Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Kwi 2017 19:53 
OFICJALNY PROFIL

Rejestracja: 10 Cze 2010
Posty: 12
Jeśli występują trudności w płatnościach walutowych za granicą, prosimy o bezpośredni kontakt z doradcą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#42 PostWysłany: 01 Maj 2019 14:05 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 18
Czy testował ktoś w praktyce rezerwację samochodu w ALAMO za okazaniem karty debetowej? Wiecie czy i jaka kwota jest blokowana w takiej opcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Maj 2019 14:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ode mnie zawsze wymagali kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Maj 2019 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Wypożyczałam samochód w zeszłym roku poprzez Rentalcars w Alamo. Płaciłam od razu kartą kredytową a na miejscu już w Alamo SF dokupiłam roadassistance i za to chciałam zapłacić debetówką. I tak, najpierw podałam kredytówkę do zabezpieczenia wkładu własnego 0$ a za dodatkowe ubezpieczenie chciałam zapłacić debetówką. Pan powiedział że tak się nie da ale jeżeli pokażę bilet powrotny to wszystko (zabezpieczenie oraz zakup dodatkowo ubezpieczenia) pójdzie z debetówki. Jedyna blokada jaką miałam na karcie to koszt tego ubezpieczenia, po oddaniu samochodu kwota została pobrana z karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Maj 2019 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
michalj napisał(a):
Czy testował ktoś w praktyce rezerwację samochodu w ALAMO za okazaniem karty debetowej? Wiecie czy i jaka kwota jest blokowana w takiej opcji?


Karta z Aliora USD czasami przechodzi jako "kredytowa". Mnie się tak dwa razy udało wypożyczyć samochód w Alamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Maj 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Sytuacja z maja : w okresie 10 dni wypożyczałem 4x auto w Alamo. Za każdym razem do płacenia używałem Revo - trzy razy przyjęli, pod warunkiem okazania lotu powrotnego, zaś za czwartym razem odmówili zapłaty Revolutem. Nie przeszkadzało im to, że 7 dni wczesniej w tym samym miejscu Revolut przeszedł. Żadne dyskusje nie pomogły, potrzebna była kredytówka. Wydaje się, że wszystko zależy od człowieka, na którego traficie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nando lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 31 Maj 2019 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
A informowałeś ich, że to nie jest karta kredytowa? Podejrzewam, że tak bo Ty z racji wykonywanego zawodu (i pewnie nie tylko :D ) uczciwy jesteś ale gdybyś tego nie zrobił to pewnie nikt o żaden bilet by Cię nie poprosił zwłaszcza, że wypożyczaliśmy w tych samych miejscach ;) Tak jak pisałem - ja na bezczelnego dawałem kartę Alior USD na której nawet jest napis "debit" ale że wypukła to nikt się nie zorientował :)

Oczywiście nie namawiam bo faktycznie można trafić na kogoś bardziej rozgarniętego więc trzeba mieć przy sobie kredytówkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 31 Maj 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Za czwartym razem w Alamo wchodziłem już jak do siebie. Niestety moja pewność na nic się zdała - informacja o tym, że jest to pre paid pojawiła się u nich w systemie, tak więc nawet nie musiałem nic mówić, a karta została zdemaskowana. Co ciekawe, przy tym całym zamieszaniu pojawił się kierownik, tłumacząc, że debit card to jeszcze przyjmują, ale pre-paid to już dla nich przesada. A może zadziałało tradycyjne, do 3 razy sztuka ? :D

Jeśli chodzi o bilet powrotny, to w każdej lokalizacji (HNL,OGG,LIH) były wywieszone duże kartki, informujące o tym, że karty debetowe przyjmujemy wyłącznie za okazaniem bilety powrotnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
Nando uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 31 Maj 2019 18:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Mixsa napisał(a):
Wypożyczałam samochód w zeszłym roku poprzez Rentalcars w Alamo. Płaciłam od razu kartą kredytową a na miejscu już w Alamo SF dokupiłam roadassistance i za to chciałam zapłacić debetówką. I tak, najpierw podałam kredytówkę do zabezpieczenia wkładu własnego 0$ a za dodatkowe ubezpieczenie chciałam zapłacić debetówką. Pan powiedział że tak się nie da ale jeżeli pokażę bilet powrotny to wszystko (zabezpieczenie oraz zakup dodatkowo ubezpieczenia) pójdzie z debetówki. Jedyna blokada jaką miałam na karcie to koszt tego ubezpieczenia, po oddaniu samochodu kwota została pobrana z karty



Kombinacja kredytówka + debetówka w sieciówkach przechodzi bez problemu, nie jest potrzeba dobra wola ze strony agenta. Jedyny warunek, to , że przy oddawaniu samochodu musimy się pofatygować do biura obsługi - czyli odpada możliwość zostawienia auta po godzinach pracy:
- przy wypożyczeniu dajemy kredytówkę, tam trafia blokada,
- przy oddawaniu auta auta prosimy, żeby nie "zamykali kontraktu", że chcemy zapłacić inną kartą - wówczas dostajemy adnotację że auto oddane bez zastrzeżeń
- w biurze obsługi klienta podmieniają nam kartę


Z kartą prepaid powyższa procedura może nie zadziałać - zależy od lokalizacji - mi zazwyczaj revolut nie przechodził w wypożyczalniach, nawet gdy chodzi wyłącznie o zapłatę, nie kartę do gwarancji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nando uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Sie 2019 07:28 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
Wypożyczyłem autko z ubezpieczeniem przez rentalcars u nationala. Dodałem debetówkę, ściągneli pieniądze. Nie zauważyłem jednak że rentalcars "akceptuje" tylko kredytówki, jednak na stronie nationala jest wpis że debetówkę zaakceptują jeśli jest VISA oraz mam bilet powrotny co spełniam te warunki.

Pytanie - kogo się słuchać? Pośrednika czy wypożyczalni..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Gru 2019 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Ustalmy to raz na zawsze.

Jeśli chodzi o Alamo i Californię, wypożyczenie z debetówką JEST MOŻLIWE, jeśli przedstawi się bilet powrotny/na dalszą podróż.

Taka tabliczka figuruje we wszystkich Alamo, w których brałem auto.

Osobiście miałem kredytówkę dla pewności, natomiast wszędzie posługiwałem się kombinacją Curve (debit) z podpiętym Revolutem (prepaid), czyli de facto można powiedzieć, że wypożyczałem z prepaida. :P

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Darecki85 lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Powyższe nie dotyczy Revoluta, który traktowany jest jak prepaid. 9 na 10 przejdzie, ale zawsze jest ryzyko, że się nie uda, więc warto mieć jakiś backup.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Gru 2019 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
IMO Revolut częściej NIE przejdzie niż przejdzie. Ja miałem podpiętego Revoluta pod Curve, więc tutaj zawsze powinno przejść. I jest to dość bezpieczne, bo nie ściągną nadmiaru kasy z prepaida, Curve też powinno odrzucić obciążenie na kilkanaście tysięcy dolarów od wypożyczalni "jak by co".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Sty 2020 01:47 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 3
mikuś napisał(a):
Powyższe nie dotyczy Revoluta, który traktowany jest jak prepaid. 9 na 10 przejdzie, ale zawsze jest ryzyko, że się nie uda, więc warto mieć jakiś backup.

Czyli nie ma co liczyć, że z kartą revoluta i paroma tysiącami $ na tej karcie wypożyczę auto na lotnisku Chicago !??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Sty 2020 01:55 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 3
Witam, czy jeżeli pojawię się z kartą revoluta , Wypożyczę jakiekolwiek auto na lotnisku w Chicago ?
Na tą chwilę posiadam debetowke w nestbanku i walutowa revolut , lot mam w sobotę i się zastanawiam czy rezerwować coś online czy to bezsens ?
Bo co się stanie jeżeli zarezerwuje przez esky do bilety auto i na lotnisku nie przejdzie na karta ? Stracę tą kasę która esky bierze za rezerwację auta na tydzień ? Czyli ten tysiąc złotych plus minus ?
Dodam, że o locie dowiedziałem się dziś , do soboty żadnen bank nie wyda mi kredytowki , lub innej debetowowalutiwej karty .;(
Dajcie jakieś podpowiedzi jak to zrobić w sobotę wylot tydzień później powrót . Karty które posiadam to debetowa PLN w nestbanku , revolut w USD .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Sty 2020 12:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Mariusz Ess Odpowiedź masz ciut wyżej na tej samej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Sty 2020 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Jeśli wypożyczalnia zezwala na debetówki, to na zasadach określonych przez wypożyczalnię zapłacisz debetówką. Prepaid mała szansa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:46 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 3
-- 29 Sty 2020 23:45 --

manyaky napisał(a):
Jeśli wypożyczalnia zezwala na debetówki, to na zasadach określonych przez wypożyczalnię zapłacisz debetówką. Prepaid mała szansa.


A jest szansa zapłacić z góry ? Czy to co płacę z góry w Polsce przez stronę to jest kasa dla pośrednika ? A na lotnisku i tak muszę płacić Depo ?

-- 29 Sty 2020 23:46 --

Chupacabra napisał(a):
@Mariusz Ess Odpowiedź masz ciut wyżej na tej samej stronie.

Tak ale jedna osoba piszę że 9 na 10 przechodzi natomiast druga osoba piszę że odwrotnie więc jak to odebrać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Mariusz Ess Pisałem o konkretnej informacji podanej przez @manyaky
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Sty 2020 23:14 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 2
Zrobiłem rezerwację w Alamo Miami INT Airport.
Tak to wygląda z kartami debetowymi jeśli się rozchodzi o Alamo MIA (Nie wiem jak jest w innych lokalizacjach)

DEBIT CARD

At airport locations, debit card deposits are only accepted at the time of rental if accompanied by a ticketed return travel itinerary. The name and address shown on the renter’s driver’s license must match their current home address. Active duty military personnel are exempt from address requirements.

Other than the renter’s spouse or domestic partner, no other additional drivers are allowed.

At the time of rental, charges will be placed on the debit card which reduce the available funds in the account associated with the card used. Renter is responsible for any overdraft fees incurred. See Rental Authorization and Deposit Amount for more details.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group