Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 582 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 01 Sie 2019 14:18 

Loty: 35
Kilometry: 79 532
Rezerwacje w Alamo mozna odwolac na 2 dni wczesnije, a co się stanie jesli jej nie odwołam i nie skorzystam? Karty nie podaje, wiec teoretycznie nic?
 Relacje PM off  

#522 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Ja ostatnio odwołałem 6h przed przylotem. Miała być długa przesiadka w LAX więc jak nam zmienili loty do Europy jednak przez SEA to po wejściu do samolotu kliknąłem rezygnację z wynajmu. Uwaga - byłem już po check-in w Alamo i podałem kartę (planowaliśmy szybko wypożyczyć samochód bez kolejki do kasjera) a mimo to nikt kasy nie pobrał.

Rezygnacja jest więc możliwa nawet w ostatniej chwili. Jeśli nie podawałeś karty to tym bardziej nic się nie stanie jeśli się nie pojawisz.

Ostatnio edytowany przez monroe, 02 Sie 2019 15:52, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#523 PostWysłany: 02 Sie 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nic się nie dzieje. Ja już zdążyłem pomieszać godziny AM z PM oraz amerykańską kolejność dat, więc raz przybyłem w maju, zaś rezerwacja była na marzec :lol:

#524 PostWysłany: 04 Sie 2019 01:12 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 145 152
złoty
Zabieram się pierwszy raz za rezerwację autka na zachodni trip w dniach 11-24.09 Z LAX do SFO
Czy zawsze najlepiej brać bezposrednio z Alamo.it czy brać pod uwagę cenę pośredników?

#525 PostWysłany: 04 Sie 2019 08:04 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
bierz pod uwagę też inne. w moich terminach .it jest droższe niż co.uk i zdecydowanie droższe niż ecr. chociaż wrzesień już niedługo więc ceny mogą już być bardziej wyrównane
 Relacje PM off  

#526 PostWysłany: 04 Sie 2019 08:36 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
spróbuj opisanego wcześniej patentu z SIXTem

http://www.florida-specials.de/Sixt/Sixt.htm
Marco Manno lubi ten post.

#527 PostWysłany: 06 Sie 2019 19:16 

Mam tripa w USA zachodnie wybrzeże, 3-25 września, zaczynam w San Francisco i tam też "kończę", w planie pojechanie jedynką do Los Angeles, potem San Diego i następnie do Las Vegas, potem zaczynają się parki/kaniony/itd.

Chciałem na miasta wsiąść Forda Mustanga najlepiej convertible w SF na kilka dni (~7-10) i go zwrócić w LA/SD lub najlepiej w Vegas, a potem wziąść jakiegoś wygodnego SUVa i tego z kolei oddać w SF - pytanie jak to najlepiej rozegrać bo wypożyczalnie doliczają sobie dość sporo za zwrot autka w innym miejscu, pomysły?

Czy można napisać emaila do wypożyczalni (np. Alamo) i "przygotowanie" takiej oferty...?

Do przejechania około 4000km.
 Relacje PM off  

#528 PostWysłany: 06 Sie 2019 20:01 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
przecież alamo nic nie dolicza gdybyś miała braść w SF a zwrócić w LA, w LV chyba też nie, chyba że coś się zmieniło w ostatnich dniach.
 Relacje PM off  

#529 PostWysłany: 06 Sie 2019 20:35 

-- 06 Sie 2019 20:32 --

A faktycznie, patrzę i nic nie nalicza (na pewno nic nie zawołają extra przy odbiorze lub ściągną z karty...?) więc jakbym miał brać to się robi fajnie na alamo.co.uk, chyba że inna wersja strony jest tańsza, jaka? :P

-- 06 Sie 2019 20:35 --

Chyba nie mogę edytować posta...

Na uk za Mustanga wychodzi 470F w terminie 3-11 września, na .it już ponad 1000e, niezła rozbieżność cenowa :shock:
 Relacje PM off  

#530 PostWysłany: 06 Sie 2019 21:11 

platynowy
Ja nie wiem co wy z tymi Mustangami.
Niewygodne to w cholere, malo pojemne, ile macie walizek?
No i przy otwartym dachu predkosc spadnie do 50km/h bo powyzej was zawieje, a z zamknietym dachem Mustang calkowicie traci sens....

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#531 PostWysłany: 07 Sie 2019 18:30 

Walizek? na starcie po jednej małej na łeb, potem i tak bedzie jedna lub dwie duże, ale wtedy już swap autka.

Robić będziemy pacific route 1 w dwa dni więc 50km starczy (zawsze też dach można zamknąć) + SF i LA więc mimo wszytko raczej będę się decydować
 Relacje PM off  

#532 PostWysłany: 07 Sie 2019 20:10 
Awatar użytkownika

złoty
Zarezerwowałem autko przez Alamo.it
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia podstawowego full inc. Czy to jest pełne ubezpieczenie w przypadku kradzieży, wybicia szyby ? Czy trzeba coś dokupować dodatkowo?

11-24.09 :)

Image

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#533 PostWysłany: 09 Sie 2019 10:47 

Witam wszystkich!

Potrzebuje pomocy w doborze auta. Planujemy zrobić wycieczkę objazdową od SF do Seattle, przez Yellowstone na południe do Las Vegas i z powrotem do SF. Dosyć długa i zróżnicowana terenowo wycieczka więc myślimy nad SUVem. Tutaj pojawi się pytanie, którego wybrać? Na razie mamy zaklepanego fullsize ale wydaje mi się że może to być przesada i zastanawiam się czy standardowy by nie wystarczył. Ciężko ocenić pojemność bagażnika ze zdjęć bez skali :) Będziemy jechać w 3 dorosłe osoby + 2 letnie dziecko - będziemy mieć 3 walizki, podręczny i potrzebujemy trochę miejsca na zakupy. Jakie macie doświadczenia z pojemnością samochodów?
Szczerze mówiąc chętnie bym taka "krową" pojeździł ale na tyle kilometrów boje się, że nawet przy tanim paliwie zapłacimy fortunę i będzie ciężko to gdziekolwiek postawić :)
Do tego dochodzi spora różnica w cenie na korzyść standardowego SUVa.
 Relacje PM off  

#534 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:03 

niebieski
Bierz Full Size. Zabieracie też wózek dla dziecka? Jeśli tak to mam wątpliwości czy spakujecie tyle rzeczy do standardowego suva. Brak miejsca na dużego suva w stanach? Tam normalne miejsce parkingowe mieści takie krowy. Pojęcie przestrzeni w USA jest trochę inne niż w Europie :)

Według alamo standard suv to między innymi Ford Edge. Tutaj masz krótkie wideo ile tam się mieści

. 50 sekunda pokazuje, że wchodzą dwie kabinówki i dwie duże walizki. A gdzie zakupy i inne rzeczy....? :)
 Relacje PM off
Vilmer uważa post za pomocny.

#535 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:22 

Loty: 93
Kilometry: 270 892
niebieski
Hej,
co do Full Size SUV to szczerze polecam. Na cztery osoby w sam raz i bagaże spokojnie się zmieszczą, plus miejsce na dodatkowe rzeczy. Co do parkowania to zupełnie się nie martw, miejsca parkingowe są przystosowane i do większych aut. Jeśli chodzi o spalanie to też nie ma co się bać, oczywiście w mieście będzie palił więcej ale w trasie przy ich limitach mph to spalanie średnie będzie w granicach 8-10 l/100km. Ostatnio jak byłem w maju to jeździłem full size suv Chevy Tahoe i Nissan Armada - z tych dwóch zdecydowanie polecam Chevy (spalanie mniejsze niż w Nissanie i jak dla mnie wygodniejsze dużo auto). Średnie spalanie z 2500km ~ 9,4l/100km - z miast LA i LV a reszta parki. Jeździłem jeszcze na koniec Premium SUV - Ford Expedition MAX - to dopiero jest czołg - 5,65m długości (Tahoe czy zwykły Expedition 5,35m) ale nie było problemu z parkowaniem / jazdą. Jeździłem nim tylko w LV i tam spalanie około 13l/100km., także i tak nie jest źle a wrażenia bezcenne :D Standard SUV na pewno będzie ciaśniej i mniej komfortowo (średnia długość auta 4,8m to w zasadzie sedan tylko wyższy trochę).

Tym bardziej jak masz zajawkę żeby pojeździć "krową" to bierz Full Size i ciesz się jazdą a nie kompromisem :D

p.s. dla przykładu Expedition MAX mieści się na miejscu parkingowym :D

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off

#536 PostWysłany: 09 Sie 2019 12:02 
Awatar użytkownika

niebieski
My po Yellowstone jeździliśmy Rav4, który chyba była z kategorii midsize i szczerze mówiąc to średnio się tym jeździło po pagórkach Yellowstone, to w górach Yosemite czy Sekwoi zapewne będzie się jechało zupełnie słabo. Oczywiście da radę, ale jeśli finansowo jesteś w stanie zaakceptować fullsize to myślę, że na takiego długiego tripa komfort będzie bez porównania większy. Co do parkowania to miejsca parkingowe są dostosowane do takich aut w US, więc bym się nie przejmował.
 Relacje PM off

#537 PostWysłany: 09 Sie 2019 12:06 
Awatar użytkownika

złoty
Możesz podesłać zdjecie bagażnika w Rav4? :D No i skąd taka opinia, słaba moc?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#538 PostWysłany: 09 Sie 2019 12:24 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
@kiew nie wnikam dlaczego masz taką słabą opinię o Toyocie. Ja RAV4 jeździłem po Kanadzie, okolice Calgary i Banff. Poza wszechobecnym plastikiem to jakoś nie mogę narzekać na prowadzenie i jazdę.

Natomiast jak wspomniał @Sergio_ Full Size to jest to :D Jestem świeżo po ok. 7000 km, które pokonałem Chevroletem Tahoe. Pełny bak w takim aucie to coś koło 60 USD. Z prowadzenia i komfortu jestem bardzo zadowolony. W bagażniku zmieściły się nam 4 duże walizki i 2 podręczne oraz jakieś torby z zakupami.

IMO warto dopłacić do Full Size SUV-a

Załącznik:
IMG_20190610_090326.jpg

Załącznik:
IMG_20190610_090204.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off

#539 PostWysłany: 09 Sie 2019 12:35 

Dzięki za pomoc :)
O wózku zapomniałem, a rzeczywiście już by nie było go gdzie wcisnąć. W takim razie zostaje full i będziemy jeździć na bogato :) Teraz trzeba sprawdzać czy uda się taniej wyrwać. Jeżeli będzie wybór to lepiej brać Chevy Tahoe czy Forda Expedition? Z tego co wyczytałem to Ford ma trochę mniejsze spalanie ale jak wygląda wygoda jazdy? :D
Zastanawia mnie jeszcze kwestia opon. Będziemy jeździć w październiku, a przejazd z SF do Seattle to zupełnie dwa różne końce pogodowe. Czytałem, że w wyższych partiach można natknąć się na śnieg. W wypożyczalni pewnie założone opony letnie albo całoroczne? Nie będzie z tym problemu?

PS. Rav4 siedzi w tej najniższej opcji SUVów :)
 Relacje PM off  

#540 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:01 
Awatar użytkownika

niebieski
JIK napisał(a):
@kiew nie wnikam dlaczego masz taką słabą opinię o Toyocie. Ja RAV4 jeździłem po Kanadzie, okolice Calgary i Banff. Poza wszechobecnym plastikiem to jakoś nie mogę narzekać na prowadzenie i jazdę.

Marco Manno napisał(a):
Możesz podesłać zdjecie bagażnika w Rav4? :D No i skąd taka opinia, słaba moc?

Zdjęcia bagaznika niestety nie mam, ale 4 osoby z podręcznymi i dużymi zakupami z walmarta weszły bez problemu. Co do średniej opini (a nie słabej jak piszesz @JIK) to wynika ona z dość słabego silnika. 2 litry przy aucie którego masa z bagażami i pasażerami przekracza 2 tony to jest jednak jak na górki mało komfortowo. Do tego automat też sobie średnio radził (mozliwe, że z niedoborów mocy), ale w trybie zwyczajnym czy tam eco auto muliło strasznie i nie miało kickdowna albo działał słabo w tym zwyczajnym trybie. W tym bardziej sportowym trybie (nie wiem jak się nazywał ale zwykle to nazwy w styli sport czy dynamic) z kolei strasznie wył na wysokich obrotach i zmieniał biegi w najmniej odpowiednich momentach. Do tego jak napisał @JIK jest bardzo plastikowy w środku, ergonomia dla osoby >185cm też bym powiedział, że średnia. Mam na koncie sporo aut z wypozyczalni i własnych, od starego poloneza z lat 80', przez fiata 500, aż po mustanga i 7 osobowe amerykańskie "dziadkowozy" i naprawdę RAV4 była jednym z aut, które pozostawiło na mnie i reszcie wycieczki raczej jedne z gorszych wrażeń.

Ale oczywiście to nie znaczy, że jest słaby. Przeżyłbym w nim i miesiąc pewnie, ostatecznie to tylko auto i ma dowieźć z punktu A do B i dużych zarzutów do RAV4 nie mam. Tylko na tle innych opcji wypadł średnio. No i w stanach gdzie jednak benzyna jest stosunkowo tania, auta są stosunkowo tanie w wynajmie, drogi są szerokie i spędza się w tym aucie bardzo dużo podczas roadtripów to moim zdaniem idealne warunki, żeby zaszaleć. Jeśli ktoś lubi i jest to dla niego akceptowalne finansowo to mustangi, challengery, fullsize itp. itd. jednak są w stanie dodać do wycieczki dodatkowych wrażeń i frajdy :)
 Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.

[ 582 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości