Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#81 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:42 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 3
Podepnę się pod temat Jordanii. Czy ktoś, kto wynajmował auto na lotnisku w Ammanie, robił to w wypożyczalni SIXT? Pytam się, ponieważ mam drobny problem :) Ważność mojej karty kredytowej się skończyła, nie zdążę wyrobić nowej, a za depozyt auta, podobno płaci się tylko kartą kredytową. Na debetowej będę miał odpowiednie środki, wynajem auta jest już opłacony, natomiast brakuje tej karty kredytowej. Robią z tym duże problemy, czy wypukła debetowe przechodzi bez większych problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#82 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:07 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Wypukła debetowa jak najbardziej przechodzi. Pytanie tylko, czy będziesz mógł jakby zmienić kartę. W warunkach umowy jest napisane, że należy przedłożyć kartę przy pomocy której dokonywano rezerwacji. Jeśli rejestrowałeś się na stronie Sixt, masz możliwość na swoim koncie przypisania nowej formy płatności. Spróbuj wpisać po prostu dane nowej karty do zrobionej już rezerwacji. Odnośnie samych kart kredytowych/debetowych zawsze korzystam tylko z debetowej przy blokowaniu depozytu, a korzystałem już z różnych wypożyczalni w różnych krajach. Myślę, że w dużej mierze wskazywanie tylko karty kredytowej jako poprawnej formy płatności wynika z różnego rozumienia nomenklatury. Wypożyczalnie po prostu rozróżniają karty na kredytowe i debetowe i na tym się kończy. Nie biorą pod uwagę czy karta jest embosowana czy nie. A to właśnie ta cecha jest wyznacznikiem, czy można dokonać blokady na karcie czy też nie.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sty 2019 18:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Łukasz Chmielewski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#83 PostWysłany: 29 Sty 2019 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@tasma wcześniej zadał/a już to pytanie i odpowiedzi brak, a że było to dawno to podbijam :)

Czy korzystał ktoś z wypożyczalni Omaish lub. ew. Auto Nation? Ta pierwsza ma generalnie kiepskie opnie (Auto Nation całkiem dobre), obie mają niższe ceny niż np. Sixt i obie mają biura obok siebie - niestety poza halą lotniska, więc trzeba pewnie liczyć kilkanaście minut więcej przy odebraniu i zdaniu auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#84 PostWysłany: 29 Sty 2019 11:35 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
@benedetti
Ja zdecydowałem się na Omaish .... i nie ma tragedii.
Z lotniska odebrał nas miły Pan. Całkiem pogadany. Jedzie się około 15 minut do ich biura.
Zażyczyłem sobię zapłatę za wynajem revolutem, a blokadę udziału własnego kartą kredytową MBanku. Nie robili problemu.
Dostaliśmy małego Chevroleta (chyba Cruize,) w automacie, zrobione około 20000 km. Miał mały wolnossący silnik, ale jechał.
Przy oddawaniu auta trzeba sobie założyć co najmniej godzinę na odbiór i odwiezienie na lotnisko. Nie żeby się jakoś czepiali, po prostu się im nie spieszy.
Porównując do Avisa, w którym wynajem kosztował około 900 zł za 3 dni (tutaj trochę ponad 300) warto. Szczególnie że to forum nazywa się fly4free.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#85 PostWysłany: 10 Lut 2019 11:45 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 1
Nie chciałbym krakać, ale tutaj jest sporo postów pisanych na zamówienie SIXta - nie tylko na tym forum. Uważajcie na tą wypożyczalnie, najlepiej poczytajcie opinie na googlach zanim sie zdecydujecie. W zeszłym roku wmówili nam po paru dniach od oddania samochodu, że była rysa na tylnim świetle przeciwmgielnym na zderzaku i ściągnęli 1200zł. Próbowaliśmy interweniować ale zasadniczo SIXT w Polsce sie na nas wypiął a na miejscu się sądzić z nimi....zostawiam do oceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#86 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Jak się czyta o opinie np. na Google to wszystkie wypożyczalnie mają fatalne opinie. Sixt nawet gorsze niż niektóre lokalne firmy. Ale na duży plus dla nich jest to, że mają stosunkowo dobre ceny i biuro w terminalu lotniska. Lecę w przyszłym tygodniu - dam znać jak było z autem, ale musicie być ostrożni w wiarę w to co napiszę, bo nie daję gwarancji, że nie dam się Sixtowi przekupić ;) :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#87 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:11 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Namaste77 napisał(a):
Nie chciałbym krakać, ale tutaj jest sporo postów pisanych na zamówienie SIXta - nie tylko na tym forum. Uważajcie na tą wypożyczalnie, najlepiej poczytajcie opinie na googlach zanim sie zdecydujecie. W zeszłym roku wmówili nam po paru dniach od oddania samochodu, że była rysa na tylnim świetle przeciwmgielnym na zderzaku i ściągnęli 1200zł. Próbowaliśmy interweniować ale zasadniczo SIXT w Polsce sie na nas wypiął a na miejscu się sądzić z nimi....zostawiam do oceny.

Ciekwe ze napisala to osoba ktora specjalnie sie zarejestrowała zeby napisac post :)

Sam biore sixta z kodem w apce na -30$ nawet znosnie wychodzi na 4 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#88 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:39 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Ja bym prosił o rzetelne opinie, sam zamówiłem w sixt, ale mogę jeszcze odwołać więc oczekuje obiektywnych wypowiedzi. Wybrałem ta firmę tylko dla tego bo jest po prostu znana i chyba duża. Do wylotu mam jeszcze miesiąc i możliwość zmiany na inna firmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#89 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@Tomasz1982 W styczniu wypożyczałem auto na lotnisku w Ammannie w Sixt i mogę ich polecić. Rezerwowałem małą Kię w manualu, a dostałem większego Chevroleta w automacie. Przy odbiorze auta pracownik sam dość szczegółowo pozaznaczał wszystkie zarysowania (a trochę ich było), z kolei podczas zwrotu sprawdził tylko bagażnik (koło zapasowe) i ilość paliwa. Kaucję odblokowali natychmiastowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz1982 lubi ten post.
Tomasz1982 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#90 PostWysłany: 19 Lut 2019 16:52 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Namaste77 napisał(a):
Nie chciałbym krakać, ale tutaj jest sporo postów pisanych na zamówienie SIXta - nie tylko na tym forum. Uważajcie na tą wypożyczalnie, najlepiej poczytajcie opinie na googlach zanim sie zdecydujecie. W zeszłym roku wmówili nam po paru dniach od oddania samochodu, że była rysa na tylnim świetle przeciwmgielnym na zderzaku i ściągnęli 1200zł. Próbowaliśmy interweniować ale zasadniczo SIXT w Polsce sie na nas wypiął a na miejscu się sądzić z nimi....zostawiam do oceny.

To ciekawe bo blokadę zwalniają natychmiastowo z karty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#91 PostWysłany: 23 Lut 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Wczoraj wróciłem z Jordanii. Zarezerwowałem wcześniej w SIXT Hyundai Accent w manualu przez Easyrentcars. Przy wykorzystaniu kuponu na 30 $ cena za 4 dni wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem wyniosła 107 $. Najtańsze wypożyczalnie, które mają swoje biura kilka km od lotniska były w tym momencie tylko o kilka dolarów tańsze (najtaniej miał U-Save przez Economycarrentals, które być może przejęło Omaish, bo przejeżdżając obok widziałem, że mają teraz biuro w miejscu gdzie GSV pokazuje ich szyld).
Przy odbiorze nie było kolejki. Podczas formalności obsługa sympatyczna i profesjonalna, zablokowanie na karcie 350 JOD depozytu, następnie jakieś 10 min. lekko irytującego oczekiwania na pracownika i dostałem świeżego Chevroleta Cobalta w automacie z przebiegiem 55k km. Auto podstawione prawie pod samo wyjście z terminala. Pracownik zaznaczył dokładnie wszystkie uszkodzenia (były tylko bardzo drobne) i w drogę. Jedna uwaga. W międzyczasie pojawiła się pewna pani, która domagała się wymiany samochodu, ze względu na syf w aucie. Nie wiem jak się to skończyło, ale moje było raczej czyste (siedzenia nie były może pierwszej świeżości ale było to zdecydowanie akceptowalne).
Powrót na lotnisko jest dobrze oznakowany, trzeba wjechać na parking oznaczony jako "Car Returns". Ponownie brak kolejki, tym razem brak oczekiwania na pracownika, sprawdzenie czy nie ma obić, stanu paliwa, powrót do biura, zdjęcie blokady i "good bye". Wszystko trwało nie więcej jak 15 min. Za tę cenę wziąłbym u nich auto ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#92 PostWysłany: 25 Lut 2019 15:39 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 9
Hej,

wybieramy się w 2 osoby do Jordanii / Ammanu w terminie 21-28.06.2019r z Krakowa. Cena lotu doskonała więc sądzę, że będzie sporo osób korzystało z tego połączenia. Na co dzień prowadzę bloga podróżniczego https://zyciewpodrozy.pl i jadę zbierać materiały do kolejnej relacji z podróży. Wypożyczamy samochód na lotnisku. Wynajem na cały okres pobytu to 850 zł (z podstawowym ubezpieczeniem, warto wspólnie rozważyć dokupienie pełnego ubezpieczenia). Noclegi mamy w samym Ammanie. Planujemy zobaczyć przez ten czas najciekawsze miejsca w Jordanii, w tym oczywiście Petrę oraz pustynię Wadi Rum. Chcemy też spędzić trochę czasu nad Morzem Martwym na odpoczynku. Zwiedzanie przede wszystkim, ale z głową, bez szaleństw. Temat depozytu za samochód w wypożyczalni i bycie kierową biorę na siebie. Chętnych na dołączenie do nas zapraszam do kontaktu, najlepiej kontakt@zyciewpodrozy.pl

Pozdrawiam
Mikołaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#93 PostWysłany: 25 Lut 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@nickolas , nie ten dział i popracuj nad tekstem - na samym początku określ, że oferujesz wspólną podróż. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - do tej pory zarezerwowane macie tylko noclegi w Ammanie czy może planujecie nocować tylko w Ammanie? Jeśli tak to polecam zweryfikować plany, bo wydaje się to być trudne (no chyba, że masz jakiś ukryty tego cel).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#94 PostWysłany: 26 Lut 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
mateusz323 napisał(a):
Sam biore sixta z kodem w apce na -30$ nawet znosnie wychodzi na 4 dni

O co chodzi z tą zniżką przez apkę ? Nie znalazłem nic na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#95 PostWysłany: 26 Lut 2019 12:46 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wróćiłem wczoraj. Wypożyczłem auto prze Rentalcars z wypożyczalni Budget. Zamawiałem Toyote Yaris lub podobne a dostałem Corolle.
Auto miało sporo uszkodzeń lakieru plus z lewej strony lekko urwany przedni zderzak. Odbierając samochód dokładnie sfilmowałem go naokoło telefonem, wszystkie szczegóły. Również sfilmowałem gościa który mi przekazywał samochód...:-) Gość zaznaczył wszystkie uszkodzenia na dokumencie i jeszcze po arabsku napisał, o tym zderzaku. Tak przynajmniej powiedział...:-) Już po godzinie po odbiorze byliśmy w Dżeraszu. Postawiłem auto na parkingu w pustym miejscu bez samochodów. Jenak jak przyszliśmy spowrotem to zauważyliśmy, że zderzak ktoś solidnie objechał, żółtym samochodem którego juz nigdzie w pobliżu nie było:-) Na szczęscie to była ta część już wcześniej uszkodzonego zderzaka więc przy odbiorze nikt się nie zorientował, że to nowe dodatkowe uszkodzenie...:-) Do końca obyło się bez przygód i zdawanie samochodu było bardzo sprawne i bezproblemowe. Ale myślę, że właśnie dzięki temu, że przy odbiorze byliśmy tacy zapobiegawczy z tym filmowaniem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#96 PostWysłany: 26 Lut 2019 15:21 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
No ja miałem podobna sytuacje z SIXT, tylko nie wiem jak to możliwe po zajechaniu na lotnisko zrobiłem fotki auta w około, poszedłem po kolesia żeby spisać protokół i wróciliśmy max po 5 min do auta, koleś obejrzał i stwierdził zarysowanie (białe, świeże) którego nie ma na fotkach sprzed kilkunastu min. Mimo pełnego ubezpieczenia chcieli obciążyć mnie za ten zderzak, na szczęście udało się ugadać.
Co ciekawe na miejscu full ubezpieczenie do 3 dni włącznie to 35JOD a powyżej 3 dni juz 8JOD, więc opłacało nam się dokupić dodatkowy dzień wynajmu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#97 PostWysłany: 05 Mar 2019 08:48 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 1
Szybkie pytanie,
Czy płacący kartą musi być także głównym kierowcą?
Mam kartę kredytową ale nie mam prawa jazdy...
Takie coś przeszło w Maroku, ale juz w Portugalii niestety nie.

Pozdrawiam
golek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#98 PostWysłany: 05 Mar 2019 10:14 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@golek1
Szansa, że przejdzie jest niewielka.
Wypożyczaliśmy w SIXT i tylko zestaw karta+prawo jazdy na głównego kierowcę dawało możliwość wypożyczenia auta. Co jest wyraźnie napisane w warunkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#99 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:56 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
golek1 napisał(a):
Szybkie pytanie,
Czy płacący kartą musi być także głównym kierowcą?
Zwykle tak własnie musi być ale jeśli wezmiecie opcje drugiegio kierowcy to tak naprawdę wszystkie formalnosci są przerzucane na pierwszego kierowcę ale zgodnie z wykupioną opcją jeden i drugi mogą prowadzić wypożyczony samochód. W przypadku jakiegoś incydentu nikt nie będzie rozliczał proporcjonalnego udziału w prowadzeniu samochodu...:-)
Byłem wiele razy świadkiem takiej sytuacji, kiedy okazywało się, ze osoba zamawiająca samochód nie ma odpowiedniej albo wcale karty kredytowej i w takich sytuacjach zawsze ratunkiem było szukanie wśród współpasażerów osoby która miała i prawo jazdy i wymaganą kartę kredytową i wtedy wszystkie formalności były przerzucane na nią a prowadzenia samochodu podejmowała się i tak ta osoba, która od początku taki zamiar miała... :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#100 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
golek1 napisał(a):
Czy płacący kartą musi być także głównym kierowcą?
Mam kartę kredytową ale nie mam prawa jazdy...


Płacący musi być kierowcą, ale pamiętaj, że płatność nie musi być kartą kredytową, jaką znamy z nazwy w Polsce. Sam wypożyczam w tym miesiącu auto na zwykła kartę płatniczą Mbanku Debit (ta biała najpopularniejsza z delfinem do standardowego konta). Chodzi przede wszystkim o to by cyfry na karcie były wypukłe, wtedy można blokować na niej środki (temat był już poruszany na tym forum więc nie będe go rozwijał).

W tym wypadku myślę, że osoba, która ma prawo jazdy na 99% posiada taką kartę i to ona powinna dokonać rezerwacji(unikacie kosztów za dokupienie drugiego kierowcy).
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group