Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Lut 2014 01:27 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
za one-way z EWR ze zwrotem na Manhattanie mam dopłacić 50$ + tax, mniej więcej tyle samo płacę za każdy dzień wypożyczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#42 PostWysłany: 15 Lut 2014 02:24 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
bartek. napisał(a):
mateop napisał(a):
Wiem, że niektóre wypożyczalnie w marcu oferują wypożyczenie one-way w atrakcyjnych cenach, poniewż chca zwrócić samochód do konkrentych wypozyczalni na północy np. NYC lub Waszyngton.
Czy ktoś z Was może się orientuje jak taki deal mozna znaleźc lub dogadać ?

A skąd to niby wiesz? z tego co wiem to tak nie jest. zapytan jest tak duzo, ze nikomu nie zalezy na tym, zeby komus "po kosztach" dac samochod zeby nim wrocil do macierzystej wypozyczalni.
poza tym tak jak opisano wyzej, wszystko zalezy od stanu. w Kaliforni nie wolno pobierac prowizji przy One-Way. Ale i tak cena jest wyzsza niz RT, bo base fare rosnie w gore, wiec praktyka jest bezlitosna ;)

Chyba jednak coś w tym jest. Znalazłem dziś na priceline.com i hotwire.com sporo ofert aut różnych klas za 9.95. SUV-y nieco droższe - usd 20 /doba.
Wypożyczenie FLL koniec kwietnia - zwrot EWR 4 maja....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lut 2014 02:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
bartek. napisał(a):
poza tym tak jak opisano wyzej, wszystko zalezy od stanu. w Kaliforni nie wolno pobierac prowizji przy One-Way. Ale i tak cena jest wyzsza niz RT, bo base fare rosnie w gore, wiec praktyka jest bezlitosna ;)


Potwierdzam auto wziete w Hertz na LAX i oddane w LAS bez extra dopłat za one-way
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2014 13:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Hej, zapytam jeszcze tu to popularniejszy wątek....

Czy przy wypożyczaniu auta w USA potrzebne było międzynarodowe prawo jazdy? Tak/Nie - W której wypożyczalni?
Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie z Alamo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Lut 2014 15:40 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Wirecki1 napisał(a):
Czy przy wypożyczaniu auta w USA potrzebne było międzynarodowe prawo jazdy?

Nigdy.
Wystarczy polskie prawo jazdy i karta kredytowa. W Nevadzie dodatkowo paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Lut 2014 12:35 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 3
Witam,

Wybieram się do USA i mam w planach przejechać trasę z NY do Orlando, przeszukałem oferty wypożyczalni samochodowych i wszystkie doliczają spore sumy za oddanie samochodu w innym miejscu... Czy ktoś z was zna jakąś wypożyczalnie która nie dolicza lub dolicza niewielką opłatę za oddanie samochodu w innym miejscu niż wypożyczenie ?

Pozdrawiam i dziękuje z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Lut 2014 12:54 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Cześć,

miałem podobny dylemat (tzn. przejechać taką trasę) i po bliższym przyjrzeniu się doszedłem do wniosku, że po drodze prawie nic ciekawego nie ma, jedynie Waszyngton. No i potem ew. St. Augustin, FL. Raczej nie będziesz chodził po Apallachach, a taka trasa to ponad 1700 km. Spalisz sporo paliwa, mimo że nie jest drogie ($3,3 / galon... czasem więcej). W Nowym Jorku auto jest kompletnie zbędne. Rozważ więc lepiej zakup lotu z Nowego Jorku na któreś z lotnisk na Florydzie, np. do West Palm Beach (PBI), ale oczywiście Orlando czy Miami, ewentualnie Jacksonville też. I tam (na Florydzie) sobie wynajmij auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Lut 2014 18:22 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
napisz do kilku wypożyczalni, podaj termin i zapytaj czy mają samochody na blachach z Twojego celu
wcale nierzadko to się zdarza, wtedy będziesz miał za free, a jak dobrze to rozegrasz to nawet rabacik Ci zrobią
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Proponuję zacząć od przeczytania wątku, który już istnieje...
wypozycznie-auta-w-usa-one-way-bez-dodatkowej-oplaty,128,39710

Osobiście dodam, ze odwrotny kierunek w okresie kwiecień-maj zrobisz za około 1/4-1/5 ceny, wiec jeśli nie masz jeszcze biletów....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 19 Lut 2014 22:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Tu nie ma opłaty za one-way, wręcz przeciwnie....
Oferta Alamo, dostępna przez np. priceline lub hotwire

Załączniki:
leave flo.JPG
leave flo.JPG [ 94.67 KiB | Obejrzany 1016 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Lut 2014 01:25 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
Wirecki1 napisał(a):
Hej, zapytam jeszcze tu to popularniejszy wątek....

Czy przy wypożyczaniu auta w USA potrzebne było międzynarodowe prawo jazdy? Tak/Nie - W której wypożyczalni?
Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie z Alamo?


Przy wypożyczaniu międzynarodowe prawo jazdy nie odgrywa istotnej roli, natomiast warto je mieć, w niektórych Stanach dość restrykcyjnie podejdą w przypadku jego braku podczas jakiejkolwiek kontroli. Chwila w urzędzie, 30 zeta i zero stresu ;-)
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2014 18:34 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 3
W ofercie enterprise jest teraz jakaś promocja, biorę auto w Jacksonville a oddaje na JFK cena 76 dolarów za 5 dni. Termin to 3-8 kwiecień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:14 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Uważajcie na umowy wynajmu samochodów w USA!!!
Powszechną praktykę jest wpisywanie w umowie wynajmu opłaty za usługę Easy Pass - czyli przejazdów autostradami. W umowach najczęściej tak to jest opisane, że nie wiadomo o co chodzi (razem z tax, itp). Podpisujesz i jesteś ugotowany. Firmy doliczają sobie oprócz opłaty za przejazd tzw. opłatę administracyjną, która waha się od 25$ do 50$. Tak więc przejazd wynajętym autem może duuuużo wiecej kosztować niż wynika to z pierwotnej kalkulacji. Żeby było jasne - nikt nie informuje turysty, że ma coś takiego w umowie, o co absolutnie nie prosił. Jadąc przez bramki wybierałam te z cash i grzecznie płaciłam. Teraz jest jeszcze dodatkowe ponad 100$ do zapłacenia :(
Firmy mają już wiele procesów wytoczonych w NY, NJ i na Florydzie. Wygląda na to, że zapłacić trzeba. Nie będę ryzykować, że następnym razem nie wpuszczą mnie do Stanów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
W umowach najczęściej tak to jest opisane, że nie wiadomo o co chodzi (razem z tax, itp). Podpisujesz i jesteś ugotowany

Nie należy podpisywać czegoś, czego się nie rozumie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:27 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Pytanie jest następujące:

1. Czy twoje pudełko EasyPass było na szybie czy schowane albo zamknięte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:36 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
Caffe możesz rozwinąc o co Tobie chodzi? Może jadąc na FL autostradami wjechałes tam gdzie jest Toll by plate i dlatego dostałes do zapłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:41 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Ja nigdy nie miałem takiego problemu. Jest normalne, że pracownik wypożyczalni zawsze proponuje dodatkowe wyposażenie lub ubezpieczenie, ale jak powiem, że nie chcę, to nie może sam wpisać. Jak już wsiądę do samochodu, przed wyjazdem zawsze przeglądam umowę i sprawdzam czy wszystko się zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Lut 2014 00:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
Pytanie jest następujące:

1. Czy twoje pudełko EasyPass było na szybie czy schowane albo zamknięte?
do czego zmierzasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Lut 2014 00:45 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
@Caffe
W moim potwierdzeniu rezerwacji auta w USA jest następująca wzmianka. Wydaje się, że dotyczy wyłącznie nieopłaconych przejazdów....

If you or any driver operate the rental vehicle in select areas, and generate an unpaid toll, you will be charged our Toll Pass Convenience Charge of $2.95 for each day you use a toll road or bridge plus the cost of all unpaid tolls. The maximum TollPass Convenience Charge for the rental period is $14.75, plus the cost of all unpaid tolls. For information call (877) 860-1283. If you or any driver operate the rental vehicle in areas not served by TollPass and generate any unpaid toll(s) then you will be charged for all unpaid tolls and an administrative charge of up to $25.00 per rental. For additional information regarding participating TollPass locations, please visit the TollPass Program Overview on our website. This can be found by searching ‘TollPass’ in the Help/Support section.

Czy da się wszędzie płacić gotówką (czy wszędzie na bramkach i mostach są jakies "cash lane"?)?... i olać wypożyczenie magicznych pudełeczek za które są opłaty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Lut 2014 01:30 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Wirecki1 napisał(a):
Czy da się wszędzie płacić gotówką (czy wszędzie na bramkach i mostach są jakies "cash lane"?)?... i olać wypożyczenie magicznych pudełeczek za które są opłaty?

Nie wszędzie. Nie wiem jak jest na wschodnim wybrzeżu, ale 2 lata temu płaciłem gotówką za przejazd przez Golden Gate. Rok temu też chciałem zapłacić, ale okazało się, że teraz już nie można gotówką, tylko magicznym pudełeczkiem. Po miesiącu wypożyczalnia obciążyła moją kartę, ale nie doliczyli zbyt dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group