Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2017 00:06 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 10
Planuję ze Sztokholmu pojechać pociągiem do Uppsali, na jeden dzień.
Nie wiem jeszcze jak wyrobię się w ramach czasowych zwiedzania (btw. może ktoś podpowie ile czasu może zejść na zwiedzanie Uppsali?).
Dlatego zastanawiam się: czy jest jakaś różnica między kupieniem biletu na dworcu kolejowym, a zamówieniem go przez internet? Czy w kasie/automacie muszę płacić kartą czy gotówką?
Wolałabym uniknąć bookowania biletu, kiedy nie wiem jeszcze o której będę na miejscu i ile czasu mi tam zejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 30 Sie 2017 00:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@EwaGr kupisz spokojnie zarówno kartą jak i za gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaGr uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2020 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Odswiezam temat. Chcialbym zakupic bilet na pociag ze Sztokholmu do Kopenhagi w dniu 20 czerwca 2020. Aktualnie na stronie SJ zamiast cen biletow pojawia sie komunikat o pracach na torach i nie ma mozliwosci dokonania rezerwacji. Udalo mi sie jednak zrobic rezerwacje na 17 czerwca w przeciwnym kierunku. Czy ktos orientuje sie kiedy moga odblokowac sprzedaz biletow? Moze istnieje jakies inne dogodne polaczenie/operator na tej trasie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2022 18:17 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 28
Jak wygląda zakup biletu kolejowego Oresundstag w biletomacie? Będę potrzebował jechać z Göteborga do Kopenhagi, a w ogóle nie podróżuje pociągami i nie wiem czego się spodziewać... ;)
Czy te biletomaty sa intuicyjne i mają menu w języku angielskim? Dużo jest ich w Göteborgu na dworcu i można je szybko zlokalizowac? Płatność kartą czy gotówka?
Z tego co przeczytałem, to biletomaty sa na każdym dworcu, na którym staje pociąg Oresundstag, czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2022 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Na dworcu w Geteborgu byłem ostatni raz z 10 lat temu, ale patrząc po Malmoe czy Kopenhadze, będzie ich dużo i są one intuicyjne. Płatność raczej kartą. A może lepiej Ci będzie kupić wcześniej na sj.se?
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2022 20:16 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 28
abelincoln napisał(a):
Na dworcu w Geteborgu byłem ostatni raz z 10 lat temu, ale patrząc po Malmoe czy Kopenhadze, będzie ich dużo i są one intuicyjne. Płatność raczej kartą. A może lepiej Ci będzie kupić wcześniej na sj.se?

Dzięki! Rozważam to, ale niestety nie jestem pewien, na który pociąg zdążę po wylądowaniu na Landvetter...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2022 16:38 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 45
Loty: 63
Kilometry: 63 694
Biletomaty co do zasady są bezgotówkowe w Szwecji (brak płatności gotówką staje się tam standardem). Możesz kupić bilet przez stronę sj.se z komórki (nie wiem, czy jest ograniczenie do min. 15 minut przed podróżą jak w Intercity).
Na dworcu automaty biletowe Öresundståg znajdziesz przy peronach 12/13 (wg info z https://www.jernhusen.se/hitta-din-stat ... biljetter/), są też biletomaty szwedzkich kolei (oznaczone logo SJ). Biletomaty są proste w obsłudze i mają menu w jęz. angielskim.

Nie kupuj biletów "w kasie" (np. w resebutik), bo wiąże się to z opłatą dodatkową.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2023 13:25 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 45
Loty: 63
Kilometry: 63 694
update o szwedzkich kolejach: bilet warto kupić przez apkę lokalnego transportu zbiorowego (lub w stosownym automacie na dworcu) - kilkadziesiąt koron różnicy na każdym bilecie, plus często są zniżki na podróż grupową (grupa zaczyna się od dwóch osób).

W moim przypadku przejazd Goteborg C - Halmstad kupowany w automacie Hallandstrafiken kosztował 215 koron (dla dwóch osób - 340,50 SEK), bilet dla jednej osoby kupowany przez sj.se (ten sam pociąg) - 269 SEK (każdy kolejny kosztuje tyle samo - przy dwóch osobach to niemal 200 SEK różnicy na pojedynczej podróży)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sie 2023 05:12 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Zamierzam jechać kuszetką z Goteborga do Östersund mam pytanie czy po wejściu do pociągu daje się bilet dla kondutora czy skanuje się przed wejściem do pociągu jak np.we Włoszech ,jak z angielskim u obsługi na kolejach Szwedzkich .Bilet rozumiem dostaje w pdf i go pokazuje przed wejściem do pociągu ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sie 2023 09:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
O angielski na Szwecji, to bym się w ogóle nie martwił.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Sie 2023 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
update odnosnie biletomatow (na stacji Marsta): od wrzesnia maja byc zlikwidowane (tzn przynajmniej tak bylo napisane na nich). Takze gdyby ktos wybieral sie po ladowaniu na ARN z Marsta innym pociagiem, niz podmiejskim do Sztokholmu/Uppsali - warto miec to na uwadze
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2024 21:33 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Podlacze sie pod temat: czy ktos wie moze kiedy pojawia sie w sprzedazy bilety na przejazd w lipcu? Poki co na stronie zadnych polaczen na te daty nie widac.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2024 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
W kwietniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group