Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#41 PostWysłany: 06 Paź 2021 08:54 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Możesz też samemu wynająć łódkę na clickandboat albo podobnych portalach. Czasami na zdjęciu łódki jest numer do właściciela lub nazwa i można dogadywać się bez pośredników. Pływasz gdzie chcesz i kiedy chcesz :D
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.

#42 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:30 

złoty
@correos ostatnio od strony organów nic nie cumowało, tylko w porcie
Gdyby ktoś się wybierał: prom do Preko też nie zatrzymuje się koło organów jak wskazuje google maps, ale w porcie naprzeciwko przystanku autobusowego (tego od busa na lotnisko).
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:42 

Smrodek napisał(a):
Możesz też samemu wynająć łódkę na clickandboat albo podobnych portalach. Czasami na zdjęciu łódki jest numer do właściciela lub nazwa i można dogadywać się bez pośredników. Pływasz gdzie chcesz i kiedy chcesz :D

O kurde, nie pomyślałem o takiej opcji, a nawet mam patent sternika, chociaż myślę, że nie przywiązują do tego większej uwagi i tak :D

Chociaż skuszę się raczej na taką większą wycieczkę grupową
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:16 
Awatar użytkownika

platynowy
Misiatek napisał(a):
@correos ostatnio od strony organów nic nie cumowało

zaznaczylem miejsca oferowania uslug ktore poszukuje forumowicz, a nie cumowania statkow ;)

cyt: "na mapie zaznaczylem czerwonymi krzyzykami miejsca w ktorych mozna zarezerwowac rejs, zapytac o oferte, posilek, czas trwania, trase, cene itd
by wybrac cos najbardziej dla siebie odpowiedniego"
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#45 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
@Misiatek od strony organów na deptaku stoją (a na pewno w sezonie stały) budki, w których sprzedają takie rejsiki
hicarian lubi ten post.

#46 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:21 

złoty
Teraz stały same budki, bez oferentów :)
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.

#47 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Budki stoją pomiędzy "molem" a organami.
Jak się podejdzie, to oferent się zawsze znajdzie :)
Zdjęcie z niedzieli.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#48 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:06 

niebieski
Pewnie się narażę niektórym, ale...Zadar (skusiły mnie tanie bilety z POZ, a to najbliższe moje lotnisko ;) ) totalnie mnie rozczarował. Mam w pamięci bajeczne krajobrazy, ale od Splitu w stronę Dubrownika, a tu ? Już jadąc z lotniska autobusem słabo to wygląda. Starówka ? Komercja i badziew w sklepikach dla turystów.
Komunikacja publiczna niezbyt tania (6,70 zł za bilet) i raczej słaba. Prom na Ugljan owszem, tani 25 zł RT, ale tam też szału nie ma.
W samym Zadarze jest przyjemny szlak spacerowo-rowerowy wzdłuż brzegu.
Plaże-malutkie i kamieniste, ale to akurat nie było niespodzianką dla mnie. Woda czysta i w pięknym kolorze :)
Rzadko, a właściwie chyba nigdy w dziesiątkach podróży, jakieś miejsce nie rozczarowało mnie tak jak to ostatnie. Ale oczywiście inni mogą być zachwyceni :)
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Loty: 542
Kilometry: 628 447
platynowy
No właśnie stare miasto w Zadarze to niezwykle połączenie architektury starej (w tym antycznych ruin) z nieagresywnym i pasującym do skali i planu modernizmem

Jeśli chodzi o sklepy dla turystów to czego innego niż komercji i badziewia można się spodziewać gdziekolwiek - to przecież dla turystów, oni takie kupują

A z drugiej strony w centrum jest całkiem miły rynek owocowo - warzywny tylko trochę dla turystów
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 15 Maj 2022 11:58 

Loty: 99
Kilometry: 165 274
W przyszłym miesiącu lecę na parę dni do Zadaru, wypożyczam samochód i zamierzam pozwiedzać okolicę. Czy mógłby ktoś polecić jakieś ciekawe plaże w odległości do 100 km od Zadaru? Najlepiej mniej popularne, ze skałkami i ładnymi widokami.

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość