Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Lut 2014 10:03 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
To nie jest kwestia rozumienia umowy. Ja znam świetnie angielski, a ... problemów z czytaniem ze zrozumieniem nigdy nie miałam. Jeżeli jednak w umowie po specyfikacji wybranych usług, dodatków) i podsumowaniu "estimated charges" (które dokładnie wynoszą tyle, ile podał Atlaschoice) jest napisane: "included 9 day voucher APCONRECFEE, transportation facility charge, state tax, rental tax" bez żadnych dopisanych w tej pozycji kwot, to nawet superbystrzak - klayton się nie zorientuje.
Nie ma żadnego pudełka zamontowanego na desce, czy w zasięgu wzroku. Płatności wszystkie były robione gotówką na bramce autostradowej. Problem w tym, że w NJ, NY nie ma OSOBNYCH bramek dla "cash" bez "easy pass". Tak więc pomimo, że płacisz, czytnik easy pass rejestruje przekroczenie bramek. Kasjer NIE WYDAJE PARAGONU, tylko odbiera bilet wydany przez automat na wjeździe razem z gotówką, więc NIE MA dokumentu stwierdzającego dokonanie płatności, które byłyby podstawą do anulowania opłat naliczonych przez easy pass.
Firmy wynajmujące samochody: dollar (mój przypadek), avis, hertz i inne międzynarodowe robią to i mają w nosie, że obcokrajowiec nie zna lokalnego zwyczaju i nie jest księgowym znającym stanowe przepisy. Wiedziałam, że ta abstrakcja jest na Florydzie, ale nie wiedziałam, że jest teraz w NJ i NY, a nie pierwszy raz pożyczałam tam samochód.
Tak więc wyraźnie zaznaczajcie przy odbiorze auta, że nie chcecie tej usługi. Z tego co wyczytałam w niektórych firmach oznacza to anulację zamówienia, bo urządzenia poi prostu wyłączyć się nie da.
Powodzenia!
Ja czekam jeszcze na kwitek z drugiej wypożyczalni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast
#62 PostWysłany: 25 Lut 2014 11:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
jest napisane: "included 9 day voucher APCONRECFEE, transportation facility charge, state tax, rental tax" bez żadnych dopisanych w tej pozycji kwot, to nawet superbystrzak - klayton się nie zorientuje.

Superbystrzak klayton jak czegoś nie rozumie w umowie, to prosi drugą stronę o szczegółowe wyjaśnienia przed złożeniem podpisu.
Najwidoczniej do tego trzeba być jednak suberbystrzakiem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Lut 2014 13:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1390
Loty: 823
Kilometry: 1 236 164
srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
W umowach najczęściej tak to jest opisane, że nie wiadomo o co chodzi (razem z tax, itp). Podpisujesz i jesteś ugotowany

Nie należy podpisywać czegoś, czego się nie rozumie.


Trudno przy wypożyczaniu auta przedzierać się przez kilka stron umowy pisanej językiem trudno zrozumiałym również dla przeciętnego Jankesa. Natomiast wypożyczalnia POWINNA wyjaśnić klientowi najważniejsze punkty umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Lut 2014 13:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Trudno przy wypożyczaniu auta przedzierać się przez kilka stron umowy pisanej językiem trudno zrozumiałym również dla przeciętnego Jankesa

Ci, dla których jest trudno, mają potem problemy. Umowy należy czytać przed zaakceptowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Lut 2014 13:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1930
HON fly4free
Caffe napisał(a):
Firmy wynajmujące samochody: dollar (mój przypadek)...


Chyba jednak się zagapiłeś przy tym wynajmowaniu. Jak można nie wiedzieć ile się będzie płaciło? Przecież można to ustalić (wypytać) z góry przy wynajmowaniu auta. Być może dollar stosuje jakieś chwyty poniżej pasa, ja jeździłem alamo autostradą Florida Turnpike, gdzie poniżej Miami nie ma opcji płacenia gotówką, albo urządzenie (nie miałem) albo kamery skanują tablice. Wypożyczalnia obciążyła mnie (z tytułu przejazdu tymi docinkami) należną opłatą kilku dolarową, żadnych drakońskich narzutów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:41 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
man4business napisał(a):
Caffe napisał(a):
Firmy wynajmujące samochody: dollar (mój przypadek)...


Chyba jednak się zagapiłeś przy tym wynajmowaniu. Jak można nie wiedzieć ile się będzie płaciło? Przecież można to ustalić (wypytać) z góry przy wynajmowaniu auta. Być może dollar stosuje jakieś chwyty poniżej pasa, ja jeździłem alamo autostradą Florida Turnpike, gdzie poniżej Miami nie ma opcji płacenia gotówką, albo urządzenie (nie miałem) albo kamery skanują tablice. Wypożyczalnia obciążyła mnie (z tytułu przejazdu tymi docinkami) należną opłatą kilku dolarową, żadnych drakońskich narzutów...

Tak jak napisałam: w umowie podpisanej w Dollar jest powtórzona kwota za wynajem, zgodna co do centa z tą z potwierdzenia rezerwacji, które otrzymałam z Atlaschoice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Lut 2014 18:08 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Powiem szczerze, że planuję wynajem w maju i jak to wszystko czytam to sam się gubię
Anglikiem nie władam idealnie więc pośladki mam spięte na maxa

Podpowiedzcie dokładnie co i jak z tymi opłatami
Jak z tymi płatnymi przejazdami
To mój pierwszy wyjazd do USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Lut 2014 11:27 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
lukkaas napisał(a):
Powiem szczerze, że planuję wynajem w maju i jak to wszystko czytam to sam się gubię
Anglikiem nie władam idealnie więc pośladki mam spięte na maxa

Podpowiedzcie dokładnie co i jak z tymi opłatami
Jak z tymi płatnymi przejazdami
To mój pierwszy wyjazd do USA


Cześć,
Potwierdzam to co napisał wcześniej man4business. Podróżowaliśmy po Florydzie dwa tygodnie na przełomie grudnia i stycznia. Wypożyczalnia namawiała nas na zakup Sunpass-a z czego zrezygnowaliśmy i słusznie. Większość autostrad na Florydzie jest bezpłatna, tam gdzie wymagane są opłaty należy pilnować zjazdów dla płacących gotówka za konkretny odcinek i tyle. Opłaty nie są wysokie - od 1 do kilku usd. Tak jak w przypadku man4business-a już po przyjeździe do kraju znaleźliśmy na wyciągu z karty dodatkową opłatę ( kilka dolarów ) naliczoną za bezbramkowy odcinek autostrady pod Miami. I tyle.
Naprawdę nie ma się czego obawiać - na miejscu już zobaczysz jak wszystko jest proste, lekkie, łatwe i przyjemne :) .. a szczególnie po wyjeździe ze stacji benzynowych :)
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Lut 2014 13:30 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Jak rozumiem dopytać dokładnie o Sunpass i oczywiście za niego podziękować
Na Florydzie planuję tylko Everglades i Key West
Więcej czasu spędzę w samochodzie z Las Vegas przez Wielki Kanion Los Angeles do San Francisco a nie wiem jak tam wygląda sytuacja z płatnymi odcinkami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Lut 2014 16:05 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
Więcej czasu spędzę w samochodzie z Las Vegas przez Wielki Kanion Los Angeles do San Francisco a nie wiem jak tam wygląda sytuacja z płatnymi odcinkami

W tym rejonie płatne są tylko mosty w San Francisco, przy czym płaci się tylko w jedną stronę. Od ponad 2 lat na Golden Gate nie można płacić gotówką. Jest jakieś biuro, w którym do 48 godzin po przejeździe można zapłacić bez dodatkowej opłaty. Można też zapłacić online: https://www.bayareafastrak.org/vector/d ... gnup.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Lut 2014 01:12 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 788
niebieski
zostaliśmy namówieni w Dollar/EWR na E-ZPass ze zryczałtowaną opłatą 17$/dzień (urządzenie przyklejane na przedniej szybie pod lusterkiem); po przedstawieniu planowanej trasy ulegliśmy argumentacji, że:
1. może nie być bramek gotówkowych
2. bez kolejek i szukania drobnych
3. i tak wydamy gotówką co najmniej tyle samo
niestety nie byliśmy w stanie ustalić ile opłat się faktycznie naliczyło, samemu też trudno policzyć (opłaty urządzeniem są tańsze niż gotówką, ale zależą też od kierunku jazdy i pory dnia), chociaż widziałem gdzieś kalkulatory internetowe

np. taksówka z Brooklynu na EWR kosztuje 40$ (kupon promocyjny) + 31$ "tolls" (potwierdzone przez tubylców, most Verazzano i jeszcze ze 3 bramki) + napiwek, więc to chyba nie był zły interes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Mar 2014 21:25 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
mam rezerwacje w Herzu z odbiorem w Lax , czy wystarczy polskie prawko , czy jednak lepiej wyrobic miedzynarodowe ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Mar 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 223
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Powinno dać radę z bez problemu z polskim prawkiem. Bardziej się skupią na karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 18 Mar 2014 19:46 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 40
Czy ktoś może jechał autem z wypożyczalni do Meksyku i z powrotem? Potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie lub inne dokumenty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Mar 2014 20:30 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
hajdas napisał(a):
Czy ktoś może jechał autem z wypożyczalni do Meksyku i z powrotem? Potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie lub inne dokumenty?

Trzeba to zgłosić w chwili wypożyczenia i opłacić dodatkowe ubezpieczenie - dość duże. Ale nie wszystkie wypożyczalnie zezwalają na podróż do Meksyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Mar 2014 00:38 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Orientuje się ktoś ile $$$ mogą zablokować na karcie jako depozyt przy wypozyczeniu full-size car z Alamo na JFK na 14 dni??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Mar 2014 09:54 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Mam jeszcze pytanie dotyczące wynajmu na stronie linii lotniczych, którymi lecę mianowicie British Airways
Z informacji przy rezerwacji wynika, że auto będzie z Avis łącznie z ubezpieczeniami
Czy wynajmując auto przez stroną BA ubezpieczenie wykupuję bezpośrednio w Avis czy podobnie jak przez pośrednika
Pytam ponieważ wolałbym bez stresu użytkować auto a "w razie czegoś" uniknąc obciążenie kredytówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:15 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
lukkaas napisał(a):
Mam jeszcze pytanie dotyczące wynajmu na stronie linii lotniczych, którymi lecę mianowicie British Airways
Z informacji przy rezerwacji wynika, że auto będzie z Avis łącznie z ubezpieczeniami
Czy wynajmując auto przez stroną BA ubezpieczenie wykupuję bezpośrednio w Avis czy podobnie jak przez pośrednika
Pytam ponieważ wolałbym bez stresu użytkować auto a "w razie czegoś" uniknąc obciążenie kredytówki


Zamowilem przez Lufthanse,auto również z Avis,na potwierdzeniu z Avis wszystkie niezbędne ubezpieczenia są zawarte w cenie,dodatkowo zadzwonilem na polską infolinię ,ktora potwierdziła mi wszystkie ubezpieczenia w podstawowej cenie,Auto wynajmuje w czerwcu na JFK,dodatkowo cena nie do pobicia,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Mar 2014 09:11 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
deha napisał(a):
cena nie do pobicia

Jaka cena, jaki samochód, jaki termin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Mar 2014 17:53 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
marfot napisał(a):
deha napisał(a):
cena nie do pobicia

Jaka cena, jaki samochód, jaki termin?



Może ja odpiszę jak jest w moim przypadku
termin 13-19 maj
odbiór Las Vegas
zdanie San Francisco
Fard Escape
w cenie ALI, LDW, One Way i Tax oczywiście bez limity km
cena 1180
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group