Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Mar 2014 20:40 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
marfot napisał(a):
deha napisał(a):
cena nie do pobicia

Jaka cena, jaki samochód, jaki termin?



Może ja odpiszę jak jest w moim przypadku
termin 13-19 maj
odbiór Las Vegas
zdanie San Francisco
Fard Escape
w cenie ALI, LDW, One Way i Tax oczywiście bez limity km
cena 1180

No to tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/ masz wszystko to samo: Midsize-SUV, pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, One Way, Tax, ubezpieczenie szyb, opon, podwozia za 900 zł. Oszczędzasz 280 zł.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Wrz 2014 10:46, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie reflinka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 25 Mar 2014 21:06 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
No to tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/empfeh ... 7-eml.html masz wszystko to samo: Midsize-SUV, pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, One Way, Tax, ubezpieczenie szyb, opon, podwozia za 900 zł. Oszczędzasz 280 zł.[/quote]


Jasne tylko jest to pośrednik a mi zależy na tym aby w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia wypożyczalnia nie obciążyła mi karty za ewentualne szkody, za które później trzba dochodzić zwrotu od pośrednika - bo chyba właśnie tak to działa (jeżeli nie to proszę o poprawkę ponieważ jest to dla mnie istotna sprawa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Mar 2014 21:09 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
marfot napisał(a):
deha napisał(a):
cena nie do pobicia

Jaka cena, jaki samochód, jaki termin?


4czerwca-18 czerwca Jfk Avis
No milages limit
Full-size car Chevrolet Impala or similar
Additional liability insurance-included
Loss damage waiver-included
Taxes-included
567.72 $$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:44 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
No to tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/ masz wszystko to samo: Midsize-SUV, pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, One Way, Tax, ubezpieczenie szyb, opon, podwozia za 900 zł. Oszczędzasz 280 zł.


Jasne tylko jest to pośrednik a mi zależy na tym aby w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia wypożyczalnia nie obciążyła mi karty za ewentualne szkody, za które później trzba dochodzić zwrotu od pośrednika - bo chyba właśnie tak to działa (jeżeli nie to proszę o poprawkę ponieważ jest to dla mnie istotna sprawa)

Rezerwację robisz przez pośrednika, ale samochód wynajmujesz i umowę podpisujesz bezpośrednio z wypożyczalnią: Alamo, Avis, Hertz i inne. Na kilkadziesiąt wypożyczeń w USA, Europie, Afryce - zero problemów.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Wrz 2014 10:46, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie reflinka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Mar 2014 20:30 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Rezerwację robisz przez pośrednika, ale samochód wynajmujesz i umowę podpisujesz bezpośrednio z wypożyczalnią: Alamo, Avis, Hertz i inne. Na kilkadziesiąt wypożyczeń w USA, Europie, Afryce - zero problemów.[/quote]

Z góry przepraszam bo może moje pytania będą już męczące i "głupie" ale chciałbym już doprecyzować informację na temat wynajmu
Lecę pierwszy raz do USA i nie jestem zaznajomiony z tematem wypożyczalni i ubezpieczeń
Zbieram tylko informacje dostępne na tym forum
Z tego co zrozumiałem czytając posty wynika, że wynajmując auto przez pośrednika równiż ubezpieczenie wykupuję u niego
Wypożyczając auto bezpośrednio na stronie np. Avis wykupuję ubezpieczenie z wypożyczalni
Rozumiem, że umowę podpisuję w obu przypadkach w wypożyczalni
Zrozumiałem jednak, że rezerwując przez pośrednika w przypadku np. przerysowania lakieru ten że przykładowy Avis obciąży mi kartę kredytową za uszkodzenia dopiero po wypełnieniu papieroligii domagamy się zwrotu od pośrednika
Wynajmując aut bezpośrednio w takim samym przypadku oddajemy auto i nic nas nie interesuje

cytaty z forum
"Wypożyczasz bezpośrednio w wypożyczalni czy u pośrednika (brokera)? Bo często wypożyczając u brokera wykupujemy ubezpieczenie "insurance" i jest to co innego niż "excess waiver" z zerowym udziałem własnym oferowanym przez wypożyczalnię"

"Należy przede wszystkim uważnie przeczytać warunki wypożyczalni, w szczególności dotyczące udziału własnego (excess / deductible) w przypadku uszkodzenia auta czy kradzieży. Niemal zawsze, niezależnie czy wypożyczamy przez pośrednika, czy bezpośrednio w wypożyczalni, możemy już na miejscu zredukować, oczywiście za opłatą, udział własny do zera.
Pośrednicy często oferują ubezpieczenie, poniekąd przejmując udział własny na siebie. Poniekąd, ponieważ w przypadku stłuczki musimy w własnej kieszeni zapłacić wypożyczalni do kwoty udziału własnego, a potem domagać się zwrotu od pośrednika"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Mar 2014 22:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia.
Zwykle porównywalny zakres jest dużo tańszy u brokera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 27 Mar 2014 20:52 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
niestety nadal kluczowa dla mnie kwestia nie została rozstrzygnięcia:

jaki jest sposób rozliczenia za powstałą szkodę?

1-wynajem przez pośrednika = obciążenie karty kredytowej przez wypożyczalnie i domaganie się zwrotu pieniędzy od pośrednika
2-wynajem bezpośrednio = odstawienie samochodu bez obciążania karty (zgłaszam i po sprawie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 27 Mar 2014 20:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
1. Tak
2. Jeśli szkoda była objęta ubezpieczeniem bez udziału własnego, to tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Mar 2014 21:16 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
dzięki wielkie za odpowiedź i cierpliwość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Mar 2014 21:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie ma za co...
Ja zawsze korzystałem w USA z usług brokera, bo były to najlepsze warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Mar 2014 00:04 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
W sumie w moim przypadku różnica to ok 200 zł
lecę pierwszy raz więc za tzw spokój ducha przeżyję taką stratę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Mar 2014 00:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
200 zl? Bierzesz auto na jeden, czy dwa dni?
Z ciekawosci - podaj daty, miejsce i wypozyczalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Mar 2014 18:26 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Wypożyczam przez stronę Lufthansa w Avis
termin 13-19 maj
odbiór Las Vegas
zdanie San Francisco
Fard Escape
w cenie ALI, LDW, One Way i Tax oczywiście bez limitu km
cena 1180
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Mar 2014 18:36 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
A u brokera przy takim aucie 660. :-)
A mniejsze jeszcze taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 28 Mar 2014 19:46 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
W sumie w moim przypadku różnica to ok 200 zł
lecę pierwszy raz więc za tzw spokój ducha przeżyję taką stratę

Sporo jest takich ludzi, którzy z góry zakładają, że jeśli coś jest droższe, to musi być lepsze. Producenci i sprzedawcy wychodzą naprzeciw takim osobom i ten sam produkt sprzedają po różnych cenach, pod różnymi nazwami, w różnych opakowaniach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Mar 2014 20:25 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
klayton napisał(a):
A u brokera przy takim aucie 660. :-)
A mniejsze jeszcze taniej.



Możesz mi wysłać namiary
Różnica jest w takim przypadku duża więc warto się zastanowić

Oczywiście chętnie wynajmę auto jak najtaniej
Jedyne czego się obawiam to kruczków w umowie bo przyznam, że z angielskim sobie jakoś radzę ale umowy są pisane specyficznym językiem i to mnie przeraża

Jeszcze dopytam
Wynajmując od brokera z jego ubezpieczeniem w trakcie odbierania auta kiedy będę zachęcany do wykupienia ubezpieczeń mam odmówić bo to jest to samo - różnica tylko w przypadku szkody
a w przypadku szkody spisuję protokół, który wysyłam do brokera?

jeszcze raz dzięki za wszystkie uwagi
Człowiek uczy się całe życie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Mar 2014 20:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
http://www.economycarrentals.com/Carsel ... 371&l50=47
Możesz odmówić - w tym przypadku w zasadzie nie ma to sensu.
Zablokuja Ci tylko jakąs kwote na kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Mar 2014 20:50 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Dzięki za info
Temat napewno warty uwagi
zaoszczędzone 600 można w kasynie zainwestować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 10 Kwi 2014 09:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Hej,
czy ktoś z Was był zmuszony do korzystania z ubezpieczeń dodatwanych przez pośrednika - hotwire.com lub priceline.com?
chodzi mi o ich:
1. Rental Car Damage Protection, by Allianz https://gateway.americas.allianz-assist ... oduct.html
2. Colision Damage Insurance - https://www.priceline.com/rentalcars/de ... 7&plf=PCLN ma to też CarRentals.com

Z tego co czytam to takie nie-ubezpieczenia?
Mozecie coś polecić - z oponami, szybami i zniesionym udziałem własnym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 10 Kwi 2014 10:53 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Wirecki1 napisał(a):
Hej,
czy ktoś z Was był zmuszony do korzystania z ubezpieczeń dodatwanych przez pośrednika - hotwire.com lub priceline.com?
chodzi mi o ich:
1. Rental Car Damage Protection, by Allianz https://gateway.americas.allianz-assist ... oduct.html
2. Colision Damage Insurance - https://www.priceline.com/rentalcars/de ... 7&plf=PCLN ma to też CarRentals.com

Z tego co czytam to takie nie-ubezpieczenia?
Mozecie coś polecić - z oponami, szybami i zniesionym udziałem własnym?

Co to znaczy, "czy ktoś był zmuszony?"
Ja zawsze kupuję z pełnym zakresem ubezpieczenia, ale w pakiecie. Ubezpieczenie kupowane osobno zawsze jest droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group