Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 12 Kwi 2022 10:40 
Awatar użytkownika

dziend0bry napisał(a):
Kiedy lecisz? :D
Bo jestem ciekaw, czy wszystko pojdzie zgodnie z planem, faktycznie w tym miejscu, o ktorym wspominasz kabriolet kosztuje 2400 PLN za 2 tyg!
Tylko ja ląduje po 19, a miejsce jest czynne do 5 PM :(

Na początku maja zaczynam rental. Jeżeli mi się uda to warto Ci zostać do rana ;-) Możesz się przespać w hotelu w którym wypożyczalnia.

Tak z ciekawości, masz lot z Europy do San Jose? Wszyscy tu chyba SFO albo LAX.
 Relacje PM off  

#682 PostWysłany: 12 Kwi 2022 10:48 

Loty: 12
Kilometry: 68 376
BER - SFO, wiec bede musial dojechac, ale jesli wiaze sie to z oszczednoscia kilku tysiecy to wybor jest prosty :D
 Relacje PM off  

#683 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:00 

Dobra, wynajalem :D

Odbior wzialem nastepnego dnia po przylocie o 8 rano, zwrot na SFO wiec idealnie! Bez dodatkowych oplat!
Wliczone LDW oraz SLI

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#684 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:20 
Awatar użytkownika

dziend0bry napisał(a):
Dobra, wynajalem :D

Odbior wzialem nastepnego dnia po przylocie o 8 rano, zwrot na SFO wiec idealnie! Bez dodatkowych oplat!
Wliczone LDW oraz SLI

Image

A kiedy to?

I czy płaciłeś już z góry czy sama rezerwacja? Ja to drugie i żona się martwi że nam anulują ;-)
 Relacje PM off  

#685 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:40 

Dwa tygodnie w pazdzierniku tego roku, rowniez nie placilem z gory, ale opinie ten punkt ma same dobre, wiec mam dobre przeczucia!
 Relacje PM off  

#686 PostWysłany: 19 Kwi 2022 16:01 

Cześć, znalazłem najtańszą opcję wynajmu samochodu na stronie Kayak.COM,
Nie było tam żadnego pytania o kraj zamieszkania. Rezerwacje dokonałem w AVIS.
Gdy wszedłem na stronę Avis i podałem dane swojej rezerwacji to w Residence wpisane jest USA.

Czy ktoś tak wynajmował auto i to przeszło?

Dzięki!
 Relacje PM off  

#687 PostWysłany: 19 Kwi 2022 16:52 

srebrny
Cena niska - a jak z ubezpieczeniem? Sprawdz warunki, bo moze wlasnie dlatego jest niska (wylaczenia dla rezydentow zwiazane z ubezpieczeniem).

Ile zalaciles, jaka kwota miasto i daty?
 Relacje PM off  

#688 PostWysłany: 19 Kwi 2022 18:30 

Wybrałem Forda Mustanga od 11.06 do 18.06. Odbior Las Vegas,zwrot Los Angeles.
Cena 507$, z tego co rozumiem nie zawiera zadnego ubezpieczenia.
Ubezpieczenie u zewnetrznego ubezpieczyciela kosztuje 80$.

Pytanie tylko czy z tym Residence USA ta rezerwacja przejdzie,bo Mustanga nigdzie taniej nie znalazłem..
 Relacje PM off  

#689 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:07 

srebrny
Napisz po prostu do nich / zadzwon.
 Relacje PM off  

#690 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:34 

srebrny
I jeśli zgodzą się wypożyczyć bez wykupowanego u nich ubezpieczenia, to zapytaj o kwotę blokady na kk - bo może przekraczać Twój limit.
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#691 PostWysłany: 22 Kwi 2022 18:58 

Loty: 160
Kilometry: 255 880
Witam,
Kupiłem bilety do LAX w terminie 21.09-12.10.
Sprawdziłem dzisiaj ceny wynajmu na lotnisku na różnych stronach (economycarrentals, rentalcars, Kayak) i bardzo mocno zaskoczyły mnie ceny.

Na economycarrentals pokazuje mi ceny ok. 8000zł za te 3tyg za średniej klasy auto (6500zł za najtańsze/najmniejsze).
Rentalcars pokazuje ok. 2000EUR (!)
Jedynie Kayak znalazł mi tańsze auto w wypożyczalni FOX - np. Kia Sportage za 900USD.

Pytania:
1) Czy ja trafiłem na taki oblegany termin że te ceny są takie z kosmosu? Czy coś się stało z cenami ostatnio że tak poszły do góry?
2) Może ja coś źle szukam? :D Może taniej jest wypożyczyć poza lotniskiem?
3) Jeżeli te ceny rzeczywiście takie kosmiczne to chyba ten FOX jedynie zostanie... Czy ktoś już wypożyczał u nich? Czy ubezpieczenie jest wliczone w cenę? (nie umiałem znaleźć żadnej informacji o ubezpieczeniu).

[Edit] Kayak znajduje mi też Jeep Compas w Europcar za 950USD.. ale też nie ma nic rozbitej ceny odnośnie tego co jest wliczone (czy ubezpieczenie itp.).
 Relacje PM off  

#692 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:00 

Patentem „na Hertza” :) czyli wypożyczenie z biura Hertza poza lotniskiem, za SUVa w stylu Toyoty RAV4 masz na ten okres 840USD z ubezpieczeniem. Ja brałem w lokalizacji Gardena, inni użytkownicy z forum polecali Hilton/Marriot. Jedyny minus to godziny otwarcia, bo biura działają tylko do 17 w tygodniu i do 13 w sobotę. Jednak oszczędność jest tak duża, że ja z tego powodu zmieniałem plany i pierwszą noc spędziłem w LA.

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 23 Kwi 2022 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#693 PostWysłany: 25 Kwi 2022 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 118 380
niebieski
@zielak666 Jak nie chcesz kombinować z odbieraniem auta poza lotniskiem to mi najtaniej wyszło przez stronę partnerską Accor'a: https://partner.europcar.com/accor/en
Zakładasz sobie konto w klubie accor'a: https://all.accor.com/loyalty-program/p ... x.pl.shtml i już możesz korzystać z tej zniżki.
Oczywiście poza tym nie trzeba mieć żadnej aktywności - korzystałem z tego już kilka razy przy rezerwacjach w różnych krajach, zawsze bez żadnego problemu.
Po rezerwacji masz wszystko normalnie na stronie Europcar'a, możesz zarządzać swoją rezerwacją - więc full legit ;)
 Relacje PM off
zielak666 lubi ten post.
zielak666 uważa post za pomocny.

#694 PostWysłany: 25 Kwi 2022 12:55 

Nie potrafię zrozumieć tego Hertza. Szukam auta na 2 tygodnie pod koniec czerwca. Kumam, że wynajęcie poza lotniskiem jest tańsze, tak jak piszecie. Ale 2200 USD versus 640 USD??!! O co tutaj chodzi? Inne wypożyczalnie mają ceny ok 1500, więc kwoty Hertza są mega niskie. Czy jest tu jakiś haczyk czy mogę śmiało rezerwować? LDW i LIS nie da się dodać, ale rozumiem że już jest zaznaczone (screen), podsumowanie to potwierdza. Proszę niech ktoś potwierdzi, że nie ma się czego obawiać :P

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#695 PostWysłany: 25 Kwi 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Ja też 1 stronę dyskusji temu cieszyłem się że złapałem taniego Hertza w podobnej kwocie na 2 tygodnie a potem to zniknęło więc żałowałem że nie wziąłem. Ale potem wyskoczył Budget jeszcze taniej ;-) Chyba są jakieś chwilowe promki też które się dokładają do tego.
 Relacje PM off  

#696 PostWysłany: 25 Kwi 2022 15:15 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
Tego Budżet gdzie znalazłeś w promocji?
 Relacje PM off  

#697 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:06 
Awatar użytkownika

Jakoś tak googlowałem o kupon promocyjny i jakiś znalazłem i zastosowałem.

Da się też tutaj:
https://www.budget.com/en/offers/us-offers/coupon-codes

Ale tego mojego już nie widzę tylko inne.
 Relacje PM off
zielak666 uważa post za pomocny.

#698 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:52 

Ze swojego doświadczenia z wypożyczenia Hertz w LA mogę powiedzieć, że wszystko jest legitne i nie ma co się bać. Ubezpieczenie które podałeś jest w cenie (PAI możesz dobrać, ja miałem go w z ubezpieczeniem z karty kredytowej), po zwrocie nic nie patrzą tylko spisują stan licznika. Auto w super stanie, świeże i dobrze wyposażone, odbiór bezproblemowy. Jedynym problemem, z tego co można było wyczytać, był overbooking w niektórych lokalizacjach. Ale komentarze na googlu nie kłamią, więc możesz spokojnie znaleźć lokalizacje bez takich problemów :)
 Relacje PM off  

#699 PostWysłany: 25 Kwi 2022 18:04 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
Jeszcze tylko powiedz w którym Hertz brałeś? Marriot / Hilton czy inny?
 Relacje PM off  

#700 PostWysłany: 26 Kwi 2022 14:53 
Awatar użytkownika

Cześć,

Chciałem jeszcze dopytać o ubezpieczenie.

Wynajmujemy auto na 2 tygodnie i Budget w ofercie dał następujący pakiet podstawowy:

Protections & Coverages:
Loss Damage Waiver (LDW) Accepted
Personal Effects Protection (PEP) Declined
Supplemental Liability Insurance (SLI) Accepted
Personal Accident and Effects (PAE) Declined

I pytanie czy warto/należy/trzeba koniecznie dokupić jeszcze jakieś inne ubezpieczenie tj. u nich z tej listy powyżej?

Oba chyba tyczą się jakiś szkód spowodowanych mi tzn ukradnięcie bagażu z auta jak będziemy zwiedzać kanion itp. albo innych wypadków zdrowotnych. Jak to się ma do tego że bierzemy ubezpieczenie turystyczne z Generali lub Axa/Uniqua? Wg mnie zbędne ale chciałem z Wami to potwierdzić.

Drugie pytanie to o krążące w tym wątku polecenie https://www.worldwideinsure.com/ którego zadaniem chyba jest zabezpieczenie kwoty naprawy "mojego" auta jak ja komuś wjadę do tyłu? "Excess Reimbursement cover" i są tam wymienione bonusowo szyby, opony, holowanie. Czyli takie AC? Dalsze w tym droższym pakiecie wyczytałem zgubienie kluczyków, zatankowanie złym paliwem, czy inne "injuries" które znowu, nie wiem czy nie pokrywa już taka AXA.

Bo w przypadku stłuczki z mojej winy to poszkodowanemu pokrywa Budget z LDW które jest takim OC? A ja dostaję nowe auto? ;-)

Całość wyprawy szacuję na 2500 mil i na trasie mamy Monument Valley więc mogą się zdarzyć "kamyczki" w szybę czy lakier więc na takie nieprzyjemności przy zwrocie auta chciałbym być ubezpieczony.
 Relacje PM off  

[ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości