Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:22 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Włochy nigdy nie były tanie jeśli chodzi o ceny noclegów.
Obecnie np w Rzymie odwołano 90 % rezerwacji na marzec i ok 60 % do maja. Ciekawe czy te spadki długo się utrzymają.
A teraz pytanie.
Myślę nad wykorzystaniem obecnej paniki i zafundowanie sobie po raz pierwszy od lat wycieczki z biura podróży. Ceny zrobili atrakcyjne. Czy w razie jakiejś przymusowej kwarantanny w Egipcie czy na Kanarach , to BP ponosi koszty hotelu i muszą mnie później dostarczyć do Polski ?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@pazur Wybierz dobre ubezpieczenie i mocne finansowo biuro, aby udźwignęło w razie W koszty i nie zbankrutowało ;) Inaczej możesz czekać aż rządowy samolot po ciebie przyleci. ;) Trochę zupek ,nomen omen,chińskich w bagażu też nie zawadzi zwłaszcza jak rejestrowany będzie w cenie :P Udanego lux wypoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zapewne sami się nad tym zastanawiają :lol: A tak bardziej poważnie, BP raczej dużo wcześniej kontraktują z tymi destynacjami koszty obsługi przyszłych terminów więc nie jestem pewien czy na dzisiaj już są jakieś atrakcyjne ceny. Oczywiście nie sprawdzałem naocznie i mogę się mylić :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:42 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Myślę nad Egiptem za 9 stów all. Wylot jutro. Chociaż w ciągu najbliższych dni może jeszcze stanieje. Ale na zawsze tam nie chcę zostać. :D
Max dodatkowe 2 tygodnie na koszt BP mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jest Teneryfa na głównej z ALL ;)
Wylot w niedzielę, świetna cena (KTW i WAW), brałbym (serio):
https://r.pl/wyspy-kanaryjskie-teneryfa ... a=20200301

edit: już drożej :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja wykorzystalam to, ze British Airways przerzucilo samoloty na inne trasy i nagle pojawily sie tansze bilety na dodatkowych lotach. Rzucili tez 100tys biletow za avios i nagle otworzyla sie dostepnosc na kierunki, na ktore bardzo trudno kupic bilety za mile. Tutaj akurat nie skorzystalam, bo nie wybieram sie do Australii.

Za ten bilet do SEA (i dalej na Alaske) winie @monroe i dyskusje w watku o cenach biletow/noclegow/wynajmu samochodow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
monroe napisał(a):
Jest Teneryfa na głównej z ALL ;)
Wylot w niedzielę, świetna cena (KTW i WAW), brałbym (serio):
https://r.pl/wyspy-kanaryjskie-teneryfa ... a=20200301

edit: już drożej :(

Ci goście uwięzieni w Costa Adeje Palast nie mają źle. Korzystają z basenów itp Łażą po całym hotelu.
Tylko kto za to zapłaci ?
Może rząd Hiszpanii? Skoro on ich uwięził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Aga_podrozniczka
Nie zamierzam Cię przepraszać... ;) :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2020 19:04 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Co do powrotu do kraju po kwarantannie - informacja z pierwszej ręki /Itaka/


Czy Klienci, którzy aktualnie przebywają w destynacjach i zostaną objęci kwarantanną w związku z koronawirusem będą mieli zagwarantowany przez B.P. Itaka powrót do kraju w momencie zakończenia kwarantanny?

Jeśli Klienci w trakcie pobytu zostaliby objęci kwarantanną i nie wróciliby do kraju w terminie przewidzianym umową, to B.P. Itaka zapewni im powrót do miejsca rozpoczęcia imprezy w najbliższym możliwym terminie zgodnie z art. 48 ust. 5. i 9. Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
marwok uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2020 19:20 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To powrót już mamy.
Jeszcze tylko za hotel niech zapłacą i można lecieć. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Lut 2020 04:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
U mnie w regionie spadły mocno ceny lotów - krajówki za 70-80 zł za odcinek to już nie promocja tylko standard. Poszła też fama że w okolicach prowincji gdzie w Wietnamie objęto kwarantanną 10k ludzi, drastycznie spadły ceny noclegów. Chodzi mi konkretnie o miejscowość Tam Dao, nazywaną Da Lat północy (z uwagi na swój górzysty i łagodny klimat) ale póki co booking i inne serwisy nie pokazują żadnych smaczków a liczyłem że wyszarpię 5* za grosze na weekend ;) Jak się nie uda nie szkodzi, najwyżej wejdzie kolejna krajówka.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lut 2020 09:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Polscy kolarze zamknięci w hotelu w ZEA. Jednak można mieć farta. Szkoda tylko , że to u Arabów. Z trunkami może być problem. :D
https://sport.onet.pl/kolarstwo/koronawirus-rafal-majka-zamkniety-w-hotelu/xzks7tx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Uważam, że po wygaśnięciu epidemii i opadnięciu emocji, czeka nas zalew bardzo tanich biletów od low costów. Przyczyna prosta: obecnie najszybciej rosnącą kategorią przychodów są przychody z usług dodatkowych, ale jeśli nie ma pasażera, to nie ma dodatkowych przychodów. Duża część społeczeństwa przez jakiś czas jednak będzie miała opory przed podróżowaniem, więc kuszenie cenami musi być wyjątkowo mocne. Pod kątem biletów lotniczych i cen wycieczek w biurach podróży, to mogą być najtańsze wakacje od wielu lat. Z drugiej strony, taka presja cenowa niesie niesie ze sobą ryzyko kolejnych bankructw linii lotniczych czy biur podróży, ale to już inna bajka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:08 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Czeka nas niestety mniejsza czy większa plaga czy zalew bankructw biur podróży i linii lotniczych.

Skala strat z powodu paniki jest zbyt duża
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nastepna "promocja" od lini lotniczych. Amerykanskie linie zaczynaja wprowadzac darmowe anulacje i zmiany, zeby zachecic ludzi do kupowania biletow.

https://onemileatatime.com/jetblue-waiv ... ronavirus/

"JetBlue has today announced that they will suspend all change and cancelation fees for newly booked tickets:

This is valid for flights booked between February 27 and March 11, 2020
This is valid for travel completed by June 1, 2020

This will apply to all fares offered by JetBlue, including Blue Basic fares, which usually can’t be changed or canceled. Even JetBlue Vacations flights can be changed and canceled."

https://onemileatatime.com/alaska-airli ... ange-fees/

"Alaska Airlines has announced that they will suspend all change and cancelation fees for newly booked tickets:

This is valid for flights booked between February 27 and March 12, 2020
This is valid for travel through June 1, 2020

This will apply to all fares offered by Alaska, including their “Saver” fares, which ordinarily can’t be canceled.

Passengers who choose to cancel their flights will receive a travel credit for the full value of their ticket, which they can apply towards a future flight within a year of the original date the ticket was issued. Customers who want to change flights can apply the full amount from their original booking to a different itinerary, although fares differences may apply."

W takim razie nie bede marnowac mil lotniczych na elastyczne bilety, skoro moge je kupic w Alasce za gotowke. Kredyt na przyszly lot w ciagu 12 miesiecy jest dla mnie ok. Chociaz moze poczekam czy inne linie nie wprowadza podobnych zasad, bo widze, ze bilety tanieja i jest coraz wiekszy wybor za nijnizsza cene.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 14
pazur napisał(a):
Polscy kolarze zamknięci w hotelu w ZEA. Jednak można mieć farta. Szkoda tylko , że to u Arabów. Z trunkami może być problem. :D
https://sport.onet.pl/kolarstwo/koronawirus-rafal-majka-zamkniety-w-hotelu/xzks7tx


Akurat z kupnem akoholu nie mieliśmy żadnego problemu. W sklepie monopolowym w Abu Dhabi (styczeń) kupiliśmy whisky Grants po 53 zł za 1 litr i to ze szklaneczkami. Taniej jak u nas na promocji. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:50 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
dg72 napisał(a):
Czeka nas niestety mniejsza czy większa plaga czy zalew bankructw biur podróży i linii lotniczych.

Skala strat z powodu paniki jest zbyt duża

W tym wątku piszemy o korzyściach z wirusa. :D
O stratach są inne tematy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
rozumiem ze ten sklep był w środku hotelu? inaczej twój post jest bez sensu

btw
jak się zaczynał cyrk z uchodźcami, a ja zażartowałem ze się pasta posmaruje i pojadę na zachód to dostałem bana
teraz , temat leci "na poważnie" z czynnym udziałem modów
jak ten świat się zmienia :mrgreen:
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 28 Lut 2020 14:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:52 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To samo pomyślałem. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 14
Bardziej chodziło o to, że Emiraty na dzień dzisiejszy to nie jest alkoholowa pustynia.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group