Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2016 03:11 

Hej,

czy udało się komuś wypożyczyć auto na kartę debetową kantoru walutowego Alior Banku? Też nie posiadam karty kredytowej i nie wiem czy uda mi się wypożyczyć auto bez niej.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 11 Kwi 2016 06:53 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ciężko. Chyba że masz dużo gotówki i zamiast karty dasz np. 2k USD jako zabezpieczenie
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 13 Kwi 2016 05:37 

A jednak wygląda na to, że się udało. Za wskazówką jednego z forumowiczów, wybrałam opcję wypożyczalni Dollar na stronie brytyjskiej (ceny były niższe a wypożyczenie zawierało już ubezpieczenia, na których mi zależało). Za transakcję zapłaciłam kartą debetową wypukłą. Kwota została ściągnięta więc myślę, że nie powinno już być żadnych problemów. Za 3 dni ruszam w trasę ; )
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 13 Kwi 2016 07:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

To nie przy płatności online może być problem tylko odbiorze auta gdy poproszą o kredytowke celem zablokowania depozytu. Nie chce straszyć ale większość wypożyczalni ma zapis w regulaminie ze w przypadku nie okazania ważnego prawa jazdy lub karty na wypozyczajacego oplata juz wniesiona nie jest zwracana. Sprawdź ile depozytu jest wymagane i miej taka kwotę na karcie debetowej

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka

#25 PostWysłany: 14 Kwi 2016 06:36 

Ok, dzięki za uwagi i przygotuje się. Mam nadzieje, że jednak mi się uda a z depozytem nie będzie problemu. Zgodnie z regulaminem jest to wkład własny (u mnie wynosi 0$) + paliwo + VAT a więc niewiele.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 17 Kwi 2016 19:51 

Daj znac czy Ci sie udalo, bo rowniez czeka mnie ta sama sytuacja.

Chociaz na stronie dollara napisane jest:
""Can I use my debit card?

Many Dollar car rental locations accept the use of a debit card for car rental or car return; however, please refer to General Procedures and Policies section for specific information regarding debit card use at the Dollar Location where you intend to rent the Dollar vehicle. A credit check will be performed on customers presenting a debit card as payment at the time of rental. Please see the General Procedures and Policies section for more information.""

... ioraz
"G. Using Debit Cards to Qualify for a Rental

At many, but not all Dollar locations, debit cards issued under a VISA or MasterCard logo which draw funds directly from a cardholder’s linked bank account may be used at the outset of a rental to qualify for the rental. However, there are exceptions to this general policy as debit cards are not accepted at the outset of a rental to qualify for non-Dollar EXPRESS member rentals in the New York Metropolitan Tri-State Area and the areas of Hartford, CT, Philadelphia, PA, Boston, MA and Detroit, MI. Also, debit cards are not accepted to qualify for non-Dollar EXPRESS member rentals to customers under 25 years of age at Dollar Off-Airport locations. Debit cards are not accepted at the outset of a rental to qualify for Dollar rentals in Canada. In addition, prepaid or store value cards are not accepted at the outset of a rental to qualify for rentals at any location.

At Dollar locations where debit cards are accepted to qualify for a rental, in most cases, the location will perform a credit check for debit card customers to determine credit worthiness at the time of rental. The customer must meet the minimum criteria to rent using a debit card. The customer presenting the debit card must also present two (2) valid forms of identification. In addition, the acceptance of such debit cards is contingent upon the debit cards having available funds to cover the estimated charges plus an authorization of up to $350 or 15% of the estimated rental charges, depending on rental location and card used.. These funds will not be available for your use.

When a debit card is accepted as form of payment, at the start of the rental, two (2) forms of identification must be presented.
A valid United States or Foreign Country issued Driver’s License
"
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 01 Maj 2016 16:34 

Witam,

znalazłem na economycarrentals samochód, mianowicie https://secure.economycarrentals.com/ch ... 259cad-a10

wszystko spoko, ale chcę zapłacić debetówką mbanku(visa payvawe) lub mam nadzieję wyrobię walutową aliora USD.

W Terms and condition jest napisane

"Payment :
The following credit cards are accepted: American Express, Diners Club, Discover, Eurocard / Mastercard, VISA. Debit cards are accepted at airport offices. Cash is not accepted.
A valid credit card in the name of the main driver must be presented as guarantee for the rental. Our local car rental partner may reserve an amount of up to 400 USD (depending on your selected car group) as guarantee, which will be released after the end of the rental period if no damage/theft has occurred.
Please note that all local payments will be made in US Dollars (USD). "

Czyli moge zapłacić normalnie debetową? Zablokują po prostu środki na karcie?

Nie chcę się wpakować na minę, że zapłacę, a na lotnisku okaże się, że z samochodu nici.

Wypożyczałem już raz samochód w Fort Laudardale i tylko jedna się zgodziła na debetówkę.

Drugie pytanie: Skąd mam wiedzieć jaka to jest wypożyczalnia? ECR to pośrednik czy wypożyczalnia? Jak pośrednik, to skąd mam wiedzieć jaka to firma przed rezerwacją? Tak to bym napisał do tej firmy i spytał, czy mogę na pewno zapłacić debetową.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 06 Cze 2016 10:39 

Loty: 64
Kilometry: 211 410
Wypożyczałem ostatnio 2 razy w Bostonie samochód w Entreprise.

Za pierwszym razem dałem kartę do konta walutowego WBK’u, Pan jednak stwierdził, że jest to karta debetowa - po małym napisie na karcie „debit”, który słabo zamalowałem (wcześniej wydawane karty WBK’u nie miały takiego oznaczenia). Podałem, więc na co dzień wykorzystywaną, zwykłą kartę debetową do konta w PLN, która nie jest wypukła – i udał się.

Po kilku dniach ponownie wypożyczałem samochód, w tym samym miejscu. Obsługiwała mnie inna osoba niż wcześniej, dlatego podrzuciłem jeszcze raz kartę do konta walutowego WBK’u (tym razem dokładnie zamalowałem napis „debit” tak aby wszystko pasowało do stylistyki graficznej karty). Wszystko przeszło bez problemu.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 23 Lip 2016 10:12 

srebrny
Dla wypożyczających w USA polecam kartę Visa wydawaną do konta w USD przez MBank. Karta nie ma napisu "debit" czy "electron" i jest wypukła. Dla Amerykanów wygląda jak kredytowa.
Przeszła mi w ciągu ostatnich kilku miesięcy 3 razy w amerykańskich Avisach. Nikt nie chciał dopłat czy innych cudów. Po prostu blokowali kwotę z umowy i tyle.

Moja wygląda jak ta w linku, ale nie ma napisu debit
https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... owego-usd/

#30 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:44 

Ja planuje wynajęcie auta od 01 do 20 września. Znalazłem w Budget Focusa za dość rozsądne pieniądze.
I to co dla mnie najistotniejsze.. Rezerwować i płacić będę kartą walutową kantoru ALIOR, a jak byk stoi w warunkach umowy:

Wkład Własny
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości US$ 0.00 wyłączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości US$ 0.00 wyłączając VAT.

Czy mogę byc pewny, ze oprócz kwoty za wynajem + paliwo i VAT nie będzie pobrany depozyt, co w przypadku karty nie kredytowej może zablokować sporo środków ?
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Sie 2016 22:27 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
Wypozyczalem w Alamo przez rentalcars i nigdy nie pobrali mi depozytu raz 1 $ . Pomiedzy USA, a Europa jest przepasc w wypozyczaniu aut.

#32 PostWysłany: 09 Kwi 2017 09:11 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 75 691
niebieski
Witam.
Nurtuję mnie pytanie czy wypożyczę samochód w USA na kartę debetową? Z tego co czytam niektórym się to bez problemu udaję tylko wystarczy zaznaczyć na terminalu jaki credit. Dzwoniłem w tej sprawie do pośrednika przez którego chciałbym wypożyczyć pojazd (rentalcars) i powiedzieli że nie ma takiej możliwości. Tzn oni nie wiedzą a wypożyczalnia podobno wymaga karty kredytowej. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 09 Kwi 2017 09:27 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
takie, ze jak posrednik mowi ze potrzebna kredytowa to biore kredytowa
oczywiscie mozesz na miejscu klocic sie ze twoja debotowa jest debesciacka ale jak nie beda chcieli ci wypozyczyc to nawet Waszczu ci nie pomoze

#34 PostWysłany: 09 Kwi 2017 11:06 

niebieski
Ja miałem wypożyczany samochód z economycarrentals na SFO. Był to samochód z pełnym ubezpieczeniem (bez wkładu własnego) z Alamo. Na lotnisku samochód brałem ze stanowiska samoobsługowego i tam podałem kartę kantoru walutowego Aliora. Nie było żadnego problemu z kartą. Kwotę pobrało taką jaka była podana przy zamówieniu z ECR. Wszystko sprawnie i bez problemu czyli wciskania jakichś dodatkowych ubezpieczeń, nawigacji itp :)

Wydaję mi się, że nie powinno być problemu jeśli masz tyle środków na debetowej, żeby pokryć ewentualny depozyt. Jeśli masz full ubezpieczenie to tym bardziej nie powinno być problemu. Z drugiej strony ja miałem kredytową w "zapasie" na wszelki wypadek, ale ani razu jej nie użyłem :)
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 09 Kwi 2017 16:41 

złoty
Dostałeś samochód ze względu na niedopatrzenie obsługi. Większość wypożyczalni (a na pewno wszystkie sieciówki) ma zapis , że karty debetowe nie są honorowane. Nie jest to kwestia środków na karcie, ale wiarygodności posiadacza - debetówkę każdy dostanie od ręki , a na kartę kredytową trzeba się wykazać jakąś oceną wiarygodności kredytowej (chociaż akurat w PL z tym różnie bywa).

#36 PostWysłany: 09 Kwi 2017 16:57 

niebieski
Haha. Jakiej obsługi jak obslugiwałem się sam w automacie :-) Gdyby tak im zależało na sprawdzaniu czy każdy ma kartę kredytową to by takich automatów nie było. A nie stałem przy normalnym okienku bo do niego była kolejka na godzinę czekania, a przy automacie ani jednej osoby ;-)
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 09 Kwi 2017 19:58 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Lepiej sprawdzić w takiej sytuacji co jest w umowie najmu. Jeśli nie dopełniłeś umowy, to ciesz się, że nie miałeś żadnego zdarzenia, bo mogło się skończyć różnie.

#38 PostWysłany: 10 Kwi 2017 00:14 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
@‌SPLDER‌
Karty debetowe w wypożyczalniach w USA są honorowane pod pewnymi obostrzeniami. Wystarczy poczytać regulaminy np. Alamo i Avisa, dlatego nie dziwię się, że debetówka z Aliora przeszła w automacie Alamo.

https://alamo.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/8334
https://www.avis.com/car-rental/content ... _en-020931

Oczywiście najbezpieczniej jest wziąć ze sobą do USA kredytówkę ale skoro jest możliwość zapłaty debetówką walutową (zawsze można przecież spróbować, najwyżej nie przejdzie) to ta opcja pozwoli uniknąć kosztownego przewalutowania.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:55 

złoty
Co do Alamo się nie wypowiadam, ale w Avis karta debetowa to ruletka.
Z podanego dokumentu wynika, że może się udać jedynie w niektórych lokalizacjach.

-Debit cards are not accepted at some Avis locations and are not a recommended form of prepayment.
-While a debit or prepaid charge card is an acceptable form of rental prepayment online, they may not be accepted for the credit hold required when you pick up your car.
-Please review the terms and conditions on our confirmation page regarding credit or debit card acceptance at the location. To release the car to you at time of pick-up all rental terms and conditions must be met, regardless of your original prepayment.

A ten punkt sugeruje, że z polską kartą debetową będzie problem, bo wypożyczalnia nie będzie w stanie przeprowadzić "credit check" dla osoby z Polski.

-If you use a debit card at a location that accepts them, we will perform a credit check to ensure worthiness before releasing the car and you must also present a second form of current identification.

Generalne może się udać , ale równie dobrze możemy zostać odesłani z kwitkiem, szczególnie z kartami na których jest nadrukowany napis debit.

#40 PostWysłany: 10 Kwi 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 269 856
złoty
Już gdzieś kiedyś pisałem, że kilkukrotnie wypożyczałem auto w Kalifornii, Nevadzie i na Florydzie za pomocą karty dolarowej BZWBK. Wypożyczalnia zawsze Alamo. Nigdy nie było najmniejszego problemu, żadnych pytań ze strony obsługi.

Karta wypukła, bez napisu debit.
JIK lubi ten post.

[ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości