Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 547 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 24 Lip 2019 01:19 
Awatar użytkownika

Loty: 110
Kilometry: 310 756
złoty
@Maliniak81
Po co drążyć skoro Ci odpowiedzieli? Taki @JIK wypożyczał w USA auto częściej niż Ty do Warszawy Pendolino leciałeś, ile potrzebujesz jeszcze potwierdzeń? ;)

Powtarzam raz jeszcze, żeby zakończyć temat: pomiędzy lotniskami w Nevadzie, Arizonie i Kalifornii (obojętnie gdzie zaczynasz a gdzie kończysz) NIE MA "ONE WAY FEE".

Napiszę Ci co źle robisz skoro pojawia Ci się w wynikach "one way fee":
Na Rentalcars wyszukuj po kodach lotnisk (SFO/LAS) a nie po miastach. Jeśli zaznaczysz, że chcesz ogólnie z San Francisco (a nie z lotniska) do Las Vegas (ogólnie do miasta), Rentalcars pokaże Ci opłatę o której piszesz. Potestuj sobie.

Poza tym ja nie wiem skąd ta pewność, że Alamo akceptuje karty debetowe - owszem, można płacić "debetówką", czasami nawet nie orientują się, że to nie jest "kredytówka" (znam to z autopsji) ale możesz się zdziwić na miejscu jak nie będziesz jej miał.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#502 PostWysłany: 24 Lip 2019 18:59 

Po to drążyć, że nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, a na stronie jest wyraźnie napisane, że opłata się należy (RentalCars). I tak, szukam oczywiście z lotniska, a nie ogólnie miasta. Po co te dygresje i żenujące złośliwości panie podróżniku?

Z Alamo i debetówkami taka pewność, że mają to wyraźnie napisane na stronie i już tak auto wypożyczałem, więc jak widać coś tam więcej wiem od Ciebie. Trzeba jedynie mieć bilet powrotny. A pytałem tylko dlatego, bo oddaję auto w LV, a bilet powrotny mam z NY... Dla świętego spokoju kupię od razu LV-NY.

Poniżej potwierdzenie Twoich mądrości o braku opłat. Lotnisko jest? Jest. Opłata się należy. Na stronce Dollar oddajesz na lotnisku w LV i płacisz jedynie 1500$ ekstra w porównaniu z oddaniem w tym samym miejscu. Stąd moje drążenie :)

Image

Image

Image

Image
 Relacje PM off  

#503 PostWysłany: 24 Lip 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 245 851
srebrny
Polecam sprawdzić stronę Alamo i wyszukać wynajem z oddaniem na innym lotnisku czyli np. LAX i zwrot w LAS. W cenie nie nalicza się one way fee. Co prawda w regulaminie Alamo jest zapis o 300 dolarach opłaty jeżwli oddasz auto w innej lokalizacji niż tak wpisana w umowie

(1) If Renter returns the vehicle to a location other than the designated return location a vehicle recovery fee, un-scheduled one way fee or drop charge which shall be no more than the greater of: $300.00;
Maliniak81 lubi ten post.
Maliniak81 uważa post za pomocny.

#504 PostWysłany: 24 Lip 2019 20:21 

-- 24 Lip 2019 20:13 --

Właśnie Alamo jest jedyną wypożyczalnią, która nie dolicza opłaty (mam tam rezerwację). Dostałem od nich potwierdzenie, że jakby doliczyli to byłoby to uwzględnione w stawce dziennej/tygodniowej. Co ciekawe jak zaloguję się jako insider po 5% rabatu to cena z ok. 600$ wskakuje na 1100$ :D Jedyne co udało mi się znaleźć to darmowy upgrade na wyższą klasę auta.

Cytuj:
(1) If Renter returns the vehicle to a location other than the designated return location a vehicle recovery fee, un-scheduled one way fee or drop charge which shall be no more than the greater of: $300.00;

Tak, czyli opłata będzie wtedy kiedy oddam w innym miejscu niż deklarowałem i może stąd RentalCars podaje te 300$. Problem w tym, że nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, stąd proszę o wyrozumiałość w drążeniu tematu. Przez RentalCars byłoby ok. 600 zł taniej, ale oni z kolei ściągają opłatę z góry, więc gdyby przyszło dopłacić te 300$ to generalnie słaba opcja :)

-- 24 Lip 2019 20:21 --

Wybrałem dla przykładu Portland jako miejsce zwrotu i faktycznie jest Drop fee. Skoro jednak nie ma dla SFO-LAS to teoretycznie przez RentalCars też nie powinno być, ale to nadal 50/50 :D

Image
 Relacje PM off  

#505 PostWysłany: 24 Lip 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 245 851
srebrny
@monroe chyba coś mogło się zmienić. One way fee nie jest doliczana za zwrot auta w innej lokalizacji w ramach tego samego stanu. Sprawdziłem w kilku wypożyczalniach i opłata jest wliczana przy wypożyczeniu w CA, a zwrocie w NV ( np. Avis dolicza 100USD). Natomiast jak oddajemy na innym lotnisku w CA to opłaty już nie ma. Wyjątkiem jest Alamo, które nie nalicza one wat fee w tym wypadku
2 ludzi lubi ten post.
Maliniak81 uważa post za pomocny.

#506 PostWysłany: 24 Lip 2019 20:57 

Loty: 75
Kilometry: 212 949
niebieski
Przed chwilą sprawdzałem w tych samych datach i lotniskach i nie widzę nigdzie żadnych opłat zarówno przez rentalcars i alamo, w warunkach wynajmu też nic nie wiedzę.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#507 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:01 

Nie ma, bo przecież chodzi o zwrot w innej lokalizacji, a nie tej samej :?
 Relacje PM off  

#508 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:07 

niebieski
EDIT: no ale alamo jest sfo-las i nie ma opłaty :D, 300$ to przy zmianie miejsca zwrotu w trakcie wynajmu + kilometrówka
 Relacje PM off  

#509 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:14 

Tak, i Alamo jest tutaj wyjątkiem co potwierdza @Oszukani. U Ciebie na screenach jest SFO-SFO.
 Relacje PM off  

#510 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:32 

niebieski
SFO-SFO jest na rentalcars, sfo-las na alamo. Widocznie w okresie wakacji tylko doliczają za to opłatę bo inne miesiące pokazuje bez opłat.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#511 PostWysłany: 24 Lip 2019 21:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Na LAX mając rezerwację w National można brać auta z alejek Alamo? Niby marka biznesowa-premium, a żebym się nie wkopał... Jest na mój termin akurat taniej, niż Alamo ;)
 Relacje PM off  

#512 PostWysłany: 25 Lip 2019 00:19 
Awatar użytkownika

złoty
Maliniak81 napisał(a):
Po co te dygresje i żenujące złośliwości panie podróżniku?

Dla mnie żenujące jest zarejestrowanie się na forum, zadanie pytania, negowanie wszystkiego co inni napiszą w odniesieniu do Twojego pytania i nawet brak kliknięcia "dzięki". Czyli tak jak w Twoim przypadku (do kolejnej Twojej porcji wypowiedzi). Nie jesteś niestety pierwszym, który tak robi dlatego nie dziw się mojej złośliwości.

Maliniak81 napisał(a):
Po to drążyć, że nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, a na stronie jest wyraźnie napisane, że opłata się należy (RentalCars).

Na Rentalcars jest również wyraźnie napisane przy każdym wynajmie z Alamo to co na zdjęciu poniżej:
Image

Czyli wynajem tylko na kartę kredytową (a do tego depozyt 300 USD).
Ponoć można wypożyczyć na kartę debetową. To komu tu wierzyć? Współczuję bo musisz mieć niezły zgryz - wszyscy piszą inaczej ;)

Maliniak81 napisał(a):
Z Alamo i debetówkami taka pewność, że mają to wyraźnie napisane na stronie i już tak auto wypożyczałem, więc jak widać coś tam więcej wiem od Ciebie. Trzeba jedynie mieć bilet powrotny. A pytałem tylko dlatego, bo oddaję auto w LV, a bilet powrotny mam z NY... Dla świętego spokoju kupię od razu LV-NY.

Owszem, posypuję głowę popiołem bo jest możliwość wypożyczenia bez karty kredytowej przy spełnieniu określonych warunków.
Co do pozostałych - częściowo (niestety tylko) miałem rację bo aktualnie nie ma one way fee pomiędzy południową Kalifornią a Nevadą i Arizoną. Tak samo jak z Las Vegas do San Francisco ale już w drugą stronę większość w wakacje opłatę dolicza przy czym Alamo nadal nie (rezerwując przez ich stronę nie ma drop fee). Wczoraj sprawdzałem na stronie Alamo w sierpniu a w innym terminie na Rentalcars więc one way fee nie wyskoczyło w żadnym przypadku. W dodatku to pierwszy raz kiedy widzę tę opłatę pomiędzy SFO i LAS, być może faktycznie coś się zmieniło.

Nie zmienia to faktu, że na stronie Alamo przy wyborze aut zawsze możesz podejrzeć czy jest "drop fee" czy nie. Skoro nie ma tej opłaty na stronie dostawcy to tysiąc pytań w tym temacie tu na forum niczego nie rozjaśni. Szybciej byłoby napisać mejla bezpośrednio do Alamo - odpowiadają i masz dowód przy ewentualnej próbie pobrania opłaty na miejscu.
 Relacje PM off  

#513 PostWysłany: 25 Lip 2019 01:15 

monroe napisał(a):
Dla mnie żenujące jest zarejestrowanie się na forum, zadanie pytania, negowanie wszystkiego co inni napiszą w odniesieniu do Twojego pytania i nawet brak kliknięcia "dzięki". Czyli tak jak w Twoim przypadku (do kolejnej Twojej porcji wypowiedzi). Nie jesteś niestety pierwszym, który tak robi dlatego nie dziw się mojej złośliwości.

Przecież nikt Ci nie każe odpisywać. Jakoś inni nie mieli problemu żeby odpowiedzieć normalnie. Ty wyjeżdżasz z jakimś bólem dupy i hejtem. Po co się wysilasz? Mógłbyś w tym czasie trzaskać kolejne km żeby się nimi chwalić w necie. Z tym negowaniem to przesadziłeś. Po prostu prowadzę dyskusję, bo część coś wie, komuś coś się wydaje, ktoś był 10 lat temu i opłat nie było, jednak nikt nie jest w stanie potwierdzić w 100% - łącznie z Tobą, bo jak się okazało: "coś" się jednak zmieniło. Komu kliknąłem temu kliknąłem (zbierasz lajki jak na fejsie żeby połechtać ego?). Zresztą to wszystko co zostało napisane pomoże innym z podobnymi pytaniami. Także dzięki :)

monroe napisał(a):
Na Rentalcars jest również wyraźnie napisane przy każdym wynajmie z Alamo to co na zdjęciu poniżej:
Image

Czyli wynajem tylko na kartę kredytową (a do tego depozyt 300 USD).
Ponoć można wypożyczyć na kartę debetową. To komu tu wierzyć? Współczuję bo musisz mieć niezły zgryz - wszyscy piszą inaczej ;)

Tak, masz rację. RentalCars podaje, że tylko karta kredytowa i dodatkowo depozyt - dlatego zdecydowałem się na wynajem bezpośrednio w Alamo.

monroe napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że na stronie Alamo przy wyborze aut zawsze możesz podejrzeć czy jest "drop fee" czy nie. Skoro nie ma tej opłaty na stronie dostawcy to tysiąc pytań w tym temacie tu na forum niczego nie rozjaśni. Szybciej byłoby napisać mejla bezpośrednio do Alamo - odpowiadają i masz dowód przy ewentualnej próbie pobrania opłaty na miejscu.

Zmienia, bo na jednej stronie opłata jest, na innej nie ma, na forum jeden twierdzi tak, drugi inaczej. Lecąc na drugi koniec świata nie chcę żeby spotkała mnie przykra niespodzianka - to dość logiczne. Jakbyś czytał dokładnie to byś zauważył, że napisałem i dostałem potwierdzenie, że w przypadku one way fee opłata jest widoczna podczas rezerwowania. Na infolinii RentalCars wiedzą tyle co samemu można przeczytać...

We are pleased to see you are looking to us for your future trip in San Francisco and we look forward to helping make it a great one! If you are making a reservation where it is two airport offices then the amount will be included in the daily/weekly rate quoted rather than as a separate one-way drop fee. - w sumie to gówno prawda, bo sprawdziłem z innym miastem/stanem i jest dodatkowa pozycja. Także wiesz, trudno się dziwić, że człowiek jest sceptyczny jak dostaje tego typu odpowiedź gdzieś z Bangladeszu, która nie do końca jest prawdziwa ;)

Debit cards are accepted at the time of rental with a round trip travel ticket, e-ticket, or travel itinerary that shows the renter’s name and discloses the return date and port of entry. If you will not have a round trip ticket or itinerary available then only a credit card will be accepted."

Podsumowując: Alamo (biorąc bezpośrednio) jako jedyne nie bierze opłaty za one way w przypadku SFO->LAS. Także na tę chwilę jest to najlepsza opcja. Dodatkowo przyjmują kartę debetową po okazaniu biletu powrotnego. A i cenowo jest w miarę korzystnie. Dziękuję za uwagę.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#514 PostWysłany: 25 Lip 2019 02:15 
Awatar użytkownika

złoty
Maliniak81 napisał(a):
Ty wyjeżdżasz z jakimś bólem dupy i hejtem. Po co się wysilasz?

Owszem, byłem złośliwy ale nie używałem takiego słownictwa jak Ty teraz. Sądząc po Twoim nicku, rok urodzenia mamy podobny, a tymczasem mnie uczono, że w przestrzeni publicznej używa się bardziej kulturalnych synonimów. Polecam przeczytać również co znaczy "hejt" i nie nadużywać słów, których się nie rozumie. Generalnie powinienem zgłosić Twój post bo sugerujesz bezpodstawnie, że jestem "hejterem" czyli de facto mnie obrażasz ale nie chce mi się w to bawić ani na przykład w odwecie obrażać Ciebie. Nie mój poziom.

Maliniak81 napisał(a):
Mógłbyś w tym czasie trzaskać kolejne km żeby się nimi chwalić w necie.

Dzięki za tę złotą radę. Zmartwię Cię, nie mierz wszystkich swoją miarą bo niektórzy nie latają tylko po to, żeby nabijać kilometry i chwalić się nimi... ;)

Maliniak81 napisał(a):
Z tym negowaniem to przesadziłeś. Po prostu prowadzę dyskusję, bo część coś wie, komuś coś się wydaje, ktoś był 10 lat temu i opłat nie było, jednak nikt nie jest w stanie potwierdzić w 100% - łącznie z Tobą, bo jak się okazało: "coś" się jednak zmieniło.

Nie rozumiem. Piszesz do Alamo, po czym dodatkowo pytasz jeszcze nas, sugerujesz, że nie mamy racji (częściowo owszem jak się okazuje do czego sam się przyznałem) i na końcu udowadniasz w jakim błędzie jesteśmy. Ode mnie dostajesz "lajka" :D

Maliniak81 napisał(a):
Komu kliknąłem temu kliknąłem (zbierasz lajki jak na fejsie żeby połechtać ego?).

Pisałem o polubieniach do poprzednich odpowiedzi a nie o swojej; liczyłem, że to zauważyłeś, bo to przecież dosyć logiczne... ;) No i gdyby zależało mi na Twojej atencji to odpowiedziałbym Ci grzecznie.
Natomiast po tym co napisałeś powyżej wcale nie żałuję swojej złośliwości... :)

Niezmiernie cieszę się, że mogliśmy Ci pomóc. Nawet takim "hejtem" jaki spotkał Cię z mojej strony ;)
 Relacje PM off  

#515 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
srebrny
@Maliniak81 Po co zawracasz ludziom gitarę, skoro mozesz męczyć pośrednika i wypożyczalnie?

I co zrobisz jeśli nie wypożyczą Ci auta na debetowke ?
monroe lubi ten post.

#516 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:18 

Panowie (i Panie), dajmy sobie spokój z przepychankami słownymi. To forum jest od pomocy, w ogóle super że komuś chce się pomagać i służyć wiedzą. Rady @monroe są bezcenne dla każdego początkującego.

Tym samym, jako początkujący leszcz :) proszę o pomoc przy kilku kwestiach.
Z partnerką wybieramy się na zwiedzanie parków zachodnich stanów we wrześniu, lądujemy 4 września na LAX, startujemy 6 października też z LAX. Pełne 32 dni. Mamy w planach zrobić ok 8000 km. Po Waszych radach i celnych uwagach zdecydowałem się na wypożyczalnie Alamo, zamawiać będę w ciągu kilku najbliższych dni ze strony Alamo.co.uk (tańsza cena za pełen pakiet ubezpieczeń i innych dodatków). Z uwagi na fakt że trochę będziemy jeżdzić po kempingach i ok 10 nocy spędzimy w samochodzie zdecydowałem się na minivana (Dodge Grand Caravan). Ma on składane fotele w podłogę (oba rzędy) i po włożeniu materaca będzie to prawdziwe "King size bed" :lol:

I teraz pytanie. Cena mi wychodzi 1268,93 GBP (czyli ok 6000 zł). Czy mogę ją jakoś zbić? Jak zastosować 5% zniżki po rejestracji w Alamo Insider. Czy może znacie jakieś aktualne kupony. Znalazłem zniżkę na 75 $.
Jeśli chodzi o cashback to znalazłem https://www.topcashback.co.uk/alamo/ gdzie jest zwrot 6,3 % przy płatności z góry.

I ostatnia kwestia, przy Alamo Insider jest niby darmowy jeden upgrade. Jak to mogę wykorzystać, w którym miejscu się to zaznacza, ktoś z Was korzystał. I jaki jest jeden downgrade od minivana :?: Na wyszukiwaniach jeden w dół to niby "Standard Sport", dziwne.

Z góry dzięki za wskazówki i pomoc.

Relacje PM off  

#517 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:35 
Awatar użytkownika

złoty
Po pierwsze - niekoniecznie dostaniesz Dodge'a Caravana. Może być coś innego tej klasy ;)
Po drugie - sami do końca nie wiemy czemu ale zazwyczaj po rejestracji na stronie Alamo ceny są wyższe niż bez rejestracji :D

Edit:
Tutaj było o LATAM SPECIALS ALAMO ale niestety nie dodaje już w cenie CDW więc wychodzi dużo mniej korzystnie.
Możesz sam spróbować się "pobawić": https://latamspecials.alamo.com/traveling-to-usa/
 Relacje PM off
steel33333 lubi ten post.
steel33333 uważa post za pomocny.

#518 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:53 

monroe napisał(a):
Po pierwsze - niekoniecznie dostaniesz Dodge'a Caravana. Może być coś innego tej klasy ;)
Po drugie - sami do końca nie wiemy czemu ale zazwyczaj po rejestracji na stronie Alamo ceny są wyższe niż bez rejestracji :D

Edit:
Tutaj było o LATAM SPECIALS ALAMO ale niestety nie dodaje już w cenie CDW więc wychodzi dużo mniej korzystnie.
Możesz sam spróbować się "pobawić": https://latamspecials.alamo.com/traveling-to-usa/

A z tym darmowym upgradem masz może jakieś doświadczenie?
 Relacje PM off  

#519 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:59 
Awatar użytkownika

złoty
W trakcie rezerwacji powinieneś mieć info, że np. Compacta masz w cenie Midsize'a - na etapie wyboru samochodów.
 Relacje PM off
steel33333 lubi ten post.
steel33333 uważa post za pomocny.

#520 PostWysłany: 01 Sie 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
srebrny
Korzystałem z darmowego upgrade - działa bez problemu. Nie dotyczy jednak wszystkich klas, a Economy w ogóle.

[ 547 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości