Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2014 11:32 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Witam,
Planuję dorwać jakieś bileciki do Zakynthos. Jak wyczytałem musem jest wypożyczyć auto w Grecji aby cokolwiek zobaczyć. Na Krecie polecana wypożyczalnia to europeocars.com Niestety na Zakynthos ich brak. Możecie coś doradzić i polecić. Na co zwrócić uwagę. Nie wypożyczałem nigdy auta i nie chciałbym popłynąć (czyli ubezpieczenie, jakiś wkład własny itp.) Będę wdzięczny za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#2 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:45 

Sezon w pełni i ceny na dzisiaj są następujące.
Najtaniej w Tsilivi http://www.zantecar.gr
Małe autko 38 euro. Utargowałem do 33. Excessy do 300 euro w cenie. Powyżej, 8 euro dodatkowo.Ile jest paliwa tyle oddajemy. Bez kaucji i blokad KK.
Przy 3 dniach 90 euro. Te same zasady.
Pozostałe ceny '"wyjściowe". Można trochę urwać. Ja nie korzystałem.
Quad - 25
Skuter- 15
Rower- 7
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
dokładnie jak pisze przedmówca
w Tsilivi jest mnóstwo wypożyczalni, pamiętam że pytałem w kilku, ceny dość podobne +/- 5 euro
generalnie, bardziej opłacało się brać auto w lokalnych firmach, a nie w dużych sieciówkach...
Płaciłem coś koło 35Euro/1 dzień za małe auto
bez kaucji, z pełnym ubezpieczeniem - niestety nazwy wypożyczalni nie pamiętam...
Ale znajdziesz bez kłopotu, tylko pytaj o pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lip 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
A czy ktoś wie czy można wynajętym samochodem z Zakynthos przeprawić się na Kefalonię i powrót na Zakynthos?
Przerabiał ktoś taką opcję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
almukantarant napisał(a):
A czy ktoś wie czy można wynajętym samochodem z Zakynthos przeprawić się na Kefalonię i powrót na Zakynthos?
Przerabiał ktoś taką opcję?


tak, ja próbowałem, ale:
- nie jest łatwo wynająć auto, którym możesz wybrać się poza wyspę, tylko sieciówki dają taką opcję - znalazłem w końcu niezłą oferę - ford fokus z pełnym ubezpieczeniem za 55E/1 dzień
- a potem sprawdziłem ceny promów, które mnie zabiły więc zrezygnowałem z tej wycieczki - więc radzę sprawdź sobie ceny promów i skalkuluj czy się opłaca ;)

-- 16 Lip 2014 12:27 --

dogrzebałem się do adresu wypożyczalni, która wtedy dawała mi najlepszą ofertę na wynajem poza wyspę - może Ci się przyda: http://www.zanterentacar.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Dzięki, za linka. Jeśli chodzi o prom to z Agios Nikolaos (ZANTE) do Pessady (KEF) cena za samochód to 31 Euro (OW).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
almukantarant napisał(a):
Dzięki, za linka. Jeśli chodzi o prom to z Agios Nikolaos (ZANTE) do Pessady (KEF) cena za samochód to 31 Euro (OW).


no to cena za samochód - a sprawdzałeś cenę za pasażerów? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
8 euro\os hmmmm.... Ale to nie jest tak, że płacę za samochód a w cenie mam już zawarte bilety dla pasażerów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
nie jest tak na bank - przynajmniej nie było w zeszłym roku, bo o to pytałem w dwóch miejscach ze zdziwieniem...
ja już tych kwot nie pamiętam, ale przy 4 osobach + samochód w dwie strony to się robiła nie taka mała kwota, więc sobie odpuściłem tę wycieczkę, choć oczywiście jeśli chcesz koniecznie zobaczyć Kefalonię... ja ją sobie zostawiłem na "następny raz" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:43 

almukantarant napisał(a):
8 euro\os hmmmm.... Ale to nie jest tak, że płacę za samochód a w cenie mam już zawarte bilety dla pasażerów?

Oczywiście, że płacisz za samochód + za każdego pasażera.
Żeby uniknąć tych wszystkich problemów z kosztami i wypożyczalniami, podsunę Ci GENIEALNE rozwiązanie.
Płyniesz promem, za kilka euro, a auto wynajmujesz już na Kefalonii. :D
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Anonymous napisał(a):
almukantarant napisał(a):
8 euro\os hmmmm.... Ale to nie jest tak, że płacę za samochód a w cenie mam już zawarte bilety dla pasażerów?

Oczywiście, że płacisz za samochód + za każdego pasażera.
Żeby uniknąć tych wszystkich problemów z kosztami i wypożyczalniami, podsunę Ci GENIEALNE rozwiązanie.
Płyniesz promem, za kilka euro, a auto wynajmujesz już na Kefalonii. :D


to też jest opcja, ale musisz jakoś dotrzeć do Agios Nikolaos, a jeśli mieszkasz po drugiej stronie wyspy - nie jest to takie proste żeby być tam rano, przed wypłynięciem promu ;)

niemniej opcja warta rozważenia, wszystko zależy gdzie jesteś - czy w jakimś hotelu na Zante, czy sobie podróżujesz po wyspach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lip 2014 14:23 

Z Zante Town, też pływają promy. Do Poros na Kefalonii.
Wszystko jest do zrobienia. Właśnie planuję taką trasę. Można też z Kilini na Peloponezie bezpośrednio na Zante, albo Kefalonię. Transport auta był drogi, jak widziałem. 70- 80 euro RT. A wypożyczalnie są wszędzie.....
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lip 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Rozwiązanie rzeczywiście ŻENIALNE - brałem je pod uwagę :)
Zresztą dwa lata temu tak robiłem i chciałem uniknąć spraw związanych z dojazdem do Agios Nikolaos a następnie z Pessady na lotnisko. No i w drugą stronę tak samo.
Z bagażami (tym razem walizki) byłoby ciężko, dlatego chciałem się załadować po wylądowaniu na ZTH do samochodu, 4 dni Zakynthos (hotele porezerwowane na pobyty dwudniowe - wiadomo z jakiej promocji, porozrzucane po wyspie), następnie Kefalonia na tydzień i powrót na Zakynthos.

A ile kosztuje bilet na prom (ten z miasta) za jedną osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2014 14:56 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 2
Cytuj:
Wszystko jest do zrobienia. Właśnie planuję taką trasę. Można też z Kilini na Peloponezie bezpośrednio na Zante, albo Kefalonię. Transport auta był drogi, jak widziałem. 70- 80 euro RT


W zeszłym roku na Zakynthos jechałem własnym samochodem. Prom z Kilini na Zante kosztował około 51 EUR za samochód i 2+1 w jedną stronę.

Cytuj:
to też jest opcja, ale musisz jakoś dotrzeć do Agios Nikolaos, a jeśli mieszkasz po drugiej stronie wyspy - nie jest to takie proste żeby być tam rano, przed wypłynięciem promu


Innym rozwiązaniem może być zakup całodziennej wycieczki autokarowej do Kefaloni z polskim przewodnikiem (w moim przypadku była to greczynka mówiąca po polsku) za 40 EUR od osoby. W cenie masz już wliczony prom. Autokar odbiera Cię z umówionego miejsca - u mnie akurat było to około 100m od hotelu i odwozi w to samo miejsce.

Cytuj:
Z Zante Town, też pływają promy. Do Poros na Kefalonii.


Nie jestem pewien czy taki prom pływa. W zeszłym roku podczas wycieczki na Kefalonie rozmawiałem trochę z przewodniczką i powiedziała że jedyne pasażerskie połączenie z Kefalonią to własnie prom z AG. NIKOLAOS. Być może coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lip 2014 15:23 

W budce z biletami w porcie był taki prom wypisany , za 8 euro OW. Może jakaś sezonówka. W sumie też bardziej by mi pasował z AN.
Przede mną był Anglik z rodzinką. Miał bilety w smartfonie, co wywołało zdziwienie. Trwała długa dyskusja i nie wiem czy nie musiał kupić drugi raz, bo był b.zbulwersowany.
Ogólnie to jest tam "trochę" bałaganu z rozkładami itp.
Mój prom do Kilinii płynął o 8.00 , a na nabrzeżu ,wśród potencjalnych pasażerów krążyły różne wersje. Między 7.00,a 8.00 :D
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lis 2014 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, wypożyczyłem samochód z zantecar (http://www.zantecar.gr).
Zero problemów za darmo dostarczyli samochód pod hotel i za darmo odebrali mimo, że w ostatniej chwili zmieniłem miejsce odbioru (ale miasto to samo ino hotel inny).

Ale nie było nieskazitelnie bo:
- zmienili godziny w porównaniu do rezerwacji przez internet (miałem dostać samochód o 13 a dostałem o 8 rano i miałem oddać o 14 a koleś na miejscu powiedział, że będzie o 8 rano po odbiór - nie walczyłem zbyt nadgorliwie bo w sumie to też mi odpowiadało ale jednak niesmak pozostał)
- bak miał być pełny a dostałem pusty wiązało się to z tym, że ostatecznie zatankowałem chyba więcej niż wyjeździłem
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
werasdzxc uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Maj 2015 01:37 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Czy ktoś wypożyczał auto w wypożyczalni Faros i może podzielić się opiniami o niej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lis 2015 23:46 

Niestety zawiodłam się na Autoway, bo to akurat od nich było auto na Zante, wysłałam do nich maila:

W nawiązaniu do wynajmu samochodu na Zakynthos chciałam przedstawić swoją opinię PO wynajmie.

Dostawa samochodu była opóźniona o godzinę i nie byłoby w tym nic strasznego gdyby ktoś uprzedził Rodziców smsem, że jednak dotrze z samochodem pod hotel później niż było to ustalone.Zabrakło informacji.

W załączeniu przesyłam zdjęcia samochodu, ja rozumiem, że to nie są nowe samochody prosto z taśmy produkcyjnej oraz, że styl jazdy w Grecji jest nieco inny od tego w środkowej Europie i dlatego auto ma otarcia, które nie wpływają na bezpieczeństwo i do tego momentu wszystko byłoby OK i pewnie nawet bym tego maila nie napisała. Ale podstawienie auta:
*ze stłuczonym prawym lusterkiem,
*nadtłuczoną prawą tylną lampą,
*bez tylnej wycieraczki
*bez płynu do spryskiwaczy
*oraz dość mocno zużytym wnętrzem (choć przebieg auta nie był jakiś bardzo duży bo coś koło 70tys.km)
w cenie 170€ za 4dni jest dużym nadużyciem i bardzo mi się to nie podoba, dlatego nie wiem czy następnym razem wypożyczę auto od Was :(.
Mam nadzieję, że powyższe uwagi przyczynią się do poprawy obsługi klienta w przyszłości.


oczywiście zero odpowiedzi, przepraszamy czy cokolwiek, no cóż można i tak potraktować Klienta.


Po edycji:
Ten mail nie miał na celu straszenia kogokolwiek, to była zwykła informacja zwrotna, tylko tyle albo aż tyle.Gdyby wynajem przebiegał bez takich atrakcji, to również dostaliby maila tym razem pochwalnego.
Ale jak widać niektórzy czytacze tutaj lubią dorabiać swoje wydumane teorie niemające nic wspólnego z rzeczywistością.

Załączniki:
ZAKYNTHOS 045.jpg
ZAKYNTHOS 045.jpg [ 120.44 KiB | Obejrzany 33572 razy ]
ZAKYNTHOS 029.jpg
ZAKYNTHOS 029.jpg [ 184.5 KiB | Obejrzany 33572 razy ]


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 09 Lis 2015 09:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Lis 2015 08:54 

A na poważnie to u południowców trzeba trochę wyluzować. Uświadomić sobie ich podejście do punktualności itp. Godzina spóźnienia, stłuczone lusterko ?
Przerabiałem wiele razy. Pośmialiśmy się trochę, i tyle. Żaden problem.
A z drugiej strony.
Opisywano tu wielokrotnie, jaki tam fajny luzik. Nikt nie ogląda stanu auta czy paliwa przy zwrocie. Kluczyki do skrzynki i koniec.
To się podoba. ;)
A jak są jakieś niedociągnięcia, to wielkie oburzenie.


Ostatnio edytowany przez Washington, 27 Cze 2016 13:45, edytowano w sumie 1 raz
proszę bez złośliwości
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2016 11:10 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Czy ktoś korzystał z wypożyczalni Anadyon Rentals http://www.anadyon.gr/en/ ?
Zrobiłem rezerwację poprzez formularz na ich stronie i dostałem w odpowiedzi:
" To confirm the reservation we would need to either receive your credit card details or a deposit into our bank account.
Please let us know which of the two suits you"

Stąd moja czujność i zapytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group