Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 09 Sie 2017 23:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Knapp napisał(a):
. Pomijam fakt, że dollar u siebie pokazuje jakiś inny samochód niż Ford focus w tej klasie i chyba nawet takich nie ma, ale to rozumiem że dostanę "podobny"

w przypadku wynajmu samochodu zwykle jest tak, że rezerwujesz auto z jakiejś kategorii i najczęściej w takim wypadku napisane jest np. "Ford Focus or similar" - nie masz się czym przejmować. tak jak pisze @boots niższa cena u pośrednika nie powinna wzbudzać niepokoju - to mniej więcej jak w przypadku lotniczych OTA, u których też możesz bilety zakupić taniej niż bezpośrednio przez linię lotniczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 10 Sie 2017 08:18 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 1
Wypożyczając samochód przez stronę Rentalcars, zostałem poinformowany, że za wypożyczenie po godzinie otwarcia wymagają opłaty 65 euro, płatne przy odbiorze. Taka opłata za to, że ktoś będzie siedział do 00:10. Podczas rezerwowania, nie dało się wybrać godzin z zakresu 00:00-08:00, a właśnie w tych godzinach chciałem odebrać.

I teraz pytanie, czy orientuje się ktoś, czy przy wypożyczeniu samochodu bezpośrednio przez stronę RYANAIR taka opłata również może zostać doliczona? Przy rezerwacji nigdzie o tym nie piszą, a godzina odbioru jest 00:30, czyli już po godzinach otwarcia.

I jeszcze pytanie, czy Rentalcars zwraca wpłacony depozyt w przypadku anulacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:23 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 4
Kashpir napisał(a):
w przypadku wynajmu samochodu zwykle jest tak, że rezerwujesz auto z jakiejś kategorii i najczęściej w takim wypadku napisane jest np. "Ford Focus or similar" - nie masz się czym przejmować. tak jak pisze @boots niższa cena u pośrednika nie powinna wzbudzać niepokoju - to mniej więcej jak w przypadku lotniczych OTA, u których też możesz bilety zakupić taniej niż bezpośrednio przez linię lotniczą.


Dzięki. Wziąłem od nich z dollara, tylko nie ford focus lub similar, tylko " Mitsubishi Galant lub podobny" - różnica 100 złotych, a samochód większy.

Pytanie ekstra jeżeli chodzi o USA: Rentalcars oferuje też "extra ubezpieczenie" za ok. 30 pln/dzień - możecie powiedzieć mi czy warto wziąć takie ubezpieczenie? Jedziemy zwiedzać parki narodowe i wolałbym być zabezpieczony na wypadek np. złapania gumy. Zastanawiam się jednak czy brać ubezpieczenie z rentalcars, czy już od dollars na miejscu. Jakie są Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Sie 2017 13:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
O tym też masz cały wątek :-) ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
W jakiej waliucie rentalcars.com pobiera kasę z karty? Zarejestrowana jest w Londynie biorą w GBP?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mi ściągało w zł. Rezerwacja w kwietniu na wynajem we Włoszech, bardzo korzystnie przeliczone na zł (co mile mnie zaskoczyło)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 11 Lis 2017 17:27 

Rejestracja: 11 Lis 2017
Posty: 5
Witam. Zarezerwowałem samochód w Porto za pomocą rentalcars (dokładniej przez stronę wizzaira). Mam nadzieję, że cała procedura odbioru i oddania samochodu przebiegnie bez problemów, o których trochę się naczytałem. Ale gdyby juz zaistniały jakieś problemy z rezerwacją, na miejscu w wypożyczalni, pod który numer rentalcars mogę dzwonić żeby wyjaśnić sprawę po polsku? +44 161 830 5667?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Lis 2017 12:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Hawk89 To numer międzynarodowy, sam nie korzystałem, więc nie wiem czy tam dogadasz się po polsku. Masz też numer polski 22 116 58 99 - proponuję tam zadzwonić i się dopytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:18 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
Mam zagwozdkę. Nieświadomie zarezerwowałem auto na Sycylii poprzez link google i stronę www.rentalcars.com/us. Zorientowałem się, jak kartę obciążyło w USD. W każdym razie wybrałem auto z Budget’a który chyba ma jakąś promocje na rynek USA i to samo auto tylko www.rentalcars.com/pl kosztuje 2x tyle. Mi pasuje, rentalcars ani razu nie zapytał o kraj rezydencji, czyli nigdzie nie skłamałem. Na vouchere jest tylko moje imię i nazwisko – żadnych innych danych kraju. Auto w całości opłacone.

No i teraz wątpliwość – czy Budget wyda auto na podstawie tej umowy czy będą problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Nieświadomie zarezerwowałem auto

Żartujesz, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@boots a nigdy nie zdarzyło ci się nieświadomie kupić biletów lotnczych? To samochód też można nieświadomie zarezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jak można nieświadomie coś kupić w ten sposób? Nieświadomie wybrać, nieświadomie zaakceptować, nieświadomie podać swoje dane, nieświadomie podać dane karty kredytowej, nieświadomie zaakceptować płatność??? :lol: :roll: :twisted:
Tobie się zdarzyło to wszystko łącznie zrobić nieświadomie? Bo mnie nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Nieświadomie to można lunatykować a nie kupować bilety
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
a lunatykując można kupić bilet w takim razie. Pragnę zauważyć, że to zdanie napisała osoba, która siędząc 3 godziny przed wskaźnikiem paliwa nie odkryła co on pokazuje mimo, że z jednej strony było 0, z drugiej 1. To chyba trochę usprawiedliwia nieświadome kupno biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:08 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Nie ma co się pastwić panowie. Wynajął auto na stronie US, bo było 2 razy tańsze, a teraz obawia się konsekwencji i nie chce publicznie tego napisać. To już ma sens. ;) CHYBA. Ja nie widzę problemu w tym, że zarezerwował auto taniej niż na inne stronie. Nikt tego przecież nie weryfikuje, a potwierdzenia rezerwacji to oni mają z całego świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
No tak - ja nawet świadomie wybrałbym ofertę 2 razy tańszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 26 Mar 2018 21:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@jasfasola sprawdź warunki ubezpieczenia na voucherze - czy zawiera jakiekolwiek. Ponieważ w USA różne formy ubezpieczeń ludzie mają podpięte pod kredytówki, może nie być np CDW. ALe ogólnie raczej zrobiłeś dobry interes ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:17 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
@boots, @pabien, @lukas63 - No dobra poznęcaliście się nade mną - doceniam i zasłużyłem :D :D :D :D

Oczywiście, że chciałem zabokować auto w rentalcars, ale nieświadomie zrobiłem to poprzez stronę amerykańską, a nie europejską. Chyba wiem jak to się stało i już spieszę z wyjaśnieniem, bo skróty myślowe źle tutaj wychodzą. Przeszukiwałem agregatory typu kayak.com i expedia.com i one w pewnym momencie otwierają rentalcars.com/us. Strona zostawia ciasteczko. Potem każde otwarcie www.rentalcars.com kieruje na portal amerykański, który jest identyczny jak europejski z językiem angielskim. Można na nim ustawić ceny w EUR i wszystko przebiega do samego końca tak samo, tyle, że przy płatności kartą są podawane kwoty w EUR i USD, a na końcu na kartę idzie w USD. Tutaj zapaliła mi się czerwona lampka i zacząłem przeszukiwać i okazało się, że dla klientów z USA Budget ma 2x niżesz ceny niż dla UE. Zresztą odwrotnie też to tak działa - auta w USA są dla Europejczyka 2x tańsze niż Amerykanina - taki hydepark tych firm

@dmirstek - Dzięki chyba będę musiał poszukać jakiś terms&conditions. Rozważam też wysłanie do Budgeta poprzez ich formularz prośby o potwierdzenie rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ja się nie znęcałem - ja wszystko na poważnie.

Ponieważ to jest rentalcars to masz dostęp do warunków umowy - sprawdź czy nie ma w nich informacji, że to są stawki dla rezydentów US i dopiero jeśli taka informacja się pojawi (lub informacja, że pożyczasz bez ubezpieczenia, ale z takim czymś nie spotkałem się nigdy w Europie, choć przyznaję wielkiego doświadczenia nie mam) zacznij się martwić. Na 99% wszystko jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 30 Mar 2018 09:24 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
Z warunków rentalcars.com nie udało się wiele wyczytać. Są mocno ogólne, w kwestii dostępności referują np. do priceline.com, gdzie jest jeszcze większy bałagan - np. nie działa część list i linków. W każdym razie napisałem bezpośrednio do Budget poprzez ich formularz na stronie budget.com i grzecznie odpisali:

" Upon reviewing we encounter this reservation is valid, and do not have restrictions for UE citizens.". Wydrukowałem odpowiedź - w razie czego będzie podkładka jak by na miejscu marudzili :D

J
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group