Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zagłębie Ruhry
#1 PostWysłany: 28 Gru 2017 20:02 

Cześć! W połowie stycznia lecę na 2dni do Zagłębia Ruhry (przylot do Dortmundu, wylot z Kolonii). Chciałbym się Was spytać o 2 rzeczy (pozwoliłem sobie zawrzeć tu też kwestię transportu żeby nie tworzyć 2 postów):

1. W Dortmundzie będę ok. 9 rano, z Kolonii wylot o 16 następnego dnia. Mało czasu jak na tak wielką konurbację, dlatego które miasta / miejsca koniecznie polecacie zobaczyć? Oczywiście są już tu tematy np. odnośnie Kolonii ale może w Dusseldorfie lub Essen jest coś bardziej "must see".
2. W jaki sposób najłatwiej poruszać się po Zagłębiu Ruhry? Nie do końca rozumiem jak działa S-Bahn Rhein Ruhr. Wg jej mapy z Essen powinienem dojechać bezpośrednio linią S6 do Kolonii, a szukając tego w rozkładzie DB widzę tylko połączenia (chyba) innymi przewoźnikami, które trwają nieco ponad 1 godzinę i wydają się w dodatku drogie (od 19 euro).

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Zagłębie Ruhry
#2 PostWysłany: 28 Gru 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Loty: 327
Kilometry: 521 914
srebrny
Jeśli jeszcze nie byłeś to uderzaj od razu do Kolonii. Będziesz miał na miejscu w zasadzie jeden pełny dzień więc nie ma sensu tego dzielić, tym bardziej że ani w Essen ani w Dusseldorfie nie ma nic szczególnie spektakularnego.
Jeśli chodzi o transport to zwracaj uwagę w jakiego typu pociąg wsiadasz, bo pociągi ekspresowe są znaczenie droższe niż zwykłe, choć oczywiście i szybsze. My wsiedliśmy przez przypadek w szybki pociąg a mieliśmy bilet na zwykły i miła Pani konduktor tylko zwróciła nam uwagę ale mogliśmy równie dobrze zapłacić mandat.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 28 Gru 2017 21:29 

niebieski
Również polecam Kolonie, ale można także wyskoczyć do Bonn. Na kilka godzin fajny wypad, a dojazd też spoko pociągiem.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 28 Gru 2017 21:34 

srebrny
Z tym, że w Essen nie ma nic spektakularnego można polemizować.

https://www.zollverein.de/

Według mnie to aktrakcja nr 1 w całym Zagłębiu Ruhry, pozwalająca zrozumieć historię regionu. Spędziliśmy tam ładnych parę godzin a i tak nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego.

A Kolonia jest nudna jak flaki z olejem :-)

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 29 Gru 2017 19:29 
Awatar użytkownika

Loty: 327
Kilometry: 521 914
srebrny
pbak napisał(a):
Z tym, że w Essen nie ma nic spektakularnego można polemizować.

https://www.zollverein.de/

Według mnie to aktrakcja nr 1 w całym Zagłębiu Ruhry, pozwalająca zrozumieć historię regionu. Spędziliśmy tam ładnych parę godzin a i tak nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego.

A Kolonia jest nudna jak flaki z olejem :-)
Pewnie że można polemizować - jak również z tym że Kolonia jest nudna jak flaki.
Ja wolę się powłóczyć po mieście (moim zdaniem pięknym) i wypić kilkanaście Koelnerów (takich na trzy łyki żeby nie było).
Gdybym miała ponownie jeden dzień w tej okolicy zrobiłabym to samo. Ale kolega oczywiście może sam zdecydować i pójść do muzeum w Essen.
Dla każdego coś miłego:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości