Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:18 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Vilmer na jazdę po śniegu trzeba mieć łańcuchy, które są obowiązkowe w miejscach gdzie występuje śnieg. Z tego co pamiętam to w naszym Chevym były opony uniwersalne. W Idaho natrafiliśmy na śnieg w górach i nie zapuszczaliśmy się dalej bez łańcuchów, więc nie pozostaje ci nic innego jak zaopatrzyć się w takowe w Walmarcie :D :D albo w wypożyczalni.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Vilmer uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#542 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:26 

Rejestracja: 09 Sie 2019
Posty: 5
@JIK Dzięki za pomoc! W takim razie muszę poczytać i podpytać Alamo. Z ciekawości jeszcze zapytam ile trwala twoja wycieczka żeby przejechać te 7000km?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Zawrotne 14 dni :D Waszyngton, Idaho, Montana, Wyoming i kawałek Kolumbii Brytyjskiej.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 10 Sie 2019 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Vilmer
Koledzy doradzają Full Size ale ja jednak trochę pod prąd... Nie wiem po co Ci ten Full Size SUV. Serio.
W standardzie Alamo jest nie tylko Edge ale i większy Explorer a ten już w zupełności wystarczy. Do tego im większe/cięższe auto to zazwyczaj więcej pali. Benzyna też przecież trochę kosztuje.

No i w takim 5-osobowym Fordzie Edge (Explorer jest 7-osobowy ze składanym elektrycznie tylnym rzędem) bagażnik jest bardzo duży. Starczy na 4 duże walizki i zakupy. Uwierz mi, wiem co piszę w temacie i jednego i drugiego, w odróżnieniu od niektórych nie znam tych samochodów tylko ze zdjęć ;) (tu ciekawostka: w przyszłym roku wraca na rynek europejski po wielu latach Explorer a Edge nie będzie już u nas oferowany).

Tak samo nowe Santa Fe (bardzo popularny w tej klasie w wypożyczalniach) - zapewniam, że na spokojnie się zmieścisz. Jeździłem nim po Kanadzie, wcześniej na Hawajach poprzednim modelem i bagażnik trochę urósł. Swoją drogą super auto.

Zrobisz jak chcesz ale IMO raczej nie ma sensu dopłacać do Full Size bo spokojnie zmieścicie się do Standard SUV. Chyba że są to dla Was nieistotne koszty i różnica na wynajmie i paliwie to dla Was grosze ;)

JIK napisał(a):
Jestem świeżo po ok. 7000 km, które pokonałem Chevroletem Tahoe. Pełny bak w takim aucie to coś koło 60 USD.


Ależ zaniżyłeś :D Chyba że tankowałeś E85 a nie Regular to się zgodzę, bo Tahoe ma bak 26 galonów (pytanie czy zezwalają na E85 w Tahoe bo w takim Explorerze V6 zalecają Regular). Poza tym w sumie nie ważne jaki ma bak, ważne ile Ci to paliło?
Góra
 Profil Relacje PM off
Vilmer uważa post za pomocny.
 
      
#545 PostWysłany: 10 Sie 2019 06:20 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@monroe uzupełnię twoją wypowiedź o standard SUV. Podczas pierwszej wizyty wybrałem tę kategorię i otrzymałem Jeepa Grand Cherooke. @Vilmer do bagażnika weszły 3 duże walizki i 1 mała. Jeździliśmy w 4 osoby i było naprawdę wygodnie. Teraz chciałem coś większego (bo gdzie jak nie tam ;) ) i wybrałem Full Size. Tak jak napisał @monroe przy dobrym wyborze SUVa też będzie wygodnie, ale jak cię stać i chcesz jeździć czymś większym to bierzesz Full Size.

monroe napisał(a):
Ależ zaniżyłeś :D Chyba że tankowałeś E85 a nie Regular to się zgodzę, bo Tahoe ma bak 26 galonów (pytanie czy zezwalają na E85 w Tahoe bo w takim Explorerze V6 zalecają Regular). Poza tym w sumie nie ważne jaki ma bak, ważne ile Ci to paliło?


Najlepszy wynik jaki miałem to 29 mpg i często się tak utrzymywał. Tak do baku leciała E85 :oops: Faktycznie zaniżyłem o około 10 USD :oops: W Idaho, Montanie i Wyoming fajnie się tankowało, gorzej było już w Waszyngtonie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Vilmer uważa post za pomocny.
 
      
#546 PostWysłany: 10 Sie 2019 10:05 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@monroe
Oni lecą z dzieckiem i będą mieć jeszcze wózek. A jak to z wózkami - mało pakowne narzędzie :) Można od razu założyć, że przez niego wchodzi jedna walizka mniej. No chyba, że będzie to jakaś ultra lekka, turystyczna parasolka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 12 Sie 2019 10:14 

Rejestracja: 09 Sie 2019
Posty: 5
Zgadza się, bierzemy ze sobą też wózek. Składa się dosyć mocno ale i tak zajmuje miejsce jak mała walizka. Do tego dojdą jeszcze zgrzewki wody (pewnie będzie ich sporo bo planujemy dużo chodzenia po parkach) i do tego zakupy na dłuższy czas żeby nie zatrzymać się ciagle w sklepach. Dlatego zostanę przy fullsize ale dobrze usłyszeć opinie o mniejszej kategorii. Szczególnie że na pewno komuś jeszcze przydadzą się te rady i opisy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 27 Sie 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Drodzy, te wszystkie skróty z wypożyczalni zawsze zadawały mi ból głowy. Czy poniższy screen w waszym odczuciu daje mi pełne poczucie komfortu, że nie zapłacę za żadną szkodę w wypożyczonym aucie?
Thank you from the mountain ;) !

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 131.63 KiB | Obejrzany 1811 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 28 Sie 2019 00:20 

Rejestracja: 28 Sie 2019
Posty: 5
Witam,

Mam pewną zagwozdkę - wypożyczyłem auto na stronie alamo.co.uk - większy pakiet ubezpieczenia w cenie, niż na stronie US.
Podczas rezerwacji końcowej pokazała mi się cena w funtach, natomiast na poczcie w rezerwacji cenę mam podaną w dollarach oraz podczas checkin online również jest cena w dolarach.

Czy orientujecie się w takim przypadku, czy płatność zostanie naliczona w dolarach, czy w funtach? Trochę się obawiam bo mam kartę walutową tylko USD...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 28 Sie 2019 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Jesli mówimy o płatności na miejscu to tylko i wylacznie USD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 28 Sie 2019 11:43 

Rejestracja: 28 Sie 2019
Posty: 5
Dzięki za informacje.
Mam jeszcze pytanko odnośnie tego nieszczęsnego depozytu w przypadku płatności debetową kartą.
Czy dużo ryzykuje jeśli będę miał na karcie tylko 500$ dodatkowych funduszy na depozyt?

Spotkał się ktoś z większym depozytem przy płatności debetową?
Mowa o wypożyczalni Alamo oraz wypożyczenie w Kalifornii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:37 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Mnie ciekawi w ogole, w jaki sposob oni rozrozniaja karty, wypukla jest? Jest, no to nie powinno byc chyba problemu. Chyba, ze wczytuja sie na napis "Debit" or "credit"
A dwukrotnie korzystalem z uslug Alamo w LA, lecz placilem wczesniej karta kredytowa w RentalCars, natomiast na miejscu tylko "przeciagneli" moja karte przez czytnik, ale chocby centa nie zablokowali.

A czy duzo ryzykujesz.. w Polsce czesto wypozyczam auta i tu Alamo mi ostatnio pobralo.. 700 EUR !!!! Najwiecej, nigdy nie spotkalem sie z tak olbrzymia kaucja, ale Polska i Europa to nie USA... ;)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 28 Sie 2019 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 30 Sie 2019 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Raz że jest napisane na karcie, a dwa że można podejrzeć w systemie.

A co do depozytu, to rozumiem, że w ECR nie ma depozytu, więc jak komuś zależy na jego braku to są możliwości. Zrobić tak, żeby wyskoczyło Alamo też nie wyzwanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 31 Sie 2019 13:55 

Rejestracja: 31 Sie 2019
Posty: 1
Cześć. Usiłowałem zarezerwować auto na stronie i w trakcie finalizowania rezerwacji wyskoczył błąd You may not skip the reservations step. Więc spróbowałem jeszcze raz i ten sam błąd się pojawił. Wszedłem na maila i okazuje się, że mam zrobione dwie rezerwacje na ten sam dzień. Napisałem do Alamo odnośnie tego ale się nie odzywają. Natomiast jak chcę wejść w opcję wyświetlenia tej rezerwacji na stronie alamo wyskakuje cały czas błąd Please enter proper values for first,last and confirmation Number. Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje, na mailu mam dwa potwierdzenia i dwa numery rezerwacji, ale żadnego nie mogę sprawdzić na stronie.
Na obecną chwilę nie wiem, czy mam poprawnie zrobioną rezerwację, nie mam żadnej opcji na jej modyfikację. Spotkał się ktoś z takim problemem kiedyś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 09 Wrz 2019 17:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Informacyjnie.
W Alamo w LAX z kategorii Sport (brane prze alamo.co.uk) nie było możliwości wyboru auta. Chcieli dać Camaro, ale powiedziałem, że wolę Dodge i po 15 minutach podjechał.
Kat. sport: mini, mustang, camaro i challenger.

Osoby które przychodziły i miały inne kategorie szły na parking na wybór auta.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#556 PostWysłany: 04 Gru 2019 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Z mojego doświadczenia, 3 wynajmy, jesień '19.

1. Wypożyczalnia: Alamo. Świetna wypożyczalnia, zdecydowanie bezproblemowa. Dobre ceny, dobre samochody, dobry wybór aut. Sprawna i miła obsługa. Bez problemu z oddawaniem auta. Dobre ceny przez pośrednika. No po prostu nie mam zastrzeżeń, wszystko było jak trzeba.
Automaty do self-checkinu u mnie nie zadziałały i chyba nikt z nich nie korzystał na miejscu, nie traćcie czasu.
2. Pośrednik: economycarrentals.com. J/w. Wszystko udane, świetne ceny. Nawet babki z wypożyczalni się dziwiły, jak to możliwe, że mam tak niską cenę. Szybkie przetwarzanie rezerwacji (byłem w stanie zrobić rezerwację tego samego dnia na bodajże 30 minut wprzód i wszystko przeszło). Zdecydowanie polecam.
3. Płatność: Alamo akceptuje debetówki, jeśli macie bilet powrotny. Więcej napisałem w dedykowanym temacie.
4. PJ: polskie wystarczy w Cali. Więcej napisałem w dedykowanym temacie.
5. Płatność za paliwo: nigdzie nie przechodziły polskie karty. Raz mi przeszła kredytówka, ale z kolei na kolejnej stacji już nie. Próbowałem revout, curve, mille, alior. Trzeba wybrać ile nalewamy u obsługi, ale jeśli nie uda się wszystkiego nalać, to możemy wrócić i zrobią zwrot na kartę.
6. Paliwo. Dużo droższe niż się spodziewałem i o około 30% droższe niż Illinois.
7. Wybór aut. Tylko na lotniskach, w centrum miasta nie było takiej możliwości. Więcej napisałem w dedykowanym temacie.
8. Jazda po USA. Bezproblemowa, ale jeżdżą jak wariaci. Przekraczają prędkość, nie włączają świateł, nie włączają/wyłączają kierunkowskazów. Autostrada potrafi zatrzymać się ze 110 km/h do 0 km/h momentalnie. Widziałem niefajne wypadki. Lusterko boczne od strony kierowcy różni się od europejskiego, uwaga na martwe pole! Poza tym 4-way stop, światła za skrzyżowaniem. Znaki pisane a nie obrazkowe, nie ma problemu z ich rozszyfrowaniem. Parkingi w miastach: jest ciężko, chyba że sporo zapłacicie, wtedy zawsze znajdzie się jakiś drogi parking. Najlepiej mieć hotel z darmowym parkowaniem. Zasady parkowania dość proste, przejrzyjcie sobie znaki parkowania przed wyjazdem. Także kolory krawężnika: na czerwonym nie parkujemy itp. O dziwo wydaje mi się, że po Polsce się lepiej jeździ, mniej niedzielnych kierowców. Na autostradzie trzymajcie się środka - zarówno na lewo, jak i na prawo łatwo zjechać w jakiś nieplanowany zjazd...
9. Uwaga na wysokie krawężniki, można złapać obcierkę.
10. Korki. Nie ma żadnych korków. Korki to mamy o wiele, wiele gorsze w Polsce.
11. Zwrot auta w innym miejscu niż wypożyczenie. Nie ma problemu po Kalifornii. Jeśli na economycarrentals nie doda nic do ceny, to jest za free. Bardzo wygodna opcja.

Ogólnie wszystko przebiegło wspaniale i bezproblemowo. Jak ktoś ma jakieś pytania, to chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 04 Gru 2019 10:36 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
manyaky napisał(a):
Trzeba wybrać ile nalewamy u obsługi, ale jeśli nie uda się wszystkiego nalać, to możemy wrócić i zrobią zwrot na kartę.

Można się przejść jak ktoś chce mieć potwierdzenie, ale mi nie zdarzyło się, żeby pieniądze nie wróciły bez chodzenia po tankowaniu. Za pierwszym razem jak tankowałem i o to zapytałem, to pan z obsługi powiedział, że po prostu reszta wróci na kartę, ale nie wspominał, że muszę przyjść, jako że po zatankowaniu jeszcze robiłem zakupy na tej stacji to przy kasie dał mi potwierdzenie zwrotu, ale później już nie chodziłem i wszystko wracało - to raczej jest automat.
Ogólnie jak czytałem o tym jak to działa, to jakoś bardziej przestraszony byłem tym chodzeniem w celu zapłacenia, a dla nich to normalna procedura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 04 Gru 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To ciekawe. U mnie kazała kobieta się wrócić, żeby mogła "przeprocesować" zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 04 Gru 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Kk z WBK mastercard world działała na CPNach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:36 

Rejestracja: 09 Sie 2019
Posty: 5
Kredytówka Alior „tu i tam” działa na stacjach normalnie. Problem był przy debetowych ale jak ogarnąłem że można wpisać polski kod pocztowy to przechodziły na większej ilości stacji ;) Przy płatności revolutem trzeba wrócić do obsługi po zwrot bo nie zrobi się automatycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group