Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 23 Lip 2022 13:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Taką cenę masz przy polskiej rezydencji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#742 PostWysłany: 23 Lip 2022 13:23 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Megikul napisał(a):
brzemia napisał(a):
Witamy na forum!
Nie napisałeś na ile dni? Wydanie i zwrot w tym samym miejscu? Wiek kierowcy?
To są dość istotne dane. Zarezerwuj coś z bezpłatną anulacją w razie czego, poźniej sprawdzaj co parę dni na roznych wyszukiwarkach.

Ja zarezerwowalem za ponad 1000$ na 10 dni i sprawdzałem caly czas sytuację przed wylotem pojawiła się propozycja za 600$.

Polecam alamo albo bezpośrednio przez ich stronę lub poprzez pośredników.



Dzięki za powitanie! Już spieszę z odpowiedziami :)

- Przylot do Las Vegas: tu myślę, że mogę skorzystać z komunikacji miejskiej, jeżeli okaże się, że patent z wypożyczalnią poza lotniskiem działa. Widziałam post, że to niekatualne, ale dajcie znać jeżeli jednak działa ;)
- Miejsce oddania: San Francisco (najlepiej lotnisko)
- wiek kierowcy: +30 - tu pytanie czy opłaca się brać dodatkowego kierowcę? ile mniej więcej trzeba doliczyć $ dziennie?
- ilość dni: +\-16 dni

Obecnie najtaniej mam ofertę z Avis za 850$ ale pewnie jak zacznę czytać warunki to okaże się, że dopłat będzie drugie tyle :) Wszyscy polecają ALAMO, ale ich oferty nie są jakieś wyjątkowe. Dlaczego polecacie tą firmę?
Przeczytaj termsy, w USA teraz czesc firm daje drugiego kierowce za free (partner/rodzina), kiedys tego nie było chyba. Ja placilem pod k. kwietnia za 13 dni 460 usd z Enterprise (przez Rentalcars.com) w Vegas (tam jest ogolnie taniej). Bardzo oplaca sie rezerwowac wczesniej, ceny są mocno niestabilne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 23 Lip 2022 14:20 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
-- 23 Lip 2022 14:17 --

boots napisał(a):
Taką cenę masz przy polskiej rezydencji?


Taka cena pokazała mi się na kayak.com

-- 23 Lip 2022 14:20 --

blasto napisał(a):
Megikul napisał(a):
brzemia napisał(a):
Witamy na forum!
Nie napisałeś na ile dni? Wydanie i zwrot w tym samym miejscu? Wiek kierowcy?
To są dość istotne dane. Zarezerwuj coś z bezpłatną anulacją w razie czego, poźniej sprawdzaj co parę dni na roznych wyszukiwarkach.

Ja zarezerwowalem za ponad 1000$ na 10 dni i sprawdzałem caly czas sytuację przed wylotem pojawiła się propozycja za 600$.

Polecam alamo albo bezpośrednio przez ich stronę lub poprzez pośredników.



Dzięki za powitanie! Już spieszę z odpowiedziami :)

- Przylot do Las Vegas: tu myślę, że mogę skorzystać z komunikacji miejskiej, jeżeli okaże się, że patent z wypożyczalnią poza lotniskiem działa. Widziałam post, że to niekatualne, ale dajcie znać jeżeli jednak działa ;)
- Miejsce oddania: San Francisco (najlepiej lotnisko)
- wiek kierowcy: +30 - tu pytanie czy opłaca się brać dodatkowego kierowcę? ile mniej więcej trzeba doliczyć $ dziennie?
- ilość dni: +\-16 dni

Obecnie najtaniej mam ofertę z Avis za 850$ ale pewnie jak zacznę czytać warunki to okaże się, że dopłat będzie drugie tyle :) Wszyscy polecają ALAMO, ale ich oferty nie są jakieś wyjątkowe. Dlaczego polecacie tą firmę?
Przeczytaj termsy, w USA teraz czesc firm daje drugiego kierowce za free (partner/rodzina), kiedys tego nie było chyba. Ja placilem pod k. kwietnia za 13 dni 460 usd z Enterprise (przez Rentalcars.com) w Vegas (tam jest ogolnie taniej). Bardzo oplaca sie rezerwowac wczesniej, ceny są mocno niestabilne.


Taka cena jest fajna :) a w ogóle macie jakieś auta do polecenia? Mustangi, Dodge odpadają :D

Załączniki:
avis.jpg
avis.jpg [ 89.27 KiB | Obejrzany 735 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 23 Lip 2022 14:34 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wybierasz grupę, a nie konkretny model (flota rozni sie w zaleznosci od wypozyczalni). Dobry myk jest taki, zeby brac furę jak najpozniej. Ludzie, ktorzy biorą auta rano, dostają fury z zarezerwowanej grupy, a ze te najtansze szybko schodzą, wypozyczając po południu/wieczorem jest duża szansa, że dostaniesz upa do wyższej grupy. Sprawdzone wiele razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
#745 PostWysłany: 23 Lip 2022 15:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Megikul
Przeczytaj T&C. Co zrobisz z ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 23 Lip 2022 15:40 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Nie rozumiem pytania "co zrobisz z ubezpieczeniem?"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 23 Lip 2022 15:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
W tej ofercie brakuje ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:16 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Dziwnie jest to opisane w T&C. Odnośnie LDW jest info, że trzeba zaakceptować lub odrzucić na miejscu i co się dzieje jak tego nie weźmiesz. A w przypadku Public liability -> informacja niedostępna. Proszę sprawdzić w momencie wypożyczenia.
Rozumiem, że teraz auto kosztuje 850$ a na miejscu po dodatkowych opłątach może wyjść kwota 1500$ :(

Ktoś brał z Avisa ostatnio i może podpowiedzieć jak wygląda sprawa z ubezpieczniem i dodatkowymi kosztami? Ja wypożyczałam od nich w Szwecji i nie było żadnych problemów z ubezpieczeniem, ale Szwecja to Europa a nie USA :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dobrze rozumiesz.
U innych pośredników auto z pełnym ubezpieczeniem przy tych warunkach to koszt około 1200 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 23 Lip 2022 19:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Dokup sobie roczne CDW na caly swiat i SLI na miejscu + zwykle turystyczne w PL. Wyjdzie pewnie 50% taniej niz full z wypozyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 23 Lip 2022 20:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Full jest za około 1200, oczywiście razem z autem. Jak zatem ma wyjść 50% taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 23 Lip 2022 21:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Kazda rozsądna osoba lecąc do USA i tak kupuje ubezpieczenie kosztow leczenia, wiec w wypozyczalni nie ma sensu, zamiast CDW roczne excess insurance w WWI (chyba 80-100 eur) + SLI z wypozyczalni. Strzelam, ze polowe taniej, moze 40%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 23 Lip 2022 21:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
SLI to kilkanaście $ dziennie - czyli około 200 $ za te 16 dni.
Żeby ubezpieczyć udział własny, to musi on w ogóle być określony. A skoro brak ubezpieczenia w ogóle, to o jakim udziale własnym może być mowa?
Policz to jeszcze raz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 23 Lip 2022 22:25 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Jak nie masz ubezpieczenia to odpowiadasz do pełnej wysokosci szkody - niczego nie trzeba wyliczac. Polisa z WWI jest do 50k. GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 23 Lip 2022 22:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No to policz: 200$ SLI + 90 $ WWI + 850 $ auto bez ubezpieczenia = 1120 $. I do tego nie wiadomo jak wysoka blokada na kk - być może przekraczającą limit. No i potem ewentualny proces odzyskiwania pieniędzy od WWI.

A w kontrze 1200 $ za auto z pełnym ubezpieczeniem i spokojny sen.
Już nie pytam, gdzie niby te 40% różnicy w cenie, ale tak z ciekawości - który wariant byś wybrał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 23 Lip 2022 22:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wybrałbym pakiet z ubezpieczalni - zgoda. Cena za auto jest wysoka, ale za ubezpieczenie dobra.

Pytanie, czy nie da się znaleźć innej (lub pokombinowac z miejscem) gdzie koszt czystego auta będzie nizszy, a koszt ubezpieczenia wyzszy. Na moim ostatnim przykladzie z Entreprise w Vegas auto 460 usd/13 dni, SLI - 13 usd/dzien, CDW - 26(!) usd/dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 23 Lip 2022 23:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Nevada liability insurance is required on registered vehicles in Nevada and on public streets. There are no grace periods.

Za 993$ jest Thrifty, z CDW, TP i LIA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 23 Lip 2022 23:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ale kwoty w tym obowiązkowym zakresie są śmiesznie niskie. Jeśli ochrona będzie tylko taka, to można potem płakać do końca życia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 24 Lip 2022 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jestem po powrocie z USA i pomału wracam do żywych.

Auto brane w Hertz w Hilton LAX za 467 USD na 15 dni. Przy odbiorze koleś coś mówi, że brak auta w mojej klasie i proponuję Mustanga, musiałem grzecznie odmówić bo jedziemy rodzinnie i do przejechania 5000 km, a tam z tyłu to chyba tylko bebe się zmieści.

Po odczekaniu ok 20 minut zawołał mnie i zaoferował Nissana Kicks (klasa B4) zamiast Mazdy 3 (klasa C). Wziąłem, bo szkoda mi było czasu. Wadą tego auta było wyciszenie lub jego brak i ledwo wyrabiająca klima, poza tym ok.

Po powrocie zero problemów, Auto zostawione po godzinach pracy biura a klucze wrzucone do drop off. Następnego dnia przyszło potwierdzenie i zero dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
#760 PostWysłany: 24 Lip 2022 21:12 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Hej, dawno bookowałeś auto? Co z ubezpieczeniem?

W ogóle patrzyłam na stronę Alamo i cenowo jest dwa razy drożej niż przez KAYAK. Możecie mi wyjaśnić skąd taka różnica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group