Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Mar 2021 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No to całe szczęście że nikt nas nie kontrolował ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#202 PostWysłany: 14 Mar 2021 22:43 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
tropikey napisał(a):
Ok. 470 USD za 13 dni, z doliczonym już ubezpieczeniem szyb i kół (bez niego -150 USD).


tą cenę dostałeś na mail/komunikator bo z ich strony wychodzi dużo więcej (607USD) i nie ma na stronie mozliwości doubezpieczenia kół i szyb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 14 Mar 2021 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Czy przypadkiem te ponad 600 USD nie jest za okres przed 10.04? Mają tam wtedy peak season z uwagi na najazd z USA (nawet w czasie covid). Moje wypożyczenie jest od 10 do 23.04, już po tym sezonie i wycena z whatsappa (tak się komunikowałem) jest taka sama, jak online na ich stronie na ten sam okres (coś ok. 6667 MXN, o ile się nie zmieniło).
Ubezpieczenie szyb i kół dokupuje się osobno, już na miejscu. Faktycznie, jego wysokości nie ma na stronie - podali mi to przez whatsappa.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 15 Mar 2021 10:36 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Życzę, żebyś nie miał jednak niespodzianki z tym ubezpieczeniem ;) Bo jak do tego doliczą tax, podatek lotniskowy i cholera wie co, to zrobi się inna kwota. Z tego żyją :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 15 Mar 2021 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Nie wiem, na ile ta metoda okaże się skuteczna, ale w obu wypożyczalniach, w których mam rezerwację (America i Easy Way) poprosiłem o potwierdzenie, że ceny, które ustaliliśmy są ostateczne. Otrzymałem takowe potwierdzenia, więc w razie problemów w tej wypożyczalni, na którą się ostatecznie zdecyduję (zapewne America), będę się tym zasłaniał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 15 Mar 2021 20:46 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
America na swojej stronie reklamuje się informacją Total Protection a w warunkach napisane mają: "Your reservation doesn’t include CDW (Collision Damage Waiver). The car rental in Cancun must have this coverage, you will have to acquire this coverage directly in counter."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 15 Mar 2021 20:58 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
No tak ceny są ostateczne, tylko do tego dochodzi vat i tax lotniskowy. Tak miałem przy wypożyczeniu ostatnio w Chetumal. Pisałem o tym, pytasz o cenę, wszystko ok a na rachunku sporo więcej. Drążysz temat, to dopiero pokaża te dodatkowe taxy. Taki mają system i są w tym nieźli ;) Na plus, że zrobili konkretny upgrade i auto było fajne, może nawet zbyt rzucające się w oczy, jak na Meksyk :) Może trafiłeś firmę działającą inaczej, na wszelki wypadek dopytaj czy cena zawiera vat, podatki i narzut lotniska. Nie zaszkodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 15 Mar 2021 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@lucifuge: Tak, widziałem, ale to zależy od tego, którą wersję strony przeglądasz:
https://www.america-carrental.com/en/policies.html (gdzie CDW jest wyłączone)
czy https://americacarrental.com.mx/en/policies (gdzie CDW jest uwzględnione).
Taki urok :)
Zapytałem ich o to i potwierdzili, że CDW jest wliczone, choć nie wyjaśnili, z czego wynika ta rozbieżność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 22 Mar 2021 17:45 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Też pożyczam w Easy Way. Nie chciało mi się rekonensansu robić, a przeczytałem że tam wycenialiście. Wyszło: 307,69 USD za jakiś ekonomiczny samochód w okresie 2-10 kwietnia, w cenie ubezpieczenie full oraz wszystkie podatki (w tym podatek lotniskowy).

Tire and glass można dokupić na lotnisku 10 usd / dzień.
Jakieś ubezpieczenie na highway 7 usd / dzień.

Wydaje się uczciwa cena za tyle dni?

Update: na rezerwacji widnieje kwota
$ 5,692.33 MXN, bo niby wolą w MXN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 22 Mar 2021 17:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Co prawda to było 2 lata temu, ale ja wynająłem poprzez Ryanaira w Dollar za jakieś 425 zł na 8 dni. Na miejscu już za nic nie dopłacałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 22 Mar 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@Kothson: jak za okres okołoświąteczny i czas przyjazdu Amerykanów, to cena wydaje się OK. Jest to co prawda więcej za dzień, niż w moim przypadku, ale mają widocznie zwiększony popyt.

@Sudoku: o ile dobrze kojarzę, korzystasz z zewnętrznego ubezpieczenia? Jeśli tak, to ta cena - jak rozumiem - była za ofertę typu "basic" i to by się z grubsza zgadzało z tym, jak to teraz wygląda (jeśli nie bierze się żadnych ubezpieczeń od wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 22 Mar 2021 19:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@tropikey a ja myślę, że wzięło się to z tego, że się nie targowałem. Przed chwilą na whats up pisali mi, że glass and tires 10 USD, a na @ otrzymałem potwierdzenie, gdzie widnieje cena 12 USD '_'. Napisałem, żeby poprawili lub odwołali rezerwację.

Jeszcze nie wyjechałem, a już czuję się skubany.

Zapytałem skąd nagła zmiana ceny:
I´m sorry, this is the information from the desk, we don´t use to give this information because the exchange rate is different every day, as a cortesy I had to investigate, but, If it is not what you are looking for, we can cancel the reservation.

Szukam innej wypożyczalni, nie o cenę chodzi, nie o te dwa dolary, tylko o zasady.


Ostatnio edytowany przez Kothson, 22 Mar 2021 19:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 22 Mar 2021 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Spokojnie, jestem już tydzień :) Meksyk zmienił się z opowiadań, teraz skubią na każdym kroku. Przywykniesz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 02 Kwi 2021 13:06 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
America Rent Car - odradzam. Wypożyczyłem auto na 4:00, dopiero po wielu telefonach łaskawy kierowca odebrał nas oraz trzy inne pary z lotniska o 5:30. Zostaliśmy przewiezieni do ich 'biura' na peryferiach, gdzie ok. 20 osób oczekuje na samochód, jedna osoba drukuje dokumenty i wydaje samochody. Podejrzewam, że dostaniemy samochód ok. 9:00.ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 02 Kwi 2021 13:51 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Witajcie
szukam oferty na wynajem auta w okresie 08.04 (przylot 4 rano) do 24.04 wieczór.
Korzystając z porównywarek, najlepszą ofertę ma Thrifty (przez Discover Cars).

1. Czy ktoś korzystał i może się wypowiedzieć?
Cena za economy car to 1562zł (17 dni liczą). W warunkach jest udział własny na 1400usd, ale posiadam revolut metal który w teorii daje ubezpieczenie od udziału własnego na całym świecie.

2. Nie posiadam karty kredytowej, czy uznają debetową z odpowiednim zabezpieczeniem (np. karta kantoru Alior Banku w USD)

3. Jako że nie mają biura na lotnisku, to czy transferował się ktoś do biura w nietypowych godzinach (u mnie 5 rano).

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 02 Kwi 2021 14:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@Tropikey jakbyś wciąż miał dylemat, to jest 7:20, a my nadal czekamy w kolejce.
Rezerwacja samochodu na 4. Widziałem jak prężnie działają i podwożą swoich klientów inne firmy, np. Hertz. Polecam dopłacić i wybrać normalną firmę, bo w tej jest totalny Meksyk.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#217 PostWysłany: 03 Kwi 2021 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 55
Loty: 199
Kilometry: 437 093
Hej, czy ktoś korzystał z usług Adocar Rental w Cancun? Wychodzi bardzo korzystnie cenowo rezerwując przez ECR (ok. 850 PLN za 10 dni w kwietniu) z wliczonym dodatkowym kierowcą, pakietem CDW + TPI + theft, a depozyt wynosi "tylko" 1250 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 04 Kwi 2021 22:42 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
Ja w końcu korzystałem z Easy Way. Na początku zgrzyt. Godzina oczekiwania na lotnisku na kierowcę. Pojawił się dopiero po moim telefonie do biura. Mam wrażenie ze coś pomieszali ale tłumaczyli się, ze maja tego dnia tylko jednego kierowcę. Potem zapytali mnie czy mogę dostać inny samochód. Zamiast mitsubishi z automatem zaproponowano mi większego VW w manualu. Miał większy bagażnik i więcej miejsca w środku a byliśmy we 4 wiec sie zgodziłem. Auto według biura prawie nowka nie smiganaz przebiegiem 18000 km, okazało się poobijane z każdej strony łącznie z dachem i z rozbitym kloszem lampy tył. Na aucie brak blach tylko kartka naklejona na tylnej szybie która służyła za czasowe zezwolenie. Zrobiłem sporo zdjęć, w protokole koleś zaznaczył wszystkie mankamenty które pokazałem mu palcem, pobrali depozyt 1250 zł z karty kredytowej, za samo auto płaciłem revolutem i w drogę.
Zrobiłem ponad 2000 km, umyłem auto i oddałem. Facet obszedł go do około powiedział ok i wydrukował świstek z terminala na 1 peso, który miał świadczyć o tym, ze zwalniają depozyt. Odwieźli nas na terminal a po 24 godzinach z karty faktycznie zszedł depozyt.
Tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia z wypożyczalnia w Meksyku. Nikt nas nie chciał zrobić na kasę, tankowałem trzy czy cztery razy i tez wszystko ok, jedna kontrola policji ok. Największy problem jak już tu pisali to topy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 12 Kwi 2021 12:51 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Zastanawiam się czy brać swoje wynajęte auto na Cozumel, czy jednak wziąć tam jakiś skuter. Taniej wyszłoby swoim, ale promy cargo pływają z tego co widzę rzadko i cała przeprawa może trwać zbyt długo, więc oszczędność pozorna.. Zostawiał ktoś auto w Playa Del Carmen? Gdzie i za ile ewentualnie?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez OSK, 12 Kwi 2021 22:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 12 Kwi 2021 18:26 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Jak to jest z depozytami przy autach w Meksyku?
Np. w Europcar przy różnych rezerwacjach widnieją kwoty US$5000 - US$12000 :O
Czy to chodzi o peso meksykańskie czy faktycznie sa takie zabójcze kwoty w dolarach??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group