Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Kwi 2019 07:47 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
A samochód oddawałeś poza godzinami pracy czy dostałeś protokół odbioru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#122 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:20 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
sranda napisał(a):
To prędzej czy później odzyskasz pieniądze, jakie Alamo ściągnie za rysę.
Nie ma co się zbytnio przejmować.


Dzięki, na logikę tak też to sobie wyobrażałem. Zastanawiałem się, czy ma wielkie znaczenie to, co wpiszę w zgłoszenie szkody (serio, nie wiem, kiedy ktoś mnie porysował, a tam daty, miejsce zdarzenia etc., w weekend się przemieszczałem) oraz, czy zwrot następuje właśnie bardziej prędzej, czy później ;)

-- 29 Kwi 2019 10:20 --

Ruben$ napisał(a):
A samochód oddawałeś poza godzinami pracy czy dostałeś protokół odbioru?


Dostałem na maila protokół odbioru i zdjęcia zarysowania oraz załączniki do wypełnienia - oświadczenie o uprawnieniach kierującego oraz zgłoszenie szkody komunikacyjnej dla Compensy. Oddawałem auto w godzinach pracy wypożyczalni, nawet je odkurzyłem i byłem pewien, że oddaję w idealnym stanie. Zarysowania nie zauważyłem, ale i się go nie spodziewałem, bo sam w nic nie wjechałem :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Oddawałem auto w godzinach pracy wypożyczalni,

Dlaczego zatem od razu nie zrobiłeś protokołu zdania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:29 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
boots napisał(a):
Cytuj:
Oddawałem auto w godzinach pracy wypożyczalni,

Dlaczego zatem od razu nie zrobiłeś protokołu zdania?


Zrobiłem. Po kolei: zaparkowałem auto na parkingu, zaniosłem kluczyki do Alamo, podpisałem dokumenty, że auto zdane, nikt nie był świadomy uszkodzenia. Dojechałem do domu, minęła godzina a tu e-mail: auto porysowane, zdjęcia, oddajemy do serwisu i poinformujemy o kosztach. Nie zauważyłem rysy, samochód jedynie stał przez godzinę przed restauracją, nie sądziłem, że wtedy ktoś we mnie wjedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Gdybyś zrobił, to miałbyś od razu w ręku protokół - a w nim albo informację o uszkodzeniach, albo informację o przyjęciu auta bez zastrzeżeń.
Nie zrobiłeś. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:42 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
boots napisał(a):
Gdybyś zrobił, to miałbyś od razu w ręku protokół - a w nim albo informację o uszkodzeniach, albo informację o przyjęciu auta bez zastrzeżeń.
Nie zrobiłeś. ;-)


Ok, masz rację, mea culpa :roll: Wynajmuję auto dwa razy w roku, więc nie jestem mistrzem w nazewnictwie :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 29 Kwi 2019 11:25 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@filu
No właśnie. Trochę dałeś się nabrać. Przy oddawaniu samochodu podstawą jest odebranie protokołu. W nim są zaznaczone uszkodzenia przy odbiorze. Przecież teraz mogą Ci wcisnąć każdą rysę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 05 Cze 2019 03:02 

Rejestracja: 05 Cze 2019
Posty: 1
Dzieki wszystkim za ostrzezenia. Mialem wlasnie zamowic samochod w Krakowie na srodek lipca, ale jednak chyba doplace pare zlotych i wynajme bezposrednio. Mam pytanie, co myslicie o firmie Panek. Czy ktos z was ma jakies doswiadczenie z nimi? Zawsze w Polsce uzywalem Avis, bardzo ich lubie ale tym razem sa duzo drozsi na samochod ktory chcialbym wypozyczyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 04 Lip 2019 17:37 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
3283zbigniew napisał(a):
Mam pytanie, co myslicie o firmie Panek. Czy ktos z was ma jakies doswiadczenie z nimi?

Dwa razy korzystałem z ich usług "z OC sprawcy" po kolizjach na moim aucie i mam o nich jak najlepsze zdanie. Gdy teraz czytam, jak za granicą szukają dziury w całym, aby tylko ściągnąć kolejną kasę od frajera to firma PANEK na ich tle to niebo, a ziemia.

W moim przypadku auto przywozili mi pod dom, spisywaliśmy protokół odbioru, przedstawiciel zaznaczył rysy i uszkodzenia na dokumencie i pokazywał mi to na aucie. Po kilku dniach przyjeżdżał po uprzednim telefonie po odbiór, rzucił tylko szybkim okiem czy nie ma nowych szkód, czy jest zatankowany i czy nie jest brudno w środku samochodu. Podpisanie kwitu i heja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 11 Lip 2019 09:35 

Rejestracja: 10 Lip 2019
Posty: 2
W marcu zarezerwowałem samochód na lotnisku w Bolonii, opłaciłem kartą i wprzeddzień wyjazdu wydrukowałem potwierdzenie, na którym jak byk było napisane, że akceptują tylko karty kredytowe. Okazało się to prawdą, bo na lotnisku pracownik Sicily By Car nawet nie chciał słyszeć o próbie użycia karty debetowej. Jeździliśmy więc pociągami, a po powrocie napisałem reklamację do rentalcars. Na drugi dzień otrzymałem maila że środki zostaną zwrócone w ciągu 7 dni.

Ciekawi mnie dlaczego we włoszech trzeba mieć kartę kredytową? W Norwegii wypożyczaliśmy samochód na lotnisku w Stavanger i nikt nie miał problemu z Debetówką.
Swoją drogą, ktoś gdzieś w internecie rzucił pomysłem zdrapania/zamalowania napisu Debit na karcie. Ciekawe czy by to przeszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 11 Lip 2019 10:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zasadą jest akceptowanie kart kredytowych. To, że zaakceptowali debetową jest wyjątkiem.

Zdrapanie nic nie da, bo i tak rodzaj karty można rozpoznać po jej numerze.

I masz bardzo dużo szczęścia, że Rentalcars zwrócił Wam kasę, bo nie powinni, gdyż nie spełniliście warunków wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Lip 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
t34v2 napisał(a):
Ciekawi mnie dlaczego we włoszech trzeba mieć kartę kredytową? W Norwegii wypożyczaliśmy samochód na lotnisku w Stavanger i nikt nie miał problemu z Debetówką.

Bo Skandynawia to trochę inny świat, wyjątek od reguły, również w zakresie wypożyczania samochodów. Od lat wypożyczam tam bezpośrednio (Hertz, Avis) i nie ma żadnych problemów z różnymi kartami. Zdanie samochodu polega na oddaniu kluczyków i krótkim pytaniu, czy samochód dotankowany i czy wszystko było OK ? Żadnego pisania protokołów odbioru i nikomu by nie przyszło do głowy, żeby klienta na coś naciągać. Z innych ciekawostek, to na dalekiej północy zdarzało się zimą, że przygotowany samochód stał na parkingu ... z włączonym silnikiem, żeby był dogrzany. Teoretycznie mógł wsiąść każdy i sobie odjechać. Inny świat, inna mentalność :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 29 Sie 2019 10:09 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
W jakiej walucie powinno pobrać płatność w przypadku rezerwacji, w której jest cała płatność z góry poprzez wizz? (pokazuje cenę w PLN, ale wydaje mi się ze to nie jest równoznaczne z brakiem przewalutowania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 29 Sie 2019 10:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@totti Jeśli użyłeś polskiego wizz reflinka to płatność będzie w PLN, nawet jak zmienisz na górze po prawej język i walutę, pokaże się inna waluta, ale płatność będzie w PLN. Aby zmienić walutę trzeba na samym dole strony kliknąć „zmiana regionu”. Dopiero wtedy można realnie zmienić walutę płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:02 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 4
sranda napisał(a):
Jeśli prawdą jest to co napisałeś:
filu napisał(a):
Miałem też oczywiście pełne ubezpieczenie wykupione poprzez rentalcars

To prędzej czy później odzyskasz pieniądze, jakie Alamo ściągnie za rysę.
Nie ma co się zbytnio przejmować.


No ja nie wiem zwrot wkładu własnego jest taki pewny. Jak już pisałem w innym wątku

ja za pośrednictwem Rentalcars wynająłem auto w Sicily by Car. W Rentalcars wykupiłem też pełne ubezpieczenie wkładu własnego.
Samo wypożyczenie OK, tylko uszkodzeniu uległa przednia szyba, musiał uderzyć jakiś kamyk, odprysk na szybie i ponad 700 Euro musiałem zapłacić w wypożyczalni
Od razu zgłosiłem to rentalcars (spółka z siedzibą w Londynie) , okazało się że są tylko pośrednikiem, a ubezpieczycielem jest Traveljigsaw Insurance Limited z siedzibą na Malcie.
Przesłałem mailem wszystkie żądane dokumenty, w tym rachunek z wypożyczalni, potwierdzenie obciążenia mnie kwotą 700 E. Pisali, że zwrócą się do wypożyczalni o dokumenty, ale minął już ponad miesiąc czasu i nic. Przestali odpisywać na maile. Na polskiej infolinii oczywiście nic nie wiedzą. Zastanawiam się co robić, bo jak odzyskać kasę od spółki na Malcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Dzwoń na brytyjską infolinię. Dostępny jest też chat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@totti @Chupacabra IMHO nie ma potrzeby zmiany waluty, bo ze swoich rezerwacji pamiętam, że kurs przeliczenia był dość korzystny (przynajmniej euro). No chyba, że jak zmienisz region, to zaczyna pokazywać inne stawki, ale tego nie ćwiczyłem.
@picuuu to bardziej do tematu o ubezpieczeniu wynajmowanego samochodu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:25 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 4
Chupacabra napisał(a):
Dzwoń na brytyjską infolinię. Dostępny jest też chat.


o, dzięki za pomysł, zaraz zadziałam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:42 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@Kashpir Osobiście potrzebuję płacić w EUR i trochę czasu mi zajęło rozgryzienie jak to zmienić z PLN na EUR. Stawki się nie zmieniają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 5
Pytanie: czy w wypożyczalni Budget na Islandii (rezerwacja przez rentalcars) przyjmą Revoluta (z odpowiednio wysokim stanem konta) czy mam wyrabiać kartę kredytową przed wyjazdem? :)

Mam swoje podejrzenia, ale może ktoś tutaj niedawno korzystał i ma doświadczenia z pierwszej ręki. Jeśli temat już był, to przepraszam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group