Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:52 

platynowy
Weź pod uwagę, że auta kupowane przez wypożyczalnie nie mają zwykle takiego samego wyposażenia, jak sprzedawane klientom indywidualnym.
Dowiedz się o konkretne wyposażenie u źródła.

#102 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:04 

Loty: 202
Kilometry: 210 225
Wiem, że auta w wypożyczalni nie są w najwyższych wersjach wyposażeniowych. Jest to zwykle standardowe wyposażenie, jednakże w każdej marce/modelu standard może wyglądać inaczej.
Pisałem do Alamo, ale odpisali mi, że nie mogą podać mi takich detali, że na miejscu będę mógł sobie "powybrzydzać". Jeszcze ich ponaciskam. Pytam też tutaj, bo dużo tu osób wypożyczało z Alamo i może ktoś coś pamięta.

#103 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:53 

Loty: 47
Kilometry: 198 282
@Przemk0 Alamo na LAX, w lutym brałem czerwoną jette (z panoramicznym dachem ;)), na dwie osoby i 5000 km wręcz idealne i co ważne bardzo ekonomiczne (rekord w nevadzie to 55 mgp). Apple carplay działał bez problemu, natomiast jeśli chodzi o zaawansowaną regulacje fotela to była tylko dla kierowcy - pasażer miał "wersję bieda" (nie było np regulacji góra-dół).

Natomiast moja rada jest taka, wsiadasz, sprawdzasz i jak nie pasuje to idziesz do kolejnego auta ;)

Sama wypożyczalnia raczej ci nie powie co jest na wyposażeniu, bo przy przemiale, który tam jest raczej takiej wiedzy nie mają. A na kilkanaście razy jak brałem u nich auto to. zawsze nawet w ramach tego samego modelu była loteria co do wyposażenia.
 Relacje PM off
Przemk0 uważa post za pomocny.

#104 PostWysłany: 22 Lip 2019 12:47 
Awatar użytkownika

Loty: 123
Kilometry: 343 358
złoty
Przemk0 napisał(a):
Dodatkową zaletą będzie działające android auto. Po sprawdzeniu strony android auto to zakładam, że można się go spodziewać w Ford Focus, Chevy Cruz i Malibu, Kia Soul oraz Volkswagen Jetta. W tych samochodach Android Auto jest już od lat 2017/16... W Nissanie Sentra dopiero od 2019... a reszta samochodów nie supportu.

Hyundai Elantra w podstawowej wersji w Alamo powinien mieć Android Auto - co prawda nie wypożyczaliśmy Elantry w Alamo na LAX ale w Dallas na DFW. Chevy - może być ale niekoniecznie.

Focus raczej w podstawowej wersji nie będzie miał SYNC 3, który obsługuje Android Auto/Apple Car - jeśli na parkingu zobaczysz Focusa, który nie ma 8" wyświetlacza to znaczy, że jest maksymalnie SYNC 1 czyli mały 4,2" wyświetlacz i tylko obsługa bluetooth. Biorąc pod uwagę, że podstawowy Escape (europejska Kuga) również nie miał w standardzie SYNC 3 to nie liczyłbym na to, że Alamo będzie miało Focusy z tym systemem (aczkolwiek mogło się ostatnio coś zmienić - nowy Focus nie wszedł na rynek w USA więc być może podnieśli tam standard poprzedniego modelu).

Generalnie możesz sobie chodzić po parkingu i wybierać auta jak długo chcesz. Zaglądniesz do każdego i sprawdzisz czy jest Android Auto. Ostatnio zdziwiłem się we Włoszech, że w malutkim Citroenie C1 z wypożyczalni była obsługa Android Auto/Apple Car ;)

Oczywiście najpierw musisz zainstalować sobie na telefonie aplikację Android Auto, która nie jest dostępna w polskim sklepie Play ale pewnie o tym wiesz :)

Przemk0 napisał(a):
Pisałem do Alamo, ale odpisali mi, że nie mogą podać mi takich detali, że na miejscu będę mógł sobie "powybrzydzać". Jeszcze ich ponaciskam.

Nie ma ich co "naciskać". To jest tak duża sieciówka, że nie spodziewaj się, że odpowiedzą Ci konkretnie w temacie Android Auto/Apple Car - trochę jakbyś pytał czy ich samochody na lotnisku mają skórzaną kierownicę ;) Tak jak pisałem powyżej - zobaczysz na lotnisku, na pewno trafisz samochód z tym systemem bo po pierwsze jest coraz bardziej popularny a po drugie akurat w Alamo możesz sobie sam wybrać samochód (przynajmniej w dużych oddziałach a takim jest ten w LAX).
 Relacje PM off
Przemk0 lubi ten post.

#105 PostWysłany: 22 Lip 2019 19:48 

Tak, wiem. :) Używam Android Auto w swoim samochodzie.

Zdaję sobie sprawę, że na miejscu będę mógł sobie wybrać co mi pasuje. Rozumiem, że można do środka wejść i sprawdzić fotele itd. Aczkolwiek chciałem już mieć jakąś wstępną eliminację za Sobą, aby na parkingu nie stać 1h i wybrzydzać :) No i chciałbym też dokonać wyboru między mid a standard wcześniej. Wiadomo, że jak wezmę standard to pewnie jak mi mid podpasuje to też będę mógł wypożyczyć. Nikt mi pewnie nie zabroni wybrać samochodu z niższej klasy niż zarezerwowana.

Hyundai Elantra według Alamo nie ma na LAX. Nie znalazł się na liście, którą mi przesłali. Zresztą ten android auto to nie jest najważniejszy. Trochę w tym aucie spędzimy, więc bardziej zależy mi na fotelach z regulacją.

kislawa napisał(a):
natomiast jeśli chodzi o zaawansowaną regulacje fotela to była tylko dla kierowcy - pasażer miał "wersję bieda" (nie było np regulacji góra-dół).

To mnie właśnie wku$#%$@ w niektórych markach samochodów, że pasażer traktowany jest jak człowiek drugiej kategorii. Dzięki za info, będę miał na uwadze że Jetta wali bidą w tym temacie. :)

#106 PostWysłany: 22 Lip 2019 20:04 
Awatar użytkownika

srebrny
Z tego co wiem, to sieciowe wypożyczalnie nie kupują żadnych aut, tylko na zasadzie prowizji współpracują z producentami którzy dostarczają określoną gamę i ilość aut na określony czas, następnie odbierają i zależnie od producenta ida na aukcję/sprzedawane są jako potestowe. Często producenci dostarczają najpopularniejsze wersje wyposażenia i silnikowe, by możliwie najszybciej takie półroczne/roczne auto sprzedać.

boots napisał(a):
Weź pod uwagę, że auta kupowane przez wypożyczalnie nie mają zwykle takiego samego wyposażenia, jak sprzedawane klientom indywidualnym.
Dowiedz się o konkretne wyposażenie u źródła.

#107 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:26 

niebieski
W sieciowych wypozyczalniach rezerwujesz klase samochodu a nie marke/model co dopiero mowiac o wyposazeniu, wyjatkiem jest jak chcesz automat lub nawigacje to takie cos bedzie w samochodzie rezerwowanym. Oczywiscie w np. jesli chcesz nietypowy samochod a jest on w cenniku to dostaniesz dokladnie taki jaki byl prezentowany na ofercie czyli np. Corvette Z czy Mercedes S.
Mozesz napisac w uwagach ze chcesz miec na wyposazeniu obsluge Androida moze ktos spelni takie zyczenie choc niekoniecznie by tego oczekiwal po Alamo.

Wypozyczalnie maja kupione samochody w leasingu oddja je po okresie gwarancyjny lub przebiegu km /jaki jest ustalony z firma lizingujaca/ a dopiero firma lizingujaca sprzedaje je na aukcjach np. w systemie BCA.
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 23 Lip 2019 00:00 

złoty
monroe napisał(a):
Przemk0 napisał(a):
Dodatkową zaletą będzie działające android auto. Po sprawdzeniu strony android auto to zakładam, że można się go spodziewać w Ford Focus, Chevy Cruz i Malibu, Kia Soul oraz Volkswagen Jetta. W tych samochodach Android Auto jest już od lat 2017/16... W Nissanie Sentra dopiero od 2019... a reszta samochodów nie supportu.

Hyundai Elantra w podstawowej wersji w Alamo powinien mieć Android Auto - co prawda nie wypożyczaliśmy Elantry w Alamo na LAX ale w Dallas na DFW. Chevy - może być ale niekoniecznie.

2 miesiące temu w Orlando miałem Chevroleta Malibu. Sam samochód był OK , jak na standard amerykańskich samochodów, ale wsparcie Android auto było beznadziejne - chyba podobnie jak Boeing poszli w outsourcing w Azji. Chciałem wziąć Camry albo Nissana, ale niestety takie "nowinki" jak ekran LCD nie dotarły do japońskich auto w wersji dla wypożyczalni , nie wspominając o wsparciu Android Auto.
Co do samego Androida Auto w Chevrolecie, to lepiej uznać że w praktyce tego wsparcia nie ma:
- wieszał się regularnie
- po wyłączeniu silnika nawigacja często zaczynała działać "do tyłu" - czyli strzałka była zorientowana odwrotnie do kierunku jazdy, chciał zawracać - pomagał reset - ale nie zawsze - raz po resecie przestał w ogóle widzieć telefon i przestało działać zasilanie na portach USB.- naprawił się po godzinnym postoju.
- rerouting przerastał możliwości systemu
- obsługa muzyki z poziomu ekranu w samochodzie była niemożliwa - chyba mieli tam jakiś procesor sprzed dekady, bo przy włączonej nawigacji interfejs reagował z kilkunastosekundowym lagiem, tak że jedynym wyjściem była obsługa muzyki z poziomu telefonu.
- nie ma możliwości obsługi nawigacji w czasie jazdy - jest zablokowana zapewne ze względów bezpieczeństwa, ale pozostałe funkcje działają (w zasadzie udają że działają, ale w każdym razie nie są zablokowane). Jak powszechnie wiadomo tylko nawigacja rozprasza kierowcę i dlatego Chevrolet doszedł do wniosku że najlepiej aby wszelkie zmiany dokonywał po zatrzymaniu się na poboczu.

Poprzednio miałem wypożyczonego Golfa we Włoszech - tam Android Auto działał perfekcyjnie.
Przemk0 uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 23 Lip 2019 02:26 

platynowy
@nick
Cytuj:
Z tego co wiem, to sieciowe wypożyczalnie nie kupują żadnych aut tylko na zasadzie prowizji współpracują z producentami

Kupują lub biorą w leasing z opcją wykupu.

#110 PostWysłany: 23 Lip 2019 02:36 
Awatar użytkownika

złoty
nick napisał(a):
Z tego co wiem, to sieciowe wypożyczalnie nie kupują żadnych aut, tylko na zasadzie prowizji współpracują z producentami którzy dostarczają określoną gamę i ilość aut na określony czas, następnie odbierają i zależnie od producenta ida na aukcję/sprzedawane są jako potestowe. Często producenci dostarczają najpopularniejsze wersje wyposażenia i silnikowe, by możliwie najszybciej takie półroczne/roczne auto sprzedać.

Time2GO napisał(a):
Wypozyczalnie maja kupione samochody w leasingu oddja je po okresie gwarancyjny lub przebiegu km /jaki jest ustalony z firma lizingujaca/ a dopiero firma lizingujaca sprzedaje je na aukcjach np. w systemie BCA.

Gdzieś dzwoni ale jednak nie w tym kościele ;)
Nie wiem jak w USA ale jeśli chodzi o Polskę - większe, sieciowe wypożyczalnie kupują samochody na siebie. Często oczywiście zakup finansowany jest również przez banki ale raczej nie w formie leasingu bo po pierwsze to się wypożyczalni nie opłaca a po drugie wg polskich przepisów podatkowych ciężko jest zrezygnować z leasingu operacyjnego przed upływem 2 lat (przy czym właśnie te większe, sieciowe firmy wynajmu krótkoterminowego użytkują samochody zazwyczaj rok - mowa głównie o klasie ekonomicznej/kompaktowej).

Owszem, często z danym dostawcą samochodów (np. grupą dealerską) wypożyczalnie mają podpisane tzw. umowy buy-backu w których określone są konkretne kwoty odkupu za pojazdy po uwzględnieniu określonego przebiegu i stanie zużycia. Dostawca musi wtedy te pojazdy od "RACa" odkupić.

Podejrzewam, że w USA może to działać nieco inaczej ale to są tylko moje przypuszczenia. Wyobrażam sobie, że faktycznie Ford wynajmuje samochody np. Alamo za miesięczny czynsz a po roku wracają one do producenta i są sprzedawane na aukcjach. Nic jednak za darmo. Samochód po rocznym wynajmie w firmie RAC nie ma też już statusu "potestowego" (to nie jest demo dealera użytkowane średnio do - przypuśćmy bardzo umownie - 5000 km) a producenci samochodów nie sprzedają wersji "refurbished" (przynajmniej nie na dużą skalę :D ).

W Polsce producenci raczej nie sprzedają i nie wynajmują bezpośrednio samochodów do firm wynajmu krótkoterminowego (ani żadnych innych). Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem dealera.

SPLDER napisał(a):
Chciałem wziąć Camry albo Nissana, ale niestety takie "nowinki" jak ekran LCD nie dotarły do japońskich auto w wersji dla wypożyczalni , nie wspominając o wsparciu Android Auto.

Fakt, Toyota ma tylko wsparcie dla Apple Car i to w nowych modelach od bardzo niedawna. Z tego co czytałem swego czasu to nie planują wprowadzić Android Auto bo jest zbyt "niebezpieczne" (no bo otwarty system etc.) ;)

SPLDER napisał(a):
- nie ma możliwości obsługi nawigacji w czasie jazdy - jest zablokowana zapewne ze względów bezpieczeństwa, ale pozostałe funkcje działają (w zasadzie udają że działają, ale w każdym razie nie są zablokowane). Jak powszechnie wiadomo tylko nawigacja rozprasza kierowcę i dlatego Chevrolet doszedł do wniosku że najlepiej aby wszelkie zmiany dokonywał po zatrzymaniu się na poboczu.

Obsługa nawigacji w trakcie jazdy w Android Auto (m.in. wpisywanie adresu) jest natywnie zablokowana ze względów bezpieczeństwa i nie jest to akurat wina Chevroleta. Tak to działa w moim Focusie (używam codziennie głównie Android Auto ale mając służbowego iPhone'a zdarza mi się również włączać Apple Car zwłaszcza od czasu gdy dopuścili wreszcie mapy Google), Hyundaiach (testowałem Android Auto w Elantrze, nowym SantaFe oraz europejskim i30), wspomnianym wcześniej Citroenie C1 :) Tak samo jak zablokowana jest możliwość oglądania filmów przez Android Auto - chyba że się pobawisz i m.in. zrootujesz telefon. Ostatnio znajomy pokazywał mi jak można oglądać filmy właśnie w ten sposób ale sam się nie bawiłem.

Ostatnio edytowany przez monroe, 23 Lip 2019 02:50, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#111 PostWysłany: 23 Lip 2019 02:49 

niebieski
@monroe : w europejskim systemie aukcyjnym BCA masz informacje ze auto bylo z wypozyczalni a sprzedaje xyz firma leasingowa.
Na trasie do Polski mozna rozpoznac te auta bo czesto maja zapakowane w biale folie opony zimowe na tylnej kanapie lub jesli to kombi to widac ze sa w bagazniku a jada na tablicach wywozowych /wywozowki - pewnie sie to zmieni jak handlarze w koncu maja miec swoje tablice rejestracyjne to transportu aut/.
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 23 Lip 2019 02:53 
Awatar użytkownika

złoty
@Time2GO
Ja piszę jak działa to na polskim podwórku. Nie wiem jak np. we Francji gdzie są całkowicie inne przepisy podatkowe.
Poza tym weź pod uwagę, że jest wynajem krótko i długoterminowy. Długoterminowy to też "wypożyczalnia" (pewnie o tym piszesz) ale nie taka np. pod lotniskiem.
Firma leasingowa często prowadzi również wypożyczenia długoterminowe (mnóstwo przykładów mogę podać).
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#113 PostWysłany: 23 Lip 2019 09:54 

Time2GO napisał(a):
W sieciowych wypozyczalniach rezerwujesz klase samochodu a nie marke/model co dopiero mowiac o wyposazeniu.

Wiem o tym doskonale, nie wypożyczam samochodu pierwszy raz. Aczkolwiek w wspomnianym Alamo, można Sobie na parkingu wybrać samochód samemu. Chciałbym, więc mieć jakieś priorytety i zarezerwować klasę w której będą interesujące mnie samochody.

Może niektórym wydawać się to dziwne, ale dla mnie fotele jednak są ważne. Nie każdy jest zdrowy w 100% i takie detale jak regulacja odcinka lędźwiowego mogą zrobić ogromną różnicę.

SPLDER napisał(a):
2 miesiące temu w Orlando miałem Chevroleta Malibu.

Pamiętasz może jakie były tam fotele, dało się coś tam poustawiać czy standardowa lipa (szczególnie u pasażera)?

#114 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:01 

złoty
Przemk0 napisał(a):
[
SPLDER napisał(a):
2 miesiące temu w Orlando miałem Chevroleta Malibu.

Pamiętasz może jakie były tam fotele, dało się coś tam poustawiać czy standardowa lipa (szczególnie u pasażera)?

Nie pamiętam , nie jechałem też na miejscu pasażera, ale , generalnie nie narzekałem na brak wygody.

#115 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
srebrny
Moje plecy też nie są z tytanu, stąd najlepiej wspominam przejażdżkę Focusem. A tak ogółem im wyższe auto, tym dla pleców było lepiej. No może poza Wranglerem, do którego trzeba było się wybić i wskoczyć do środka ;)

Olej wszystkie Androidy Auto itp - te wyświetlacze często są tak nisko, że łatwiejsze jest nawigowanie z komórki przyczepionej do szyby niż spoglądanie na ten bieda-wyświetlacz.

#116 PostWysłany: 27 Lip 2019 21:07 

niebieski
Może komuś się przyda, odpowiedź Alamo Customer Service:

after taking a closer look at the Standard SUV listed most often at our LAX Airport location, I’m showing we usually have the following three models most often:
GMC Terrain
Dodge Journey
Hyundai Santa Fe

kojarzycie co jeszcze można spotkać do wypożyczenia w LAX z klasy standard SUV? W wątku jest pełny katalog Alamo, ale chodzi mi o to na jakie modele mogę liczyć że będą dostępne w LAX

#117 PostWysłany: 29 Lip 2019 12:13 

Loty: 47
Kilometry: 198 282
mikuś napisał(a):
Olej wszystkie Androidy Auto itp - te wyświetlacze często są tak nisko, że łatwiejsze jest nawigowanie z komórki przyczepionej do szyby niż spoglądanie na ten bieda-wyświetlacz.

Ale nie są legalne we wszyskich stanach te przyssawki na szybę ;)
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 29 Lip 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
srebrny
Jestem zaskoczony, ale po weryfikacji, rzeczywiście masz racje :shock:

Zostawiam tu dla potomnych:

Cytuj:
Do you use suction cup windshield mounts to support your GPS or smartphone while driving? Did you know these mounts are illegal in many states? In fact, they are illegal in almost 70% of the United States!

Surprised? That may be because these laws aren’t always highly enforced, however, we can’t ignore them. Distracted driving is a top cause of automobile accidents. ProClip wants you to put safety first and keep both hands on the wheel. Read on to find a safe, legal mounting solution for the state(s) in which you drive.

States in Which Suction Cup Windshield Mounts Are Illegal
Alabama
Arkansas
Connecticut
Delaware
Georgia
Idaho
Iowa
Kansas
Kentucky
Louisiana
Maryland
Mississippi
Montana
Nebraska
New Hampshire
New Jersey
New Mexico
North Carolina
North Dakota
Oklahoma
Oregon
Pennsylvania
Rhode Island
South Carolina
South Dakota
Texas
Utah
Vermont
Virginia
Washington
Washington, D.C.
West Virginia
Wisconsin
Wyoming
States with Laws that Restrict Windshield Mounting Location
There are a handful of states in which suction cup windshield mounts are legal, but the law states specific requirements on where the GPS unit or smartphone can be mounted on the windshield.

Cannot Disrupt Visibility
Drivers in the states below must ensure that there are no posters, signs or any other type of non-transparent material blocking the view of the road. Drivers cannot have anything attached or affixed to the windshield that prevents them from seeing clearly through the glass.

Alaska
Arizona
Colorado
Hawaii
Illinois
Indiana
Maine
Nevada
Placement on the Windshield
In the states below, GPS systems, toll payment systems and other safety monitoring equipment are permitted only when mounted as close to the bottom of the windshield as possible. Certain qualifications of these devices differ from state to state, so please check to see what your state allows.

California
Florida
Minnesota
Ohio
States In Which Suction Cup Windshield Mounts Are Legal
This leaves only a handful of states in which windshield suction cup mounts are legal, at least for now:

Massachusetts
Michigan
Missouri
New York
Tennessee
ProClip Suction Cup Mounting Solution
Our suction cup mount can easily be attached to your windshield, but the mount also comes with a 3M adhesive disk so you can attach the suction cup to your dashboard or console (shown below)
kislawa lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#119 PostWysłany: 29 Lip 2019 17:11 
Awatar użytkownika

złoty
@mikuś
No ale Android Auto/Apple Car jest IMO jednym z najlepszych "wynalazków" w samochodach w ostatnim czasie. Po pierwsze coraz częściej wyświetlacze montowane są wyżej (wygląda to jak przyczepiony do deski rozdzielczej tablet), mają duże (zazwyczaj ponad 7", np. w Fordzie 8") dobrej jakości ekrany dotykowe z szybkimi (jak na ich przeznaczenie) procesorami więc ich użyteczność jest większa niż zwykłego GPSa montowanego do szyby. Możesz używać Google Maps, Waze (za darmo) albo kilku innych płatnych nawigacji + Spotify, whatsupp (czyta na głos wiadomości) + wiele innych programów. Używam w swoim samochodzie Android Auto/Apple Car od ponad 1,5 roku i od tego czasu nigdy nie sięgnąłem po mojego TomToma, który leży nieużywany i nieaktualizowany w schowku :) Jak bierzesz samochód z wypożyczalni to wystarczy Twój telefon podłączony do USB (dodatkowo cały czas jest ładowany) i kabel USB. Nie musisz zabierać ze sobą w podróż dodatkowego urządzenia (albo jeszcze za GPSa płacić wypożyczalni!) czy też przyklejać telefonu do szyby (wtedy ciężko z niego korzystać a w Android Auto możesz równocześnie nawigować i np. rozmawiać), męczyć się z dodatkowymi kablami (czasami ładowanie do zapalniczki jest w bardzo niefortunnym miejscu), chować nawigacji/telefonu na dłuższych postojach, pilnować ich aktualizacji (chyba że korzystasz z Google Maps w telefonie) etc. Przy tej technologii kupno GPSa czy też przyczepianie telefonu do szyby jest trochę bez sensu (chyba że ktoś ma samochód bez tego systemu).
 Relacje PM off  

#120 PostWysłany: 29 Lip 2019 18:04 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To jak już tak w temacie - jakie midsize suvy sprawdzać pod tym względem (nie wiem, czy to istotne ale będę wypożyczał w SFO)? I właściwie jak to najprościej sprawdzić?
 Relacje PM off  

[ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości