscach na forum. Trafił do właściwego działu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Cze 2019 21:05 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Szukam auta na kilka dni w przyszłym tygodniu. Czy na miejscu da się ogarnąć coś taniej niż przez neta? Na wyspie chyba panuje jakiś dziwny zwyczaj, dotychczas na Korfu i na Krecie spotykałem się z pełnym ubezpieczeniem i 0 excess, tutaj wszędzie wkład własny wrzucają przynajmniej 300-500 euro i każą płacić po 7 euro za dzień żeby znieść odpowiedzialność. Ktoś coś poleca w okolicach Tsilivi i Alykes?
Góra
 Profil Relacje PM off
bunio07 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:35 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 1
Cześć Chrystek .
Czy jedziecie we dwoje ? my też rozglądamy się za autem w 4 będzie taniej i fajnie.
Pozdrawiam Bunio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
tak, mamy od tego sezonu najem u nas na wiemgdziejade.pl, wszystko na stronie będzie do kilku dni max., rezerwacje póki co można składać mailowo. Umowę z partnerem na Zakythos mamy na pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, do 10.07 sezon niski, grupa A np. 3 dni 120 euro ze wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Wrz 2019 12:01 

Rejestracja: 24 Paź 2018
Posty: 9
Hej, właśnie wróciłam z Zakynthos i może komuś przyda się informacja dotycząca wypożyczenia auta. Średnia cena wahała się w granicach 40-50 euro za dobę przy dwóch dniach. Znaleźliśmy w Kalamaki wypożyczalnię za 30 euro, bez depozytów, wpłat, kaucji itd. Auto zostawiliśmy pod lotniskiem, wkładając klucz pod wycieraczkę :-) Przesympatyczna obsługa, super kontakt, auta zdecydowanie nadają się na wyboiste bezdroża wyspy (if you know what I mean ;-))

Załączniki:
mapa.jpg
mapa.jpg [ 324.39 KiB | Obejrzany 5108 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Paź 2019 13:09 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
-- 04 Paź 2019 12:54 --

Czy ta wypożyczalnia ma może swoją stronę internetową?
Chciałbym wypożyczyć auto już z lotniska ...

-- 04 Paź 2019 13:09 --

Tenroh napisał(a):
Czy ta wypożyczalnia ma może swoją stronę internetową?
Chciałbym wypożyczyć auto już z lotniska ...


Ewentualnie czy ktoś miał jakąś styczność z wypożyczalnią jak poniżej?

https://www.vassilikospotamiarentals.co ... gJDbfD_BwE
112EUR za tydzień auto klasy B, full insurance wydaje się być dobrą ofertą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Lip 2020 09:14 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 7
@KarolinaZet pamiętasz nazwę tej wypożyczalni?

Może ktoś inny ma do polecenia wypożyczalnie w Kalamaki lub okolicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Lip 2020 09:18 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
W zeszłym tygodniu wypożyczaliśmy z https://www.motorclubzante.gr/ - gorąco polecam, auto podstawione pod hotel (nawet zadzwonili dzień wcześniej, czy mogą podstawić wieczorem zamiast rano, oczywiście bez żadnych dopłat). Samochody dezynfekowane, płatność gotówką na miejscu, bez żadnego depozytu. Wzięliśmy najmniejsze auto na 3 doby z ubezpieczeniem z wypożyczalni (7e/doba), wyszło około 105 euro za całość. Na koniec kluczyki kazali zostawić w recepcji hotelu i tyle - następnego dnia przyszedł mail, że wszystko ok ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Lip 2020 09:33 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Ostatnio wypożyczałem w Kalamaki (mają 2 miejscówki), ze zwrotem na lotnisko - Auto Traffic Rentals autotrafficrentals.com
Hyundai i10, niecałe 30 Eur/dobę z pełnym ubezpieczeniem, 0 excess, bez kart, płatne gotówką. Można rezerwować przez stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1110
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Również polecam https://www.autotrafficrentals.com/en/
Małe auto (nie najnowsze) za około 25e za dzień, w tym Zero Excess (4e/dzień), bez podawania danych karty kredytowej, więc bezstresowo.
Dodatkowy kierowca to koszt 1e/dzień.
Oddanie polega na zostawieniu otwartego pod lotniskiem.

Wypożyczałem na dwie doby. Sprawdziłem sporo lokalnych wypożyczalni i oprócz powyższej najniższe ceny z opcją Zero Excess miały jeszcze:
https://www.ionianrentals.gr/
https://www.motorclubzante.gr/
https://www.diamond-carrentals.gr/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 30 Lip 2020 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1255
srebrny
Czy ktoś ma doświadczenie z tym diamond car rentals?

https://www.diamond-carrentals.gr/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Lip 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Ja polecam Europcar. Gość nawet nie chciał KK :) Skasował za 2 dni wynajmu, spisał poziom paliwa i pa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Sie 2020 17:18 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 7
Dzięki za rady. Wzięliśmy z auto traffic rentals. 4 doby za toyote yaris z pełnym ubezpieczeniem i fotelikiem dla dziecka za 150euro. Minimum formalności (spisał tylko numer prawa jazdy i nazwę hotelu :) śmiało mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group