Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2015 17:14 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 5
Jadę za granicę na kilka tyg. z dzieckiem(ryanair).Dziecko ma 10 lat. Żona zostaje w PL. Jest to kraj w UE i dziecko ma dowód osobisty. Czy wymagany jest jakiś dokument potwierdzający, że żona wyraża zgodę na wyjazd dziecka?Jeśli tak to gdzie trzeba go załatwić-wystarczy odręczny świstek czy jakieś urzędowe zaświadczenie np. z policji czy od notariusza?
Tutajhttp://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/regulations-childreninfantsyoung/ niby coś pisze ale to jest obowiązujące w PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Lip 2015 17:16 

Nie trzeba, bo dziecko podróżuje z opiekunem prawnym, poza tym zgody rodziców były udzielone w formie podpisu na druku przy wyrobieniu dokumentu paszportu lub dowodu
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2015 11:02 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 5
Jestem w trakcie odprawy online, odprawiłem sie na wylot ale nie chce odprawiać się na powrót.Jestem na ekranie jak poniżej
http://i1212.photobucket.com/albums/cc4 ... prawa4.jpg
i teraz klikam odpraw później i mam takie coś
http://i1212.photobucket.com/albums/cc4 ... prawa6.jpg
mam wybrać ok ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2015 11:11 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Zaznacz, że chcesz bezpłatne miejsca - pierwszy screen. :)

Edit:
Skoro nie chcesz się odprawiać na powrót, to kliknij ok. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2015 11:35 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 5
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2015 13:46 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
greg111 napisał(a):
Jadę za granicę na kilka tyg. z dzieckiem(ryanair).Dziecko ma 10 lat. Żona zostaje w PL. Jest to kraj w UE i dziecko ma dowód osobisty. Czy wymagany jest jakiś dokument potwierdzający, że żona wyraża zgodę na wyjazd dziecka?Jeśli tak to gdzie trzeba go załatwić-wystarczy odręczny świstek czy jakieś urzędowe zaświadczenie np. z policji czy od notariusza?
Tutajhttp://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/regulations-childreninfantsyoung/ niby coś pisze ale to jest obowiązujące w PL?


Jesli Ty i dziecko macie takie same nazwiska (a zakladam ze tak) to lec i niczym sie nie przejmuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2015 13:23 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 4
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na forum do tego tematu. Chciałabym polecieć na ferie zimowe z córką ( 8L ) na Malediwy. Mąż pracuje więc chcemy polecieć same. Niestety nie mogę znaleźć dla nas oferty ponieważ wszystko skonstruowane jest dla 2 dorosłych osób czyt. Pełnopłatnych. Proszę o poradę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2015 13:29 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
8 lat w Polsce nie licz na zniżki, zresztą nie ma takich ofert jak już to 2 osoby
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Cze 2016 23:05 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 70
Wybieram się za kilka dni samolotem (easyjet) z Berlina z dzieckiem na Majorkę. Leci tata syn i babcia. Mama ze względu na zaawansowaną ciąże musi pozostać w domu. Chciałbym się upewnić czy wystarczy że dziecko posiada paszport. Czy jest potrzebny jest jeszcze dodatkowo zgoda mamy dziecka? Tata syn i babcia mają takie same nazwisko. dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Cze 2016 23:10 

Jak dziecko ma ważny dokument podróży to NIE MUSI, zwłaszcza jak podróżuje pod opieką rodzica (z czego to wynika wyżej)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:08 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
Troche odswieze temat:

W lutym lecialam z Wizzair , Lyon do Waw i bylo "goraco" przez chwile na check in bo obsluga dlugo szuka podstawy aby / nie / poleciala sama z dwojka dzieci, wlasnych dodam ;)

Dzieci lecialy na dowodach osobistych francuskich, a ja na polskim. Wymagali ode mnie "livret de famille" czyli ksiazeczki ktora posiada kazda rodzina francuska, z niej sa zapisane informacje kto jest prawnym opiekunem dziecka. Owej przy sobie nie posiadalam. Powiedzieli ze nie polece bez udowodnienia ze to sa moje dzieci. Ksiazeczka byla w domu, oddalonym o 300km.

W koncu , jak pokazalam im dowody polskie dzieciakow, wprawdzie po dacie waznosci, tlumaczac ze wlasnie po to lece do Polski aby im dowody przedluzyc. Pokazalam tez swoje prawko francuskie. Od tamtej pory latam na jednym "dowodzie" gdzie wszyscy mamy ten sam kraj wydania, a dodatkowo biore "livret de famille" jak by mi zle z oczu patrzylo przy francuskiej odprawie ;)

Dzis przegladajac maila od Wizzair, malutka czcionka doczytalam, ze
"Dzieci/małoletni
Jeżeli rezerwacja obejmuje dziecko/osobę małoletnią, należy zaznajomić się z zasadami kraju wylotu dotyczącymi dzieci podróżujących za granicę. Należy upewnić się, że posiada ono wszystkie potrzebne dokumenty (np. zgody od rodziców, którzy nie odbywają podróży) wymagane przez ten kraj."

Ktore kraje wymagaja takiej zgody od drugiego, nie podrozujacego rodzica ? Wiecie moze ?
W necie trafilam na artykul, ze w Holandii jest to wymagane i mam wzor autoryzacji pdf po angielsku,

Spotkal sie ktos z wymaganiem takiej zgody w UE ?


Ostatnio edytowany przez nimeska, 04 Wrz 2018 21:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Wrz 2018 21:31 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Potwierdzam, że w Holandii jest wymagana zgoda rodzica, który nie odbywa podróży. Kwestie "porwań" dzieci przez jednego z rodziców poza UE....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Wrz 2018 10:41 

Rejestracja: 13 Lip 2017
Posty: 11
Ponizej mój post z przygoda zwiazana z tematem podróży jednego rodzica z dzieckiem/dziecmi
sytuacja miała miejsce w Amsterdamie:)


EEEMSKI Online

Temat postu: Re: Za Ocean z el burrito deal

#461 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:29
Rejestracja: 13 Lip 2017
Posty: 10

Za 2 godziny wylatujemy do mex ale z innej beczki....
Godzine trzymali nas na granicy! Jako podrozujacy do Gwatemali samotny ojciec z dwojla dzieci 7 i 8 latka wzbudzilem podejrzenie...a zona nie odbietala jeszcze od nich telefonu;) wow pierwszy raz cos takiego mnie spotkalo wytlumaczylem zr zona karmi pewnie dziecko nr 3 i ze jak kupowalem el burito deal tez nie odebrala telefonu wiec podjalem fecyzke ze lece ze staszakami sam .pokazalem bilety powrotne wspolne zdjecia i puscilii..uff a jak dzieci maglowali to oni tylko yes yes i hello..troche bylo ubawu:)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Paź 2018 20:52 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Nasza córka latala do Szkocji raz z mężem, raz ze mną u nikt o nic nie pytał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Latałem z dziecmi sam, ale w takim przypadku - niejako przewidując potencjalne problemy opisane przez @nimeska - posługujemy sie polskimi paszportami. Również poza UE (Norwegia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Paź 2018 23:15 

Rejestracja: 13 Paź 2018
Posty: 3
Potwierdzam, żona poleciała z dzieckiem z paszportem na Rodos bez żadnego problemu. Przy wyrabianiu paszportu tylko oboje rodziców musiało podpisać zgodę, czy coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lis 2018 11:05 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Nie wiem czy to pytanie w tym miejscu, ale nie do końca znalazłem inne. Może ktoś mi pomoże.
Czy ktoś przerabiał wyjazd z dzieckiem (poniżej 16 roku życia) z dwoma rodzicami, ale "na zakładkę"? Chodzi mi o sytuację np. wylot w pierwszą sobotę pierwszego rodzica i dziecka, przylot w drugą sobotę drugiego rodzica, a powrót pierwszego rodzica, powrót w trzecią sobotę dziecka i drugiego rodzica.
Oczywiście nie mówimy o lotach tanimi liniami, bo tam, nie ma żadnego problemu (bilety w każdą stronę są wyceniane osobno i nie ma znaczenia czy kupujemy bilet w jedną czy w dwie strony). Tanimi liniami byłyby to cztery bilety. Pierwszy bilet dla pierwszego rodzica i dziecka w tamtą stronę, drugi bilet dla pierwszego rodzica powrót, trzeci bilet dla drugiego rodzica w tamtą stronę, czwarty bilet dla drugiego rodzica i dziecka powrót.
Chodzi o linie tradycyjne, gdzie bilet w jedną stronę jest często w cenie biletu w dwie strony. Najsensowniej byłoby kupić trzy osobne bilety, czyli pierwszy rodzic na pierwszy tydzień, drugi rodzic na drugi tydzień i dziecko na dwa tygodnie, ale to jest chyba niemożliwe, bo wyszukiwarki nie pokazują opcji sprzedaży osobnego biletu dla dziecka poniżej 16 roku życia. Nie da się też kupić dwóch biletów tzn. pierwszy rodzic dla siebie w dwie strony i równocześnie dla dziecka w jedną i drugi rodzic dla siebie w dwie strony i równocześnie dla dziecka w jedną.
Czy macie jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lis 2018 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chris Peen napisał(a):
Czy ktoś przerabiał wyjazd z dzieckiem (poniżej 16 roku życia) z dwoma rodzicami, ale "na zakładkę"? Chodzi mi o sytuację np. wylot w pierwszą sobotę pierwszego rodzica i dziecka, przylot w drugą sobotę drugiego rodzica, a powrót pierwszego rodzica, powrót w trzecią sobotę dziecka i drugiego rodzica.
Oczywiście nie mówimy o lotach tanimi liniami, bo tam, nie ma żadnego problemu (bilety w każdą stronę są wyceniane osobno i nie ma znaczenia czy kupujemy bilet w jedną czy w dwie strony). Tanimi liniami byłyby to cztery bilety. Pierwszy bilet dla pierwszego rodzica i dziecka w tamtą stronę, drugi bilet dla pierwszego rodzica powrót, trzeci bilet dla drugiego rodzica w tamtą stronę, czwarty bilet dla drugiego rodzica i dziecka powrót.

Jakie linie i kiedy powrot pierwszego dziecka, bo idzie sie pogubic w tej konstelacji?
Moglbys prosze rozjasnic w czym dokladnie jest problem? 8-)

Chris Peen napisał(a):
Najsensowniej byłoby kupić trzy osobne bilety, czyli pierwszy rodzic na pierwszy tydzień, drugi rodzic na drugi tydzień i dziecko na dwa tygodnie, ale to jest chyba niemożliwe, bo wyszukiwarki nie pokazują opcji sprzedaży osobnego biletu dla dziecka poniżej 16 roku życia. Nie da się też kupić dwóch biletów tzn. pierwszy rodzic dla siebie w dwie strony i równocześnie dla dziecka w jedną i drugi rodzic dla siebie w dwie strony i równocześnie dla dziecka w jedną.

Mozesz np. zarezerwowac bilet dla dziecka ponizej 16 roku zycia jako osoby doroslej, a pozniej skontaktowac sie z linia i polaczyc z Twoja rezerwacja.
Btw mozesz rowniez zrobic rezerwacje telefonicznia, dzwoniac bezposrednio do linii oraz uzyskac wszelakie informacyje. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lip 2021 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Mam nadzieję że nie dostanę złotej łopaty jaką na wielu forach wręcza się za odkopanie archiwalnych tematów ;)

Lecę za tydzień z córką do Islandii, córka 5 lat, posiada ważny dowód osobisty, to samo nazwisko.
Żona jako że lubi siać panikę to zasiała ziarno niepewności i gdzieś wyczytała że trzeba notarialnie podpisać pozwolenie, jak dla mnie szok i niedowierzanie, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii? Czy potrzebuję jakichś dokumentów aby móc lecieć.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Lip 2021 09:48 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Formalnie tak, ale ja byłem z 3latka we Włoszech i nikt nie sprawdzał. Być może jest to rola straży granicznej i poza Schengen mogą weryfikować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group