Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2018 09:15 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Witajcie.
Nie mam żadnego doświadczenia w przelotach rodzinnych więc pytam, bo dzwonienie na infolinię może sporo kosztować.
Interesuje mnie zasada zabierania bagażu jeśli chcemy lecieć rodziną 2+2 (dzieci 7 i 4 latka). Czy kupując bilet na każdą osobę można mieć bagaż 20kg i mały do kabiny? Czy to jest jeden na całą rodzinę? W opcji BASIC nic nie można wziąć? W opcji WIZZ GO jest więcej opcji, ale trzeba kupić tę opcję dla wszystkich 4 osób? Jeśli rodzice będą mieli po walizce 20kg i mała torba do przedziału pasażerskiego, a dzieci po "maskotce" to muszę kupić opcje WIZZ GO dla wszystkich czy dla dzieci jakiś osobno BASIC?
Może mi ktoś to rozjaśnić?
Jak już zarezerwuję i opłacę bilet to co w przypadku anulacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Cze 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
Możesz kupić najtańsze bilety, a później (w czasie rezerwacji) dokupić bagaż rejestrowany dla tylu osób ile potrzebujesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2018 10:33 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Czyli wtedy zapłacę za realne walizki w zależności od wagi? A może się okazać, że nie pozwolą nam wziąć takich bagaży? A jeśli odprawę będę robił online?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2018 10:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Spokojnie poczytaj na ich stronie zakładkę bagaż.Masz 2 rodzaje bagażu nadawanego różnią się dopuszczalną wagą (do 20 kg lub do 32 kg) i ceną.Każdy pasażer w cenie biletu w najtańszej taryfie będzie miał też podręczny lub przy dokupieniu pierwszeństwa wejścia na pokład nawet dodatkowo mniejszy podręczny.Czasami te 2 podręczne na osobę wystarczają.Jeśli nie to przed odprawą można dokupić nadawany np. 32 kg jako wspólny dla rodzinki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2018 10:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie wiem czym jest realna walizka (lub bardziej czym jest nierealna walizka), ale wybierasz czy kupujesz albo 20 kg, albo 32 kg przy każdej osobie (nie dostaniesz zwrotu jeśli walizka będzie ważyć mniej, ale jeśli będzie więcej, to trzeba będzie zapłacić na lotnisku za nadbagaż).
W razie czego bagaż też możesz dokupić później, nawet dzień przed wylotem (chociaż to będzie oczywiście droższe już).
Jeśli system pozwoli dodać takie walizki na dzieci, to jedyną opcją, kiedy nie pozwolą wziąć takich bagaży jest przekroczenie 32 kg (ludzie pracujący na lotnisku ładujący do samolotu nie mogą (w teorii) przenosić walizek cięższych niż 32 kg).
A co do tego ma odprawa online, to nie rozumiem pytania/wątpliwości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:01 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Realne napisałem dlatego, że w opcja BASIC wchodzimy teoretyczne bez walizek, a potem jednak będziemy je mieli. Może pytania są dziwne, ale to dla mnie nowość. Nigdy nie lecieliśmy cała rodziną.
Pytam o odprawę online bo nie wiem czy to coś zmienia. Trzeba wszystko zgłosić wcześniej, a potem będę miał inny bagaż i nie mam pojęcia co takiej sytuacji powiedzą nam na lotnisku.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dokładnie przeczytaj na stronie jakie są opcje, zapłać za nie, a potem miej przy check-in dokładnie takie wymiary i wagę bagażu, za jaką zapłaciłeś.
Wtedy wszystko będzie dobrze. Cały bagaż rejestrowany możesz zamówić online na osoby dorosłe (nie ma konieczności przypinania ich do dzieci). Bagaż bezpłatny (kabinowy) przysługuje jeden na osobę, niezależnie czy to dziecko czy też dorosły (czasem wnosi się go do środka, czasem zostawia przy schodach do samolotu i idzie do luku - o tym decydują już na lotnisku, wszystko wam powiedzą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sprawdź czy Ci się bardziej nie opłaca wziąć "gołej" taryfy (żadne Basic czy Flex) i dorzucić bagaż do rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:21 

Najpierw to go odeślij do poczytania forumowych poradników, one są dla takich co j/w lubią na skróty "po łebkach"

https://www.fly4free.pl/rezerwacja-bile ... o-kroku-2/

https://www.fly4free.pl/rezerwacja-bile ... -po-kroku/

do rezerwacji można wykupić tanie ubezpieczenie nawet za pkt wizz z opcją rezygnacji tylko w opcji "ważne powody"!
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
k77 napisał(a):
Realne napisałem dlatego, że w opcja BASIC wchodzimy teoretyczne bez walizek, a potem jednak będziemy je mieli. Może pytania są dziwne, ale to dla mnie nowość. Nigdy nie lecieliśmy cała rodziną.
Pytam o odprawę online bo nie wiem czy to coś zmienia. Trzeba wszystko zgłosić wcześniej, a potem będę miał inny bagaż i nie mam pojęcia co takiej sytuacji powiedzą nam na lotnisku.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Taryfa Basic ma w cenie bagaż podręczny,który może być walizką o wymiarach podręcznego.Odprawa online nie wymaga podawania ile i co masz w bagażu,bagaże podręczny i nadawany są sprawdzane(prześwietlane) na lotnisku bez dodatkowych opłat.Poczytaj to co polecono bo jesteś tak "zielony",że trudno coś wytłumaczyć .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:54 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Dziękuję serdecznie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2018 12:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
michzak napisał(a):
Sprawdź czy Ci się bardziej nie opłaca wziąć "gołej" taryfy (żadne Basic czy Flex) i dorzucić bagaż do rezerwacji

Co autor miał na myśli ;)? Chyba nie Wizz Go ,która raczej "ubrana" jest :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2018 12:15 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Huba jednak Basic i dorzucić bagaż

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2018 12:18 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 6
Chyba (miało być oczywiście)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group