Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2012 13:03 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może polecić wypożyczalnię samochodów w Porto nie zdzierającą zbyt wielkiej opłaty za wiek kierowcy? W momencie wypożyczenia będę miał 21 lat, w związku z tym będę zmuszony do dodatkowych opłat. Kartę kredytową mam, złotą Citi, także są mile widziane wypożyczalnie dające zniżkę za tą kartę.
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Cze 2012 22:39 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 12
Loty: 1
Kilometry: 2 269
Ja wypożyczałem w Lizbonie na początku czerwca przez http://www.rentalcars.pt
Strona jedynie w j. portugalskim, ale to prosty formularz. Z translatorem google każdy da radę.
Z tego co widzę jest możliwość wypożyczenia z Porto.
Auto odebrałem w Europcar, było taniej niż bezpośrednio od nich. Do tego wybrałem na rentalcars.pt ubezpieczenie w Mundial.

I uważaj na przejazdy Via Verte na portugalskich autostradach. To system ściągający z konta, dla zarejestrowanych użytkowników. Czyli wypożyczonym autem wybieraj przejazdy z bramkami, gdzie pobierasz bilecik.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2012 17:56 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 10
Witam,
Szukam informacji, gdzie najlepiej wypozyczyc samochod w Porto.
Jaka firma jest najkorzystniejsza? Przy wypozyczaniu chcialabym uniknac oplat wynikajacych z mojego wieku »25 i posiadaniu prawa jazdy mniej niz 5 lat.
Bede bardzo wdzieczna za informacje.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2012 22:06 

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 12
Loty: 1
Kilometry: 2 269
Na http://www.rentalcars.pt zdaje się możesz odebrać auto z Porto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2012 11:23 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
sprawdz tu http://www.portugal-auto-rentals.com/ to agent, który bardzo przejrzyscie informuje o ewentualnych dodatkowych opłatach i wybierasz wpozyczalnie przed rezerwacja. Ceny maja chyba nanizsze, lepsze niz inni agenci i znalazlam kilka opinii na tripadvisor, opinie sa ok.

Aha i co wazne jak masz szczególny przypadek - wiek etc, to napisz do nich a znajda ci sami rozwiązanie i bardzo szybko reagują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Paź 2012 20:25 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Jeśli ktoś przy okazji planuje pojechać do Hiszpanii to polecam firmę Inter Rent (interrent.com). Żadnych dodatkowych opłat za Hiszpanię, gdzie inni liczą sobie 50 € dodatkowo. Warto czytać zawsze warunki przed zabookowaniem. Poza tym Inter Rent są tani. Jest limit kilometrów, ale można sobie dodatkowo wykupić kilometry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2012 13:58 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
RomeY ciekawa jestem Twojej opinii po powrocie, jak sie czyta opinie w necie to w zasadzie o wszystkich tanszych wypozyczalniach ( i nie tylko) w Prtugalii opinie sa masakryczne, ja będe miała auto z Guerin i tez jestem ciekawa co mnie czeka na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2012 18:23 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Akurat moja jest sprawdzona przez znajomego, który mieszka w Portugalii i nie raz z niej korzystał, no ale wszystko może się zdarzyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2012 21:05 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
w sumie to tez chciałam interrent ale odbieram samochód w centrum a oddaję na lotnisku, a oni maja gdzies dalej od lotniska swoj punkt i nie chcę się denerwowac czy zdążę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Paź 2012 18:36 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Już mogę napisać od siebie, polecam InterRent. Tanio, dobry samochód, dodatkowe opcje też tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Paź 2012 19:06 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
ja juz napisałam w innym watku, ale tu powtórze - Guerin był ok, cena wyszła przywoicie, ze wzgledu na fatalne opinie wzielam full opcje ubezpieczenia dodatkowego, w cenie mialam 2 kierowce i mozliwośc poruszania sie za granicę.Miłą niespodzanka był gratisowy upgrade auta o 3 klasy wyżej - zamista ekono seata ibizy 1,2 dostalismy meganke grand Tour GT line w dieslu. Pewnie mieli wiecej chetnych na małe samochody :) . Trzeba bardzo dokładnie obejrzec samochod przy odbiorze, ja nie zuwazyłam wypalonej na siedzeniu dziurki od peta. ale skoczyło sie ok - zapytali czy palimy papierosy, facet poszedł ze mna do biura powiedział do panienki z okienka, ze w samochodzie nie czuc papierosami i wyglada na to, ze dziura juz była - zadnych dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Sie 2014 14:27 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 1
Drodzy forumowicze,

pozwolę sobie odświeżyć ten wątek (już dwa lata bez żadnego postu).

Wybieram się do Portugalii za dwa tygodnie, przylot do Porto, powrót z Lizbony.

Od dobrego miesiąca szukam ludzkiej opcji na wypożyczenie samochodu z Porto i oddanie na lotnisku w Lizbonie (19-26). Znam ceny, wiem na co uważać, jak wygląda sprawa z ubezpieczeniami, itp. Chcę przejechać mniej więcej trasę Porto -> Figueira da foz -> Fatima -> Leira -> Obidos -> Peniche -> Sintra/Cascais -> Lizbona.

Pytanie mam takie, jak to jest z kartą kredytową. Wszystkie wypożyczalnie zarzekają się, że konieczna jest karta kredytowa, na której robią excess ca 900 EUR. Czy jest szansa, aby tego uniknąć? Drugie pytanie, czy karta debetowa wypuka przechodzi ostatnim czasem czy nie biorą jej pod uwagę. Wiem, że regulaminy mówią, że musi być kredytowa, ale co mówi rzeczywistość? Obecnie nie mam kredytówki i zastanawiam się czy ryzykować czy iść i wyrobić jakąś.

Czy ktoś z Was był ostatnio w Portugalii i spotkał się z podobną sytuacją? Przy okazji czy możecie polecić obecnie, którąś z wypożyczalni, z której korzystaliście ostatnio?

Pozdrawiam, Karol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:44 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
podtrzymuje post powyższy - tak samo mam lot... ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2015 13:09 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 2
Witam

Wróciliśmy z Porto, wszystko odbyło się pomyślnie. Chcę się podzielić wrażeniami.
Lot mieliśmy z Berlina do Porto. Chciałem bezpośrednio przy zakupie biletu również zapłacić za wynajem samochodu. Niestety system odmawiał akceptacji karty przy wynajęciu, a za samolot zapłaciłem. Ponieważ lecieliśmy z dziećmi, a lądowanie było dopiero o 22:30 samochód chciałem mieć "nagrany". Znalazłem w internecie stronę: holidaycars.com i na niej zarezerwowałem samochód w firefly za 35 euro. Już po fakcie poczytałem na forach niezbyt pochlebne opinie zarówno o pośredniku i wypożyczalni, więc z mieszanymi uczuciami wylatywaliśmy do Porto. Na miejscu tuż obok lotniska znaleźliśmy wypożyczalnię. Bardzo miły pan czekał na nas. Miał zanotowane nasze dane poprosił o paszport, prawo jazdy, i voucher, który wydrukowałem w domu oraz kartę do bankomatu. Niestety okazało się że karta znowu nie działa, a nie mieliśmy drugiej. Pan chwilę się zastanowił i zapytał czy możemy zostawić 300 euro jako zastaw, a przy oddawaniu zwróci nam około 100 euro. Tak też zrobiliśmy. Prosił, aby unikać na autostradach bramek oznaczonych literką V bo to jest potem duży problem. Dostaliśmy PUnto z przebiegiem 22 000 km. Na tydzień pojechaliśmy do Fatimy. Po 4 dniach zauważyłem lekkie wgniecenie z przodu samochodu, więc byłem w strachu, że będą chcieli mnie obciążyć kosztami klepania itp. Przez cały czas unikaliśmy bramek oznaczonych literką V. Za autostradę z Porto do Fatimy zapłaciliśmy pobierając bilet przy wjeździe i płacąc gotówką przy wyjeździe u pana w okienku. Wracając za znakami na lotnisko niestety wjechaliśmy na płatny chyba most i coś zapipczało w samochodzie. Na tablicach pisało 0.20 euro za przejazd. Z małymi problemami trafiliśmy do naszej wypożyczalni. Również bardzo miły pan bez najmniejszych problemów odebrał od nas samochód. Oddał nam 93,11 euro. Czyli za wynajem na tydzień zapłaciłem 35 + 206,89 euro w tym uwaga!!! 45 litrów benzyny. Samochód odbiera się ful, a oddaje pusty bak. Zostało jeszcze rozliczenie przejazdu przez most. Pan wysłał nas na pocztę na lotnisku. Tam pokazaliśmy kwitek z firefly, a pani powiedziała, na dzień dzisiejszy opłaty są na zero, a za przejazd dzisiaj informację będzie miała dopiero za 2 dni. Wróciłem do wypożyczalni zostawiłem 1 euro i ładnie pana poprosiłem, aby on poszedł na pocztę i za nas zapłacił. Tak więc pomimo różnych obaw wszystko odbyło się pomyślnie, za niewielkie pieniądze. Janusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lut 2015 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Bardzo dziwne jest to, że wzięliście pełny bak, a oddaliście z pustym. Jesteś pewny tego rozwiązania? Bardzo mnie to ciekawi :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lut 2015 13:51 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 68
Informacja jest już dość stara, bo z lipca 2013 r., ale jeśli ktoś nie ma karty kredytowej, a chciałby wypożyczyć samochód w Porto debetówką to warto spróbować zrobić to poprzez http://www.turisrent.com/en/. Biuro mają w recepcji hotelu America i zdaje się, że tylko tam można wypożyczyć i zdać samochód. Dość długo się naszukałem wypożyczalni, w której byłoby to możliwe, a było mi o tyle łatwiej, że wtedy tam mieszkałem. Myślę, że jest spora szansa, że nadal nie ma z tym problemu. Wypożyczałem tam ze znajomymi dwa samochody na 3 dni, jeden był opłacony kartą, drugi gotówką i nie pamiętam bym zostawiał depozyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lut 2015 14:35 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 2
My pożyczaliśmy samochód na tydzień. Przy tak długim wynajmie samochód oddaje się z pustym bakiem. Na rachunku mam wyliczenie 45ltr 1.5010 co daje 67,54 euro. Pozdrawiam Janusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Sie 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Planuje wypożyczyć auto na lotnisku w Porto (OPO) ok 20:30. Pojawiła mi się opcja wynajęcia w wypożyczalni Guerin.
Czy orientuje się ktoś po której godzinie naliczana jest dodatkowa opłata nocna? (taką opłatę zaserwował mi na Majorce Goldcar)
Pytanie o opinie nt Guerin ? Ktoś korzystał?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sie 2015 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
viewtopic.php?p=228025#p228025
viewtopic.php?p=217111#p217111
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2015 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
To jeszcze podpytam w takim temacie.
Zarezerwowałem samochód w wypożyczalni AVIS za pośrednictwem strony http://www.portugal-auto-rentals.com

Samochód odberam w Porto OPO a zwrazam w Lizbonie.
Większość wypożyczalni za taka usługę pobiera kwotę ok 80 Euro. Natomiast ja poprzez tego pośrednika nie miałem takiej informacji i nie płaciłem za taką usługę.

Wchodząc bezpośrednio na srone AVIS i wybierając identyczną rezerwację w regulaminie jest podana informacja o takiej kwocie.

Wobec czego co wg Was jest ważniejsze to co mam napisane w regulaminie pośrednika i wskazana kwora do zapłaty na Voucherze czy AVIS moze mi naliczyc taka opłąte niezależnie od tego że nie była wskazana u pośrednika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group