Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Pośrednik nie ma tutaj znaczenia, bo to warunki wypożyczalni - w warunkach wynajmu nie ma nic o akceptowanych kartach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 5
Oczywiście, że jest odpowiedni zapis w warunkach :) W teorii Budget nie akceptuje ani kart debetowych, ani przedpłaconych, ale być może ktoś z forumowiczów korzystał akurat z tej opcji na Islandii i mimo wszystko Revolut przeszedł (moje pobożne życzenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Wrz 2019 12:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
To lepiej pytać w wątku o wynajmie na Islandii wypozyczalnie-samochodowe,1432,16882
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 07 Wrz 2019 23:36 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
Cześć wszystkim! Specjalnie założyłam konto na tym forum, żeby podzielić się moją historią odnośnie RentalCars i przy okazji zapytać jak widzicie rozwiązanie całej sytuacji.
Wynajęliśmy za pośrednictwem RC samochód w Katanii na Sycylii z wykupem pełnego ubezpieczenia. Mój chłopak był głównym kierowcą, a ja dodatkowym. Karta kredytowa była moja. Wiedzieliśmy, że karta kredytowa musi należeć do dodatkowego kierowcy, ale w związku z tym, że ja byłam dodatkowym i kartę już podawałam do zapłaty za auto, uznaliśmy, że to nie ma znaczenia, ważne że jest karta kredytowa na mnie i jestem dodatkowym kierowcą.
Gdy przyszliśmy odebrać auto z wypożyczalni, dowiedzieliśmy się że przez to, że karta nie jest na głównego kierowcę, a główny ma tylko debetową, musimy zapłacić 205 EUR dodatkowego ubezpieczenia bezzwrotnego, mimo tego że już wykupiliśmy pełne ubezpieczenie podczas rezerwacji auta...
Ja sobie zdaję sprawę z tego, że ta kredytówka ma należeć do głównego kierowcy, ale przecież cała sytuacja to jakiś absurd. Jeśli już, to powinni zablokować bardzo wysoką kaucję, a później to zwrócić w przypadku braku szkód... Zresztą karta kredytowa była i to na dodatkowego kierowcę, to jest jakaś paranoja. Miał ktoś z Was kiedyś taką sytuację?
Oczywiście wyżej wspomniane 205 EUR zapłaciliśmy, bo bez tego powiedzieli że nie dostaniemy auta, mimo zapłaty za nie, i pełnego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 08 Wrz 2019 01:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Ja sobie zdaję sprawę z tego, że ta kredytówka ma należeć do głównego kierowcy

W takim razie temat zamknięty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:42 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
No czy ja wiem czy temat zamknięty? Zapłaciliśmy dwa ubezpieczenia. Dwa :)
Poza tym regulamin to jedno, ale takie praktyki są zwyczajnie podstępne i chyba naruszają jakieś podstawowe prawa konsumenta, to jest ciągnięcie kasy na każdym możliwym powodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Chyba jednak nie. Niczego podstępnego tu nie ma, przecież wszystko wcześniej wiedzieliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:02 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
Ale dlaczego naliczane jest drugie ubezpieczenie? Niech zachowają się fair wobec klienta, który zostawia im kasę i pozwolą zmienić przed wypożyczeniem kierowców i byłoby po problemie. Ale trzeba zarobić na czym się da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:05 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@ageeby
wiem, ze teraz to musztarda po obiedzie, ale dlaczego nie zarezerwowaliście samochodu na ciebie?
wszystko byłoby zgodne z regulaminem i żadne podstępne praktyki by was się nie imały...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:11 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
Zwyczajnie dlatego, że chłopak miał jeździć, a ja jako dodatkowy ze względu na tą kartę. Mieliśmy kartę kredytową, moją, nie zdawaliśmy sobie sprawy że z czegoś takiego zrobią taką jazdę.

Ja w ogóle nie chciałam wsiadać za kółko, wiecie, Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
ageeby napisał(a):
Niech zachowają się fair wobec klienta, który zostawia im kasę i pozwolą zmienić przed wypożyczeniem kierowców i byłoby po problemie.

Apelujesz do nich tu na forum? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:26 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
Ironiczne komentarze nie są nikomu potrzebne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ale co tu komentować?
Włosi skorzystali z zapisu w regulaminie i zarobili 200 euro extra za nic, bo Wy myśleliście , że ten zapis to tak tylko dla beki i w razie co , to idzie się dogadać.
Jak widać nie idzie , a jak opisanie tego na forum Ci pomogło i masz lżej na duszy, to zawsze coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:38 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
No na przykład to, że jako konsumenci powinniśmy coś z tym zrobić, żeby takie firmy nie mogły nas bezkarnie ru*chać na czym się da :)
a lżej na duszy to chyba Wam, gdy mogliście po mnie pojechać w internecie. Gratuluję empatii i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:41 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@ageeby
niepotrzebne jest też tutaj robienie z siebie ofiary jakichś podstępnych praktyk, w sytuacji, gdy zwyczajnie daliście ciała
a nie, wy z premedytacją zachowaliście się wbrew regulaminowi i jesteście zdziwieni, że ktoś tego regulaminu przestrzega...

i żeby nie było, że się tu pastwię - sam też kiedyś musiałem zapłacić dodatkowe 100€ ubezpieczenia z powodu swojego niedopatrzenia, ale do głowy by mi nie przyszło żalić się z tego powodu publicznie, oskarżać wypożyczalnię o niegodziwe zachowanie i jeszcze oczekiwać, że wszyscy dookoła będą mi przytakiwać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:49 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
ageeby napisał(a):

No na przykład to, że jako konsumenci powinniśmy coś z tym zrobić, żeby takie firmy nie mogły nas bezkarnie ru*chać na czym się da :)

To działaj. Zrób szum we Włoszech. Media, organizacje konsumenckie tamtejsze itp. Mi nic nie skubnęli, to co mam to robić za Ciebie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:51 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
-- 08 Wrz 2019 11:49 --

pemat napisał(a):
@ageeby
niepotrzebne jest też tutaj robienie z siebie ofiary jakichś podstępnych praktyk, w sytuacji, gdy zwyczajnie daliście ciała
a nie, wy z premedytacją zachowaliście się wbrew regulaminowi i jesteście zdziwieni, że ktoś tego regulaminu przestrzega...

i żeby nie było, że się tu pastwię - sam też kiedyś musiałem zapłacić dodatkowe 100€ ubezpieczenia z powodu swojego niedopatrzenia, ale do głowy by mi nie przyszło żalić się z tego powodu publicznie, oskarżać wypożyczalnię o niegodziwe zachowanie i jeszcze oczekiwać, że wszyscy dookoła będą mi przytakiwać


Bo uważam, że to jest nieuczciwe. Rozumiem punkt w regulaminie, ale skoro ja byłam dodatkowym kierowcą, dlaczego nie było możliwości zmodyfikować i zamienić kierowców?Właśnie dlatego, żeby móc zarobić i nie dać klientowi wyjścia. Naprawdę uważacie, że oni są w 100% fair? Rozumiem jakbyśmy przyszli bez kredytowej, ale ona była.
I naprawdę darujcie sobie chamskie komentarze.

-- 08 Wrz 2019 11:51 --

pazur napisał(a):
ageeby napisał(a):

No na przykład to, że jako konsumenci powinniśmy coś z tym zrobić, żeby takie firmy nie mogły nas bezkarnie ru*chać na czym się da :)

To działaj. Zrób szum we Włoszech. Media, organizacje konsumenckie tamtejsze itp. Mi nic nie skubnęli, to co mam to robić za Ciebie ?


To nie Włochy, tylko RentalCars. Swoją drogą, że nie dało się do nich w żaden sposób dodzwonić, ani na międzynarodowy ani na polski numer, żeby wyjaśnić sytuację. Trochę słabe traktowanie klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:55 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Tak to już jest w tych Włoszech. Zero poszanowania klienta. Jak ja byłem w Katanii i wynajmowałem fajny apartament , był tam zakaz palenia. Ja, jak to Polak zakurzyłem sobie w łazience. Właścicielka po paru godzinach przyszła i wyczuła. Opieprzyła mnie jak szeregowego. Dziwne ? Prawda. Tylko sobie zapaliłem , a ta aferę robi... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 08 Wrz 2019 12:00 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 8
Przecież to kwestia RC a nie Włochów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
ageeby napisał(a):
Rozumiem punkt w regulaminie, ale skoro ja byłam dodatkowym kierowcą, dlaczego nie było możliwości zmodyfikować i zamienić kierowców?

Bo np. w systemie się nie da tego zrobić. Też nie wiem gdzie rezerwowałaś, ale jeśli przez jakiegoś pośrednika po drodze, to np. nie mogą wprowadzać zmian w rezerwacji bez autoryzacji pośrednika (tylko pośrednik może wprowadzać zmiany i je autoryzować) - w przypadku kupowania biletów lotniczych jest to dość częste, że linia mówi że nic nie może zrobić, bo pośrednik ma władzę nad rezerwacją
ageeby napisał(a):
Naprawdę uważacie, że oni są w 100% fair? Rozumiem jakbyśmy przyszli bez kredytowej, ale ona była.

Zadziałali zgodnie ze swoim regulaminem który był dostępny przed zarezerwowaniem samochodu, nie wiem czemu miałoby to być nie fair. Może to jest związane z problemami w przypadku likwodowania szkody? Dane kierowcy wypożyczającego muszą się zgadzać z danymi na karcie? Albo nawet to jest jakiś wymóg w przepisach na poziomie krajowym, jeśli chodzi o płatności i ściąganie należności?
Z jakiegoś powodu np. przy transakcjach internetowych podaje się imię i nazwisko posiadacza karty, te pole może być sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group