Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2013 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
PODBIJAM TEMAT
mod wydzielone z viewtopic.php?f=155&t=19163&start=20
Czy ktoś z Was wypożyczał samochód w Las Vegas korzystając z karty debetowej wypukłej?
Jeśli tak to w jakiej wypożyczalni i korzystając z jakiej karty???
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lis 2013 22:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Moim zdaniem to sie nie uda. Chyba, ze zlozysz bardzo duzy depozyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jeżeli masz wystarczającą liczbę środków to chyba przejdzie. Wypożyczałem 2x dolarową walutową w Nationalu w Chicago.

edit: jeszcze mi się przypomniało że ona się w systemach pokazuje jako kredytowa, więc w takim razie nie wiem:
Image
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Gdzieś na forum przeczytałam że para wypożyczyła mustanga z ubezp. w thrifty. Rezerwowali jeszcze w Polsce za pomocą walutowej WBK.
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2013 23:41 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Ja zawsze wszystkie płatności w USA robię dolarową, przedpłaconą kartą VISA Pekao i nigdy nie było problemu: wynajęcie samochodu, paliwo, motele. Na pewno działa w Alamo, Avis, National, Hertz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2013 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Czy w przypadku walutowej pobierana jest jakaś dodatkowa kwota-kaucja z tej karty na wypadek szkody, która po oddaniu auta jest zwrotna? Poza tym zastanawia mnie jedna rzecz - mówicie że kredytowa jest akceptowalna ponieważ muszą się w ten sposób zabezpieczyć, a ja biorę auto z ubezpieczeniem dzięki któremu zwolniona jestem z odpowiedzialności i kosztów związanych z jakąkolwiek szkoda, to zabezpieczenie jest bezzasadne...? w sytuacji wypożyczenia auta z ubezpieczeniem walutowa karta powinna w zupełności wystarczyć
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2013 12:28 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Maxima0909 napisał(a):
Poza tym zastanawia mnie jedna rzecz - mówicie że kredytowa jest akceptowalna ponieważ muszą się w ten sposób zabezpieczyć, a ja biorę auto z ubezpieczeniem dzięki któremu zwolniona jestem z odpowiedzialności i kosztów związanych z jakąkolwiek szkoda, to zabezpieczenie jest bezzasadne...? w sytuacji wypożyczenia auta z ubezpieczeniem walutowa karta powinna w zupełności wystarczyć

Żadne ubezpieczenie nie pokrywa wszystkich szkód. Ubezpieczenie nie działa jeśli spowodujesz wypadek po pijanemu lub po narkotykach, jeśli uszkodzisz samochód jeżdżąc po drogach gruntowych, jeśli wypadek spowoduje kierowca, który nie będzie wpisany w umowę najmu itp. Poza tym, ktoś, kto nie ma na karcie 500$ jest podejrzany, w USA bez karty trudno np kupić paliwo w nocy, w niektórych motelach bez karty w ogóle nie przyjmują, albo żądają wysokiej kaucji w gotówce.
Kaucja nie jest pobierana z karty, lecz odpowiednia suma jest blokowana i blokada jest znoszona po oddaniu samochodu, ale dopiero po kilku-kilkunastu dniach od oddania samochodu, więc trzeba na to zwrócić uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2014 15:40 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 12
Zbanowany
Nie wiem jak w Vegas,ale znajomy wypożyczał kiedyś w innym stanie i musiał złożyć duży depozyt,wtedy nie było żadnego problemu. Obawiam się że w tym przypadku moze być podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Maj 2014 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Wypożyczałem w Las Vegas w Hertzu i płaciłem zwykłą debetówką z mBanku (chyba VISA, nie pamiętam bo już jej nie mam). Nie było żadnego problemu, po prostu miałem zablokowane środki na koncie i już. Dodam, że pokazując ta kartę w AVIS, pan od razu się skrzywił i nie chciał nawet spróbować. Zależy to chyba od człowieka...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2014 18:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 6
marfot napisał(a):
Ja zawsze wszystkie płatności w USA robię dolarową, przedpłaconą kartą VISA Pekao i nigdy nie było problemu: wynajęcie samochodu, paliwo, motele. Na pewno działa w Alamo, Avis, National, Hertz.

marfot napisał(a):
Maxima0909 napisał(a):
Poza tym, ktoś, kto nie ma na karcie 500$ jest podejrzany.

Czyli najlepszą opcją wpłacić sobie w Polsce na konto karty przedpłaconej dolary z nadwyżką minimum 500$ i później po powrocie kiedy już odblokują wszytko wybrać kasę z karty.

Ja mam pytanie odnośnie samej płatności czy karta musi być kierowcy czy osoba która jest z nim a nie jest kierowcą również może zapłacić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2014 20:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Karta zawsze musi byc na kierowce.
A w USA nie chodzi tylko o srodki - u nich czesto z kredytowka wiaze sie ubezpieczenie, nie ma sie go domyslnie w wypozyczalni. Dlatego uzywajac debetowki mozemy skonczyc bez ubezpieczenia, co jest szalenstwem w Stanach

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Cze 2014 08:24 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 29
Podbijam temat.
Nigdy wcześniej nie miałem karty kredytowej. W jakim banku najkorzystniej będzie ją wyrobić, biorąc pod uwagę że ma służyć jedynie na wyjazd do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Cze 2014 14:25 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 32
ceglan napisał(a):
Podbijam temat.
Nigdy wcześniej nie miałem karty kredytowej. W jakim banku najkorzystniej będzie ją wyrobić, biorąc pod uwagę że ma służyć jedynie na wyjazd do USA?


Jeśli karta faktycznie jest Ci potrzebna tylko na wyjazd, to najszybciej i najprościej będzie wyrobić ją w banku w którym masz konto. W pozostałych bankach będzie musiał przejść procedurę weryfikacji kredytowej, więc może to trochę potrwać i być uciążliwe.
Warto zwrócić tylko uwagę aby karta była za free przynajmniej przez pierwszy rok. Jak wrócisz spłacisz kartę będziesz mógł z niej zrezygnować i będziesz miał z głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2014 10:07 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 29
a_fan napisał(a):
ceglan napisał(a):
Podbijam temat.
Nigdy wcześniej nie miałem karty kredytowej. W jakim banku najkorzystniej będzie ją wyrobić, biorąc pod uwagę że ma służyć jedynie na wyjazd do USA?


Jeśli karta faktycznie jest Ci potrzebna tylko na wyjazd, to najszybciej i najprościej będzie wyrobić ją w banku w którym masz konto. W pozostałych bankach będzie musiał przejść procedurę weryfikacji kredytowej, więc może to trochę potrwać i być uciążliwe.
Warto zwrócić tylko uwagę aby karta była za free przynajmniej przez pierwszy rok. Jak wrócisz spłacisz kartę będziesz mógł z niej zrezygnować i będziesz miał z głowy.


Niestety ani w moim ani w innym banku nie dostanę karty kredytowej z uwagi na to że obecnie utrzymuję się z prowadzenia własnej działalności którą mam krócej niż rok, a wszystkie banki wymagają min. 1 roku działalności lub więcej np. Deusche Bank wymaga 2,5 roku.
Czy w takim razie wystarczy mi jakaś inna karta? np. debetowa 'wypukła' z Alior Banku, bądź karta debetowa do konta walutowego w dolarach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Cze 2014 13:32 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 32
Proponuje zajrzeć na stronę wypożyczalni czy maja napisane jakie formy płatności akceptują albo wysłać maila. Wiele wypożyczalni akceptuje karty debetowe wypukłą jesli są w stanie preautoryzowac transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:43 

Rejestracja: 03 Kwi 2014
Posty: 19
Właśnie wróciłem i przetestowałem kilka wypożyczalni w kilku różnych miastach więc mogę Ciebie zapewnić, że bez karty kredytowej nie masz opcji wypożyczyć auta. Kwotę jaką Ci blokują to koszt wypożyczenia + depozyt. Po zdaniu auta depozyt jest od razu zwalniany.
Depozyty jakie płaciłem:
Alamo - 200 USD
Enterprise - 250 USD
Avis - 200 USD
WYnajmowałem w Miami, Staten Island i New Jersey. Wszystko w 5 minut. Najlepiej zabookować przez neta bo taniej, szybciej i czasami się zdarza, że w stacjonarce brak samochodu lub samochodów w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Cze 2014 23:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Wypożyczalnia Dollar na EWR, wyjąłem karty: kredytowa w PLN i debetowa kantor Alior w USD informując, że gwarantować mogę pierwszą, ale ostateczną płatność chcę zrobić drugą. Pani zignorowała kredytową i zablokowała 200$ na debetowej. Ostatecznie uznanie zwrotem depozytu było o kilka dni późniejsze niż obciążenie kosztami wypożyczenia więc mi odrzucało transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Cze 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Powtórzę po raz kolejny już.

Jak ktoś nie ma/nie dostanie karty kredytowej a chce wypożyczyć samochód w stanach (bo w Europie raczej bez problemu wypożyczają na debetówkę - sam tak ostatnio robiłem) to polecam kartę do konta dolarowego w BZWBK.

Po pierwsze, kupujemy dolary w jakimś kantorze online sobie sami i nie tracimy na złodziejskich przewalutowaniach

Po drugie, karta jest wypukła, i co ważniejsze nawet pokazuje się jako kredytowa bo tak wskazuje jej nr BIN. 0 pytań, zero problemów. Kilka razy już z niej w stanach korzystałem.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
axiz uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2015 15:57 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 6
Czy ktoś próbował wypożyczyć samochód w LA na kartę debetową Alior w USD? Może się udać?
Niestety za późno się zorientowałem i nie było szansy na wyrobienie kredytowej...
Niektóre wypożyczalnie mają zapis, że z biletem powrotnym przyjmują kartę debetową (np. Alamo), ale rezerwacja bezpośrednio u nich wiąże się z dwukrotnie większym kosztem niż na rentalcars, a przez rentalcars bez kredytowej przy odbiorze ponoć nie ma szans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Mar 2016 16:10 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 23
zbyhu napisał(a):
Powtórzę po raz kolejny już.

Jak ktoś nie ma/nie dostanie karty kredytowej a chce wypożyczyć samochód w stanach (bo w Europie raczej bez problemu wypożyczają na debetówkę - sam tak ostatnio robiłem) to polecam kartę do konta dolarowego w BZWBK.

Po pierwsze, kupujemy dolary w jakimś kantorze online sobie sami i nie tracimy na złodziejskich przewalutowaniach

Po drugie, karta jest wypukła, i co ważniejsze nawet pokazuje się jako kredytowa bo tak wskazuje jej nr BIN. 0 pytań, zero problemów. Kilka razy już z niej w stanach korzystałem.


zbyhu powiedz mi czy moze wypożyczałeś poprzez ECR? jaka kwotę blokują na karcie oprócz kosztu wypozyczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group