Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 08 Wrz 2021 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Kilka moich przemyśleń nt. Sadorent w Portugalii przez discovercars:

Wynajem dość drogi tak jak pisałem powyżej, ale po to części moja wina, bo przypomniałem sobie o bezpłatnej anulacji kilka godzin po fakcie.

Miałem dostać Peugeota 3008, dostałem Seata Atece, gabarytowo to samo, auto praktycznie nowe, ,bo 4 tyś km przebiegu. Przy wynajmie dostałem info, że mam go nie sprzątać i nie myć, wiec to dla mnie plus.
Oddanie raczej bezproblemowe, ale pomimo pełnego ubezpieczenia kaucji (2100 EUR..) obejrzany ze wszystkich stron.

Auto oddane 03/09, ale kaucje nadal wiszą zarówno na depozyt za auto jak i depozyt na poczet autostrad, dodatkowo mam dzwiną "wiszącą" transakcje na ok. 1200 zł, której póki co bank nie może zidentyfikować, a z tej kk korzystałem tylko u nich, wiec zakładam, ze cos policzyło sie kilka razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
modessef1 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:43 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
@miki_fly dziękuję Ci bardzo. Nie zauważyłem tych ukrytych kosztów. Uratowałeś mnie przed niepotrzebnym stresem na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 11 Paź 2021 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
b)gdzieś powyżej narzekałem na to, co recordGo robi podczas wypożyczenia z masą blokad, że trochę zamęt a wydruków z terminala brak (może jakby spytać to by dali, nie wiem, olałem. A może przy blokadach terminal nie drukuje potwierdzeń?). Natomiast finał tego wszystkiego - choć być może to nie koniec i jeszcze się w tej sprawie coś zmieni, choć od zdania pierwszego samochodu od RecordGo mija 5.5 tygodnia, a od zdania drugiego 5 tygodni - jest taki, że z karty RecordGo póki co nie ściągnął mi NIC. Gdy robiłem u nich te rezerwacje, niewielka (ok. 10%) część rezerwacji płacona była pośrednikowi w momencie jej dokonywania, ale poza tym, czyli pozostała opłata rezerwacji + via verde + opłaty za autostrady - na chwilę obecną nie ma po nich żadnego śladu na karcie kredytowej. Nie wiem czy ktoś się machnął, czy może ściągną jeszcze wszystko razem gdy będą ściągali pozostałe opłaty za autostrady, ale na tą chwilę nie ściągnęli ani nie zablokowali NIC. Także spoko, mocno poprawili u mnie swoje notowania od poprzedniego mało udanego wypożyczenia w Alicante : )



o, i właśnie parę dni temu obciążenia pojawiły się na karcie :shock: :? :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 22 Kwi 2023 16:01 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 116
Mam skromne doświadczenie z wypożyczalniami, więc zapytam Was czy poniższy przypadek to norma czy zawaliłem, no i jak lepiej na przyszłość to ogarnąć.


Wczoraj ze Skyscanner zostałem przekierowany do economybookings.com i opłaciłem całość wynajmu na 405euro (van 9os. na 4 dni, od najbliższego poniedziałku).

Po godzinie dostałem maila, że w wypożyczalni nie ma samochodu w tej cenie i zaproponowali podobny za 520euro. Zgodziłem się, rozumując, że może i owszem , tańsze bym znalazł gdzie indziej, ale skoro tu już ściągnęli euro z karty to zostanę przy nich - bo nie chcę "wydawać" kolejne 400-500 euro a od nich czekać na zwrot na kartę.

Jakież było moje zdziwienie, gdy na Voucherze (CarWiz) , zobaczyłem: "Do dopłaty na miejscu 450euro".

A w kolejnym mailu , że 330 euro zwrócą mi do ... 21 dni roboczych .

A całkowicie mi już wity opadły , jak doczytałem, że kaucja na ten rodzaj samochodu 2300euro.


Wnioski oczywiście takie, żeby nie wynajmować na ostatnią chwilę, ale pytanie do Was czy takie sytuacje z płatnościami, blokadami, kaucjam to norma?

Teraz , po fakcie , patrzę , że w Guerin to samo byłoby za 430 euro i 600 euro kaucji. Myślicie, że dałoby radę jeszcze wycofać się, mając już ten voucher? EDIT: Doczytałem, że można wycofać (do 48h bez kosztów), ale Guerin odpisał, że rezerwacja nie została potwierdzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 03 Maj 2023 22:35 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 116
Koniec końców wyszło całkiem OK, choć nie najtaniej.

Wypożyczalnia CARWIZ.
Siedziba 2 minuty od lotniska - Miguel przyjechał Vanem na lotnisko i zabrał do biura ws. formalności.

Klasycznie - z ubezpieczeniem od nich - depozyt był znacznie niższy, więc wziąłem. (Aczkolwiek trzeba było brać ubezpiecznie od pośrednika economybookings - byłoby taniej).

Z dodatkowych kosztów tylko 18e za "autostrady".

Żadnego depozytu za paliwo. Dostałem z bakiem wypełnionym w 1/4. Oddałem z 1/8. Nie robili problemu i nie chcieli kasy. Przy mnie, w dniu zdania, wycofali pre-autoryzacje za depozyt na kk. (Aczkolwiek nie czekałem, aż się zaksięguje na koncie w ciągu kilku dni, tylko od razu w mBanku złożyłem dyspozycję jej usunięcia).

Samochód był w miarę nowy, 28tys. km, drobne ryski po każdej stronie - szczegółowo zaznaczone w protokole. Przy zdawaniu Miguel pobieżnie sprawdził czy nie ma wgnieceń itp. I tyle.

Ogólnie jestem zadowolony i polecam. Będę wracał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 31 Lip 2023 23:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Tak jak @rw30 gorąco polecam Rent a Star...
Za pośrednictwem Discovercars, 64EUR za trzy doby razem z e-toll device. Przy czym myślałem, że to jakaś wypożyczalnia RS, bo tylko logo było widoczne przy zakładaniu rezerwacji.
Miał być Mercedes A - manual, a otrzymałem prawie nowy Mercedes A 250e AMG, w automacie.
Odbiór I zdanie auta odbywa się zaraz koło lokalnego salonu Mercedesa, przy lotnisku. Bardzo miła obsługa. Wydaje mi się, że już nie oferują Mini tylko same Mercedesy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Sie 2023 07:50 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Czy ktoś miał ostatnio styczność z Cael?

https://www.cael.pt/?gclid=CjwKCAjwt52m ... B8QAvD_BwE

W październiku będe wypożyczał od nich auto i jechał zwiedzać północ Hiszpanii. Opinie na google dosc dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group