Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:30 

Jeśli przeoczyłam (a szukałam) gdzieś podobny temat to proszę o przeniesienie ;) .

Przepraszam, za trywialne pytanie ale to będzie mój pierwszy tak daleki wyjazd i wolałabym uniknąć sytuacji, w której bank sam z siebie zablokuje mi kartę w imię bezpieczeństwa.
Czy jadąc na przysłowiowy koniec świata należy w jakiś sposób uprzedzić bank z którego kartami będzie się płacić w podróży?

W Citi podobno od razu blokują kartę po takiej dziwnej transakcji a jak to wygląda w mbanku i Ing?


Ostatnio edytowany przez singielka_1976 13 Lis 2015 16:49, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#2 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:37 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Najlepiej zadzwonić do banku i się zapytać.
Osobiście miałem problem z wypłaceniem pieniędzy z bankomatów na Tajwanie, a tak poza tym to zawsze w porządku (posiadam karty Mbanku i T-mobile).
Warto zawsze mieć ze sobą przynajmniej 2 karty, a także trochę gotówki.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:38 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Czujność mBanku Australia wzbudziła tylko raz - podczas bukingu bardzo drogiego samochodu (Northern Territory, terenówka bez limitu kmów) przez internet. Zadzwonili w ciągu minuty od transakcji i poprosili o potwierdzenie. Przy płatnościach na miejscu żadnych problemów (MC M&M z mBanku i Diners, a w 2011 kredytówka z BZWBK).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Przed wyjazdem do Azji, zahaczyłem o Aliora wspominając, że wyjeżdżam i że te dziwne transakcje, to moje. Pani odnotowała i faktycznie, bez żadnych problemów. Ale czy gdybym nie zajrzał, zablokowaliby - tego nie wiem. Choć pamiętam, że ktoś tu takie historie przytaczał, więc może warto chociaż przedzwonić i uprzedzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1568
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Wszystko zależy od banku. W zeszłym roku w Peru musiałem dzwonić do PKO BP by odblokowali kartę, podczas gdy z Credit Agricole i DB (wcześniej dzwoniłem i uprzedzałem) nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nigdy nie informowałem banków o wyjazdach i nigdy nie zablokowano mi żadnej kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zwykła visa do konta 360 w Millenium, po każdej 1 transakcji poza Europą przychodzi sms czy chcę zablokować kartę. Od 2 lat tylko raz podniosła mi ciśnienie bo nie przechodziły transakcje w Norwegii trzeba było podjąć gotówkę
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
irlandzka visa debet zostala zablokowana w indonezji, a to dlatego, ze wczesniej nie zadzwonilem,
jechalem wtedy na oparach gotowki :-)
korzystajac z mastercard od raiffeseina zawsze przed wyjazdem poza europe dzwonie dla swietego spokoju :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:23 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 26
Karta alior walutowa zablokowana po wypłacie (niezbyt dużej kwoty) w Bangkoku. Ale faktycznie, dwa tygodnie wcześniej była używana w Rio, więc transakcja mogła być podejrzana. Informacja o blokadzie przyszła od razu smsem i wystarczyła odpowiedź "nie", żeby odblokowali od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Azja:
BZ WBK - polecam poinformować bank, mój mąż zadzwonił do nich przed wyjazdem i nic nie blokowali, kumpel nie zrobił nic i miał 1,5tygodnia w Azji jazdy z telefonami/czatem, żeby odblokować kartę..
PKO BP Inteligo - niby nic robić nie trzeba (dowiadywaliśmy się), ale do męża zadzwonili, żeby potwierdzić jedna transakcję, do mnie nic, wszystko ok :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2015 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wszystko zalezy jaki bank. Jeden przyjmuje taka informacje, inny nie.
Do pewnego czasu mistrzem w tym temacie byl dla mnie kantor aliora. Gdy transakcja byla podejrzana to odrzucali, przychodzil w tym samym momencie SMS czy potwierdzam i odpisywalem TAK i mozna bylo placic/wyplacac.
Fajne ale nie bezbledne. Potrafili przyslac smsa 3 razy w tygodniu podczas wizyty w Niemczech czy Portugalii, nie wydalo im sie jednak dziwne, jak wyplacilem pieniadze w Brazylii, a 2h pozniej ktos wyplacil kopią mojej karty pieniądze gdzieś w Azji.
Takze krotka wycieczka do Berlina jest bardzo podejrzana, natomiast teleportacja przez pol swiata jest nie stanowi dla nich problemu.

Generalnie zglaszac, a jak nie przyjma to jak zablokuja to trzeba dzwonic.

Koledze Reiffaisen zablokowal karte na Hawajach. Niby ok, bo daleko. Problem w tym ze bylosmy tam juz tydzien, a karta byla uzywana kilka razy dziennie i wczesniejsze zakupy 'podejrzen' nie wywolaly :)
Rozmowa z bankiem kosztowala ponad 100zl. Kolega zlozyl reklamacje po powrocie i chyba nadal czeka na odpowiedz :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2015 16:55 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Ja jak najbardziej polecam powiadomić bank, nauczony doświadczeniem po tym jak w Izraelu Citi zablokowało mi jedną z kart. Transakcja na kilka ILS i nie była to jakaś specjalnie oderwana transakcja od normalnego użytkowania. Od tak trafiła mi się blokada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:01 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
mi citi nigdy nie zablokowało żadnej karty a używałem ich w wielu miejscach na świecie
zresztą nie tylko citi ale też sync czy pkobp też nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A mnie Citi zablokowało karty. Jedna płatność była w Stanach, druga w Polsce, a trzecia przez internet na greckim serwerze.

@singielka_1976 Jeśli bierzesz ze sobą karty za granicę i będziesz ich głównie używać, to na wszelki wypadek powiadom swój bank.
I z dobrych rad - to uważaj w Australii na VISE Electron - nie działa tam w hotelach, w sklepach i w zasadzie nie działa w bankomatach. Zostałam troszkę z ręką w nocniku i z tą kartą w ręce w Sydney. :roll:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja zawiadamiam
po co później mieć problemy
każdy solidny bank daje taka możliwość
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Citi blokuje kartę gdy transakcja jest podejrzana. Ale robi to rozsądnie (a nie 1szą transakcję na 5$ w obcym kraju).Mi kiedyś zablokowali 13000zł, za które chciałem kupić opony w Ekwadorze. DB drugiej karty nie zablokowało i jednak je kupiłem - fajne pompowane azotem chyba z 24". Trzy miesiące odkręcałem i udowadniałem, że nie trzymam w Ekwadorze monstertrucka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Kiedys wspominalem w podobnym temacie. Citi nigdy nie zablokowalo mi karty natomiast Alior zablokowal przy wyplacie 50AUD. Zero informacji z ich strony. Nastepnym razem zglosilem wyjazd na infolinii, odpowiedziano, ze moge zglaszac a oni i tak zrobia co beda uwazac za stosowne :D
Dodam, ze aliorowej czujnosci nie obudzily wczesniejsze wyplaty (bodaj 4 albo 5 w przeciagu 6 dni) w Pekinie czy w Malezji (podobna liczba).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Citi zblokowało kartę, bo transakcje w 3 różnych krajach były dzień po dniu.

@jasiub przepraszam, ale nie rozumiem. To naprawdę chciałeś kupić takie drogie opony i przywieść je do Polski? Czy to była pomyłka na karcie z zerami?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pewnie chciał je napompować kokaina;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:23 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Sorki, to był po prostu fraud. W Quito zostawiłem w sejfie hotelowym karty (dla bezpieczeństwa, kradną tam strasznie),które ktoś zeskanował i użył. Citi transakcję zablokowało. A DB puściło. Gdy wyjaśniałem reklamację - dostałem m.in skan faktury przypisany do transakcji, z której wynikało,że kupiłem jakieś wielkie opony i dałem je napompować azotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group