Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#141 PostWysłany: 05 Mar 2020 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Próbują wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie (kilkukrotnie), ale my mieliśmy je wykupione bezpośrednio w discover więc podziękowaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#142 PostWysłany: 19 Wrz 2021 22:07 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
eskie napisał(a):
Szanowni Tambylcy mam dwa pytania:
1. Polecacie na Jordanię samochód 4x4, czy zwykły osobowy wystarczy. Chodzi mi o jakość bocznych dróg, bo wiem, że główne są OK
2. Czy w Jordanii jest dopuszczalny off-road, typu samodzielna jazda po pustyni np Wadi Rum.


Podbijam pytanie Kolegi, chciałbym pojeździć sam 4x4 po pustyni. Czy jest to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#143 PostWysłany: 19 Wrz 2021 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Myślę, że tak, szczególnie jeśli przyjedzie się wcześnie rano, aut kręci się po pustyni dużo i chyba nikt z miejscowych się nie przyczepi, można jeszcze wjechać nie tą główną drogą od visitor center, ale z drugiej strony, na mapie można znaleźć tą drogę bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#144 PostWysłany: 24 Wrz 2021 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
lucasdg napisał(a):
Zastanawiam się włącznie nad Auto Nation. Czytałem, że zdarzały sie przypadku w których trzeba było wykupić jeszcze dodatkowe ubezpiecznie coś kolo 50 JOD ? Jak u Ciebie to wyglądało?

Nam próbowali je wcisnąć, ale się nie daliśmy. Obtarcia i rysy zaznaczone na słowo honoru, gdyby nie własny filmik z pokazywaniem otarć i rys paluchem, to pewnie byłoby mniej miło. Poza tym bezproblemowo.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#145 PostWysłany: 04 Paź 2021 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Update: oddali całą kaucję, więc wszystko spoko.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#146 PostWysłany: 29 Paź 2021 23:17 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
Hej, czy ktoś z was wypożyczał auto w samym mieście Amman a nie na lotnisku i może polecić jakąś wypożyczalnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#147 PostWysłany: 05 Lis 2021 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

Również pytanko czy da się wypożyczyć auto bez karty kredytowej? ewentualnie z danymi z karty debetowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#148 PostWysłany: 29 Lis 2021 17:37 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Revolutem wypozyczysz spokojnie.

Ps czy ktos z wypozyczajacych dostal oprocz umowy car licence? Bo my dostalismy za brak tego papieru mandat na wypozyczalnie ale okazalo soe ze to nie byl pierwszy mandat w rejestrze tego samochodu o tym samym zestawie "robaczkow".
I tak sie zastanawiam czy mielismy pecha czy celowo tego papieru nie daja turystom ryzykujac mandaty... Zawsze to 20 min straty, tel do wypozyczalni i gadka z policja. Mila bardzo ale po co :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#149 PostWysłany: 05 Gru 2021 21:57 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 146
Od siebie (chyba) polecam Rent a Reliable Car, choć dziwne to było wypożyczenie...
Odbiór auta bezpośrednio na parkingu lotniskowym, kontakt na miejscu przez What's up (darmowy internet na lotnisku), papiery podpisuje się "na kolanie". Zaproponowali dodatkowe ubezpieczenie ale odmówiłem i pobrali tylko opłatę za wypożyczenie z Revoluta. O depozycie chyba zapomnieli...

Zwrot w biurze kilka kilometrów od lotniska, na stan auta i paliwa nawet nie spojrzeli, na papiery też nie. Pan w biurze powiedział że "kolega się nami zajmie" a kolega zawiózł nas na lotnisko, wysadził i good bye.

Auto to Kia Cerato w automacie, 60k km, zadbane, technicznie żadnych zastrzeżeń, tylko opony już mocno zjechane. Brak czujników parkowania.

A, trzeba było samemu zapłacić za parkowanie na lotniku, żeby z niego wyjechać na starcie. Jakieś 2 JOD z groszami, ale trzeba mieć lokalną walutę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#150 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@ole-dziii ale co w tym dziwnego,bo niie rozumiem. Cała masa wypożyczeń na wielu lotniskach na świecie każdego dnia tak wygląda.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#151 PostWysłany: 06 Gru 2021 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@nick Nie czepiajmy się. Zależy od punktu siedzenia. ;) Jeśli ktoś wcześniej wypożyczał samochód np. tylko w Europie (w dodatku z pominięciem jej południowej części), to takie wypożyczanie Ammanie może być nieco dziwne. W zasadzie to dla takiej osoby wszystko na miejscu będzie nieco dziwne. :P ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#152 PostWysłany: 06 Gru 2021 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Zadam pewnie głupie pytanie rozumiem, że w przypadku Revoluta tak jak każdej innej karty musi być to karta osoby, która wypożycza samochód? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#153 PostWysłany: 06 Sty 2022 16:35 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
ja nie polecam sieciowki SIXT w Ammanie mimo braku problemow przy wypozyczeniu.
do dzis jednak nie oddali pobranego depozytu, i nie odpisuja na maile.
napisalam do centrali, zobaczymy czy ich ogarna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#154 PostWysłany: 12 Kwi 2022 07:40 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Rezerwowałam samochod poprzez economy car rentach, wypożyczalnia Arena. Dzień przed na WhatsApp skontaktowali się ze mną, poprosili o przesłanie skanu dokumentów, zeby mieć gotową umowę, podali nr tel osoby, która będzie nas odbierać. To zdecydowanie na plus. Na lotnisku osoby czekającej nie bylo, musieliśmy pisać, finalnie trochę czasu na tym straciliśmy. Juz z lotniska do wypozyczalni ja prowadziłam. W samej wypozyczalni dosc sprawnie (platnosc Revolutem - nie chcieli, ale przyjęli, gwarancja na karcie kredytowej), umowa była gotowa.
Dostaliśmy Kia Picanto manual (zgodnie z rezerwacja), ale już bardzo wysluzona. Ok. 275k km na liczniku, poobijana z każdej strony, z wgnieceniami, bez tylnej wycieraczki, cos stukało przy lewym przednim kole, z pustym bakiem). Uszkodzenia zostały dokładnie odznaczone. Z samochodem problemow nie mieliśmy, odbior bardzo sprawny, obeszli tylko auto dookoła, zobaczyć czy nie ma czegoś większego, sprawdzili stan baku i od razu przy mnie odblokowali gwarancje z karty.

Ogólnie ok, ale rezerwując z Areny należy pamiętać, że mają tez samochody, które swoja świetnośc maja juz za sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off
mik3nedu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#155 PostWysłany: 14 Lip 2022 08:08 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Ja w marcu brałem z Go Rental Car Hire przez Discover Cars. 5 dni za ok. 100$ (10 euro przedpłaty, reszta na miejscu).
Zaczęło się słabo, bo mieliśmy rezkę na 13, szukaliśmy jakiegoś biura, przedstawiciela itp. ale nikt nic nie wiedział. W końcu udało się skontaktować przez Whatsappa i ktoś po drugiej stronie zapewniał nas, że jego kolega będzie "one moment". Międzyczasie poznaliśmy jeszcze jedną parkę mającą u nich auto i tak sobie czekaliśmy. Po niecałej godzinie w końcu facet przyszedł, ale że odbierał ludzi zwykłym sedanem, to najpierw zabrał tą parkę, a po kolejnych 30 minutach wrócił po nas, więc ostatecznie w biurze byliśmy prawie 1,5h po czasie odbioru. Całe szczęście tam już poszło sprawnie. Dopłacona reszta rezerwacji, wzięta kaucja 550$, wszystko bezproblemowo z Revo. Dodatkowe ubezpieczenie proponowali, ale nie wciskali. Okazało się też, że za darmo można dopisać drugiego kierowcę. Auto to Peugeot sedan, już nie pamiętam modelu, ale w miarę nowy i nieobity, w środku bez bajerów, a na trasie żadnych problemów.

Ze zwrotem już o niebo lepiej, załatwione w kilka minut. Tylko check paliwa, podpisanie doksów i.. opłacenie u nich mandatu :lol: Poza tym zwrot kaucji genialny, bo od razu z terminala z powrotem na kartę, kasa wróciła w sekundę, bez żadnego czekania 2 tygodnie na jakieś księgowania itp. Uścisk dłoni majfrenda, uśmiech i do widzenia.

Co do mandatu to zgarnęliśmy go na autobanie Akaba-Amman. Wysuszył nas patrol, który miał z 0,5km wcześniej ustawiony radar. Nagle wjechało ograniczenie do 80, a my 120 i halt przez patrol. Panowie bezproblemowi, szybko zrobili wpis do broszurki, chcieliśmy dopytać ile ta przyjemność i gdzie opłacić, ale oni po angielsku zero i tylko wyszło na to, że w rent company. I faktycznie, w wypożyczalni się okazało, że 30 JOD, od razu płatne kartą na miejscu, więc załatwione szybko i przy dziale na 4 to w miarę bezboleśnie :D

Z dodatkowych uwag, to ta parka przed nami miała jakieś problemy z użyciem polskiej karty wielowalutowej, ale nie pamiętam z jakiego banku. Musieli kombinować z jakimiś debetówkami, dzwonić po znajomych do PL o przelewy itp. ale w końcu im się udało. Z kolei inna parka dostała auto dosyć mocno obite z boku, nawet się śmialiśmy, że coś takiego można ludziom wypożyczać :lol:

Gdybym miał podsumować to wszystko byłoby pięknie gdyby nie ten odbiór, ale rozwiązaniem chyba jest jak najszybsze skontaktowanie się z nimi po przylocie. Tak czy siak myślę, że mogę polecić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#156 PostWysłany: 21 Sie 2022 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Czy jest ktoś w stanie polecić wypożyczalnie z opcją bez kaucji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#157 PostWysłany: 22 Sie 2022 00:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Chyba każda jak wykupisz pełne ubezpieczenie na miejscu. Mogą ewentualnie chcieć jakąś niedużą kaucję za paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#158 PostWysłany: 09 Lis 2022 09:40 

Rejestracja: 22 Sty 2019
Posty: 5
Missimo napisał(a):
Czy jest ktoś w stanie polecić wypożyczalnie z opcją bez kaucji?
Mnie się udało namierzyć z polecenia z polskiej grupy. Wycieczka dopiero 30.11, ale mam numer na WhatsApp. Mogę podać na priv. (30jod za dzień)

Natomiast majfrend życzy sobie wcześniej skany paszportu i prawa jazdy, robił ktoś tak z wyprzedzeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#159 PostWysłany: 14 Lis 2022 20:39 

Rejestracja: 29 Wrz 2021
Posty: 14
Czyżby wypożyczanie przez booking było nieatrakcyjne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#160 PostWysłany: 14 Lis 2022 21:16 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
palomino napisał(a):
ja nie polecam sieciowki SIXT w Ammanie mimo braku problemow przy wypozyczeniu.
do dzis jednak nie oddali pobranego depozytu, i nie odpisuja na maile.
napisalam do centrali, zobaczymy czy ich ogarna.


info troche po czasie ale zeby nie szkalowac SIXta to pisze ze finalnie wszystko ok tzn depozyt zwrocony, mandat firma wziela na siebie /byl bezgotowkowy tak czy inaczej ale nie probowali nam go potracic z karty, czy depozytu/
Samo wypozyczenie szybko bo maja stand na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group