Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#41 PostWysłany: 06 Paź 2021 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Możesz też samemu wynająć łódkę na clickandboat albo podobnych portalach. Czasami na zdjęciu łódki jest numer do właściciela lub nazwa i można dogadywać się bez pośredników. Pływasz gdzie chcesz i kiedy chcesz :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#42 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
@correos ostatnio od strony organów nic nie cumowało, tylko w porcie
Gdyby ktoś się wybierał: prom do Preko też nie zatrzymuje się koło organów jak wskazuje google maps, ale w porcie naprzeciwko przystanku autobusowego (tego od busa na lotnisko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#43 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 23
Smrodek napisał(a):
Możesz też samemu wynająć łódkę na clickandboat albo podobnych portalach. Czasami na zdjęciu łódki jest numer do właściciela lub nazwa i można dogadywać się bez pośredników. Pływasz gdzie chcesz i kiedy chcesz :D



O kurde, nie pomyślałem o takiej opcji, a nawet mam patent sternika, chociaż myślę, że nie przywiązują do tego większej uwagi i tak :D

Chociaż skuszę się raczej na taką większą wycieczkę grupową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#44 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Misiatek napisał(a):
@correos ostatnio od strony organów nic nie cumowało

zaznaczylem miejsca oferowania uslug ktore poszukuje forumowicz, a nie cumowania statkow ;)

cyt: "na mapie zaznaczylem czerwonymi krzyzykami miejsca w ktorych mozna zarezerwowac rejs, zapytac o oferte, posilek, czas trwania, trase, cene itd
by wybrac cos najbardziej dla siebie odpowiedniego"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#45 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@Misiatek od strony organów na deptaku stoją (a na pewno w sezonie stały) budki, w których sprzedają takie rejsiki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#46 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:21 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Teraz stały same budki, bez oferentów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#47 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Budki stoją pomiędzy "molem" a organami.
Jak się podejdzie, to oferent się zawsze znajdzie :)
Zdjęcie z niedzieli.

Załączniki:
DSCF4199.JPG
DSCF4199.JPG [ 232.59 KiB | Obejrzany 3519 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#48 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Pewnie się narażę niektórym, ale...Zadar (skusiły mnie tanie bilety z POZ, a to najbliższe moje lotnisko ;) ) totalnie mnie rozczarował. Mam w pamięci bajeczne krajobrazy, ale od Splitu w stronę Dubrownika, a tu ? Już jadąc z lotniska autobusem słabo to wygląda. Starówka ? Komercja i badziew w sklepikach dla turystów.
Komunikacja publiczna niezbyt tania (6,70 zł za bilet) i raczej słaba. Prom na Ugljan owszem, tani 25 zł RT, ale tam też szału nie ma.
W samym Zadarze jest przyjemny szlak spacerowo-rowerowy wzdłuż brzegu.
Plaże-malutkie i kamieniste, ale to akurat nie było niespodzianką dla mnie. Woda czysta i w pięknym kolorze :)
Rzadko, a właściwie chyba nigdy w dziesiątkach podróży, jakieś miejsce nie rozczarowało mnie tak jak to ostatnie. Ale oczywiście inni mogą być zachwyceni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#49 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4572
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
No właśnie stare miasto w Zadarze to niezwykle połączenie architektury starej (w tym antycznych ruin) z nieagresywnym i pasującym do skali i planu modernizmem

Jeśli chodzi o sklepy dla turystów to czego innego niż komercji i badziewia można się spodziewać gdziekolwiek - to przecież dla turystów, oni takie kupują

A z drugiej strony w centrum jest całkiem miły rynek owocowo - warzywny tylko trochę dla turystów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#50 PostWysłany: 15 Maj 2022 11:58 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
W przyszłym miesiącu lecę na parę dni do Zadaru, wypożyczam samochód i zamierzam pozwiedzać okolicę. Czy mógłby ktoś polecić jakieś ciekawe plaże w odległości do 100 km od Zadaru? Najlepiej mniej popularne, ze skałkami i ładnymi widokami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#51 PostWysłany: 17 Maj 2023 10:39 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
A ktoś poleca jakąś miejscowość powyżej Zadaru, bliżej Rijeki?
Po ostatnim wylocie z córką samolotem i jej chorobą nastawiam się na wakacje samochodem, co pozwala na szybkie dostanie sie do kraju w razie potrzeby. Jednocześnie chcę ograniczyć czas podróży, więc szukam czegoś możliwie blisko. Wiem, że sama Rijeka jest słaba, Istrię jako tako ogarniam, rozważam też wschodnią, ale może jest coś fajnego na wybrzeżu własnie poniżej Rijeki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#52 PostWysłany: 17 Maj 2023 13:51 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Rozważ wyspy - Krk (dostępny mostem) albo Cres + Losinj (tu jest prom, za auto z dwoma osobami ok. 24 euro).

Pomijając Istrię to jest najbliżej z Polski jak się da. Przy czym my byliśmy w jednym i drugim miejscu na przełomie kwietnia i maja, a pobyt traktowaliśmy zdecydowanie wycieczkowo, a nie plażowo. Krajobrazowo i przyrodniczo tu i tam super (jeżeli Krk to najfajniej na południowej części wyspy koło Baski). Plaże wszędzie kamieniste. Kulturowo też ciekawie, jest po parę ciekawych miejscowości, wyraźne wpływy włoskie, zwłaszcza na Cres i Losinj.

Cenowo jako to w Chorwacji, czyli tanio nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#53 PostWysłany: 19 Lip 2023 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Cześć,
Przeczytałem wszystko w tym wątku i jeszcze kilka innych stronek i mam pytanie odnośnie swojego planu. Lecimy do Zadaru na tydzień + mam samochód na cały wyjazd i stworzyłem coś jak poniżej:

DAY 1 - przylot wieczorem
DAY 2 - Zadar city + ew. jakaś plaża
DAY 3 - boat trip na Kornaty
DAY 4 - Dugi Otok (tu znalazłem też jakiś zorganizowany snorkling trip, ale alternatywą może być prom na wyspę i np. wypożyczenie rowerów)
DAY 5 - Krka National Park i wyjazd do Sibeniku
DAY 6 - Split + Trogir
DAY 7 - tu nie mam pomysłu na razie - odpoczynek
DAY 8 - powrót do Zadaru i wylot wieczorem

Tak więc pierwsze 4 dni myślałem o noclegu w Zadarze i zwiedzaniu okolic, a następnie przejazd i kolejne 3 noce w Sibeniku.

Co byście dodali / usunęli / zmienili? Za wszelkie głosy z góry dziękuję :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#54 PostWysłany: 19 Lip 2023 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@majek89 skoro wybierasz się też do Splitu i masz auto to bardzo polecam zobaczyć Twierdzę Klis. Obiekt jest naprawdę warty zobaczenia i ze względu na dobrze zachowany zamek i na fantastyczne widoki z góry. Dodatkowo fani Gry o tron mogą w nim rozpoznać miasto Meeren :)
https://www.google.com/maps/place/Fortr ... &entry=ttu
Jak lubisz starożytne ruiny, to pod samym Splitem w Salonie jest ich sporo - tu z czasów rzymskich. Niestety nam zabrakło na nie czasu, ale może kiedyś to nadrobię :)
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#55 PostWysłany: 19 Lip 2023 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 37
Loty: 22
Kilometry: 21 899
niebieski
Polecam jeszcze miasteczko Nin z piękną błękitną laguną i wyspę Pag o charakterystycznym księżycowym krajobrazie. To blisko Zadaru, byłam bez samochodu i wszędzie dojeżdżałam lokalnym autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#56 PostWysłany: 19 Lip 2023 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@Cicha_Woda Dzięki!

@starucha_izergil Tak, Nin mam zaplanowany w pierwszy dzień albo razem z Dugim Otokiem, ale zapomniałem wpisać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
starucha_izergil lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#57 PostWysłany: 19 Lip 2023 22:25 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Nin z piękna laguną... Uważam, że nazwa zdecydowanie na wyrost. Miasteczko na malutkiej wysepce, ale plaża niby piaszczysta a taka jakby gliniasta... W Chorwacji są ładniejsze miejsca łatwo dostępne, choćby na Murterze...
Ale jeśli już jazda do Nin to podjechać pod kościółek św Mikołaja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#58 PostWysłany: 13 Kwi 2024 19:29 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 56
Cześć,

Wybieram się na majówką do Zadaru. Czy warto wykupić z wyprzedzeniem rejs do Telascica?, jeśli tak to podajcie jakaś sprawdzoną stronę.
Opłaca się jechać na kilka godzin do Szybenik (Flixbus wyjazd 9, powrót ok 19)?

Co polecacie zwiedzić w okolicach Zadaru, przy użyciu komunikacji publicznej? Podróż z ciężarną wiec raczej bez szaleństw.

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#59 PostWysłany: 13 Kwi 2024 20:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Kornati obowiązkowo-w Zadarze w porcie wycieczki przyjdą do Was same; im mniejsza jednostka tym bardziej kameralnie. Te wielkie krypy sobie podarujcie.
Sibenik, NP Krka, Skradin.
Weźcie auto.
Góra
 Profil Relacje PM off
skow3r uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#60 PostWysłany: 14 Kwi 2024 21:21 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Sibenik jest wart wyprawy. Wejście do katedry i baptysterium obowiązkowe. Na twierdzę też warto wejść, aby z góry zobaczyć katedrę i kanał sibenicki.

Sibenik to moje ulubione miasto w Chorwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
skow3r uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group