Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 721 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:16 
Awatar użytkownika

Grzecznie proszę o podpowiedź :-)

tl;dr

Jak wypożyczalnia w pakiecie daje LDW i SLI to czy i jakie jeszcze warto dokupić żeby czuć się bezpiecznie przy oddawaniu auta?
 Relacje PM off  

#702 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:59 

Ja miałem taki zakres, plus PAI/PEC prywatnie z tytułu posiadania karty kredytowej. Nie chcę robić za wyrocznię, bo byłem w USA pierwszy raz :) i obyło się bez przygód, ale z moich informacji wynikało że taki zestaw jest Ok i jeździłem ze spokojem ducha.
Jeżeli wypożyczalnia oferuje. możesz dodatkowo rozważyć wzięcie Assistance. Z tego co czytałem Ci którzy skorzystali chwalą obsługę infolinii od asistance, a czasami ciężko przewidzieć jaką kwotą Cię obciąża w przypadku mniejszej lub większej awarii (tylko zanim weźmiesz, przeczytaj zakres usług w cenie :))
 Relacje PM off  

#703 PostWysłany: 28 Kwi 2022 18:35 
Awatar użytkownika

O tym assistance to na stronie Budgetu nic nie widzę. A rozumiem chodzi tu o takie rzeczy jak przebite koło, wbity jeleń czy kamień przy drodze trafiający mocno w szybę czy coś?

Z tych które pierwotnie odrzuciłem przy ofercie:

Protections & Coverages:
Loss Damage Waiver (LDW) Accepted
Personal Effects Protection (PEP) Declined
Supplemental Liability Insurance (SLI) Accepted
Personal Accident and Effects (PAE) Declined

To jak dobrze rozumiem opisy tych odrzuconych to jest tam takie NNW i okradzenie zawartości auta? No to pierwsze mam w Axie a drugiego się nie lękam bo aparat i telefon będę miał przy sobie ;-)
Nie mam niestety żadnych assistance z kartą :/
 Relacje PM off  

#704 PostWysłany: 28 Kwi 2022 20:28 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
To tylko sprawdź czy masz ubezpieczenie podróżne na odpowiednio wysoka kwotę. Ceny leczenia w USA mogą być zawrotne.

#705 PostWysłany: 06 Maj 2022 16:15 

Loty: 12
Kilometry: 68 376
Czy w SF istnieje cos takiego, jak carsharing?
Wynająłem auto na nastepny dzien po przylocie w San Jose, a lądujemy na SFO, chcialbym sie jakos przemieszczac, niby moge Uberem do hotelu dojechac, ale slaba opcja.
Znalazlem ZipCars ale nie moge sie cos zarejestrowac, ktos cos moze kojarzy?
 Relacje PM off  

#706 PostWysłany: 08 Maj 2022 07:32 
Awatar użytkownika

Spędziłem już chwilkę w SF i faktycznie, ubery drogie i obczaj komunikację publiczną. Nie przemieszczałem się co prawda z lotniska , ale koleją na trasie SF miasto -> Palo Alto i myślę że też możesz obczaić połączenia do San Jose.

Co do wypożyczalni avis/budget naprzeciwko lotniska w San Jose to mogę potwierdzić że dostałem forda escape poniżej $500 za 2tyg o czym już pisałem.

Nie obyło się jednak bez problemu , bo przez godzinę walczyłem z gościem który nie chciał przyjąć karty ING Visa debit card bo obcokrajowcy rzekomo muszą mieć credit napisane. Mogę opisać potem szczegóły rozmowy ale forumowych wyjadaczy to pewne nudzi bo nie takie akcje już przerabiali. W końcu jednak za sugestią jego kolegi przez telefon przepisał łaskawie dane adresowe właściciela karty i o dziwo przeszło ;-) tak więc polecam ofertę placówki ale prowadzącego już mniej ;-)
 Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.

#707 PostWysłany: 12 Maj 2022 20:13 

Loty: 12
Kilometry: 68 376
https://g.page/avis-budget-holiday-inn-sanjose?share

Zarezerwowalem auto tutaj, opinie sa super, Pan Akash polecany w co drugiej niemalze, wiec licze, ze uda sie bez problemow, choc tak czy siak uzyjemy karty kredytowej do oplacenia wynajmu :D
Bardziej mnie wlasnie martwi ten dojazd i poruszanie sie po miescie poprzez ten 1 dzien po przylocie :D
 Relacje PM off  

#708 PostWysłany: 13 Maj 2022 07:11 
Awatar użytkownika

A mnie spotkała przykrość w postaci mikro kamyczka w przednią szybę. Nie ma dużego pęknięcia tylko mała kropka i pajączek rozmiaru poniżej cala. O policję która mi zabroni jeździć się nie martwię. W załączniku.

Mam z budgetu w pakiecie LDW i SLI więc mam nadzieję nic mi nie będą chcieli doliczyć.

Tylko teraz nie wiem czy w poniedziałek oddać jakby nigdy nic czy im to jakoś zgłosić wcześniej lub podczas oddania. Jakieś doświadczenia macie?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#709 PostWysłany: 13 Maj 2022 08:22 

srebrny
Co do LDW to powinno to pokrywać ,ale przeczytaj w umowie czy nie ma wyłączeń.
Radzę jadnak zgłosić lub podjechać do najbliższej wypożyczalni, bo takie uszkodzenia mogą się powiększać łatwo na całą szybe.

#710 PostWysłany: 13 Maj 2022 21:51 
Awatar użytkownika

Nic takiego nie doczytałem w kwicie od nich.

Gdyby faktycznie chcieli to potem naprawić bo odkryją przy myciu i pociągnąć z mojego LDW to muszę to zgłosić przy oddawaniu czy nic nie mówić?

A sama wada od 500mil się nie zmieniła i nie wierzę że się pogłębi. W swoim aucie bym szyby nie wymieniał w tej sytuacji tylko naprawił ;-)
 Relacje PM off  

#711 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:05 

srebrny
Moim zdaniem ani LDW, ani SLI nie pokrywa takiej szkody.
 Relacje PM off  

#712 PostWysłany: 13 Maj 2022 23:41 
Awatar użytkownika

Chciałem spytać na live chat ale mają brak agentów na spokojną rozmowę :/

Raz na sekundę wlazłem do kolejki i migła mi odp na pytanie co pokrywa windshield cracks to że SLI... w sumie też tak początkowo myślałem że te jak już. Próbuję dalej się dowiedzieć.
 Relacje PM off  

#713 PostWysłany: 13 Maj 2022 23:45 

srebrny
SLI to ubezpieczenie w rodzaju naszego OC - pokrywa roszczenia osób trzecich, którym wyrządzisz szkodę.
 Relacje PM off  

#714 PostWysłany: 14 Maj 2022 04:26 
Awatar użytkownika

Masz rację, nie wiem czemu mi tak napisali... Do innego typa na czacie się dokopałem i mnie zasypał wycinkami ze strony z których wynikało że tego nie obejmuje choć nigdzie nie ma wprost powiedziane że jest to wykluczone (tak jak kolega wyżej sugerował sprawdzić).

Przypadkiem trafiłem na stronę australijskiego budgetu i tam ochrona szyb jest osobnym produktem. Na stronie amerykańskiej nie ma takiego produktu do kupienia więc albo LDW tego nie obejmuje i nie da się dokupić osobno albo jest objęte (niewykluczone) w ramach szeroko pojętego if you damage your car.

Cytuj:
Loss Damage Waiver (“LDW”) is not insurance and not mandatory. If you accept full LDW by your initials on the rental document at the additional daily rate, for each full or partial day that the car is rented to you and the car is operated in accordance with the Agreement, we assume responsibility for the loss of or damage to the car except, if permitted by law, for lost, damaged or stolen keys or remote entry devices, towing or tire services, unless related to an accident, or recovery of the car if stolen (except in the state of Alaska) and except for your amount of "responsibility", if any, specified on the rental document.

No chyba że musiałbym to i czyjeś auto uszkodzić w wypadku...
 Relacje PM off  

#715 PostWysłany: 14 Maj 2022 08:03 

srebrny
Przeczytaj w takim razie warunki zgłaszania szkody do LDW. LDW to nie jest ubezpieczenie, tylko zniesienie opłaty. Jakieś T&C pewnie obowiązują. A warunki wypożyczalni mogą być różne nawet między stanami w USA.

#716 PostWysłany: 14 Maj 2022 11:20 

srebrny
LDW dotyczy wyłącznie uszkodzeń, które nie powstały w ruchu drogowym.
 Relacje PM off  

#717 PostWysłany: 24 Maj 2022 12:41 

JakubK i jak się skończyła historia? Musiałeś coś płacić za szybę?
 Relacje PM off  

#718 PostWysłany: 24 Maj 2022 23:26 

Loty: 82
Kilometry: 129 016
anonimowyPL napisał(a):
Cześć, znalazłem najtańszą opcję wynajmu samochodu na stronie Kayak.COM,
Nie było tam żadnego pytania o kraj zamieszkania. Rezerwacje dokonałem w AVIS.
Gdy wszedłem na stronę Avis i podałem dane swojej rezerwacji to w Residence wpisane jest USA.

Czy ktoś tak wynajmował auto i to przeszło?

Dzięki!

I co udało Ci się coś ustalić? Ja dzisiaj odkryłem, że niestety mam podobnie (nawet nie zauważyłem przy dokonywaniu rezerwacji pola z wyborem rezydencji). Na czacie mi napisali, że to nie problem i żeby odebrać samochód. Tylko, że to byłoby trochę dziwne. Ceny są inne dla rezydentów US (istotnie niższe) i rezydentów PL. Trochę byłoby dziwne, gdyby tak można było "obejść" różnicę w cenie.

Może ktoś jeszcze miał podobny problem?
 Relacje PM off  

#719 PostWysłany: 27 Maj 2022 09:38 
Awatar użytkownika

freak napisał(a):
JakubK i jak się skończyła historia? Musiałeś coś płacić za szybę?

Nie, bo chyba nie zorientował się gość przy odbiorze (pewnie skupił się na spisywaniu licznika a wada mała).

Po czasie też nie skontaktowali się ani dociążyli karty ale w sumie też papier o odbiorze mam więc nie powinno się nic wydarzyć (too late to apologize).

Także więcej szczęścia niż rozumu bo chyba macie rację z tymi ubezpieczeniami, żadne nie pokrywa w tej sytuacji. I chyba (nie wiem jak w innych amerykańskich wypo) nie ma takiej opcji wykupu ochrony szyb.
 Relacje PM off  

#720 PostWysłany: 27 Maj 2022 19:16 

red1982 napisał(a):
anonimowyPL napisał(a):
Cześć, znalazłem najtańszą opcję wynajmu samochodu na stronie Kayak.COM,
Nie było tam żadnego pytania o kraj zamieszkania. Rezerwacje dokonałem w AVIS.
Gdy wszedłem na stronę Avis i podałem dane swojej rezerwacji to w Residence wpisane jest USA.

Czy ktoś tak wynajmował auto i to przeszło?

Dzięki!

I co udało Ci się coś ustalić? Ja dzisiaj odkryłem, że niestety mam podobnie (nawet nie zauważyłem przy dokonywaniu rezerwacji pola z wyborem rezydencji). Na czacie mi napisali, że to nie problem i żeby odebrać samochód. Tylko, że to byłoby trochę dziwne. Ceny są inne dla rezydentów US (istotnie niższe) i rezydentów PL. Trochę byłoby dziwne, gdyby tak można było "obejść" różnicę w cenie.

Może ktoś jeszcze miał podobny problem?

Cześć,

Dzwoniłem do Avis PL + napisałem do nich maila.
Dostałem odpowiedź,że będę musiał wykupić pełne ubezpieczenie w Avis by odebrać samochód.
Koszt tego ubezpieczenia to ok. 300$ za 7 dni.
Wciąż z ubezpieczeniem to najtańsza oferta i tańsza niż ta gdy podajemy obywatelstwo polskie.

Dodatkowa ciekawostka.. poprosiłem Avis o zmianę godziny odbioru auta(o 2h wcześniej) i cena spadła z 500 na 430$(bez ubezpieczenia).
Całość wiec powinna kosztować 730$.

Odbior za 2 tygodnie,mam nadzieje,ze się powiedzie :).

Sprawdzę tez czy uda mi się zapłacić Revolutem. Mam kartę kredytowa,ale wole uniknąć kosztownego przewalutowania.
Może ktoś ma doświadczenia z Avis na lotnisku w Las Vegas?
 Relacje PM off  

[ 721 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości