Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zadar i okolice
#1 PostWysłany: 21 Lip 2013 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Przed wyjazdem do Zadaru szukałam informacji na temat miasta i okolic by zaplanować zwiedzanie. Na forum nie ma za dużo wskazówek konkretnie dla tego miasta, więc pozwoliłam sobie założyć odrębny temat. Wiem, że Zadar w porównaniu z innymi częściami Chorwacji nie jest "top see", ale mi się podobał. Zaznaczam, że byłam w Chorwacji po raz pierwszy. Gdyby ktoś planował wyjazd i chciał poczytać - zapraszam do mojej relacji: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... zym-i.html. Dodatkowo, jeśli ktoś chciałby wybrać się w okolice Zadaru, mogę polecić Nin i wyspę Ugljan - również odsyłam do relacji: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... ady-z.html. W razie pytań zachęcam do kontaktu, jeśli będę potrafiła to chętnie pomogę.
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#2 PostWysłany: 29 Lut 2016 09:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Podłącze się pod stary temat.
Będąc w Zadarze warto odwiedzić Szybenik i Nin. A jeśli chodzi o najbliższe wyspy? Która i dlaczego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#3 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Kornati
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#4 PostWysłany: 29 Lut 2016 11:29 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Długi Otok, po drodze opływa się inne wyspy no i archipelag Kornati. Na wyspie można zwiedzić klify i słone jezioro Mir w którym woda do późnej jesieni ma 30C. Na krótszą wyprawę wyspa Umlag, promy z Zadaru co godzinę za kilkanaście kun. Przypływają do miejcowości Preko w której można przespacerować się deptakiem i podziwać kilka innych małych wysepek. Jest też niezłe kompielisko.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#5 PostWysłany: 29 Lut 2016 21:12 

Kornati jest totalnie przereklamowane. Nuda przez cały dzień, ja nie polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#6 PostWysłany: 29 Lut 2016 21:27 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
A ja za to byłem w Sukosan nie opodal Zadaru, największa w okolicy przystań dla jachtów, po za tym ładne ciche miasteczko w sam raz na kilkudniowy odpoczynek z dala od zgiełku....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#7 PostWysłany: 29 Lut 2016 22:20 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Kornati jest totalnie przereklamowane
polubiłem, ale parę słów komentarza się należy
dla ścisłości miejsce, do którego organizowane są wycieczki, z klifami i jeziorem, to tak naprawdę nie są Kornaty, a Park prirode Telašćica na wyspie Dugi Otok. miejsce naprawdę ciekawe, ale cała ta szopka z tłumem turystów w zasadzie nie pozwala rozkoszować się jego pięknem
a same Kornaty polecam, a najlepszy wg mnie sposób, aby je poznać (a także inne wyspy) to rejs jachtem - płyniesz gdzie chcesz, kiedy chcesz i nawet w sezonie masz poczucie, że całe otaczające cię piękno natury należy tylko do ciebie. i wbrew pozorom, nie jest to bardzo droga impreza (ale to już poza sezonem wakacyjnym)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#8 PostWysłany: 01 Mar 2016 09:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Skoro Kornati są w okolicach Zadaru, to i Park Narodowy Paklenica należy dorzucić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 10
@pemat, wypożyczałeś może rower na Dugim Otoku? Za dwa dni będę na wyspie i czytałam w kilku miejscach, że w Sali jest wypożyczalnia rowerów, ale coś cholercia nijak nie mogę znaleźć informacji, gdzie dokładnie się ona znajduje i ile kosztują rowery... Może ty się orientujesz? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2016 10:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Mogę polecić NIN poza sezonem: bardzo łatwy dojazd komunikacją publiczną, spokój, cisza, idealne na spacerek i wypicie piwka na wysepce, np tu: https://www.google.pl/maps/place/Nin,+C ... f0!6m1!1e1

Obiad w postaci zupki na łeb (17-20 kn) oraz dużego półmiska kalmarów i frytek (chyba ok 80 kn) tu: https://www.google.pl/maps/@44.2396688, ... 56!6m1!1e1 Ok, na zdjęciu nic nie ma ;D ale w tej chwili, na przeciwko sklepu jest wybudowana spora knajpka, z licznymi parasolami.
Danie jak powyżej zaproponowany w zupełności starczył na dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
Krzysiekgd uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#11 PostWysłany: 08 Kwi 2017 14:19 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Najważniejsze co trzeba zobaczyć w Zadarze to zachód słońca!
Nie ma nic piękniejszego niz morze grające na specjalnie dla niego stworzonym instrumencie, zimne piwko na ławeczce oraz pomarańczowe niebo!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Trefl_bc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#12 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:33 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dla mnie w Zadarze to wejście na dzwonnicę i obejrzenie forum z góry wraz z Rotundą
Image

Hitchcock powiedział, że „zachód słońca w Zadarze jest piękniejszy niż w Kalifornii”, no nie zgadzam się z tym. Dużo bardziej ujął mnie ten z Sibenika
Image

A z Zadaru warto wybrać się na Kamenjak - punkt widokowy koło Vransko Jezioro:
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#13 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:41 

Rejestracja: 09 Lis 2016
Posty: 5
Czy ktoś "użył" Zadaru jako miejsca, z którego ruszał w dalsze części Chorwacji ?? To dobry pomysł czy lepiej jechać dalej na południe np. Split ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#14 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:45 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Co rozumiesz przez "użył"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#15 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Zdecydowanie Split. Zadar najmniejsze wrazenie na mnie zrobił, choć tez sa w nim ciekawe miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#16 PostWysłany: 24 Maj 2018 21:31 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Split jest za to przeładowany turystycznie a w Zadarze można złapać oddech :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#17 PostWysłany: 24 Maj 2018 22:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Tylko trzeba mieć po czym, bo sam widok Zadaru raczej nikomu oddechu nie wstrzyma.
Przy tygodniowym tripie, jeden dzien na Zadar będzie w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#18 PostWysłany: 25 Maj 2018 09:37 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Jacek96 nie wiem, dlaczego uważasz, że jak Ciebie Zadar nie zachwycił, komuś innemu się nie spodoba :)
I nie mówię, że Zadar jest ładniejszy, czy ciekawszy od Splitu. Każde z tych miast jest inne.
Poza tym mowa jest o bazie wypadowej a nie o siedzeniu tydzień na tyłku ;)
Nie wiem, czy chciałabym codziennie błądzić po tych wąskich uliczkach i szukać miejsca parkingowego.
_________________
http://ineedatrip.pl/


Ostatnio edytowany przez jekyll, 25 Maj 2018 13:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#19 PostWysłany: 25 Maj 2018 10:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Po prostu są lepsze miejsca, jak i dogodniejsze na bazę wypadową (bo o to pytał forumowicz).
Chorwacja ma wiele pięknych miejsc, wiec i konkurencja mocna.
Wielu osobom bardziej podoba się Bydgoszcz, niż Toruń i nic mi do tego (peace).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar i okolice
#20 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:19 

Rejestracja: 17 Cze 2010
Posty: 12
Loty: 27
Kilometry: 35 785
Witam, wybieram się na początku lipca na kilkanaście dni do Zadaru z żoną i 7-letnim synem.
Mamy wynajęte w tym czasie auto na 2 dni. Chciałbym Was poprosić o radę na co je przeznaczyć.
Myślałem o jednym dniu na wodospady Krka a drugim na jezioro Plitwickie. Nie wiem tylko czy to nie są zbyt podobne atrakcje i nie zamienić jednego dnia na wycieczkę do np. Szybeniku/ Trogiru / Splitu.
Jeśli podmienić to czy ciekawsze jest Krka czy jez. Plitwickie? Co wybrać z pozostałej trójki miast? Nie chciał bym jechać i na szybko ich zwiedzać, wolałbym jedno ale konkretnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group