Fly4free.pl

Biblia pasażera: Rezerwacja biletów w Wizz Air krok po kroku (poradnik)

Poradnik – rezerwacja biletów lotniczych Wizz Air. Osoby, które pierwszy raz rezerwują lot w Wizz Air nurtują pytania w stylu: "co to jest Wizz Discount Club", "czy muszę utworzyć konto myWIZZ aby dokonać rezerwacji", "jak uniknąć prowizji i opłat dodatkowych?", "skąd wziąć numer konta do przelewu bankowego?", "jakie dane do przelewu wpisać?". Spokojnie, już wyjaśniam wszystko.

Krok 1 – rejestracja lub logowanie:

Zanim przejdziemy do rezerwacji, warto zarejestrować się na wizzair.com, ponieważ wówczas nasze dane będą uzupełniane automatycznie podczas rezerwacji kolejnych biletów, będziemy też mogli zapłacić przelewem. Ponadto, profil użytkownika umożliwi późniejsze zarządzanie wszystkimi naszymi rezerwacjami po zalogowaniu do konta myWIZZ.

Jeżeli posiadamy już konto na stronie Wizz Air, logujemy się za pomocą identyfikatora, będącego adresem e-mail i zdefiniowanego wcześniej hasła. Jeśli nie mamy swojego profilu, możemy kliknąć link „ZAREJESTRUJ SIĘ”, znajdujący się z prawej strony, obok okienka, w którym wybieramy trasę i termin lotu lub dokonać rejestracji w późniejszym kroku rezerwacji.

rys.0

Podczas tworzenia profilu, uzupełniamy swoje dane kontaktowe w formularzu rejestracji. System nie umożliwia stosowania niestandardowych znaków, w tym polskich liter, a także myślników, dlatego kod pocztowy wpisujemy jednym ciągiem znaków (12345). Numer telefonu należy poprzedzić kodem kraju bez zera (np. 48123456789). Podany przez nas adres e-mail będzie w przyszłości identyfikatorem użytkownika myWIZZ. Definiujemy swoje hasło dostępu do profilu, aby w przyszłości logować się za jego pomocą na stronie przewoźnika.

Aby zakończyć rejestrację, klikamy „KONTYNUUJ” …i jesteśmy zalogowani. Nasze dane możemy w przyszłości edytować po zalogowaniu, wybierając na stronie głównej „Profil” > „Edytuj dane”.

Krok 2 – wybór trasy i daty:

Przechodzimy na stronę główną lub klikamy na górze zakładkę „ZAREZERWUJ LOT”. Jedną z zalet charakterystycznej różowo-fioletowej witryny Wizz Air jest mapa z siatką połączeń. Kierując kursor na poszczególne miasta na mapie w centralnej części strony głównej, możemy sprawdzić jakie loty możliwe są z danego miejsca.

W okienku do rezerwacji najpierw z rozwijanych list wybieramy miejsce odlotu i przylotu. Następnie zaznaczamy daty lotów w kalendarzu, decydując czy interesuje nas lot powrotny (w obie strony) czy podróż w jedną stronę i wybieramy liczbę pasażerów. Po kliknięciu „SZUKAJ”, przejdziemy do kolejnego etapu rezerwacji.

rys.1

Krok 3 – wybór konkretnego lotu, waluty i sposobu płatności:

W kolejnym etapie możemy porównywać ceny i godziny lotów w poszczególnych dniach, klikając wstecz lub w przód. Jeżeli w wybranych przez nas uprzednio terminach nie ma żadnych połączeń, daty te nie zostaną wyświetlone. Podane tu ceny uwzględniają opłatę rezerwacyjną, której wysokość zależy od wybranej formy płatności (karta Citibank Wizz Air: 0 zł, konto WIZZ: 0 zł, przelew bankowy: 18 zł, karta Maestro: 27 zł, karta Visa lub MasterCard: 36 zł / od osoby za każdy odcinek lotu). Aby zobaczyć rzeczywisty koszt, jaki poniesiemy, w granatowym oknie z prawej strony wybieramy z rozwijanej listy preferowaną formę płatności za lot oraz walutę, w jakiej chcemy dokonać przelewu (będziemy jeszcze mogli ją zmienić w ostatnim etapie rezerwacji).

rys.2

Jedyną kartą, która zwalnia z prowizji jest płatność kartą kredytową Citi Wizz Air. Wniosek o kartę można złożyć przez Internet. Aby ją otrzymać, trzeba spełnić kryteria określone przez bank Citi Handlowy (szczegóły pod tym linkiem w artykule o karcie). Posiadacze karty mogą zapłacić za bilet za pomocą punktów zgromadzonych za wszelkie transakcje nią dokonane (wówczas podczas płatności należy wybrać metodę płatności „Konto WIZZ”).

rys.3

Możemy porównywać ceny lotów w poszczególnych tygodniach, klikając „Pokaż poprzednie dni”/”Pokaż kolejne dni”. Wybieramy dzień lotu, na który się zdecydowaliśmy, zaznaczając dany wiersz (zostanie on wówczas podświetlony na różowo) – z lewej strony wylot, z prawej powrót. Wówczas pojawi się propozycja wykupienia członkostwa w Wizz Discount Club za 130 zł na okres 1 roku. Funkcja ta umożliwia właścicielowi konta, do którego jest przypisana i jego towarzyszom podróży (jeśli ich dane znajdują się na jednej rezerwacji wraz z właścicielem konta) zakup biletów w gwarantowanych niższych cenach (jak na przykładowej rezerwacji poniżej). Więcej szczegółów w linku.

Wówczas w granatowym oknie z prawej strony wyświetlone zostaną szczegóły wybranego lotu i podsumowanie ceny (po doliczeniu opłaty transakcyjnej). W dolnej części strony znajdują się warunki taryfowe. Zaznaczamy pole „Akceptuję Zasady poufności i Ogólne warunki przewozu”. Aby przejść do następnego etapu, klikamy „KONTYNUUJ”.

Krok 4 – dane pasażerów i bagaż:

Jeśli zapomnieliśmy się zalogować lub nie utworzyliśmy jeszcze konta użytkownika na stronie, możemy tego dokonać na tym etapie rezerwacji, uzupełniając formularz rejestracji (patrz: krok 1).

Następnie uzupełniamy dane dotyczące podróżnych i podejmujemy decyzję o ewentualnym dokupieniu dużego bagażu podręcznego lub bagażu rejestrowanego. Jeżeli osoba, z której konta użytkownika dokonywana jest rezerwacja wykupuje jeden z biletów dla siebie, zaznacza pole „Podróżuję” i wówczas zostaną tu skopiowane dane podane podczas rejestracji. Poniżej uzupełniamy dane pozostałych pasażerów, decydując dla każdej osoby o sposobie odprawy i potrzebnym bagażu. Aby zminimalizować koszty, wybieramy odprawę przez Internet, brak bagażu rejestrowanego i bezpłatny mały bagaż podręczny. Odprawa przez Internet jest bezpłatna i jeśli zdecydujemy się na tę opcję, będziemy musieli odprawić się online na wizzair.com w terminie od 14 dni do 3 godzin przed lotem (dla każdego odcinka lotu i dla każdego pasażera osobno) oraz wydrukować swoją kartę pokładową i przedstawić ją przy wyjściu do samolotu wraz z dokumentami podróży (paszportem lub dowodem osobistym). Natomiast odprawa na lotnisku rozpoczyna się na 2 godziny przed planowanym odlotem i kończy 40 minut przed godziną lotu zgodnie z rozkładem na lotnisku. Jeżeli planujemy podróż dłuższą niż tydzień i jesteśmy pewni, że nie będziemy mieli dostępu do Internetu i drukarki, dla lotu powrotnego wybierzmy lepiej odprawę na lotnisku (chociaż kafejki internetowe są teraz praktycznie wszędzie).

Jak już wspominałam w poradniku Rezerwacja biletów w Ryanair krok po kroku, podobnie w przypadku linii Wizz Air, pasażerowie mogą przewozić bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego, jednak w przypadku węgierskiej linii lotniczej, darmowy bagaż jest mniejszy niż w Ryanair – nie może on przekraczać wymiarów 42x32x25 cm (mały bagaż podręczny) i musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem, ale nie musi spełniać żadnych limitów wagowych. Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 56 x 45 x 25 cm (duży bagaż podręczny), można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 45 PLN (na lotnisku dopłacimy więcej). Bagaż ten również nie ma ograniczeń wagowych, ale musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów, gdzie pasażer musi być w stanie umieścić go samodzielnie.

Pamiętajmy też, że zarówno zawartość bagażu kabinowego jak i rejestrowego podlega ograniczeniom (szczegóły na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dodatkowo możemy wnosić bez dodatkowych opłat następujące przedmioty: płaszcz lub koc, telefon komórkowy, materiały do czytania podczas lotu, parę kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo, a dla dzieci w wieku poniżej 2 lat – żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko.

Jeżeli wystarczy nam tylko mały bagaż podręczny, wybieramy taką opcję, natomiast w polu „Bagaż” wybieramy wybieramy z listy „Brak – bezpłatnie”. Jeśli zdecydujemy się na zakup bagażu rejestrowanego, musimy zaznaczyć ile sztuk bagażu zamierzamy odprawić, oraz uiścić odpowiednią opłatę. Zwróćmy uwagę, że bagaż rejestrowany w Wizz Air może ważyć maksymalnie 32 kg, a więc naprawdę DUŻO – więcej niż w przypadku większości linii lotniczych!

Każdy pasażer może przewieźć do 6 sztuk bagażu rejestrowanego – za pierwsze trzy sztuki bagażu rejestrowanego można zapłacić online, lecz za kolejne dopiero na lotnisku. Kolejne sztuki bagażu można dodać w późniejszym terminie na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem Telecentrum, dokonując opłaty w tej samej wysokości (68 zł/szt. za lot za osobę). Przy dokonywaniu opłaty za dodatkowe sztuki bagażu na lotnisku, należna opłata za bagaż jest wyższa. Jeżeli odprawimy mniejszą od wcześniej opłaconej liczbę sztuk bagażu, opłata nie zostanie nam zwrócona. Opłata za minutę połączenia z polskim Telecentrum wynosi 4,26 zł.

Jeśli nasza rezerwacja obejmuje pasażera, który wymaga specjalnej pomocy, pod jego imieniem i nazwiskiem zaznaczamy okienko „Ograniczona mobilność”. Na koniec klikamy „KONTYNUUJ”.

rys.4

Krok 5 – usługi opcjonalne:
Podobnie jak w przypadku linii Ryanair, jeśli dążymy do minimalizacji kosztów biletu, NIE wykupujemy żadnych dodatkowo płatnych opcji:

WIZZ XXLong – miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi – 36 zł za lot za pasażera
Usługa ta pozwoli nam zarezerwować miejsca w samolocie w rzędzie przy wyjściach awaryjnych, które są bardziej komfortowe, ze względu na większą przestrzeń z przodu. Po zaznaczeniu tej opcji, cena usługi zostanie automatycznie dodana dla KAŻDEGO pasażera w danej rezerwacji. Otrzymamy specjalny znaczek przyklejony do karty pokładowej. Trzeba jednak pamiętać, że z usługi tej mogą korzystać jedynie pasażerowie, którzy mają ukończone 18 lat, posiadają podstawową znajomość języka angielskiego, są pełnosprawne i będą w stanie otworzyć wyjście awaryjne nad skrzydłem w razie wypadku. Na miejscu zostaniemy poinstruowani na temat ręcznej obsługi wyjścia awaryjnego nad skrzydłem. Bagaż podręczny musi zostać umieszczony w schowku nad siedzeniem podczas startu i lądowania. Zgodnie z zasadami na stronie Wizz Air, ze względów bezpieczeństwa, pasażerowie otyli, wymagający pomocy, podróżujący z niemowlętami (poniżej 2 roku życia), jak również kobiety w ciąży NIE mogą siedzieć w rzędach przy wyjściach awaryjnych. Jeśli okaże się, że nie spełniamy kryteriów, zostaniemy przesadzeni (a opłata za usługę jest bezzwrotna). W przypadku zmiany rezerwacji, Wizz Air nie gwarantuje, że miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi będzie dostępne na nowym locie.

WIZZ Reserved seat – Zarezerwowane miejsce – 36 zł za lot za pasażera
Zaznaczenie tej opcji pozwoli nam na wybór jednego z dostępnych miejsc w 2 pierwszych rzędach samolotu.

WIZZ Xpress Priorytet wejścia na pokład – 18 zł za lot za pasażera
Podobnie jak w Ryanair – zakup tej usługi gwarantuje wejście do samolotu w pierwszej grupie pasażerów. Otrzymamy specjalną naklejkę na kartę pokładową. Pamiętajmy, że w przypadku niektórych portów lotniczych, do samolotu zawiezie nas autobus, a wówczas można będzie priorytetowo zająć miejsce jedynie w autobusie… Wizz Air radzi: „Aby jak najszybciej wysiąść z autobusu, należy przejść do przedniej części pojazdu, ponieważ tylko przednie drzwi będą otwarte. Nie możemy jednak zagwarantować pierwszeństwa przy wysiadaniu z autobusu.” Decyzja należy do Was:)

WIZZ Flex – 45 zł za lot za pasażera
Zaznaczenie tej opcji pozwoli nam na późniejsze bezpłatne dokonanie dowolnej liczby zmian terminu, godziny i trasy lotu przez Internet (do 3 godzin przed planową godziną wylotu), jednak w usłudze tej nie jest dostępna zmiana nazwiska. Po wykupieniu WIZZ Flex, nie będzie pobierana opłata standardowa za modyfikacje dokonywane przez stronę wizzair.com lub Telecentrum. Będzie trzeba natomiast pokryć ewentualną różnicę w cenie za przewóz, a pamiętajmy, że bilety lotnicze szybko drożeją i może się okazać, że taniej wykupić nowy lot u konkurencji.

Ubezpieczenie podróżne – 49 zł – 111 zł za lot za pasażera (w zależności od długości pobytu)
Ogólne warunki polisy ubezpieczeniowej oferowanej przez Wizz Air znajdują się pod tym linkiem. Warto porównać ceny innych ubezpieczycieli, prawdopodobnie będą bardziej korzystne. Jeżeli potrzebujemy polisę, określamy zakres czasowy pobytu, jeżeli nie (np. jesteśmy już ubezpieczeni w podobnym zakresie), wybieramy z rozwijanej listy opcję: „Nie, dziękuję”.

Transport na lotnisko/z lotniskaopłaty różne w poszczególnych miastach
Możemy zarezerwować transport minibusem, autokarem lub pociągiem pomiędzy centrum miasta, a lotniskiem (i z powrotem), a w niektórych krajach nawet do hotelu lub miejsca zamieszkania. Rozkład przejazdów i wszystkie niezbędne informacje na temat tej usługi znajdziemy w e-mailu potwierdzającym lot. Otrzymamy też w nim odsyłacz do strony internetowej firmy przewozowej, gdzie należy podać adres docelowy lub adres odbioru pasażera (w przypadku transportu powrotnego na lotnisko) – dopiero wówczas rezerwacja transportu zostaje potwierdzona. Busy oznaczone są logiem Wizz Air. Przystanki możemy obejrzeć na mapie na stronie Wizz Air.

rys.5

Gwarancja przylotu na czas– 45 zł za lot za pasażera
Po wykupieniu tej opcji otrzymamy kredyt w wysokości 100 euro (na pasażera), jeśli lot będzie opóźniony o co najmniej 1 godzinę – niezależnie od przyczyny opóźnienia. Zabezpieczenie nie dotyczy sytuacji, w której klienci zostali powiadomieni o opóźnieniu przynajmniej 48 godzin wcześniej. Opóźnienie jest obliczane na podstawie godziny przylotu (tzn. godziny lądowania) samolotu. Kredyt zostanie automatycznie zapisany na konto WIZZ zarejestrowanego klienta w ciągu 7 dni od opóźnionego lotu i jest ważny przez rok od jego otrzymania. Pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę, że może on zostać wykorzystany jedynie na zakup lotów Wizz Air i dowolnych dodatkowych produktów. Przy tej okazji warto sobie przypomnieć prawa, jakie nam przysługują na wypadek opóźnienia lub odwołania lotu (te akurat bezpłatnie!).

Potwierdzenie rezerwacji w SMS – 5 zł
Po wykupieniu tej opcji otrzymamy dane dotyczące naszego lotu na numer telefonu komórkowego podanego w danych kontaktowych. Wszystkie informacje dotyczące dat, godzin, numeru lotu itd., a także ewentualnych zmian, otrzymamy tak czy inaczej BEZPŁATNIE na maila. Wizz Air przekonuje nas co prawda, że wykupując potwierdzenie w SMS możemy „przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego unikając drukowania”, jednak równie dobrze możemy sobie sami zapisać te informacje w telefonie:)

Krok 6 – dane kontaktowe:
Na tym etapie możemy sprawdzić i edytować dane kontaktowe przypisane do konta myWIZZ, z którego dokonujemy rezerwacji. Jeżeli podróżujemy służbowo i potrzebujemy fakturę, w tym kroku rezerwacji podajemy nazwę firmy oraz numer NIP.

rys.6

Krok 7 – płatność za lot:

Jeżeli macie już dość różowego i fioletowego koloru, pocieszę Was, że to już ostatni etap rezerwacji:) Podejmujemy ostateczną decyzję o sposobie zapłaty za bilet: do wyboru mamy kartę kredytową (tak naprawdę przy wybraniu tej opcji również bez problemu dokonamy płatności zwykłą kartą debetową), przelew bankowy oraz płatność punktami z konta Wizz lub kuponem Wizz.

W przypadku płatności kartą (np. Citi Wizz Air) należy podać rodzaj karty, jej numer, nazwisko posiadacza i datę końca ważności podaną na karcie (EXPIRES:) oraz numer CVV (trzycyfrowy kod wydrukowany na pasku podpisu na odwrocie karty).

rys.7

Jeżeli kupujemy lot z innego kraju niż Polska i cena biletu podana jest w obcej walucie, możemy dokonać przewalutowania, co umożliwi nam wykonać transakcję w złotówkach lub innej walucie wybranej z rozwijanej listy w dolnej części ekranu. Otrzymamy ostateczną kwotę, która zostanie pobrana z karty. Finalizujemy płatność i czekamy aż pojawi się ekran z numerem potwierdzenia.

rys.8

Następnie na ekranie wyświetli się numer potwierdzenia, status rezerwacji, a także szczegóły lotu, dane podróżujących i podsumowanie płatności.

rys.9

Natomiast jeśli zdecydujemy się na płatność przelewem bankowym , na tym etapie klikamy pole „Przelew bankowy” aby dokonać wstępnej rezerwacji, po czym będziemy musieli dokonać płatności na numer konta Wizz Air, logując się na stronie swojego banku lub wpłacić na poczcie. Przelew bankowy należy zainicjować w ciągu 24 godzin po dokonaniu rezerwacji, a opłata wynosi 18 zł za lot w jedną stronę, osobno za każdego pasażera. Są tylko dwa warunki – płatność przelewem bankowym możliwa jest nie później niż 14 dni przed datą odlotu i tylko jeżeli pasażer ma na koncie mniej niż trzy płatności oczekujące na realizację. W tym przypadku wybieramy z listy lokalizację konta, na które chcemy dokonać przelewu (kraj, do którego chcemy wysłać pieniądze). W przypadku płatności z polskiego konta w złotówkach, będzie to Polska. Na koniec klikamy „DOKONAJ PŁATNOŚCI”.

Następnie na ekranie wyświetli się numer potwierdzenia oraz status rezerwacji: „Utrzymaj” ponieważ zarezerwowaliśmy lot, ale jeszcze nie dokonaliśmy płatności.

rys.10
Otrzymamy też szczegółowe informacje o przelewie bankowym, a więc numer konta, na jakie możemy przelać należną kwotę, nazwa posiadacza konta oraz wskazówki, co należy wpisać w tytule przelewu. Postępujemy zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi pod danymi do przelewu. Dostępne są następujące konta bankowe:

rys.11

Te same informacje otrzymamy też na adres e-mail podany podczas rejestracji (jeśli nie – sprawdźmy w skrzynce SPAM). Wizz Air daje nam możliwość wyboru jednego z 2 kont – w bankach: Citybank Handlowy lub Pekao SA. Jeśli posiadamy konto w polskim banku, wybieramy numer konta dla przelewów krajowych. Posiadaczem rachunku jest Wizz Air Hungary Kft.

Jako nazwę odbiorcy wpisujemy: Wizz Air Hungary Kft, pola dotyczące adresu pozostawiamy puste. W tytule przelewu podajemy nasz kod rezerwacji (numer potwierdzenia, składający się z 6 znaków) w pierwszym polu komentarza. Jeżeli dostępne są dalsze wolne linijki dla tytułu przelewu, podajemy również imię i nazwisko pierwszego pasażera w rezerwacji. Jeśli natomiast mamy do wypełnienia tylko jedno pole komentarza, wpisujemy w nie WYŁĄCZNIE 6 znaków kodu rezerwacji. Jeżeli informacje podane w polu komentarza nie będą zgodne z informacjami podanymi podczas rezerwacji, zidentyfikowanie rezerwacji będzie niemożliwe i zostanie ona anulowana. Jeżeli nie otrzymamy potwierdzenia mailowego w ciągu 5 dni od dokonania przelewu, należy skontaktować się z Telecentrum, aby sprawdzić czy płatność wpłynęła na konto. Jeżeli zweryfikowanie płatności nie będzie możliwe, klient może zostać poproszony o przedstawienie dowodu płatności. Jeśli przelew został wykonany w ciągu 24 godzin od rezerwacji, potem mamy jeszcze 5 dni od momentu dokonania rezerwacji na to, aby kwota płatności wpłynęła na konto – w przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

Po dokonaniu przelewu możemy zalogować się na stronie Wizz Air i kliknąć „Rezerwacje”, aby zobaczyć listę wszystkich naszych planowanych lotów, a także historię tych, które już odbyliśmy w przeszłości. Klikając w poszczególne rezerwacje możemy sprawdzić jej status (np. upewnić się, czy rezerwacja opłacona przelewem została już potwierdzona przez Wizz Air). Jeśli nie minęło jeszcze 5 dni od momentu rezerwacji, nie ma się co denerwować – czekajmy cierpliwie:) Po zaksięgowaniu przelanej kwoty otrzymamy e-mail z informacją o zmianie statusu na stronie na POTWIERDZONA.

Powodzenia w bukowaniu biletów!:)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
fajnie, jakos nigdy nie zauwazylam rozkladu lotow i zawsze sprawdzalam po tygodniu :)
tarara, 21 września 2010, 7:36 | odpowiedz
Człowiek uczy się całe życie :) Parę ładnych biletów już kupiłem, sprawdzam loty prawie codziennie ale też nigdy przez rozkład lotów - ciekawy pomysł!
siudamac, 21 września 2010, 8:04 | odpowiedz
A ja mam pytanie odnosnie skyscanner.net :) Dlaczego jak sie wybiera loty w kalendarzu, i np wylot jest 5-ego powrot 15-ego to po kliknieciu daty 5'ty zmienia sie cena na 15'ego? Kliknie sie 4'ty to cena 15'ego tez sie czasem zmieni.
guesty, 21 września 2010, 10:33 | odpowiedz
Mam problem z fakturą Wizzaira. Kupiłam przelot w dwie strony z opcją dowozu do hotelu. Przelałam na konto Wizzaira prawie 600 zł, natomiast fakturę dostałam na niecałe 400, bo reszta to usługa przewoźnika. Przewoźnik,owszem wystawił fakturę ,tyle,że w forintach. Księgowa nie chce mi tego rozliczyć, bo mówi , że wpłacała w złotówkach na konto Wizzaira i całą fakturę musi mieć z Wizzaira. W dodatku nie może rozliczyć faktury w forintach,skoro wpłacała w złotówkach. Miał ktoś podobny przypadek i co z tym zrobić?
Viriana, 20 października 2010, 21:09 | odpowiedz
@Viriana. Nie do końca precyzyjnie piszesz: Przelałam na konto Wizzaira prawie 600 zł Księgowa nie chce mi tego rozliczyć, bo mówi , że wpłacała To kto płacił za lot? Ty czy księgowa? Prowadzisz działalność gospodarczą, czy pracujesz gdzieś i firma pokrywa koszty podróży? Płaciłaś z własnej kieszeni, czy płaciła firma, a ty masz dostarczyć dokumenty rozliczeniowe?
Kamil Lodziński, 20 października 2010, 22:00 | odpowiedz
Pracuję w firmie, która płaciła za ten lot - to jest delegacja. Faktura z Wizzaira też przyszła na firmę.Ale to, kto płacił nie ma tu żadnego znaczenia, chodzi o możliwość rozliczenia faktury w forintach. Chronologicznie w punktach, żeby uniknąć nieporozumień: 1. rezerwuję lot do Paryża i z powrotem, z opcją przewozu z lotniska Beauvois do hotelu , wsztstko na stronie Wizzaira 2.firma dokonuje przelewu na konto Wizzaira na podstawie dokonanej rezerwacji 3. Wizzair przysyła fakturę na firmę , ale nie na całą przelaną kwotę . Faktura ie obejmuje kwoty przewozu do hotelu i z powrotem ,na kwotę 232 zł 4. W telecentrum Wizzaira dostaję informację, że nalezy kontaktować sie z podwykonawcą, który świadczy usługi przewozu 5. Podwykonawca wystawia fakturę na brakującą kwotę, ale w forintach 6. Księgowa każe mi dostarczyć fakturę w złotówkach 7. Podwykonawca odpisuje, ze zgodnie z prawem węgierskim nie może wystawić faktury w złotówkach 8. Księgowa nie chce tej faktury rozliczyć. Ja piszę do Wizzaira prośbę o wystawienie faktury na całą przelaną kwotę 9. Jeśli Wizzair nie wystawi tej faktury, będe musiała zwrócić kwotę 232 zł za przejazd, mimo, ze jest to wyjazd służbowy. Czy teraz jest to zrozumiałe?
Viriana, 22 października 2010, 23:33 | odpowiedz
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, konsultowałem się z biurem księgowym rozliczającym m.in. moje podróże. Cytuję to co otrzymałem w odpowiedzi i co potwierdza moje przypuszczenie: W przypadku rachunków w walucie obcej stosuje się kurs średni NBP. Jeśli zostało zapłacone na innego kontrahenta to wystarczy poleceniem księgowania przeksięgować tę część na podwykonawcę. Jeśli zostało zapłacone w złotówkach a rachunek w walucie obcej to powstaną różnicę kursowe, które księgowa ma odpowiednio zaksięgować (dodatnie w przychody, ujemne w koszty). I tyle. Wydaje mi się, że jej po prostu się nie chce - więcej pracy i wysiłku umysłowego to wymaga.
Kamil Lodziński, 25 października 2010, 10:25 | odpowiedz
Dzięki bardzo. Mnie też się wydaje, że jej się nie chce:-)
Viriana, 25 października 2010, 19:46 | odpowiedz
Witam. Mam nastepepujacy problem. Przy zakładaniu konta w wizzair ich system nie przyjal litery "ź" i nie zamienil jej na "z" tylko poprostu pominal ta litere mojego nazwiska. przy bukowaniu nie moglem tego zmienic, myslalem ze moge to zmienc przy odprawie online ale okazalo sie ze nie. i teraz nie wiem czy musze zaplacic kolejne pieniadze za zmiane nazwiska (dopisanie jednej litery)? przeciez przyjade na lotnisko z paszportem o tych samych numerach jakie podalem przy bukowaniu i moim zdaniem nie powinno byc problemu ale jednak wole to z kims skonsultowac. dzwonilem do wizzaira dzisiaj ale nie ciagle bylo zajete...
Alexxxxx, 25 listopada 2010, 17:30 | odpowiedz
Nie będzie problemu.
Hubert Olender, 25 listopada 2010, 17:51 | odpowiedz
Jestes tego pewny? Spotkales sie z takimi przypadkami wczesniej? bo nie chce przyjechac na lotnisko i pocalowac przyslowiowa klame. dzieki, pzdr.
Alexxxxx, 25 listopada 2010, 18:21 | odpowiedz
Tak, znajomy ma ł, ń, dź w nazwisku i zamiast tych literek jakieś krzaczki wyszły przy odprawie i na lotnisku powiedziano nam, że na przyszłość bez polskich znaków trzeba wpisywać. Oczywiście za darmo wydrukowali mu nowe karty pokładowe.
Hubert Olender, 25 listopada 2010, 18:29 | odpowiedz
mam do Was pytanie. Rezerwowałam bilet na stronie wizz air i podałam nr karty kredytowej i na koniec rezerwacji nie wyświetlił mi się nr konta bankowego, na który mam przelać pieniądze a status rezerwacji i plan podróży mam potwierdzone. Czy mam dokonać przelewu z karty kredytowej czy oni automatyczni pobierają te pieniądze? nigdy wcześniej nie rezerwowałam bileów przez internet, więc nie bardzo wiem, jak to wygląda. z góry dzięki za odpowiedź!
sza, 26 listopada 2010, 0:40 | odpowiedz
Jak już masz status rezerwacji: "potwierdzenie" to znaczy, że wszystko jest OK. Wybrałaś opcję zapłaty kartą i pieniądze zostały automatycznie pobrane. Sprawdź sobie i zaloguj się do swojego banku online.
Hubert Olender, 26 listopada 2010, 1:46 | odpowiedz
dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie się zalogowałam i nie ma tej transakcji, nie wiem, co jest nie tak. Czy to możliwe, że jeśli rezerwowałam bilet wczoraj koło 23.00, to dopiero dziś pojawi się informacja na koncie w banku? czy to zawsze tak jest przy płatności kartą kredytową, że pieniądze są pobierane automatycznie bez konieczności dokonywania przelewu "osobiście" i wpisywania pinu?
sza, 26 listopada 2010, 6:58 | odpowiedz
Przy rezerwowaniu kartą kredytową po wpisaniu nr. karty, cvv itd. pieniądze są pobierane automatycznie. Jeżeli otrzymasz status "potwierdzenie" to znaczy, że wszystko OK. Natomiast musisz też mieć w historii transakcji tą operację. Zobacz czy po prostu pieniądze z karty się zmniejszyły o wartość zakupu.
Hubert Olender, 26 listopada 2010, 16:32 | odpowiedz
Witam. Mam małe pytanko. Mam niewazny paszport od dwóch dni a chce leciec samolotem na świeta do Polski. Czy jest taka możliwość ze nie wpuszcza mnie na pokład czy moze wystarczy dowód osobisty?! Pozdrawiam
magda, 26 listopada 2010, 20:46 | odpowiedz
Ha :). A skąd lecisz? Bo jak ze strefy Schengen to na pewno bez problemu.
Ping, 26 listopada 2010, 21:25 | odpowiedz
Z Holandii do Polski i sie obawiam że mogą mnie nie wpuścić :(
magda, 29 listopada 2010, 0:29 | odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen
Boczek, 29 listopada 2010, 1:36 | odpowiedz
Mam pytanie, czy dobrze licze bo nie moge tego ogarnac wylot kosztuje 89zł przylot 129zł chce zabrać bagaż podręczny i rejestrowany 1 szt nie chce ubezpieczenia ani innych pierdół (interesuje mnie najniższa cena) czyli 89+129+11+11(za rezerwacje tak?)+68+68(za bagaz w dwie strony)? czy czegoś jeszcze nie doliczyłam ?
Natalia, 30 listopada 2010, 21:09 | odpowiedz
Dobrze liczysz. 376 zł za całośc.
Kamil Lodziński, 30 listopada 2010, 21:25 | odpowiedz
Witam. Mam taki problem.Rejestrując sie na Wizz Air w swoich danych kontaktowych wpisałem swój adres w Belgii i zaznaczyłem opcje wyboru kraju oczywiscie na - Belgia. Zarezerwowałem lot (rezerwacja jeszcze wstrzymana gdyż nie dokonałem wpłaty) i w danych kontaktowych przy informacji o rejestracji wyswietla mi w danych kontaktowych miejscowość oraz ulice w belgii jednak dalej - Polska. Nie mam pojęcia jak to zmienic i skąd ten ewentualny błąd!
marecki, 1 grudnia 2010, 17:22 | odpowiedz
Witam Probuje wypelnic dane podroznikow przy incheck online. Wymagana jest m. i. data waznosci dowodu osobistego. Problem polega na tym, ze dowod NIE MA ograniczonej daty waznosci, a takiej opcji w wypelnianiu nie ma. Przeskoczyc tego punktu tez nie moge, bo pokazuje sie text ze informacja jest nie pelna. Boje sie wpisac "obojetnie jaka"date, zeby nie miec klopotu przy wyjezdzie. Co robic? Prosze o pomoc!
Beta, 1 grudnia 2010, 17:38 | odpowiedz
Z tym dowodem to znany problem, często występuje u osób starszych. Tu masz wyjaśnienie co robić: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=810&start=0
Kamil Lodziński, 1 grudnia 2010, 17:58 | odpowiedz
Może po prostu zarejestrować się jeszcze raz z innym e-mailem i z tymi samymi danymi dokonać jeszcze raz rezerwacji jako inny użytkownik a po czasie tamta rezerwacja zostanie anulowana. Ma to jakiś sens? Chce żeby wszystko grało i zgadzało się jak trzeba aby nie było lipy na lotnisku.
marecki, 1 grudnia 2010, 20:39 | odpowiedz
hello,mam takie pytanko,skad wziasc ponownie kod rezerwacji wizzair??!!wyrzucajac z poczty stare wiadomosci musialem zaznaczyc tez ta z potwierdzeniem rezewacji a teraz nie moge sie odprawic bo wymagany jest kod!!!czekam na odpowiedz dzieki z gory..
sepik24, 2 grudnia 2010, 19:28 | odpowiedz
hello,skad wziasc ponownie kod rezerwacji wizzair,przypadkowo usunelem wiadomosc potwierdzajaca moja rezerwacje i teraz nie moge sie odprawic.prosze o odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam...
sepik24, 2 grudnia 2010, 19:33 | odpowiedz
Nie pozostaje ci nic innego jak drogi telefon do WizzAira (3,66 zł za minutę), albo płatna odprawa na lotnisku (46 zł). Znając prace infolinii Wizz taniej może wyjść na lotnisku :). Na przyszłość - załóż sobie konto na wizzair.com - tam będą przechowywane dane o twoich rezerwacjach.
Kamil Lodziński, 2 grudnia 2010, 20:35 | odpowiedz
Witam, mam pytanie dotyczące kosztu całkowitego. Za bilety zapłaciłam 356 zł i kiedy wybrałam płatność kartą to kwota skoczyła od razu do 448, a kiedy przelew do 400. Co jest doliczane w obu przypadkach i skąd ta różnica? Dlaczego tak dużo? Cytuje z artykułu powyżej: "mamy zwykły przelew za 11 zł lub płatność internetową kartami MasterCard lub Visa/Visa Electron za 23 zł." Nie jest to ani 11 zł ani 23 zł. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
B, 2 grudnia 2010, 21:40 | odpowiedz
Na ile osób ta rezerwacja została założona ? Cytat za artykułu powyżej: "opłata wynosi 11 zł za lot w jedną stronę, osobno za każdego pasażera"
Hubert Olender, 2 grudnia 2010, 21:44 | odpowiedz
Hubert, jak łatwo policzyć to rezerwacja dla 4 osób :D
Kamil, 2 grudnia 2010, 22:06 | odpowiedz
serdeczne dzieki,kod rezerwacji udalo mi sie ponownie odzyskac a przy nastepnym kupnie biletu napewno sie zaloguje.pozdrawiam
sepik24, 3 grudnia 2010, 0:42 | odpowiedz
Witam, a czy mieliście problem z kosmetykami przy odprawie? Chodzi mi dokładnie o bagaż podręczny i takie rzeczy jak szampon czy mydło w płynie, również inne kosmetyki. Nie mówię o lakierach, perfumach i innych bo wiem ze to zabronione. Pozdrawiam
Monika, 3 grudnia 2010, 8:13 | odpowiedz
no tak, niby takie proste a nie wpadłam na to. Dziękuję Hubercie.
B, 3 grudnia 2010, 8:30 | odpowiedz
Moniko, dyskusja o bagażu podręcznym toczy się na naszym forum: http://fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=15, na przykład w tym wątku: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=496 Poczytaj też ten tekst: http://www.fly4free.pl/jak-spakowac-sie-w-bagaz-podreczny-na-10-dni-zdjecia/ Dyskusja w tym wątku, w którym odpowiadam dotyczy rezerwacji biletów i nie wprowadzajmy tu bałaganu :)
Kamil, 3 grudnia 2010, 8:49 | odpowiedz
Mam pytanie dotyczące rezerwacji biletów w wizzair. Czy jest jakaś możliwość ominięcia opłaty za zmianę rezerwacji 51 funtów (dwie osoby LUTON godz.8.15 - KATOWICE 11.30 na WROCŁAW 11.25). Bo wygląda to tak jakby był to ten sam lot.
Piotr, 10 grudnia 2010, 14:29 | odpowiedz
Witam, mam pytanie. Podczas rezerwacji biletów ciągle mi wyskakuje komunikat, abym sprawdziła prawidłowość numeru telefonu. Telefon jest jak najbardziej poprawnie wpisany (resztą próbowałam chyba już na wszystkie sposoby), ale błąd nie znika. Miał ktoś podobny problem?
Joanna, 15 grudnia 2010, 20:58 | odpowiedz
Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli Polska i przejdzie bez problemu :)
Hubert Olender, 15 grudnia 2010, 21:09 | odpowiedz
Witam! Mam 17 lat i razem z kolegą chcemy zarezerwować bilety z Warszawy do Malmo i Malmo - Warszawa. Czy jest konieczne, żeby osoba dorosła dokonała płatność za nas? Pytam, gdyż posiadam konto młodzieżowe w mBanku, i mam możliwość dokonywania zwykłych przelewów etc. Poza tym nie jest to zbyt klarownie zapisane na oficjalniej stronie WizzAir. Czy mogę sam, po przejściu opisanej wyżej przez Państwa procedury, dokonać przelewu nie przekroczywszy jeszcze magicznej granicy 18 lat? Pozdrawiam Konrad!
koonrad.w, 19 grudnia 2010, 18:03 | odpowiedz
Nie ma znaczenia z jakiego konta zostanie rezerwacja opłacona, może być nawet z konta znajomego. Najważniejsze, aby rezerwacja została opłacona.
Hubert Olender, 19 grudnia 2010, 18:13 | odpowiedz
za kilka dni lece wizz airem,tylko nie wiem czy moge wziasc jako bagaz podreczny niewielka torbe i torbe z laptopem,czy musi to byc jedna walizka?i jesli jedna to czy moge torbe z laptopem wlozyc do walizki podrecznej? prosze pilnie o odpowiedz
milla, 19 grudnia 2010, 20:06 | odpowiedz
Tak, musi być jedna torba o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg.
Hubert Olender, 19 grudnia 2010, 20:11 | odpowiedz
dzieki za szybka odpowiedz,czyli laptopa w torbie moge wlozyc do torby podrecznej?czy lepiej wziasc samego laptopa,a reszte rzeczy wlozyc do rejestrowanego?
milla, 19 grudnia 2010, 20:48 | odpowiedz
Jak Ci wygodnie to tak zrób :)
Hubert Olender, 19 grudnia 2010, 23:31 | odpowiedz
Witam, Mimo wpisywania nr tel. na wszystkie możliwe sposobu z 48 i bez wciąż nie mogę dokonać rezerwacji. Za każdym razem wyskakuje komunikat o sprawdzenie poprawności nr tel. komórkowego. O co chodzi i jak to poprawić? Ciekawe swoją drogą ilu klientów tak tracą bo mi się zaraz cierpliwość skończy!
Słomka, 1 stycznia 2011, 13:09 | odpowiedz
Trochę wyżej jest odpowiedź na to pytanie. Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli Polska i przejdzie bez problemu :)
Hubert Olender, 1 stycznia 2011, 13:12 | odpowiedz
Nie działa Hubercie !!!! wpisuje 48moj numer kom. i nic! zaraz zwariuje!!!
monika, 3 stycznia 2011, 18:45 | odpowiedz
"Numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy" tu wybieramy kraj Polska :) Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli wybieramy kraj - Polska i przejdzie bez problemu :)
Hubert Olender, 3 stycznia 2011, 19:25 | odpowiedz
Witam chciałbym zarezerwować lot z malme do warszawy. W instrukcji wizzaira jest napisene: "Płatności przelewem bankowym należy dokonać w walucie państwa, w którym podróż się rozpoczyna (waluta podana przez Telecentrum podczas rezerwacji) na konto Wizz Air w tej samej walucie." Czy to znaczy, że muszę przelać szedzkie korony na konto w szwecji?Czy może w systemie rezerwacji będę miał podane wszystkie dane do przelewu?Czy można to zrobic ze zwykłego konta złotówkowego?
Kamil, 5 stycznia 2011, 19:24 | odpowiedz
Krok 7 – płatność za lot.
Hubert Olender, 5 stycznia 2011, 20:23 | odpowiedz
Witam Mam takie pytanie lece Wizzair 21 stycznia do Polski a powrot 30 stycznia problem jest ze w Polsce wymieniam dowod osobisty na nowy bo ten traci waznosc co zrobic przy odprawie on-line jezeli wpisze numer dowodu starego to nie moge juz zmienic przy powrocie na nowy.Prosze o pomoc
kery10, 9 stycznia 2011, 16:09 | odpowiedz
chciałam zarezerwować lot ze Szwecji do Polski (w jedną stronę) i nie mogę za niego zapłacić przelewem bankowym... ktoś może wie dlaczego? Chwilę wcześniej rezerwowałam lot z PL do SE i dostałam wszystkie dane do przelewu. Rezerwuję bilety nie pierwszy raz, z konta na wizz air, ale nie wiem jak rozwiązać ten problem...
paulina, 14 stycznia 2011, 22:20 | odpowiedz
A kiedy ten lot ma się odbyć ? Płatność przelewem bankowym (co możliwe jest wyłącznie jeśli rezerwujemy lot co najmniej 14 dni przed odlotem)
Hubert Olender, 14 stycznia 2011, 22:56 | odpowiedz
do lotu jeszcze miesiąc
paulina, 15 stycznia 2011, 11:24 | odpowiedz
Masz na tym koncie za dużo nieopłaconych rezerwacji.
Ewelina, 15 stycznia 2011, 19:57 | odpowiedz
niestety, to nie może być to, bowiem dotarł już przelew za jeden nieopłacony lot, a ja wciąż nie mogę opłacić kolejnego przelewem...
paulina, 17 stycznia 2011, 16:24 | odpowiedz
wpisuje swoj num tel. w rezerwacji i nic piszę 48i tel kom i wyskakuje bład pomocy
asia, 18 stycznia 2011, 15:18 | odpowiedz
Krok nr.5 Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli wybieramy kraj – Polska i kliknijmy “Wybierz i kontynuuj”.
Hubert Olender, 18 stycznia 2011, 17:34 | odpowiedz
Witam, Czy Wizz Air bardzo skrupulatnie podchodzi do maksymalnych wymiarów bagażu podręcznego? Torba, którą chciałbym kupić i strasznie mi się podoba ma wymiary 55x40x22cm i nie wiem czy warto ryzykować...
shoop, 19 stycznia 2011, 22:59 | odpowiedz
To zależy od pracownika, czy będzie chciało mu się skrupulatnie sprawdzać czy też nie. Wymiary są przekroczone, więc lina ma prawo nie uznać tego bagażu za podręczną walizkę. Ryzyko jest po Twojej stronie.
Hubert Olender, 20 stycznia 2011, 12:13 | odpowiedz
kilkakrotnie byłam świadkiem wciskania walizek w tą ich miarową "kieszeń"
JWJ, 20 stycznia 2011, 12:20 | odpowiedz
Czy 17-latek potrzebuje na lot pisemnej zgody rodziców i czy ktoś musi go odebrac na lotnisku?
Magda, 20 stycznia 2011, 22:31 | odpowiedz
hej, na stronie wizzair sa loty za 4zl do sztokholmu i 4zl spowrotem, dla dwoch osob to 8zl:) ale wizzair pisze ze cena łaczna to 30zl. czu to juz cala suma czy podczas przelewu pobiora jeszcze to 11 zl od osoby?
aga, 23 stycznia 2011, 10:48 | odpowiedz
4 zł + 11 zł za przelew za odcinek. Cena całkowita za odcinek 15 zł, za lot w dwie strony 30 zł.
Ewelina, 23 stycznia 2011, 11:53 | odpowiedz
Mam problem. Chce zrobić przelew ale muszę wypełnić pole "adres" i "ulica", inaczej mi nie pójdzie bo to wymagane pola. :/ Co mam zrobić? I jeszcze jedno mam jedno "pole" tytułu więc mam wpisać tylko numer rezerwacji? czy jak, bo to takie niewyraźnie napisane jest?
jeanne, 28 stycznia 2011, 12:37 | odpowiedz
W tytule przelewu podajemy nasz kod rezerwacji (numer potwierdzenia, składający się z 6 znaków) w pierwszym polu komentarza. Co do danych odbiorcy to nie ma znaczenia co wpiszemy. Wystarczy nr, konta i nazwa Wizz Air, ale jeśli bank odrzuca to możesz wpisać np.42-625 Pyrzowice, ul. Wolności 90
Hubert Olender, 28 stycznia 2011, 14:27 | odpowiedz
Wpisałam znaki "---". Byłam w banku i powiedzieli że jak tak zrobię to i tak bez problemu dojdzie.Przelew zrobiłam w piątek po 16, możliwe aby jeszcze nie doszedł? Bo się denerwuję nieco...
jeanne, 31 stycznia 2011, 17:25 | odpowiedz
Witam, mam pytanie. Podczas rezerwacji biletów ciągle mi wyskakuje komunikat, abym sprawdziła prawidłowość numeru telefonu. Telefon jest jak najbardziej poprawnie wpisany (resztą próbowałam chyba już na wszystkie sposoby, zaznaczam Polska), ale błąd nie znika. Miał ktoś podobny problem?
anna, 3 lutego 2011, 10:15 | odpowiedz
Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli wybieramy kraj – Polska i kliknijmy “Wybierz i kontynuuj” - nie pomogło ??
Hubert Olender, 4 lutego 2011, 19:57 | odpowiedz
Witam. Niestety nie pomaga ;/
anna, 5 lutego 2011, 8:54 | odpowiedz
Dalej nie moge kupic biletu ? dlaczego?
anna, 7 lutego 2011, 9:17 | odpowiedz
Numer telefonu należy wpisać aż trzykrotnie, może tu leży problem?
Hubert Olender, 7 lutego 2011, 13:37 | odpowiedz
Witam, mam mały problem, otóż płacąc przelewem bankowym za bilet zrobilem głupi błąd(kopiowalem numer potwierdzenia i zrobiłem coś takiego że w tytule poszło Numer potwierdzenia: no i ten kod) nie zrobiłem tego umyślnie, ot przypadek i niedopatrzenie, przelew poszedł, teraz czekam na potwierdzenie i w zwiazku z tym pytanie czy nie bedzie z tym jakiegoś problemu? bo wiadomo że w tytule przelewu ma byc tylko kod...
irek, 12 lutego 2011, 11:52 | odpowiedz
czesc, mam problem. probuje zarezerwowac bilety na stronie wizzair, mam aktywowane konto, ALE... przy wpisywaniu numeru telefonu i probie akceptacji, wyskakuje powiadomienie: "prosimy o sprawdzenie, czy format podanego numeru komorkowego jest prawidlowy". jestem w kropce, bo wpisuje dobry numer (zgodny z danymi z konta wizzair). macie jakis pomysl jak mi pomoc? pozdrawiam
ola, 24 lutego 2011, 16:24 | odpowiedz
W komentarzach powyżej odpowiedź na to pytanie została udzielona kilkukrotnie.
Hubert Olender, 24 lutego 2011, 16:27 | odpowiedz
Hej proszę o pomoc - przy rezerwacji biletów wybrałem kierunkowy 48 i w rubryce "numer telefonu komórkowego" poprzedziłem go znów prefiksem 48. Teraz mam numer telefonu: 4848500xxxxxx. Czy wynikną z tego jakieś problemy czy zostawić to w spokoju?
siwulec, 24 lutego 2011, 23:12 | odpowiedz
Hubert O. moze niektore kobiety powielaja te same pytania by Cie poderwac ;D Milego dnia :D
anna, 25 lutego 2011, 12:35 | odpowiedz
siwulec: tez właśnie tak miałem, ale po prostu doknałem ponownej rezerwacji, chyba powinno być bez problemu, ale sam już nie wiem bo mieli wysłać jakiegoś ważnego smsa potwierdzającego a narazie nic nie dochodzi;p
Mateusz, 26 lutego 2011, 11:53 | odpowiedz
prosze o porade, zarezerwowalam bilet dla siostry ale podalam pomylkowo swoje imie, nazwisko -mamy te same, ona przy platnosci PRZELEWEM podala kod ten wymagany i imie SWOJE i nazwisko (tak jak napisalam, mamy te same) Czy taki przelew bedzie zaliczony czy nie?, mam nadzieje ze NIE, ale co z pieniedzmi, ktore zostaly wplacone, czy je nam zwroca? Siostra dzwonila na obsluge (3,66 za min)i chciala zmienic imie na prawidlowe, ale za zmiane imienia chca tak jak za zmiane nazwiska 180 zl za lot. Czy przy rezerwacj wstepnej, w przypadku gdy nie zostanie oplacona sa jakies koszty??? Boje sie ze nie zwroca nam kasy i nas obciaza jeszcze dodatkowo za anulowanie wstepnej rezerwacji???. Mial ktos taki przypadek? Moze ktos wie jak taka sytuacja wyglada?
agnieszka, 26 lutego 2011, 18:46 | odpowiedz
dam znac za jakis czas jak sprawa wyglada, na chwile obecna czekam
agnieszka, 26 lutego 2011, 19:05 | odpowiedz
Rezerwacja jest założona, tylko nie została opłacona i potwierdzona. Jeśli została opłacona (wykonano przelew z numerem rezerwacji) to zostanie potwierdzona i opłacona. Jeżeli numer rezerwacji został podany w tytule przelewu, to wydaje mi się, że powiążą ten przelew z rezerwacją. Jeżeli nie została opłacona rezerwacja w ogóle, to nie wiąże się to z jakimikolwiek kosztami, po prostu po kilku dniach wygaśnie i tyle.
Hubert Olender, 26 lutego 2011, 20:02 | odpowiedz
rezerwacja zostala oplacona: wpisano kod rezerwacji i imie i nazwisko pasazera, niestety imie na przelewie nie zgadza sie z rezerwacja i co w takim przypadku? mam nadzieje ze nie powiaza tego i zwroca kase. Dlaczego informuja ze zmiana nazwiska jest platna, a nam mowia ze za imie tez trzeba placic, my chcialysmy zmienic tylko imie i to jest platne?
agnieszka, 26 lutego 2011, 20:28 | odpowiedz
np rezerwacja kod 12345 kasia nowak przelew kod 12345 alicja nowak
agnieszka, 26 lutego 2011, 20:33 | odpowiedz
Mateusz: chyba nie będę już tworzył nowej rezerwacji bo dokonałem przelewu na tamtą ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)
siwulec, 26 lutego 2011, 22:18 | odpowiedz
przyslali mi informacje, ze jest rezerwacja potwierdzona mimo ze przelew nie zgadzal sie z rezerwacja, czy cos mozna zrobic z tym? nik nie bedzie lecial
agnieszka, 28 lutego 2011, 16:29 | odpowiedz
Jeżeli w przelewie został podany nr rezerwacji to potwierdzili rezerwację z tym numerem. Nie jest ważne z jakiego konta, pieniądze zostały wysłane. Niestety, pozostaje tylko zakup nowy biletów lub zmiana nazwiska.
Hubert Olender, 28 lutego 2011, 16:35 | odpowiedz
tytulem byl podany nr rezerwacji i imie i nazwisko pierwszego pasazera
agnieszka, 28 lutego 2011, 19:28 | odpowiedz
Cześc mam pytanie i wielką prośbę kręce sie po tych wszytskich forach i nareszcie trafiłam na aktulane z tego roku chodzi mi o odprawe online z dowodem osobistym z GDAŃSKA do LONDYNU. Czytałam kilkakrotnie , ze przy odprawie online brany jest pod uwagę tylko paszport niestey go nie posiadam. mam tylko dowód osobisty.Czy tylko z dowodem osobistym mogę odprawić sie online w Wizzair? Lece pod koniec kwietnia więc termin zbliża sie nieubłaganie czy ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziekuje i pozdrawiam!
Kasia, 10 marca 2011, 12:43 | odpowiedz
Tak, możesz na dowód.
Kamil Lodziński, 10 marca 2011, 12:51 | odpowiedz
Super dzięki za tak szybką odpowiedź:)
Kasia, 10 marca 2011, 13:00 | odpowiedz
A ja mam pytanie dotyczące odprawy online.Wyjazd będzie trwał łącznie 4 dni(wraz z datą wylotu i powrotu).Czy mogę w domu,przed wylotem odprawić się również na drogę powrotną?
Kermit, 10 marca 2011, 13:12 | odpowiedz
http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w-ryanair-i-wizz-air-krok-po-kroku/
Hubert Olender, 10 marca 2011, 13:24 | odpowiedz
dzieki:-)
Kermit, 10 marca 2011, 13:59 | odpowiedz
Witam, mam pytanko odnosnie rezerwacji biletu w wizzair. Podczas wpisywania nazwiska użyłem polskiego znaku "Ł" i system ją zjadł (tak mi sie wydaje, wątpie raczej żebym jej nie napisał). Czy na lotnisku bea jakies problem gdy w nazwisku na bilecie będzie brakowało jednej spółgloski w nazwisku?
Michał, 13 marca 2011, 10:47 | odpowiedz
Nie będzie.
Ewelina, 13 marca 2011, 10:52 | odpowiedz
Ja bym już stracił cierpliwość, kochani. :o)
humbak, 13 marca 2011, 11:29 | odpowiedz
Hej, chcę kupić bilet Wizzaira na 25 marca do Oslo, do planowanego wylotu zostało mniej niż dwa tygodnie i oczywiście nie mogę już wybrać opcji przelew bankowy. Jak inaczej mogę kupić bilet? Mam zwykłą kartę płatniczą Visa, czy mogę wybrać opcję karta kredytowa i tym sposobem zapłacić za bilet? A czy Wizzair w ogóle umożliwia coś takiego jak kupno biletu na lotnisku kilka dni przed lotem?
Ania, 13 marca 2011, 22:30 | odpowiedz
@ Ania Zwykła karta debetowa powinna przejść bez problemu. Bilet też można zakupić na lotnisku, ale będzie on z pewnością droższy, niż przy zakupie przez internet samemu, także kupując bilet kilka dni przed lotem trzeba liczyć się z wysoką ceną.
Hubert Olender, 13 marca 2011, 22:54 | odpowiedz
Dzisiaj kupiłam bilet na lotnisku, do Oslo. Wybrałam sobie odprawę przez internet, bo była taka możliwość i otrzymałam potwierdzenie kupna biletu z kodem rezerwacji. Myślałam, że ta rezerwacja pojawi się na moim koncie na stronie wizzaira i bez problemu załatwię dalsze procedury związane z odprawą internetową. Jednak tego lotu nie ma jeszcze w moich rezerwacjach na koncie. Czy mam cierpliwie czekać aż nastąpi migracja danych i informacje o bilecie pojawią się na koncie, czy też możliwe że jest jakiś błąd albo odprawa online tego lotu będzie inaczej wyglądać?
Ania, 14 marca 2011, 14:34 | odpowiedz
Wycofuję swoje pytanie. Wszystko jest w porządku, po prostu trzeba odszukać swoją rezerwację po numerze w zakładce do odprawy online. Odprawa oczywiście będzie możliwa dopiero 7 dni przed wylotem:)
Ania, 14 marca 2011, 15:15 | odpowiedz
Aniu: W spisie rezerwacji w profilu pojawiają się tylko te, które zostały nabyte online przez profil. Jak kupujesz na lotnisku, to nie będzie owej rezerwacji w spisie online.
humbak, 14 marca 2011, 15:25 | odpowiedz
Witam mam problem czy wizzair ma 5 dni roboczych na przeslanie potwierdzenia lotu?? w piatek wplacilam pieniadze do nich dzis jest wtorek a ja nadal nie mam potwierdzenia:(
Malwina, 15 marca 2011, 23:26 | odpowiedz
cześć! Zapłaciłam przelewem, ale w tytule podałam numer rezerwacji i po przecinku swoje imię i nazwisko...niestety. Czy moja rezerwacja zostanie uznana, czy jej nie rozpoznają i anulują?
szycek, 16 marca 2011, 1:31 | odpowiedz
skoro akceptuja przelew z zupelnie wpisanym innym imieniem niz jest na rezerwacji i kasy nie chca oddac za ta pomylke, uwazaja ze jest ok,to na pewno twoja rerw.zaakceptuja
agnieszka, 18 marca 2011, 10:22 | odpowiedz
czy ktos dokonywal zmian w imieniu bez oplat?
agnieszka, 18 marca 2011, 10:24 | odpowiedz
wizzair przysyla info do przelewu, ze tytulem na przelewie ma sie zgadzac z rezerwacja i jezeli nie to nie skojarza rezerwacji, to bzdury, biora kase nawet jak sie nie zgadza i nie chca oddac
agnieszka, 18 marca 2011, 10:32 | odpowiedz
Witam, mam ten sam problem z numerem telefonu, wpisuję 48(i tu swój 9cyfrowy numer) i wybieram również kraj Polska, ale nie działa i próbowałam na wszelkie sposoby, tak jak wyżej pisaliście, i nawet z 20 razy klikałam wybierz i kontynuuj ale wciąż nie działa, bardzo proszę o instrukcję "dla blondynek" bo bilety coraz droższe a na ich centrum się nie idzie dodzwonić
estka, 24 marca 2011, 14:47 | odpowiedz
Możecie zamieścić screen z takim błęde i podać link? U mnie w przegladarce Google Chrome dziala to poprawnie.
Kamil Lodziński, 24 marca 2011, 15:12 | odpowiedz
Jeżeli wybierasz kraj Polska to nie wpisuj już nr kierunkowego.
Tobi, 24 marca 2011, 15:27 | odpowiedz
Mam takie pytanie. Dlaczego jeśli wybieram większą ilość biletów, np.9 to cena za jeden wzrasta? Myślałem, że będzie taka sama. Można to jakoś obejść i kupić wszystkie w tej najniższej cenie?
Stasio, 31 marca 2011, 13:08 | odpowiedz
http://www.fly4free.pl/jak-nie-przeplacac-za-bilet-gdy-kupujemy-wiecej-niz-jeden/
Kamil Lodziński, 31 marca 2011, 13:24 | odpowiedz
nie można, a poza tym polecam więcej poczytać np.: http://www.fly4free.pl/jak-nie-przeplacac-za-bilet-gdy-kupujemy-wiecej-niz-jeden/
apacino, 31 marca 2011, 13:25 | odpowiedz
nr. telefonu trzeba wpisać trzykrotnie tam gdzie jest gwiazdka i dwa pola poniżej zanim do tego doszedłem skutecznie podnieśli mi ciśnienie niewiele brakowało abym przeniósł się na stronę RYANAIR
Tofik, 3 kwietnia 2011, 18:45 | odpowiedz
Mam takie pytanie czy robiąc przelew na konto wizzair należy przesłać na ich adres e-mailowy potwierdzenie przelewu, czy nie jest to konieczne? Czy oni sami po zaksiegowaniu pieniędzy zmienią status z Stan rezerwacji: WSTRZYMANE na POTWIERDZENIE? Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję:)
Noemi, 13 kwietnia 2011, 18:06 | odpowiedz
Sami zmienią status rezerwacji po zaksięgowaniu środków. Nie trzeba do nich wysyłać maili z potwierdzeniem itd.
Hubert Olender, 13 kwietnia 2011, 18:44 | odpowiedz
Dziękuję:) czyli trzeba cierpliwie czekać ponieważ może to potrwać kilka dni, tak?
Noemi, 13 kwietnia 2011, 19:13 | odpowiedz
Tak.
Hubert Olender, 13 kwietnia 2011, 19:22 | odpowiedz
Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości:) pozdrawiam:)
Noemi, 13 kwietnia 2011, 19:34 | odpowiedz
Witam Parę dni temu dokonałem zakupu biletów do Barcelony,jednak okazało się że będziemy jednak wracać 3 dni pózniej.Czy jak zmienię termin wylotu to zapłacę tylko różnicę w cenie biletów która była wcześniej w porownaniu do obecnej ceny czy za coś jeszzce( w moim przypadku to 17ozł za 2os)?
Dariusz Charski, 19 kwietnia 2011, 16:24 | odpowiedz
+ Opłata za zmianę lotu przez wizzair.com, za lot, za pasażera - 135 PLN. Informacja znajduję się na stronie Wizz Air w dziale Użytecznie informacje>opłaty dodatkowe.
Hubert Olender, 19 kwietnia 2011, 16:29 | odpowiedz
Witam, Mam taki problem zarezerwowałem lot z Warszawy do Londynu zrobiłem wszystko tak jak trzeba zgodnie z wymogami wizzairu zaznaczam dokonałem płatności przelewem bankowym, gdyż karty kredytowej nie posiadam.Związku z tym z przyczyn losowych muszę zmienić termin wylotu i przylotu i jestem w pełni świadom że za usługę zmiany trzeba zapłacić tylko jak zacząłem zmieniać termin to okazało się że dodatkowe opłaty za zmianę trzeba dokonać kartą kredytową i nie ma opcji by dokonać przelewem bankowym.Z tym problemem można oczywiście zadzwonić pod infolinię wizzaira ale jestem osobą niesłyszącą i nie dogadam się przez telefon. Będę wdzięczny za udzieloną tutaj pomoc i wskazówki jak postępować.Z pozdrowieniami świątecznymi Marcin
Marcin (niesłyszący), 22 kwietnia 2011, 8:19 | odpowiedz
Witam, Można spróbować skontaktować się przez formularz na stronie Wizz Air >> http://wizzair.com/useful_information/claims/ (zmiana rezerwacji z powodu choroby). Po za tym myślę, że bez problemu można zapłacić za rezerwację zwykła kartą debetową, którą posiada nr CVV.
Hubert Olender, 22 kwietnia 2011, 9:59 | odpowiedz
Hej, Rezerwowalam bilet na wizzaira Gdansk-Goteborg 20 kwietnia (platnosc przelewem). Nie przelalam pieniedzy od razu, bo czekalam jeszcze na potwierdzenie noclegu itp. Liczylam sie z tym, ze rezerwacja przepadnie po 24h. Tymczasem dzisiaj (26 kwietnia) wchodze na konto a tam status WSTRZYMANE jak gdyby nigdy nic... Czy jesli teraz przeleje kase to wszystko bedzie w porzadku czy moge sie spodziewac jakis problemow i kasa przepadnie?
Paulina, 26 kwietnia 2011, 8:31 | odpowiedz
Można przelać, może jeszcze złapie się tą rezerwację. Gdyby jednak tak się nie stało to środki nie przepadną, tylko zwrócą na konto.
Hubert Olender, 26 kwietnia 2011, 19:09 | odpowiedz
Dzieki Hubert. Dzis zajrzalam na swoje konto (8. dzien odkad poczynilam rezerwacje), a status ciagle wyswielany jako WSTRZYMANE. szczerze mowiac to mialam nadzieje ze to anuluja, bo nie przelalam kasy i chcialam zabukowac lot na inna date na tej samej trasie. A teraz pewnie nie dam rady tego zrobic :D
Paulina, 28 kwietnia 2011, 10:54 | odpowiedz
Wreszcie po 11 dniach anulowali te rezerwacje. Tak dla informacji mówię ;)
Paulina, 2 maja 2011, 20:03 | odpowiedz
Czy przy rezerwacji biletów koniecznie trzeba podawać również drugie imię, które jest w dowodzie osobistym i czy jesli podałam tylko pierwsze imię muszę to zmienić?
Alicja, 4 maja 2011, 10:24 | odpowiedz
@ Alicja Nie.
Hubert Olender, 4 maja 2011, 13:02 | odpowiedz
Dziękuję i pozdrawiam:)
Alicja, 4 maja 2011, 16:53 | odpowiedz
Hej Rezerwowałem bilet dla innej osoby i w danych kontaktowych pomyliłem się w nazwie ulicy. Czy mogę to zmienić i czy może to być problem? Z góry dzięki za pomoc.
cain, 7 maja 2011, 20:22 | odpowiedz
Witam! Podobnie jak ktos tu juz pisal nie chcący wpisany zostal numer 4848500******. Wynikaja z tego jakies problemy?? Prosze o odpowiedz
patrycja, 12 maja 2011, 17:54 | odpowiedz
Juz zalatwilam ta sprawe. Dla wszystkich, ktorzy w przyszlosci beda miec taki problem. Zadzwoncie do Wizz air, mila Pani albo Pan zmienia to za nas odrazu ;)
patrycja, 12 maja 2011, 18:12 | odpowiedz
Witam rezerwowałam bilet kolezance w wiizair i wszyscy na nia mowia magda, a ona ma na imie marta, a ja wpisałam magda do rezerwacji ;/ na infolii nie chca zmienic chca kase za zmiane bo juz inne imie, ale w sumie tu tylko dwie litery sa pomylone wszystko inne sie bedzie zgadzac, co robic pomóżcie, taniej bedzie zrobic nowa rezerwacje, ale moze przejdzie to jakos na lotnisku?
baska, 13 maja 2011, 12:27 | odpowiedz
Dołączam się do pytania, które już sie pojawiło gdzieś na początku, mianowicie format telefonu, który trzeba wpisać. Robię tak, jak jest w opisie czyli 48123456789, a mimo to pojawia mi się komunikat, że powinieniem sprawdzić, czy format telefonu jest dobrze wpisany. Dzieje się tak niezależnie od przeglądarki. Natomiast pod polami rejestracji jest informacja do telefonu komórkowego (który można, ale nie trzeba wpisać), i tam jest podany dziwny jego format, a mianowicie 481234567890 (czyli jedna dodatkowa cyfra), może to o to chodzi?
Romek, 13 maja 2011, 15:16 | odpowiedz
@ baska Nie przejdzie, bo tak jak powiedzieli na infolinii, to są dwa różne imiona. Zrób nową rezerwację o ile wyjdzie taniej niż zmiana nazwiska. @ Romek Trzeba wybrać numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy czyli wybieramy kraj – Polska i kliknijmy “Wybierz i kontynuuj”. Jeśli wybierzemy kraj Polska to już może nie potrzeba wpisywać numeru kierunkowego. Może o to chodzi.
Hubert Olender, 13 maja 2011, 17:58 | odpowiedz
Odnośnie błędu z numerem telefony. Po prostu numer telefonu trzeba wpisać w dwóch polach: Numer telefonu komórkowego2 i pole niżej Prosimy ponownie wpisać numer telefonu komórkowego2. Jeśli wypełnicie tylko pierwsze pole pojawia się błąd z informacją o złym formacie numeru telefonu. Błąd projektowy formularza.
Kamil Lodziński, 17 maja 2011, 8:18 | odpowiedz
Kupując bilet chciałabym zapłacić za niego sama (jak taniej masterCard czy przelewem?) Koszty biletu chce pokryć firma, z którą współpracuję ale nie jestem w niej zatrudniona.Wystawiam rachunki ze swojej działalności. Czy i jak moge uzyskać fakturę na tę firmę, która chce pokryć koszty mojego biletu.
Kate, 24 maja 2011, 12:26 | odpowiedz
Przelew czy płatność kartą tyle samo kosztuje. Co do faktury to masz w tekście opisaną jak i zarówno w pierwszych komentarzach.
Rolek, 24 maja 2011, 13:29 | odpowiedz
Witam. Wiem że już był ten temat, ale chciałem się upewnić. Błędy w danych kontaktowych takie jak: Śląski bez Ś, ą i adres polski a kraj UK trzeba wyprostować telefonicznie, czy nie ma znaczenia na lotnisku?
Aro, 30 maja 2011, 23:34 | odpowiedz
Dane osobowe wpisujemy bez polskich znaków. Natomiast takie błędy jak adres polski a kraj UK lepiej zmienić telefonicznie.
Hubert Olender, 30 maja 2011, 23:46 | odpowiedz
Jest bez polskich znaków, bo polskie litery automat sam usuwa :), trzeba zwracać na to uwagę. Dziękuje za pomoc
Aro, 31 maja 2011, 8:57 | odpowiedz
witam:) mam ważne pytanie... ile jest średni czas oczekiwania na potwierdzenie rezerwacji? pierwszy raz kupiłam bilet w ten poniedziałek (30.05.2011) z rana i od razy za niego poszłam zapłacić na pocztę przelewem bankowym, dziś już jest środa i nic... wiem że do 5 dni nie należy się o to martwić, ale co powinnam zrobić jeżeli 5 dnia też nie otrzymam potwierdzenia?
weronika_sylwia, 1 czerwca 2011, 22:37 | odpowiedz
Spokojnie rezerwacja zostanie potwierdzona. Jeśli po tygodniu nie będzie potwierdzenia, pozostaje kontakt z Wizz Air.
Hubert Olender, 1 czerwca 2011, 22:59 | odpowiedz
ok:) dzięki, jestem dobrej nadziei jak narazie:)
weronika_sylwia, 2 czerwca 2011, 0:02 | odpowiedz
Witam Mam pytanie odnośnie przelewu bankowego. Otóż próbuje go zrobić (tj przelac pieniądze na konto wizzair'a) aczkolwiek wyskakuje mi (BZ WBK) że pola miejscowość i ulica są wymagane a nigdzie nie ma danych WizzAir'a. Uprzejmie zatem proszę o pomoc :)
James, 2 czerwca 2011, 15:08 | odpowiedz
@ James W komentarzach powyżej już została udzielona odpowiedź na to pytanie.
Hubert, 2 czerwca 2011, 15:19 | odpowiedz
Witam, w srodę dokonałam odprawy przezs internet na lot poniedziałkowy i okazało się ze w moim nazwisku podwoiła się litera I. Na stronie Wizzair znalazłam formularz reklamacji dotyczacej błędów w rezerwacji - napisałam, ale jak dotad nie dostałam odpowiedzi. czy to z ich strony gra na przeczekanie, tzn. bede zmuszona zadzwonic (jestem we Włoszech) czy jednak ktos odpisze? czy ktos miał podobny przypadek? Czy moze włosi nawet tego nie zauwaza? denerwuję się tym...
Fiorella, 10 czerwca 2011, 10:29 | odpowiedz
http://www.fly4free.pl/forum/search.php?keywords=b%C5%82%C4%85d+w+nazwisku&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Ewelina, 10 czerwca 2011, 11:15 | odpowiedz
Nie moge sie zarejestrowac. Moj adres nie miesci sie w okienku!!! co robic??
MARTA, 10 czerwca 2011, 13:27 | odpowiedz
Jak mam sie zarejstrowac, jesli nie moge nwet adresu wpisac,poniewacnie miesci sie w okienku. adres sklada sie z nazwt budynku z numerem mieszkania i osobno ulica. Co robic?
MARTA, 10 czerwca 2011, 13:28 | odpowiedz
Witam, Mam pytanie dot. danych kontaktowych - przy wypełnianiu pojawiła się literówka, zamiast ...ORA pojawiło się ...ROA, przy czym nazwisko pasażera jest już poprawne, zgodne z dowodem. Czy dane kontaktowe mają jakieś znaczenie podczas odprawy albo w jakiś inny sposób moga wpłynąć na konieczność zmiany nazwiska?
podrózniczka, 11 czerwca 2011, 1:51 | odpowiedz
Nie mają
Ewelina, 11 czerwca 2011, 8:36 | odpowiedz
mam pytanko , zarezerwowalem lot jakies półtora miesiąca wczesniej , otrzymalem kod potwierdzenia , po czym odrazu przelalem odpowiednia sume na niemieckie konto wizz w euro . Nie dostałem potwierdzenia emailem - musiałem wyjechac na miesiąc - odcięty od internetu . Okazuje się ze przelew wizz dostał na drugi dzień tylko podobno tak twierdzili nie podałem tytułu przelewu . Mam ten przelew przed sobą i jest jak byk podany , nie wiedzieli tak sie tłumacza do czego tą kwote przelewu dopiąć , wiadomości nie otrzymałem żadnej , rezerwacja przepadła a do biletów musiałem dopłacić jeszcze raz tyle na 3 dni przed wylotem. Czy mam jakąś szanse prawną ubiegać się o zwrot nadpłaconej sumy , czy to moja wina że nie dopilnowałem braku emaila z potwierdzeniem rezerwacji . Prosze o pomoc , moze ktoś miał podobną sytuacje.
martin, 14 czerwca 2011, 2:05 | odpowiedz
Mam pytanko, pierwszy raz rezerwuje bilety przez interent dla 2 osob (siebie i drugiej). czy jezeli obie osoby zawre w 1 rezerwacji to czy otrzymam potem jedno potwierdzenie (1 kod rezerwacji)? i za obie osoby mam placic jednym przelewem? i potem jak sie bedziemy odprawiac online to musimy to zrobic odzielnie na ten sam kod?
as, 14 czerwca 2011, 16:05 | odpowiedz
@ martin Ciężko coś tu doradzić, skoro nie dostałeś potwierdzenia to znaczy że rezerwacja nie została sfinalizowana. @ as Tak, otrzymasz 1 kod z rezerwacją dla 2 pasażerów i następnie ją opłacasz. Przy odprawie podajesz nr rezerwacji i wybierasz pasażerów do odprawy, którzy widnieją na tej rezerwacji.
Hubert Olender, 14 czerwca 2011, 16:11 | odpowiedz
dzieki Hubercie! :)
as, 14 czerwca 2011, 16:15 | odpowiedz
jeszcze jedno...:) ja tez juz sie zgubiałm z tym wpisywaniem numeru telefonu. udało mi sie załozyc konto:) i jak wchodze w zakładke MOJ PROFIL to czy widniejace tam dane dotyczace tel sa poprawnie wpisane - chodzi mi o ta trzecia pozycje "numer telefonu komorkowego"- czy tam po raz drugi piszemy kierunkowy+nr tel, jesli powyzej wybralismy "polska (48)"?? czy tak ma byc?: Numer telefonu : 48500500500 Numer kierunkowy kraju poprzedzający numer komórkowy : polska (48) Numer telefonu komórkowego :48500500500 bo czytalam posty wyzej ze potem ludzie na rezerwacjach mieli podwojny kierunkowy : 4848xxxxxxxxx. wole sie zapytac niz potem meczyc z bledami:)
as, 14 czerwca 2011, 16:29 | odpowiedz
@ as Wybieramy kraj Polska i następnie numer telefonu, podwójny kierunkowy niepotrzebny.
Hubert Olender, 14 czerwca 2011, 16:46 | odpowiedz
wiem ze niepotrzebny.... czyli za pierwszym razem wpisuje 'kierunkowy+ moj nr tel', potem wybieram 'polska(48)' i na koniec '(bez kierunkowego) moj nr tel'. tak? i to zagwarantuje ze system nie zdubluje potem w dalszych dokumentach kierunkowego przed moim nr tel? sorki ze tak cie cisne ale chce miec pewnosc bo chyba wczesniej nie wyraziłam sie jasno dlatego nie otrzymalam satysfakcjonujacej odp:)
as, 14 czerwca 2011, 16:54 | odpowiedz
ok, juz rozwialam swoje watpilowsci. sama pokombinowalam i dostalam wersje poprawiona na maila:) po tym jak wybierzemy kierunkowy : polska48 wpisujemy tylko swoj nr tel:) natomiast w pierwszej rubryce sami musimy wpisac kierunkowy + swoj numer. czyli schemat z mojego powyzszego maila jest prawidlowy. pozdrawiam!
as, 14 czerwca 2011, 17:01 | odpowiedz
Mam pytanie odnośnie danych pasażera. Wiem, że takie pytanie już tu padło, ale prosze o odpowiedx, bo kupiłam bilet dziś i dla kogoś, więc tym bardziej zależy mi, by się upewnić. Nie podałam drugiego imienia, czy może wyniknąć z tego problem? Wydaje mi się, że sama już kiedyś leciałam z rezerwacją na swoje jedno tylko imię i nie miałam nieprzyjemności. Pytam też, ze względu na to, że pasażerem jest 10-letnie dziecko i brakuje drugiego imienia.
aniolek27, 15 czerwca 2011, 10:14 | odpowiedz
@ aniolek27 Alicja wcześniej zadała to samo pytanie i dostała odpowiedź. Nie potrzeba drugiego imienia.
Hubert, 15 czerwca 2011, 11:25 | odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź :) Trochę się martwiłam ze względu na dziecko, czy nie będą mieć jej rodzice problemu. Uspokoiłeś mnie :)
aniolek27, 15 czerwca 2011, 11:53 | odpowiedz
Witam. trzy dni temu zamówiłam rezerwacja bilet lotniska ale nie wiem czy dobrze wysłałam przelew bo pisałam skrót "Wizz air" a brak dodatkowo nie pisałam "Wizz air Hungary kft" nie wiem czy dobrze przelałam przelew, czekam i czekam ale dalej wstrzymane i nie wiem co będzie dalej,, zaczynam się niepokoje... ratuj mnie.
sdska, 18 czerwca 2011, 8:29 | odpowiedz
@ sdska Najważniejszy jest nr konta Wizz Air i nr rezerwacji na podstawie której mogą odszukać i potwierdzić dany zakup. Jeśli to jest dobrze, to będzie OK.
Hubert, 18 czerwca 2011, 12:01 | odpowiedz
Czy jak zarezerwuje teraz bilet i zapłacę przelewem, czy mogę potem spokojnie zamówić do rezerwacji jeden bagaż przez internet? Bo w obecnej chwili nie jestem pewien czy podręczny będzie mi wystarczał. pozdrawiam
yakobo, 18 czerwca 2011, 12:33 | odpowiedz
@ yakobo W tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Hubert, 18 czerwca 2011, 12:57 | odpowiedz
Witam! Zrobilem rezerwacje w Wizzair, a jako platnosc wybralem przelew bankowy. Po kilku godzinach dowidzialem sie jednak, ze w wybranym terminie nie moge leciec, poniewaz nie dostane wolnego. Wobec tego, jesli nie dokonalem platnosci - czy rezerwacja zostanie anulowana i wygasnie? Czy zostane obciazony jakimikolwiek kosztami z tego tytulu/? to znaczy, ze mimo wszystko bede musial zaplacic za ta podroz, chociaz nie polece? Bede wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam!
Bodzio, 21 czerwca 2011, 21:26 | odpowiedz
Rezerwacja nieopłacona wygaśnie sama, potrwa to kilka dni (nawet 7-10). Nie zostaniesz obciążony żadnymi kosztami.
Kamil, 21 czerwca 2011, 21:46 | odpowiedz
zamowilem bilet w wizzair, i zaplacilem karta escape mastercard prepaid, pokazalo mi sie,ze rezerwacja potwierdzona ale nie dostalem meila z danymi...co teraz? pytam sie dlatego, ze od kilku dni z tej karty(mastecard prepaid) nie moge zapalcic na stronie ryanair(wyskakuje, ze jest blad)wiec jestem ciekawy czy moja rezerwacja w wizzair bedize wazna?
fan, 23 czerwca 2011, 1:28 | odpowiedz
Zaloguj się do swojego profilu na Wizz Air i tam będziesz miał status rezerwacji.
Hubert, 23 czerwca 2011, 12:49 | odpowiedz
hej dzieki za odp, faktycznie rezerwacja jest! a dzis przyszedl meil z potwierdzeniem...ale wciaz nie wiem dlaczego nie moge ta karta placic za ryanaira? widac karta jest dobra skoro wizz przyjal kase a dlaczego ryana tego nie robi? a ja na kazdej rezerwacji jestem w plecy 6 funtow....mial ktos juz takie problemy?
fan, 23 czerwca 2011, 13:34 | odpowiedz
Zarezerwowałam bilety przez internet. Czy otrzymam te bilety w formie elektronicznej do wydrukowania?
ada, 25 czerwca 2011, 13:16 | odpowiedz
@ ada Tu masz wszystko wyjaśnione: http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w-ryanair-i-wizz-air-krok-po-kroku/
Hubert, 25 czerwca 2011, 13:28 | odpowiedz
Dziękuję Hubert :) ...ale jestem spanikowana troszkę, bo pierwszy raz spoczęła na mnie odpowiedzialność samodzielnej rezerwacji biletów ;) ...więc mam jeszcze jedno może głupie pytanie: wykupiłam 1 dodatkowy bagaż, a że bilet mam w 2 strony, wobec czego zapłaciłam 136zł. Mam rozumieć z tego, że mogę mieć 32 kilogramowy nadbagaż tylko w jedną stronę czy w obydwie (bo policzony 2x68zł)? Jeżeli tylko w jedną stronę, to mogę wykorzystać wykupioną opcję bagażu obojętnie w którą stronę, np. na powrót?
ada, 25 czerwca 2011, 16:36 | odpowiedz
@ ada Bagaż rejestrowany kosztuje 68 zł w jedną stronę, więc jeśli kupiłaś w obie strony to zapłaciłaś 136 zł. Przy każdym locie możesz zatem zabrać bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany o wadze do 32 kg.
Hubert, 25 czerwca 2011, 17:32 | odpowiedz
Właśnie wiem, że w 1 stronę kosztuje 68zł ...i o to chodzi, że ja zaznaczyłam tylko 1 bagaż, ale i tak automatycznie policzyło x 2, bo bilet jest w 2 strony ...trudno. (Wolałam się po prostu upewnić,bo nie chcę niespodzianek na lotnisku ;)
ada, 27 czerwca 2011, 0:43 | odpowiedz
Czy ktoś wie może co w przypadku gdy zarezerwowałam bilety dla 4 osób (ja, mąż i dzieci)a mąż nie pojawi się na lotnisku przy odprawie. Czy będę musiała coś zapłacić??
mihalka, 27 czerwca 2011, 21:43 | odpowiedz
Nic się nie stanie.
Hubert, 27 czerwca 2011, 21:59 | odpowiedz
Witam. Mam pytanie. Zakupilam bilet, na maila dostalam rezerwacje zamowienia, w mailu mam informacje "Rezerwacja zakończona powodzeniem" ale w tresci jest napisane : Zamówienie wymaga manualnego dokończenia przez Kasjera Lotniczego, gdyż Państwa rezerwacja nie może być automatycznie potwierdzona przez linię lotniczą. Komunikat otrzymany od linii wskazuje na: Karta posiada dodatkowe zabezpieczenia 3-D Secure, które uniemożliwiają automatyczny zakup biletu. Prosimy o kontakt z Infolinią Sky4Fly No i jestem w kropce - bilet kupiony czy nie? Infolinia czynna od 9.....
Ewcia, 28 czerwca 2011, 23:13 | odpowiedz
"Zauważmy, że całkowity koszt po podsumowaniu tego etapu jest niższy niż w kroku 4 (przy założeniu, że nie wykupiliśmy ubezpieczenia, bagażu i innych opcji dodatkowych) – to dlatego, że system nie uwzględnia tu opłaty za rezerwację (czyli prowizji za płatność)." Mam pytanie czy w takim razie czekają nas jeszcze inne opłaty na lotnisku. czy po prostu opłata ta doliczana jest na dalszym etapie wykonywania w systemie płatności?
Monika, 29 czerwca 2011, 10:51 | odpowiedz
@ Monika To jest cena ostateczna, uwzględniająca wszystkie opłaty. Na końcowym etapie system dolicza opłatę za płatność.
Hubert, 29 czerwca 2011, 14:11 | odpowiedz
@ Hubert Bardzo Dziękuję za pomoc, udało mi się z powodzeniem kupić bilety :) Pozdrawiam
Monika, 29 czerwca 2011, 15:11 | odpowiedz
Witam . Mam pytanko dotyczące rezerwacji biletu przez internet w wizzair . Otóż nie posiadam karty kredytowej i czy mogę w takim razie opłacić bilet kartą mojego taty ??
Kinga, 29 czerwca 2011, 19:29 | odpowiedz
@ Kinga Bez problemu. Krok 7 – płatność za lot:
Hubert, 29 czerwca 2011, 19:34 | odpowiedz
Dzięki wielkie z odpowiedz.
Kinga, 29 czerwca 2011, 19:44 | odpowiedz
mam pytanie, czy kupując bilet na lotnisku płacę za rezerwację biletu a także czy kupując bilet na lotnisku mogę skorzystać z opcji odprawa online?planuję kupić takie bilety trzy tygodnie przed wylotem, czy to też ma znaczenie?
donnia, 30 czerwca 2011, 0:10 | odpowiedz
@ donnia Na lotnisku nie opłaca się kupować, gdyż zapłacisz więcej niż przez internet (dodatkowa opłata transakcyjna). Tak jak najbardziej będziesz mogła skorzystać z odprawy online.
Hubert, 30 czerwca 2011, 0:14 | odpowiedz
Przeszedłem całą procedurę na stronie Wizzair i zapłaciłem za rezerwację.Czy istnieją jakieś dodatkowe opłaty o których dowiem się przy odprawie?Typu opłata lotniskowa?
Marek Buk, 3 lipca 2011, 7:04 | odpowiedz
@ Marek Buk Zerknij trochę wyżej, Monika o to samo pytała.
Hubert, 3 lipca 2011, 11:24 | odpowiedz
mam pytanie czy ktoś wie jak wypełnić przelew bankowy ale druk jest po niemiecku i za bardzo nie wiem jak to wypełnić??? uberweisung
tomek, 3 lipca 2011, 20:52 | odpowiedz
Co w przypadku jak płaciłam na 7 dzień od dokonania rezerwacji, na moim koncie była jeszcze widoczna (wpłaciłam w banku od razu na konto wizz)była jeszcze parę dni wstrzymana a dzisiaj znikła czy ona mi się jeszcze pojawi?? czy już nie i muszę szukać innej rezerwacji, a bardzo mi na tamtej zależy.Dziękuję
mihalka, 4 lipca 2011, 19:16 | odpowiedz
@ mihalka Ciężko powiedzieć. Wizz Air zastrzega, że opłata za rezerwację musi zostać dokonana w ciągu 24h. Jeżeli znikła to wątpię, aby została przywrócona. Załóż nową rezerwację i poczekaj na rozwój sytuacji. Jeśli zostanie przywrócona to OK, a jeśli nie to opłacisz nową. Środki wpłacone na tą wcześniejszą rezerwację zostaną po prostu zwrócone.
Hubert, 4 lipca 2011, 19:23 | odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzwoniłam do telecentrum i Pani powiedziała że pieniążki do nich wpłynęły ale rezerwacja wygasła mimo wszystko, że była widoczna na moim koncie. Muszę czekać około 2 tygodni na przelew zwrotny. Pozdrawiam.
mihalka, 4 lipca 2011, 19:40 | odpowiedz
hej mam pytanie, mam profil na wizzair, ale zamiast imienia pelnego wpisalam kasia , reszta danych prawidlowa. juz raz lecialam i nie bylo problemu. chcialam zmienic imie ale nie ma takiej opcji, ktos sie z tym spotkal?? nie mowcie mi ze musze dzwonic pod ten drogiiiii nr ich infolinii
ruda@, 11 lipca 2011, 13:24 | odpowiedz
@ ruda@ Nie trzeba, nie będzie problemów.
Hubert, 11 lipca 2011, 14:32 | odpowiedz
dziekuje :)
ruda@, 11 lipca 2011, 15:02 | odpowiedz
Z tym numerem telefonu to jest jakaś totalna PARODIA!!!!!!!!!! Kombinuje na wszelakie sposoby i nic.
Boniek, 13 lipca 2011, 10:11 | odpowiedz
Może nie być problemu, albo może i być. I co wtedy? Szczególnie na zagranicznym lotnisku. ja kiedyś strzeliłem babola, bo napisałem "Magda" zamiast "Magdalena". Przez neta nie da się zmienić, ale przez infolinię udało się. Trochę tylko babka mi nagadała, żebym na przyszłość pamiętał. Zadzwoń i zmień, tak dla spokoju, żeby nie było problemu. HS
Han Solo, 13 lipca 2011, 10:54 | odpowiedz
Mam pytanie.Ojciec kupił mi bilet w dwie strony.Przy odprawie w pierwszą strone zapomniałem zaznaczyc bagażu i z tego powodu przy ponownej odprawie na lotnisku płaciłem za bagaż x2 czyli 136 zł. w Drodze powrotnej che wykupić bagaż przez internet by zapłacic tylko 68 zł lecz gdy zaznaczam 1 szt bagażu nalicza mi 136 zł.O co chodzi i jak to rozumieć przecież lece tylko w jedną strone.Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje :)
Kornelios, 5 sierpnia 2011, 22:50 | odpowiedz
Witam mam pytanie, poniewaz lecę jutro z katowic i mam odprawę na lotnisku... gdzie ja mam isc z tym kodem? czy tam na lotnisku w Katowicach jest jakas kasa gdzie będę mogła odebrać bilet czy po prostu przy odprawie mam podać kod? proszę o szybką odpowiedź mox
mox, 10 sierpnia 2011, 10:36 | odpowiedz
Wchodzisz na lotnisko, tam znajduje się tablica, na której na bieżąco pojawiają się informacje o lotach. Znajdujesz swój, a obok niego będzie informacja, z którego stanowiska odbywa się odprawa. Idziesz do swojego stanowiska, pokazujesz dowód/paszport, otrzymujesz bilet i dalsze wskazówki.
Ewelina Karpowicz, 10 sierpnia 2011, 11:18 | odpowiedz
Witam serdecznie Mam taki problem: robiłam dwie rezerwacja dla siebie i mojego szwagra. On ma lecieć 19 sierpnia ja 17 niestety robiłam to w pospiechu i niestety jego wpisałam na 17 a siebie na 19. Moje pytanie brzmi czy można zmienić imię w rezerwacji ( w tym przypadku w dwóch rezerwacjach) bo nazwiska mamy takie same i jak mam to zrobić? Niestety na podane numery nie mogę się dodzwonić a próbuję już drugi dzień. Z góry dziękuję za odpowiedź
minimagda, 12 sierpnia 2011, 20:35 | odpowiedz
Wizz Air potraktuje to jako zmianę nazwiska - 180 zł za osobę za odcinek. Można zmienić na www Wizz Air.
Ewelina, 13 sierpnia 2011, 8:15 | odpowiedz
Witam! Mam zarezerwowany lot do Londynu na dwie osoby. Niestety, jedno z nas musi lecieć w innym terminie. Mam w związku z tym pytanie, czy dokonując zmiany rezerwacji na stronie Wizz Air zmiana będzie dotyczyła obydwu osób, czy można jej dokonać dla jednej, konkretnej osoby??
beata, 13 sierpnia 2011, 22:55 | odpowiedz
Jakiś czas temu kupiłam bilety na wizzair.com. Przelew poszedł, dostałam kod i niby wszystko gra ale wylot zbliża się wielkimi krokami a ja nie wiem czy dostane jeszcze jakiegoś maila z biletami do wydrukowania, nie wiem tez kiedy mogę zrobić odprawę online, gdyż ciągle wyświetla mi się na stronie "ze odprawa online jest niedostępna", a przy kupowaniu biletów zaznaczyłam, ze chce odprawę online. Boje się ze przyjdzie dzień wylotu a ja na lotnisko pójdę "z gola ręką".
Agata Soc, 22 sierpnia 2011, 11:34 | odpowiedz
Numer rezerwacji to wszystko co potrzebujesz. Kartę pokładową drukujesz po odprawie online. Kiedy masz lot?
Ewelina, 22 sierpnia 2011, 14:35 | odpowiedz
mam pytanie....zrobiłem błąd w odprawie a dokładnie "zjadłem" jedną cyfre w numerze dowodu osobistego, nie moge się doczytać nigdzie co w takiej sytuacji mam robić...czy bedą jakies problemy i niedopuszczą mnie do lotu?? imie nazwisko i inne dane pasażera się zgadzają...
Konrad, 22 sierpnia 2011, 21:59 | odpowiedz
Ewelino lot mam 7.09.
Agata Soc, 23 sierpnia 2011, 10:11 | odpowiedz
No to będziesz mogła odprawić się najwczesniej 1 września. Ze strony przewoźnika: >>Odprawy przez Internet można dokonać od 7 dni do 3 godzin przed planową godziną odlotu.<<
Ewelina, 23 sierpnia 2011, 13:23 | odpowiedz
Ok. Ufff wielkie dzięki!!!
Agata Soc, 24 sierpnia 2011, 11:32 | odpowiedz
witam, Rezerwując bilety wpisałem zamiast IZABELA krótszą wersję czyli IZA. Czy może być z tym jakiś problem ??
jacek, 31 sierpnia 2011, 22:08 | odpowiedz
@ jacek Nie.
Hubert, 31 sierpnia 2011, 23:20 | odpowiedz
dziękuje !!
jacek, 31 sierpnia 2011, 23:31 | odpowiedz
Robilem rezerwacje ok miesiac temu wyczyscilem poczte z potwierdzeniem dokonania rezerwacji oraz kodem potwierdzenia jak go odzyskac??
sebastian, 2 września 2011, 0:25 | odpowiedz
@ sebastian Zaloguj się do swojego profilu w Wizz Air i tam masz zakładkę z rezerwacjami (moje rezerwacje).
Hubert, 2 września 2011, 0:59 | odpowiedz
z tym ze ja niemam tam jako takiego profilu??
sebastian, 2 września 2011, 1:11 | odpowiedz
To pozostaje telefon do Wizz Air.
Hubert, 2 września 2011, 1:23 | odpowiedz
witam zrobilam wczoraj rezerwacje na swoje i chlopaka nazwisko. odrazu poszlismy do banku i zrobilismy przelew, ale z mojej mamy konta i jest w przelewie napisane jej nazwisko (ma takie same jak ja) i jej imie, tytul i reszta jest ok, czy beda problemy ?
asia, 2 września 2011, 10:26 | odpowiedz
Liczy się tylko tytuł przelewu-który ma byc taki sam jak numer rezerwacji.
Kamil Lodziński, 2 września 2011, 10:46 | odpowiedz
no to super, pierwszy raz zamawialam bilety i bylo to dla mnie nie lada wyzwanie ;)
asia, 2 września 2011, 10:49 | odpowiedz
Dzien dobry mam pytanie. Moj brat zabukowal bilet i juz go oplacil. Czy mozna zmienic miejsce przylotu? Zamiast do Pyrzowic chce zeby przyjechal do Warszawy. Prosze o odpowiedz:) Pozdrawiam
Ola, 3 września 2011, 9:58 | odpowiedz
@ Ola Zmienia miejsca przylotu jest niemożliwa. Pozostaje tylko kupno nowego biletu.
Hubert, 3 września 2011, 11:31 | odpowiedz
Dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam
Ola, 3 września 2011, 17:07 | odpowiedz
Witam mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz wiele osob mi mowi, ze lecac z polski do niemiec trzeba miec paszport i ze beda o niego pytali na lotnisku. Czy to prawda ?
Asia, 5 września 2011, 14:40 | odpowiedz
Paszport nie jest potrzebny jeśli masz polskie obywatelstwo.
Kamil Lodziński, 5 września 2011, 14:46 | odpowiedz
Witam, Mam pytanie. Wyszlam za maz i moje nazwisko sie zmienilo. Jak mam dokonac zmian w moim profilu? Adres zmienilam bez problemu.
Ania, 6 września 2011, 13:42 | odpowiedz
Witam Mam problem - rezerwuję lot ze Sztokholmu do Gdańska, dokonałam już przelewu, ale w złotówkach, a nie w koronach (a potem doczytałam, że przelew powinien być w walucie państwa z którego jest wylot). To po co w takim razie była opcja przewalutowania w trakcie rezerwacji? Przyjmą mi ten przelew, czy odeślą? I druga sprawa - czy mogę opłacić rezerwację ze złym numerem telefonu, czy to nie przejdzie? (pierwszy nr jest zupełnie bez prefiksu, a w drugim jest dwa razy prefiks 48 :|) Z góry dziękuję.
Asia, 6 września 2011, 15:03 | odpowiedz
@ Ania Informacja ze strony Wizz Air: http://wizzair.com/useful_information/faq/?language=PL Wraz z partnerką zarejestrowaliśmy lot, ale do dnia podróży zawrzemy związek małżeński i w planie podróży będzie podane jej nazwisko panieńskie. Co należy zrobić? W takich sytuacjach zmiana nazwiska jest konieczna. Można to zrobić bezpłatnie pod warunkiem dostarczenia aktu urodzenia i aktu małżeństwa. Wszystkie dokumenty należy przekazać do naszego Działu Obsługi Klienta. @ Asia Jeśli wybrałaś opcję przewalutowania i końcowa cena była w złotówkach to wszystko jest OK, przelew dojdzie. Nic się niestanie jeśli nr jest poprawny, tylko prefiks zły.
Hubert, 6 września 2011, 15:23 | odpowiedz
Końcowa cena była w złotówkach, ale teraz patrzę na moje rezerwacje i tam cena należna pokazana jest w koronach, dlatego mam taki mętlik... Czyli za ten pierwszy lot też mogę zapłacić i będzie wszystko ok?
Asia, 6 września 2011, 15:30 | odpowiedz
Chce zamówić do wcześniejszej rezerwacji biletu(opłaconego) bagaż czy jest możliwość opłaty za niego zwykłym przelewem czy tylko karta kredytowa?
yakobo, 8 września 2011, 11:00 | odpowiedz
Witam, Jeśli ktoś wie i może mi udzielić szybkiej odpowiedzi, to będę wdzięczna... Chcę zamówić teściowej bilet z Barcelony i zapłacić przelewem bankowym. Nie wiem tylko na kogo rejestrować konto - czy mogę normalnie na siebie i potem się gdzieś zaznacza, ze osoba o innym nazwisku (znaczy tym samym :p ale po prostu to zupełnie inna osoba) będzie go odbierała? I jak to jest z bagażem? Ile się za niego płaci? Muszę to podawać przy zamawianiu, czy to ona już przed odlotem może sobie załatwić (bo zakładam, ze nie wie jeszcze jaki duży będzie ten bagaż...)
Królik, 14 września 2011, 21:59 | odpowiedz
@ Królik Konto może być zarejestrowane na dowolną osobę. Co do bagażu rejestrowanego w tekście zostało wszytko dokładnie opisane, ile kosztuje i czy można później dokupić.
Hubert, 14 września 2011, 22:04 | odpowiedz
Dziękuję bardzo ;)
Królik, 14 września 2011, 22:27 | odpowiedz
witam moglby mi ktos przeslac skan potwierdzenia rezerwacji z dodatkowa przestrzenia na nogi w wizzair, bede dozgonnie wdzieczny:) rwmarcin@o2.pl
Marcin, 18 września 2011, 0:17 | odpowiedz
prosze o pomoc -- zarezerwowalam bilet z Turku do Gdanska. chce zaplacic z konta walutowego (bo place w euro) i NIE MAM POJĘCIA jak to zrobic. Nia mialam problemow, gdy placilam z Polski, to teraz mam "co krok". Wpisałam numer rachunku do przelewów miedzynarodowych, pole "kraj odbiorcy" zaznaczam WĘGRY, prawda? I teraz mam pytanie o nazwę Banku i oddział. Nie wiem co wpisać, może istnieje oddział w Finlandii? Jak to sprawdzić. w mailu potwierdzającym rezerwację dostałąm tylko takie informacje: Euro (EUR) Swift: CITIFIHX Numer konta dla przelewów krajowych: FI0881299710000431 Numer konta dla przelewów międzynarodowych: FI8171307002740044 Posiadacz rachunku: Wizz Air Hungary Kft
lucy, 19 września 2011, 10:23 | odpowiedz
mam duzo gorszy problem i przeczytalam cale forum i nic. otoz oplacilam juz bilety dawno i chcialam wczoraj zrobic odprawe bo mezowi dopiero przysali paszport z menchesteru no I WPISALAM WSZYSTKIE DANE NA ODPRAWIE POPRAWNIE bo sprawdzalam ze 100 razy a jak chce to zapisac wciaz wyskakuje mi tabelka z imieniem i nazwiskiem mojego meza!!! czyli wracam do tabelki sprawdzam wszystko i nic...wciaz to samo. Dzwonilam do konsulatu zapytac czy u nich nie tkwi problem pani sprawdzila no i nie u nich nic. pomyslalam ze skoro paszport wazny jest do 11 pazdzernika a my wracamy 20 pazdziernika i maz bedzie wracal na dowod zmienilam tez odprawe w droge powrotna na odprawe na lotnisku za co doplacilam 6 f i nadal sytuacja tak samo wyglada. lot juz w poniedzialek a ja niewiem co robic!!! ratujcie. apropos podobno jesli lot jest dluzszy niz 2 tyg odprawe podobno robi sie w jedna strone ale takiej opcji tez nigdzie do zaznaczenia nie ma...
beata, 30 września 2011, 11:42 | odpowiedz
@ beata Odprawy przez Internet w Wizz Air można dokonać od 7 dni do 3 godzin przed planową godziną odlotu. Na stronie Wizz Air klikamy w zakładkę "odprawa online" i tam znajdujemy rezerwację i odprawiamy się. Więcej info: http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w-ryanair-i-wizz-air-krok-po-kroku/
Hubert, 30 września 2011, 12:13 | odpowiedz
no tam to ja juz dotarlam i wszystko jest ok. chodzi o to ze wpisuje dane swoje i swoich dzieci wraz z dokumentami i jest wszystko ok a jak wpisze meza dane i numer paszportu i chce przejsc krok dalej to niestety wyskakuje mi okno z jego imieniem i nazwiskiem...niewiem co mam robic:-/ wszystko wpisae jest ok!!! a jednak
beata, 30 września 2011, 12:25 | odpowiedz
@ beta Skoro paszport jest ważny do 11 X, a lot powrotny 20 X to pewnie system nie pozwala na przylot z nieważnym dokumentem do danego kraju. Musisz wybrać odprawę na ważny dowód w obie strony.
Hubert, 30 września 2011, 12:31 | odpowiedz
no ale jak to zrobic skoro paszport jest wystawiony specjalnie czasowo zeby maz mogl wyleciec z wielkiej brytani do polski bo przedawnil sie mojego meza dowod osobisty wiec wyrobilismy paszport tymczasowy a dowod odbierzemy w polsce dopiero i niestety nie mamy danych z dowodu bo przeciez urzad ktory ten dowod przetrzymuje w polsce nie poda nam takich danych.. w takim wypadku powinnismy zrobic odprawe na lotnisku? bo jesli tak to mam czas zeby ta opcje jeszcze zmienic. odprawe dla meza na powrot na lotnisku na droge powrotna juz wykupilam czyli warto wykupic ja na wylot z brytani tez skoro dokumenty beda rozne? i jak predko musze byc na lotnisku przed taka odprawa zaznaczam ze mamy tylko bagaze podreczne...ale to wzystko jest zakrecone
beata, 30 września 2011, 14:30 | odpowiedz
@ beata W tym przypadku chyba lepiej będzie wybrać odprawę na lotnisku. Na lotnisku wystarczy być 1h30min przed odlotem i tam bezpośrednio udać się swojego miejsca check-in do odprawy.
Hubert, 30 września 2011, 14:36 | odpowiedz
no to super dziekuje bardzo. juz myslalam ze nic sie nie da zrobic...powinni brac pod uwage takie przypadki jak ja podczas tej odprawy on-line i osobno zrobic w razie powrotu na inny dokument jakas dodatkowa opcje wpisania tego...no ale to moja mala sugestia moze kiedys sie to zmieni;) DZIEKUJE I POZDRAWIAM
beata, 30 września 2011, 14:41 | odpowiedz
no i znowu ja... wykupilam te odprawe na lotnisku jak juz pisalam...dostalam dzis maila takiej tresc,,Jeden lub więcej portów docelowych w rezerwacji wymaga podania informacji o dokumentach podróży w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Aby wypełnić formularz, należy kliknąć tutaj. Dane muszą zostać dostarczone nie później niż 4 godziny przed odlotem. W przeciwnym razie pasażer może nie uzyskać pozwolenia na podróż.,, tyle w temacie... chcialam dane wpisac i zapisac ale nadal ten sam komunikat:(nie omine tego w zaden sposob a 4 h przed odlotem nie dam rady z dwojka malutkich dzieci:( a oni drukuja ta karte pokladowa na lotnisku? bo slyszalam ze to dosc kosztowna sprawa? gdyby nie te dane pewnie wszystko poszloby ok...:-/
beata, 2 października 2011, 18:59 | odpowiedz
Hej, mam takie pytanie, lece jutro wizzair do niemiec, ile moge miec przy sobie w bagazu podrecznym paczek papierosow ?
asia, 5 października 2011, 11:13 | odpowiedz
Tyle ile przepisy celne pozwalają. Znajdziesz je w internecie :)
Ola, 5 października 2011, 11:18 | odpowiedz
witam, właśnie odebrałam kartę pokładową z wizzair z biura podróży, sprawdziłam numer paszportu w biurze ale dopiero później zauważyłam,że moje dwa imiona są zapisane razem bez spacji, czy to jest traktowane jako błąd? w paszporcie mam 2 imiona ale zapisane oddzielnie (wiadomo), czy mógłby mi ktoś szybcuitko odp? dzięki
aga, 12 października 2011, 15:37 | odpowiedz
jak mam kupiony bilet na drugie imie corki zamiast na pierwsze to cos sie stanie
monika 26, 21 października 2011, 19:17 | odpowiedz
prosze o pilna podpowiedz bo mam wylot za 3 dni
monika 26, 21 października 2011, 19:19 | odpowiedz
witam, mam problem, bo 3 dni temu dokonalam rezerwacji, bardzo mi zalezy na tamtym locie, a nie zdazyłam jeszcze dokonac przelewu, mam dylemat bo nie wiem czy mogłabym jeszcze wpłaciic te pieniadze na konto ( po3 dniach)
ewelina, 28 października 2011, 9:09 | odpowiedz
bez problemu, ja płaciłem po tygodniu
pm, 28 października 2011, 9:43 | odpowiedz
Mam karte Maestro ale nie ta z UK. Przeczytalem ,ze od wrzesnia mozna placic w Wizzair kazda Maestro ale nie moge nadal. O co chodzi?
adi, 30 października 2011, 13:47 | odpowiedz
mam problem bo kupilam bilet i niezapisalam nr rezerwaii na e-mail tez nie przyszlo potwierdzenie ,probowalam skontaktowac sie z biorem lecz tel nie odpowiada.co robic!!!!!!!
martowi, 31 października 2011, 13:38 | odpowiedz
Posiadam kartę CitiWizz oraz Wizz Exclusive Club i chcę zarezerwować 2 bilety z Katowic do Forli. Natomiast jeden z nich to bilet w obie strony, a drugi to bilet w jedna stronę. Kupiłem już bilet dla siebie w promocyjnej cenie (korzystając z WizzAir Exclusive Club), teraz chcę kupić bilet dla dziewczyny, ale w jedną stronę. Niestety, mam problem. Kiedy wchodzę na moje konto na wizzair.com, chcąc kupić bilet, nie mam opcji wpisania imienia i nazwiska dziewczyny (opcja ta jest nieaktywna, nie da się usunąć mojego imienia i nazwiska). Natomiast, kiedy nie loguje się na moje konto na wizzair.com mogę kupić bilet w jedną stronę dla dziewczyny, ale nie mogę skorzystać z opcji Exclusive i tym samym lepszej ceny :( Mimo tego, że ja podróżuję z Nią. Czy ktoś wie, jak to zrobić? Czy opcja skorzystania z promocyjnej ceny dzięki Wizz Exclusive Club istnieje tylko, kiedy oboje wracalibyśmy razem, czyli kupowalibyśmy identycznie takie same bilety? Proszę o pomoc.
jo, 2 listopada 2011, 13:47 | odpowiedz
Korzystając z WXC musisz być na każdej rezerwacji. Czyli powinieneś zrobić rezerwację na dwie osoby (Ty i dziewczyna).
kerad85, 2 listopada 2011, 14:28 | odpowiedz
@jo zerknij... gdzieś jest check-box 'podróżuję', dopóki go nie odklikasz to będziesz na bilecie. jeśli rezerwujesz z lewego panela to on jest gdzieś pod datami, ale jeśli idziesz z dużego kalendarza to nie wiem niestety Natomiast zasada zniżki Xclub jest taka, że musisz być na tej samej rezerwacji, czyli jeśli zrobiłeś rezerwacje tylko oddzielnie dla siebie oddzielnie dla dziewczyny, ona leci w normalnej cenie kartę citi wizzair możesz natomiast użyć do obu płatności i skorzystać z tej zniżki
sylwia_pl, 2 listopada 2011, 14:44 | odpowiedz
To fakt, teraz to widzę. Czyli - powinienem najpierw kupić mój i dziewczyny bilet z Katowic do Forli (w 1 stronę), a z Forli do Katowic dla mnie osobno. Cóż, następnym razem będę wiedział ;) Pzdr i dzięki.
jo, 9 listopada 2011, 14:07 | odpowiedz
Witam serdecznie Chce zakupić bilet w Wizzair , ale nie wiem dokladnie jak wypełnić druczek do przelewu bankowego Prosze o pomoc gg 6723786 Pozdrawiam
PEPEk, 13 listopada 2011, 22:01 | odpowiedz
witam mam maly problem otoz mam juz zabookowane 2 bilety w wizz air w dwie strony dla dwoch osob a takze oplacone na daty 9.12 i powrot 17.12 problem polega na tym ze musze sie zjawic dzien wczesniej w pracy i date powrotu chcialabym zmienic z 17 na 16 czy jest taka mozliwosx i jak to zrobic? Jesli trzeba zaplacic to ile to kosztuje chodzi mi o cene w funtach.
kasia1, 14 listopada 2011, 17:16 | odpowiedz
Witam. Chcialabym dokonac przelewu , jednak mam problem z wpisaniem kodu pocztowego podanego na stronie wizzair : H-1185 Jest on prawidlowy? Cigle wyswietla sie informacja, ze zostal wprowadzony niedozwolony znak.
Daria, 17 listopada 2011, 18:32 | odpowiedz
Po prostu pomiń kod pocztowy :). Przelew i tak dojdzie tam gdzie trzeba.
Ewelina, 17 listopada 2011, 19:50 | odpowiedz
witam,mam maly problem poniewaz kupilam bilet a na emila nie przyszło mi potwiedzenie... wiec nie mam numeru potwierdzenia do odprawy.. jak moge go uzyskac???? dzieki z gory za odpowiedz
iwonka, 26 listopada 2011, 8:05 | odpowiedz
sprawdź czy nie wpadło do spamu szukaj wizzair
Robin, 26 listopada 2011, 9:48 | odpowiedz
JEST!!! dzieki wielkie Robin :)
iwonka, 26 listopada 2011, 14:56 | odpowiedz
WITAM.MAM PYTANIE...JAK ODZYSKAC KOD POTWIERDZENIA.MAM BILET TERAZ NA 2 GRUDNIA I NIE MOGE WYDRUKOWAC KARTY POKLADU. Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ. POZDRAWIAM
MARIKA, 29 listopada 2011, 21:15 | odpowiedz
Cześć mam pytannie zamówiłem bilety w wizzair do londynu (w obie strony).W dowodzie nie mam podanego adresu zameldowania (pisze tylko brak) poniewaz mam tymczasowy adres a takiego nie wpisuja w dowód. Czy bede miał z tym jakies problemy przy odprawie itp? prosze o odp:) Z góry dzieki:)
Michal, 8 grudnia 2011, 0:02 | odpowiedz
Witam Mm pytanie, jak długo można czekać na potwierdzenie rezerwacji? Czekam już 4 dzień i nic. Zaczynam się tym naprawdę niepokoić. Za lot zapłaciłam od razu w ten sam dzień w którym rezerwacji dokonałam za pomocą przelewu bankowego. Zastanawiam się też czy nie popełniłam błędu z płatnością, gdyż wylatując z Francji pieniądze przelałam w euro na konto francuskie sugerując się tym ,że na stroni wizza air jest podane, że płatność winna być dokonana w walucie państwa z którego odbywa się lot.
Marta, 9 grudnia 2011, 13:22 | odpowiedz
Witam! Czy można zapłacić przelewem bankowym w Polsce w złotówkach za bilet z Katowic do Kijowa i powrót? Oczywiście z wyprzedzeniem ponad 14 dni.
Wlodek, 11 stycznia 2012, 1:53 | odpowiedz
@ Wlodek W Wizz Air Ukraina o ile dobrze pamiętam, tylko kartą można zapłacić za loty.
Hubert, 11 stycznia 2012, 12:48 | odpowiedz
Dzięki Hubercie. Doczytałem się, że za moją rezerwację mógłby ktoś przelać z ukraińskiego banku hrywny na konto Wizz Air Ukraina. Czy mam rację?
Wlodek, 11 stycznia 2012, 18:17 | odpowiedz
@ Wlodek Jeśli tak jest napisane na wizzair.com to masz rację :) Najłatwiej kartą, ale ciut drożej.
Hubert, 11 stycznia 2012, 18:46 | odpowiedz
jeśli mam zapłacony bilet, oczywistym jest, że mogę sobie dokupić bagaż - przed odprawą online ; jednak jeśli - na koncie WIZZ - zaznaczam bagaż to (słyszałem że nie pobiera ponownej opłaty za płatność kartą) TO właśnie pokazuje mi cenę WRAZ z biletem - który już przecież został opłacony ...!!! o co tu chodzi ? dalej nie klikałem czyżbym musiał zapłacić ponownie za bilet ? + bagaż ? proszę o odpowiedź
polo, 12 stycznia 2012, 11:05 | odpowiedz
@ polo Dziwne, nie spotkałem się z czymś takim. Może chodzi ci o to, że chcesz kupić bagaż w jedną stronę, a Wizz Air nie pozwala i od razu zmusza do zakupu bagażu w dwie strony.
Hubert, 12 stycznia 2012, 14:32 | odpowiedz
to co napisałeś - już przerabiałem > dałem sobię radę bez bagażu...;o) ale jak już wchodziłem z konta na > dodaj usługi/bagaż to pokazuje się cena biletu+ bagaż ... dalej niestety bałem się klikać bo niekoniecznie mnie to interesowało (nawet jeśli później zwrócą..) dlatego pytam , może ktoś to przerabiał ; ponieważ nie uśmiecha mi się dwonić na infolinie (z wiadomych powodów..)
polo, 12 stycznia 2012, 14:54 | odpowiedz
dziękuje! MR 'swoo' rozwiał moje obawy - cytuje - "on co prawda na poczatku dodaje do listy z cena biletu ale pozniej jest juz same 17 gbp do doplaty" pozdrawiam
polo, 12 stycznia 2012, 16:53 | odpowiedz
czesc :) Kupilam Mamie ostatnio bilet na luty, ale nie uzupelnilam danych osobowych, tj data urodzenia tp. jak moge to teraz uzupelnic?
Karolina, 14 stycznia 2012, 10:15 | odpowiedz
Witam zakupiłam bilety Wizz air przelałam pieniądze, czekam na potwierdzenie. Pierwszy raz będę leciała i mam pewne obawy z tą odprawą przez internet.Lecę z dzieckiem 01,02,2012 powrót 06,02,2012 odprawy należy dokonać najwcześniej 7 dni przed odlotem czy w takim razie 31,01,2012 mogę zrobić jeszcze w domu odprawę powrotną?Co muszę wydrukować i mieć przy sobie? Z góry dziękuję za pomoc.
Beata, 16 stycznia 2012, 12:41 | odpowiedz
Witam, mam problem otóż zarezerwowałam dziś lot z Madrytu do Katowic na wizz air i w polu płatność wybrałam "płatność przelewem" ale zaznaczyłam opcję płatność w euro. W związku z tym czy mogę przelać teraz pieniądze w złotówkach?( mam konto złotówkowe i walutowe w mbanku, z tym że na walutowym nie mam nic) , czy może da się jakoś zmienić zasady płatności na stronie? czy może po prostu poczekać 24 godziny aż rezerwacja sama zniknie i złożyć nową? bardzo proszę o pomoc...!!!
Ola, 30 stycznia 2012, 15:09 | odpowiedz
Witam , mam takie pytanie, mianowicie jutro chciałabym zamówić bilet lotniczy i będę płaciła kartą, ale niestety nie mam na koncie tyle środków ile potrzeba dopiero w czwartek dostanę przelew, czy oni mi to odciągną z konta jak będą środki(czyli w czwartek), czy taka rezerwacja jest niemożliwa?
siaska19, 14 lutego 2012, 14:49 | odpowiedz
@siaska Nikt Ci nie sprzeda biletów bez odpowiednich środków na koncie. Zapomnij. To przecież podstawowa wiedza odnośnie zakupów i banków...
Tymek, 14 lutego 2012, 15:01 | odpowiedz
Witam mam problem otóż chcę zarezerwować bilet online na przyszły tydzień ale niewiem jak mogę za niego zapłacić bo napewno nie mogę przelewem.posiadam kartę bankową w banku w polsce i niemczech ale to chyba nie jest karta kredytowa...
Patrycja, 15 lutego 2012, 14:15 | odpowiedz
@ Patrycja Za loty możesz zapłacić zwykła kartą debetową, jeśli tylko umożliwia płatności internetowe.
Hubert, 15 lutego 2012, 14:29 | odpowiedz
@ Tymek Widać ciężko przeczytać ze zrozumieniem...
siaska19, 15 lutego 2012, 15:31 | odpowiedz
udało się po 10 próbach trzema kartami:) dzięki wielkie...
Patrycja, 16 lutego 2012, 12:25 | odpowiedz
hej, próbuję kupic bilet koleżance, jestem zalogowana i w rubryczce "dane pasazera" pojawiło się mije imię i nazwisko i nie umiem tego zmienić na nazwisko mojej koleżanki- próbuję wykasowac, ale się nie daje... :-( Jak to zrobić, gdzie błąd zrobiłam?
M, 16 lutego 2012, 19:54 | odpowiedz
ok, juz znalazłam bląd i poprawiłam, rezerwacja zrobiona :-)
M, 16 lutego 2012, 20:40 | odpowiedz
Hej,mam pytanie.zrobilam przelew bankowy za lot z tym ze nie wiem dlaczego wpisalam swoj adres i swoje dane jako odbiorca...wpisalam w temacie kod ptwierdzajacy.czy bedzie jakis problem?bo mam caly czas status"wstrzymany" bardzo prosze o szybka odpowiedz.pozdrawiam i z gory dziekuje.
Blondynka, 17 lutego 2012, 15:55 | odpowiedz
prosze o pomoc :((((((((((((((
Blondynka, 18 lutego 2012, 16:23 | odpowiedz
Witam, Jeśli numer rezerwacji i/lub dane zostały podane poprawnie, to nie ma powodów do obaw. Czas na zaksięgowanie wpłaty wynosi max. 5 dni, więc dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy status rezerwacji się zmieni. Gdyby po 5 dniach tak się jednak nie stało, to należy zadzwonić na infolinię.
jeff1993, 18 lutego 2012, 16:48 | odpowiedz
dziekuje za odpowiedz... ah te moje nieogarniecie :(
Blondynka, 18 lutego 2012, 17:40 | odpowiedz
witam, zarezerwowałam wczoraj lot, ale przegapiłam termin wykonania przelewu [minął 2 godziny temu], czy mogę mimo wszystko dokonać wpłaty teraz i wszystko będzie w porządku? Obawiam się, że ze względu na upływ 24h pieniądze mogą nie zostać uwzględnione - nie wiem czy powinnam czekać aż anulują rezerwację i wtedy opłacać nową; dokonać teraz drugiej rezerwacji na ten sam lot i to ją opłacić, czy przelać pieniądze na poprzednią rezerwację - w sumie minęły tylko 2h... Wcześniej udzielone odpowiedzi nie są jednoznaczne. Chcę też zapytać jak dokładnie dokonać tego przewalutowania, żeby móc zapłacić za lot do Polski w PLN (dokonując dwóch rezerwacji - osobno na lot TAM i POWROTNY nie muszę 2 razy płacić za bagaż, ale nie chcę płacić w Euro) z góry dziękuję i pozdrawiam
lida, 19 lutego 2012, 20:29 | odpowiedz
Od dwoch dni nie moge kupic biletu.Ciagle wyskakuje blad Error Se ha producido un error al procesar la tarjeta de crédito mediante el programa "Verificado por Visa". Inténtelo con otra tarjeta de crédito. Número de caso: W6978472760 nie wiem o co chodzi, biore inna karte VISA i to samo. W grudniu kupilam bilet bez problemu to samo w pazdzierniku, nigdy nie bylo problemu a kupuje dosc czesto co 2 miesiace. prosze o pomoc
Sara, 23 lutego 2012, 13:52 | odpowiedz
@lidia - te 24h to tak naprawdę 7 dni. I musisz przy rezerwacji wybrać opcję zapłaty w danej walucie - jest to niezależne od tego czy kupujesz bilet pojedynczy, czy powrotny. @Sara - nie do końca wiem, co jest problemem (z racji, ze nie znam hiszpańskiego), ale widzę że jest to problem z usługą Verified by Visa. ROzumiem, że płacisz kartą wydaną w Hiszpanii? Spróbuj zatem skontaktować się z bankiem, lub użyj MasterCarda. Albo zapłać przelewem
neonet, 23 lutego 2012, 14:13 | odpowiedz
Error An error occurred while processing the given credit card through the "Autoryzacja przez Visa" program. Please try another credit card. Numer sprawy: W6026734380 to jest z polskiej strony w banku bylam i jest wszystko ok, robilam zakupy dzisiaj i tez place ta karta i nie ma problemu. Mam dwie karty i przy kazdej na koncu taki komunikat wychodzi
Sara, 23 lutego 2012, 14:18 | odpowiedz
Hej,musze przebukowac bilet na wczesniejszy termin,czy moglby ktos mi w tym pomoc?nigdy wczesniej tego nie robilam.orientujecie sie ile trzeba doplacic?prosze o pomoc.
Mala, 25 lutego 2012, 19:24 | odpowiedz
@ Mala Opłata widoczna tutaj: http://wizzair.com/useful_information/service_fees/?language=PL Zmiany lotu można dokonać logując się do swojego profilu, moje rezerwacje i zmiana lotów. Zobacz czy taniej nie będzie kupić nowy bilet.
Hubert, 25 lutego 2012, 19:36 | odpowiedz
czy jezeli zarezerwowlam bilet dana osobe to moge jeszcze te dane zmienic???? czyli zmenic dane osoby lecącej?proszę o szybko odpowiedz zależy mi na czasie...dziekuje
kaja, 4 marca 2012, 1:21 | odpowiedz
Rezerwując bilet na stronie wyskoczył mi koszt 420 zł w sumie (razem z opłatą za przelew 2x36zł). Jak klepnęlam już bilet i wybierałam sposob platnosci to pokazuje mi sie do zaplaty 384 zł. Czyoi bez tej opłaty manipulacyjnej. Maila dostalam też z kwotą 384zł. Czy ja mam sama doliczyc te 72 zł i przelac na konto 420 czy przelac 384 a reszte dopłace...? tylko gdzie?
ona, 4 marca 2012, 11:46 | odpowiedz
Przepraszam błąd, na stronie wyskoczyła mi cena 348 +72 = 420. A w mailu przyszła mi kwota do zapłaty 384. Skad ta różnica?
ona, 4 marca 2012, 12:00 | odpowiedz
@ kaja Tak można zmienić. Zmiana nazwiska w Wizz Air kosztuje 180 zł. @ ona Różnica wynika z innych form płatności, każda jest obciążona inną opłatą manipulacyjną. http://wizzair.com/useful_information/service_fees/?language=PL
Hubert, 4 marca 2012, 12:30 | odpowiedz
W sobote wylatuje z córką która lecę wizzerem.Zrobiłam odprawę on-line ale niestety nie zaznaczyłam że chcę też odprawić moje dziecko.NIestety nie mogę jeszcze raz jej odprawić.Mam takie pytanie czy bez problemu na lotnisku wydrukuja mi dla córy karte pokładową?Oczywiście napewno za pieniądze.
Aniela, 8 marca 2012, 16:45 | odpowiedz
przy rezerwacji biletu zamiast imienia wpisałam nazwisko i odwrotnie...właśnie chcę zrobić odprawę online i zastanawiam się czy to nie bedzie problem??
Patrycja, 9 marca 2012, 11:53 | odpowiedz
Witam, robiłam rezerwacje na loty az dla 6 osób. Niestety wyszło tak ze kolezanka nie dopilnowała zapłaty i zrobiłam to dzien później. NIestety nie zmieśniłam sie w tym limicie 24h. Pieniądze z konta mi pobrało ale na statusie rezerwacji jest ciegle WSTRZYMANY. Przelew robiłam przed weekendem. Czy to oznacza ze bilety nam przepadły ?? Czy jest jeszcze szansa na to ze zostały zarezerwowane?
kasa, 11 marca 2012, 13:41 | odpowiedz
@ kasa. Ja bym polecała czekać. Wizz jest opóźniony jeżeli chodzi o potwierdzanie rezerwacji i nie bez kozery jest tam informacja, że proszą o kontakt, jeżeli status z wstrzymane nie zmieni się na potwierdzone w ciągu - chyba - 5 dni. Kiedy pierwszy raz robiłam rezerwację, czekałam trzy dni i byłam porządnie zaniepokojona.
mmroofka, 11 marca 2012, 16:10 | odpowiedz
witam mam pytanie zarezerwowalem bilet wydawalo mi sie ze zaznaczalem opcje odprawa online teraz jak wchodze na strone wizzair wpisuje kod zamowienia i wyskakuje mi komunikat ze pasazer nie dokonal planu lotu czy cos podobnego mam status ze potwierdzony i tam jest ze odprawa na lotnisku moge cos z tym zrobic prosze o porade bo lot jest w piatek nie wiem co mam robic pozrdawiam
mariusz505, 13 marca 2012, 18:29 | odpowiedz
chciałbym kupić bilet w jedną stronę z Rzymu do Katowic. Bilet zamawiam przez internet w Polsce. Kwotę do zapłaty mam podaną w EURO i jako, że mam w polskim banku konto w EURO chciałbym w tej walucie zapłacić. Jednak gdy dochodzę do przedostatniego kroku rezerwacji, przy opcjach zapłaty, proponowane jest mi przewalutowanie, a mimo, że chciałbym zapłacić w EURO na "liście krajów w których dostępne jest konto" nie widnieje POLSKA, i w związku z ty muszę dokonać przewalutowania na PLN.Co mam zrobić żeby zapłacić w EURO i na jakie konto mam wpłacić pieniądze?(włoskie czy polskie, i to przelewem międzynarodowy czy krajowym?)
m_ddd, 14 marca 2012, 18:12 | odpowiedz
@mariusz505 jeśli przy rezerwacji zaznaczyłeś odprawa na lotnisku to już nic z tym nie zrobisz, już za to zapłaciłeś i odprawisz się na lotnisku, chyba że jeszcze nie zapłaciłeś (w przypadku przelewu) to nie płać po prostu, rezerwacja się anuluje po około 2-3 dniach, i zrób nową rezerwację z odprawą tym razem online
adwak, 14 marca 2012, 18:44 | odpowiedz
Przy podawaniu danych pasażerów brakuje okienka "Jestem podróżnym". Tymczasem chcę kupić bilety dla dwóch osób, ja nie jestem żadną z tych osób. Nie mogę wykasować mojego imienia i nazwiska z okienka z danymi pierwszego pasażera. Dlaczego brakuje checkboxa "Jestem podróżnym"??? Mam screena jakby co...
ms, 17 marca 2012, 1:03 | odpowiedz
Hey. Mam takie pytanie iż zakupiłam bilety i nie dostałam ich na e-maila by sobie je wydrukować, a więc pojechałam na lotnisko by oni mi je wydrukowali,ale babka powiedziala ze nie musze miec biletu, mam odrazu podejsc do odprawy i podac swoje dane i dowód. Czy tak zawsze było? Bo nigdy nie leciałam a wiec nie wiem.. żeby sie nie okazalo przed wylotem ze biletu nie mam.:)
Ania, 18 marca 2012, 23:27 | odpowiedz
Witam, mam taki problem sprawy ze mam wylot z Warszawy do Stockholmu 4 kwietnia, niestety pospieszylam sie z odprawa online, i po wypelnieniu wszystkich danych wyskoczylo mi odprawa online niemozliwa wczesniej niz 7 dni . Czy tydzien przed wylotem nie bedzie problemu aby zrobic tej odprawy, strasznie sie stresuje ! Dziekuje za szybka odpowiedz .
Paulina, 19 marca 2012, 21:43 | odpowiedz
Witam, Mam bardzo wazne pytanie, lece do polski juz za tydzien wizzair i skasowaly mi sie wszystkie maile wiec nie mam kodu rezerwacji i nie moge zrobic online check in bez tego. Co mam zrobic?
izabela, 21 marca 2012, 13:10 | odpowiedz
jak się zalogujesz na konto w wizz znajdziesz tam swoją rezerwację jak i jej numer
adwak, 21 marca 2012, 14:29 | odpowiedz
witam! przez pośpiech i swoje roztargnienie, dokonując przelewu bankowego na konto wizzair w polu `tytuł przelewu` wkleiłem cały zwrot: "Numer potwierdzenia: FBI6BB". Czy jest szansa, że wizzair to zaakceptuje? Co dalej robić??? POMÓŻCIE!
KLOD, 22 marca 2012, 21:48 | odpowiedz
zaakceptuje, może to trochę dłużej potrwać, normalnie w rezerwacji ze stanu WSTRZYMANE do POTWIERDZENIE trwa to 2-3 dni od momentu wysłania przelewu
adwak, 23 marca 2012, 8:25 | odpowiedz
A jak na samym końcu rezerwacji, po wpisaniu nr karty kredytowej, nazwiska i kodu wyskakuje mi komunikat: ta transakcja wymaga weryfikacji hasłem sms, wprowadzono niepr. Hasło lub usługa nie jest aktywna na Twojej karcie. Transakcja zostanie odrzucona. Jeżeli potrzebujesz pomocy technicznej lub chcesz aktywować usługę prosimy o kontakt z doradcą citi banku pod nr tel ...... po czym pojawia się ERROR i jak sprawdzam zakładkę moje loty to faktycznie nic tam nie ma, to pozostaje mi dzwonić do mojego banku tylko ? I poprosić o aktywację usługi sms ? Proszę o odpowiedź.
agush, 23 marca 2012, 22:03 | odpowiedz
@ agush Tak, należy skontaktować się z bankiem.
Hubert, 24 marca 2012, 13:01 | odpowiedz
POMOCY!!!!:(( czy wylecę ze Szkocji na nieważnym dowodzie osobistym???:(
ola89, 24 marca 2012, 17:23 | odpowiedz
@ ola89 Jeśli masz inny dokument tożsamości, który jest ważny to jak najbardziej :)
Hubert, 24 marca 2012, 17:45 | odpowiedz
mam tylko prawo jazdy, ale to podobno nie obowiązuje:(
ola89, 24 marca 2012, 17:47 | odpowiedz
"przez pośpiech i swoje roztargnienie, dokonując przelewu bankowego na konto wizzair w polu `tytuł przelewu` wkleiłem cały zwrot: „Numer potwierdzenia: FBI6BB”. Czy jest szansa, że wizzair to zaakceptuje?" tak! udało się! ;-)
KLOD, 25 marca 2012, 9:19 | odpowiedz
Witam. Mam taki dylemat. Pierwszy raz rezerwuję bilet i przy przelewie nie wiem co mam wybrać: czy przelew krajowy czy międzynarodowy? A sytuacja wygląda tak, że wylot jest z Holandii, konto bankowe mam w polskim banku a płacę w euro.
Magda, 26 marca 2012, 17:56 | odpowiedz
@Magda jeśli masz konto w złotówkach to najlepiej zmienić walutę na złote i zrobić przelew krajowy zgodnie ze wskazówkami "Krok 7 – płatność za lot"
irkolo, 26 marca 2012, 19:51 | odpowiedz
hej!pierwszy raz odprawiam sie online i nie wiem jak to zrobic. czy ktos moze dac mi jakies wskazowki.lot mam dopiero za miesiac. dzieki
Marta, 30 marca 2012, 14:24 | odpowiedz
@ Marta http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w-ryanair-i-wizz-air-krok-po-kroku/
Hubert, 30 marca 2012, 14:32 | odpowiedz
dzieki!
Marta, 30 marca 2012, 14:38 | odpowiedz
Nie wiem co się stało, zarezerwowałam bilet, zaplacilam przelewem. Niby wszystko ok. Po 3 dniach zagladam na konto, a tam operacja anulowana i zwrot pieniędzy. Co się mogło stać?
Magda, 1 kwietnia 2012, 20:49 | odpowiedz
Witam, Po wielu trudnościach i przeciwnościach kupiłam bilety i doszłam do tego jak wydrukować kartę pokładową po rezerwacji on-line :D. W potwierdzeniu rezerwacji mam błąd w danych kontaktowych. Nazwa ulicy i nazwa miejscowości są identyczne. Miałam z tym też problem przy zakładaniu konta, ponieważ mieszkam na wsi, nie mogę więc podać ulicy. Po dokonaniu rezerwacji udało mi się zmienić dane kontaktowe, na co dostałam potwierdzenie mailem (chociaż skrót ul. pozostał...). Czy dane na karcie pokładowej będą te z przed rezerwacji, czy te z uwzględnieniem dokonanych przeze mnie zmian? Lecę dopiero 20.04 więc mam jeszcze czas na drukowanie. Ma to w ogóle jakieś znaczenie? Wydaje mi się, że najważniejsze są numer i seria dowodu tożsamości... Dziękuję za odpowiedź i bardzo przydatne teksty:*.
olgusia, 5 kwietnia 2012, 14:34 | odpowiedz
witam:) zarezerwowałam bilet w poniedziałek, zapłaciłam w środę w nocy... niestety nie dostałam potwierdzenia z Wizz Air. Pieniądze jeszcze im nie doszły, nie wiem co mam robić. Czy kupić nowy bilet czy poczekać jeszce? teraz będą święta...proszę o pomoc;)
maja, 7 kwietnia 2012, 15:34 | odpowiedz
@ Magda Wizz Air tylko to wie. @ olgusia Tak jak piszesz. Nic się nie stanie. @ maja Kilka dni trwa takie potwierdzenie, przez święta to się wydłuży tak jak piszesz. Rezerwacja zostanie potwierdzona.
Hubert, 7 kwietnia 2012, 16:42 | odpowiedz
CZolem podroznicy MAm problem poniewaz kupilem bilet dla swojego dziadka jak sie pozniej okazalo dostal juz dowod osobisty z nieoznaczonym terminem waznosci przez co nie moge zrobic odprawy on line CZy ktos ma jakis pomysl?? Pozdraaiwm
Kaczy, 13 kwietnia 2012, 12:01 | odpowiedz
@Kaczy ciekawa sprawa - tego jeszcze tu (chyba?) nie przerabiano
adwak, 13 kwietnia 2012, 12:51 | odpowiedz
Kaczy : moja tesciowa miala tak samo i kazali do daty wydania dodac 10 lat i tak wpisac
sara, 13 kwietnia 2012, 23:45 | odpowiedz
witam, mam takie pytanie, czy płacąc przelewem bankowym nalezy go wykonac na konto wizzair kraju z jakiego rozpoczyna sie podróz? na ich stronie pisze tylko ze kwota do płatności musi byc w walucie panstwa wylotu i nic wiece, przelew był robiony z holenderskiego konta na holenderskie konto wizzair a wylot jest z hiszpani wiec teraz nie wim czy zaakceptuja ten przelew
natalia, 16 kwietnia 2012, 14:47 | odpowiedz
Zaakceptuja. Ja tez latam z Madrytu a maz mi przelewem placi w polsce.
sara, 16 kwietnia 2012, 23:26 | odpowiedz
Witam. Zarezerwowałam bilet, niestety nie mogę lecieć, czy przy odprawie przez internet mogę zmienić imie i nazwisko osoby podróżujacej; czy może jest obowiązek zgłoszenia zmiany danych podróżnego w jakiś inny sposób? prosze o pomoc Wykorzystując moją rezerwację wysłałabym mojego syna.
dmd, 18 kwietnia 2012, 15:39 | odpowiedz
Tak można zmienić. Zmiana nazwiska w Wizz Air kosztuje 180 zł. przez telecentrum 270zl.
sara, 18 kwietnia 2012, 20:13 | odpowiedz
wow! A jaki jest koszt rezygnacji z rezerwacji? Czy jest jeszcze jakaś inna mozliwość żeby to obejść?
dmd, 18 kwietnia 2012, 22:01 | odpowiedz
Zamawiając bilet (w dwie strony) przez internet czy mam prawo w ciagu 10 dni na rezygnację z rezerwacji bez ponoszenia kosztów?
dmd, 18 kwietnia 2012, 23:05 | odpowiedz
Rezerwacja dotyczy wylotu w miesiącach: wylot - lipiec; powrót - sierpień?
dmd, 18 kwietnia 2012, 23:08 | odpowiedz
Zmiana nazwiska to 360 zł - to prawie tyle co bilety, jak to obejść? Pomóżcie proszę :(
dmd, 18 kwietnia 2012, 23:10 | odpowiedz
Jak moglas tylko zarezerwowac? musialas kupic albo zaplacilas karta albo przelewem bankowym. Za zmiane nazwiska trzeba zaplacic albo kupic nowy bilet, obejsc tego sie nie da. Nie ma mozliwosci zrezygnowania z rezerwacji bez ponoszenia kosztow.Opłata za anulowanie Za lot, za pasażera 270 PLN.
sara, 18 kwietnia 2012, 23:38 | odpowiedz
Zwroty Cena za przewóz i opłaty podlegają zwrotowi wyłącznie w przypadkach i na warunkach określonych w Ogólnych warunkach przewozu. W razie śmierci członka najbliższej rodziny pasażera (matki, ojca, żony, męża, konkubenta, siostry, brata, dziadka/babci, dziecka lub wnuka) w ciągu 30 dni przed planowaną datą lotu, pieniądze mogą zostać zwrócone na prośbę pasażera zgłoszoną do biura obsługi klientów Wizz Air w ciągu 30 dni od śmierci pod warunkiem okazania świadectwa zgonu w ciągu 7 dni od zgłoszenia prośby o zwrot kosztów.
sara, 18 kwietnia 2012, 23:51 | odpowiedz
Zmiany rezerwacji a) Zmiana terminu i trasy lotu Pasażer może dokonać zmiany daty, godziny i trasy lotu przez Internet, telefonicznie lub w biurze podróży nie później niż na 3 godziny przed planowanym odlotem po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej oraz ewentualnej różnicy w stosunku do ceny lotu. Jeżeli aktualna cena za przewóz, podatki i inne opłaty za nowy lot są niższe, pasażer otrzyma zwrot różnicy wyłącznie za niższe podatki.. Lotów zarezerwowanych w jednej z jednostek linii lotniczych Wizz Air – tzn. Wizz Air Bulgaria (kod linii lotniczej 8Z), Wizz Air Hungary (kod linii lotniczej W6) lub Wizz Air Ukraine (kod linii lotniczej WU) nie można zamieniać na loty realizowane przez inne jednostki Wizz Air. Nie można również zamieniać lotów krajowych na loty międzynarodowe i odwrotnie. b) Zmiana nazwiska pasażera Nazwisko pasażera można zmienić telefonicznie nie później niż na 3 godziny przed planowanym odlotem po opłaceniu opłaty za zmianę nazwiska . Opłata za zmianę nazwiska należna jest za każdego pasażera i za każdy odcinek podróży. Po odbyciu odprawy online możliwe jest dokonanie zmian w rezerwacji (z wyjątkiem zmiany lotu i zmiany nazwiska) lub zakupienie dodatkowych usług. Przypominamy, że w razie dodania do rezerwacji usług WIZZ Xpress, WIZZ XXLong lub WIZZ Reserved Seat konieczne jest - ponowne wydrukowanie karty pokładowej lub - udanie się do stanowiska odprawy na lotnisku, gdzie wydana zostanie odpowiednia etykieta świadcząca o zmianach w wydrukowanej wcześniej karcie pokładowej.
sara, 18 kwietnia 2012, 23:54 | odpowiedz
Dziekuję za odpowiedź. w takim razie jedynym wyjściem jest dokonanie zmiany nazwiska i dopłaty do rezerwacji 360 zł. Ostatnie moje pytanie - czy po opłaceniu tej kwoty przy odprawie online przez internet pojawią sie już jego dane. Chłopak ma 15 lat i nie chcę, żeby przy pierwszym samodzielnym locie musiał przeżywać dodatkowy stres. Czy na lotnisku nie będzie już musiał nic tłumaczyć po stronie polskiej i zagranicznej?
dmd, 19 kwietnia 2012, 0:36 | odpowiedz
witam.Pierwszy raz dokonuje rezerwacji i mam kilka pytan. 1: jesli podczas dokonywania rejestracji wpisalam nazwisko i nazwe miasta z polskimi znakami i system "zjadl" mi te litery czy bedzie z tym problem na lotnisku. 2: w stanie rezerwacji pisze :POTWIERDZENIE tzn ,ze pieniadze dotarly do wizzer-a? i jaki mam poczac nastepne kroki? 3: kiedy przyjdzie mi na poczte bilet i karta pokladowa? Zgory bardzo dziekuje za odpowiedz :)
berciki39, 20 kwietnia 2012, 21:53 | odpowiedz
czy moglby ktos mi odpisac na moja wyzej zadane pytania :)
berciki39, 22 kwietnia 2012, 9:52 | odpowiedz
1.Nie ma problemu 2.Jak pisze status potwierdzone to wszystko ok. 3.Na str wizzair musisz sie zalogowac wejsc w swoje rezerwacje i 7 dni przed odlotem mozesz zrobic odprawe i wydrukowac bilety. Chyba ze zaznaczyles odprawe na lotnisku to tylko idziesz z nr rezerwacji i paszportem, i tam dostaniesz wszystko.
sara, 22 kwietnia 2012, 11:46 | odpowiedz
dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam
berciki39, 22 kwietnia 2012, 15:20 | odpowiedz
Cześć Zrobilem rezerwacje w Wizzair, a jako platnosc wybralem przelew bankowy,moje plany zmieniły się o kilka dni wobec tego, jesli nie dokonalem platnosci – czy rezerwacja zostanie anulowana i wygasnie? Czy zostane obciazony jakimikolwiek kosztami z tego tytułu ? i czy rezerwacja wstrzymana zniknie z mojego konta Bede wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam!
wojbry, 26 kwietnia 2012, 18:31 | odpowiedz
Witam serdecznie. Mam problem. dokonałam rezerwacji biletów online w Wizzair, i wypełniając pola dot.odprawy i bagażu nie zaznaczyłam małego kwadracika "jestem podróżnym" w lewym górnym, rogu. Nie wiem, czy będę miałą z tego tytułu jakieś problemy
Tara73, 1 maja 2012, 9:35 | odpowiedz
Mam pytanie zarezerwowalam lot zaplacilam przelewem i po 4 dniach pisze operacja anulowana. Jak mam odzyskac pieniadze? byl przelew a mojego nr konta tam nie bylo. W informacji operacja anulowana nic wiecej nie ma. prosze o pomoc
loca, 2 maja 2012, 0:23 | odpowiedz
mam pytanko i bardzo prosze o odp:)w rezerwacji wpisalam MAGDA zamiast MAGDALENA czy bedzie z tym problem?poniewaz rezerwowalam bilet dla brata i dzieci i obawiam sie o to?moze w polsce przejdzie a w szwecji???czy ktos mial taka sytuacje?prosze mi odp bo bardzo sie martwie czy nie beda mieli klopotu:(
iwona, 2 maja 2012, 20:50 | odpowiedz
Mam pytanie, jak dodać pasażera do rezerwacji? Chciałam dodać jeszcze jedną osobę do rezerwacji na moje konto wizz exclusive, ten sam lot co ja wczoraj zarezerwowałam ale cały czas pojawia się moje nazwisko :/
eew, 5 maja 2012, 20:38 | odpowiedz
hej.Mam problem kupilam bilet do Pl.dostalam potwierdzienie ale nie spisalam jego nr.jak go odzyskac????????????????????
Joanna Kowalczuk, 7 maja 2012, 19:19 | odpowiedz
Witam, zrobiłam już rezerwację tylko z bagażem podręcznym i teraz chcę dołożyć bagaż rejestrowany. Próbuję dodać bagaż do rezerwacji na stronie wizz.air i nijak się nie da. Czy ktoś mi podpowie?
Lamia11, 9 maja 2012, 15:54 | odpowiedz
Czy jeżeli mam inne konto bankowe niż Pekao SA i Citybank to czy mogę przez internet przelać przelewem na konto wizzair??
blackapple, 12 maja 2012, 12:30 | odpowiedz
Witam. W dniu wczorajszym zakupilem bilet, wybrałem płatność przelewem niestety w tytule wpisałem zły numer potwierdzenia. Oczywiście niby prosta sprawa ale napisane jest "Dokonując płatności przelewem bankowym, prosimy o podanie kodu rezerwacji składającego się z 6 znaków (podając wyłącznie te 6 znaków) w pierwszym polu komentarza" a ten kod nazwany był jako "numer potwierdzenia" i ja wpisałem numer lotu bo tez składa sie z 6 znaków. W drugiej kolumnie wpisałem imie i nazwisko, czy po tych danych znajda moja wpłate? czy anuluja moja rezerwacje? Ewentualnie Czy zrobic kolejny przelew i liczyc na to ze mi oddadza za pierwszy przelew kase ? Boje sie ze jak anuluja to bede musial kupic duzo drozsze bilety:/ Z góry dziekuje za odpowiedz.
stodi86, 17 maja 2012, 8:12 | odpowiedz
Mam pytanie dotyczące zmiany rezerwacji w Wizz Air. Mam kupiony bilet na lot Madryt-Katowice, a chciałam zmienić na jakiś samolot z Rzymu do Polski, zastanawiam się, czy taka zmiana jest możliwa po opłacie 135 zł? I jeszcze jedno, czy będę musiała wtedy jeszcze raz zapłacić za bagaż, czy ta wykupiona usługa zostaje?
Tai, 19 maja 2012, 23:24 | odpowiedz
czesc, pierwszy raz robie odprawe online w wizzie skad ta karte pokladowa sie drukuje? i czyli jak wyjezdzam od 14-19 to odprawe moge zrobic 12 lub 13 dla lotu w jedna i druga strone? czy ta karte sie drukuje po prostu po opcji odprawy online ?
lukaszmdt, 28 maja 2012, 14:26 | odpowiedz
@lukaszmdt Odprawy przez Internet można dokonać od 7 dni do 3 godzin przed planową godziną odlotu. Każdą odprawę online musisz zrobić osobno, ale tak jak napisałem można dokonać od 7 do 3 godz. W twoim wypadku możesz zrobić sobie odprawy na dwa loty czyli na 14 i 19 w ten sam dzień tzn. 13. Tak, kartę drukuje się po odprawie online i okazujesz ją gdy a) jeżeli masz bagaż nadawany do luku to w punkcie CHECK-IN, b)jeżeli nie masz bagażu nadawanego do luku to na lotnisku możesz zjawić się nawet 30 min. przed planowanym odlotem i od razu udać się do kontroli bezpieczeństwa i tam pokazujesz swoją kartę pokładową oraz dokument tożsamości i idziesz do odpowiedniego gate'u czyli do odpowiednigo wejścia do samolotu. Jeżeli nie zrozumiałeś co napisałem to zrób tak jak inni ludzie :D Myślę, że pomogłem. A tutaj masz wszystkie info. od przewoźnika: http://wizzair.com/useful_information/web_check-in/?language=PL
blaise, 29 maja 2012, 19:40 | odpowiedz
Witam ! Mam pytanie: Lecę z Anglii do Polski i w jakim języku mam wydrukować odprawę on-line? Dziękuję za szybką odpowiedz!
Ulalalala, 6 czerwca 2012, 12:48 | odpowiedz
obojętnie, możesz nawet w węgierskim
adwak, 6 czerwca 2012, 12:54 | odpowiedz
hej mam pytanie odnosnie danych pasazera. czy wpisuje sie tez drugie imie. dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Marta, 9 czerwca 2012, 20:44 | odpowiedz
2 tygodnie temu zarezerwowałam bilet ,pieniądze z konta zostały pobrane ale jak weszłam wczoraj na moje konto na wizzair okazała się ze nie mam żadnej rezerwacji???? Co mam robić?
Beata, 10 czerwca 2012, 10:10 | odpowiedz
Sprawa się wyjaśniła-po prostu zarezerwowałam się na innego maila niż podawałam przy rezerwacji.Ale to tez dziwne- inny mail i weszłam na konto o moim imieniu i nazwisku.Czyżby brali mój IP komputera? Nie wiem .Tak czy siak wszystko już jest ok:)
Beata, 10 czerwca 2012, 10:41 | odpowiedz
Witam! Może ktoś tu zagląda i mi podpowie w pewnej sprawie: chcę dokupić bagaż do rezerwacji ale cały czas pokazuje, ze płatność kartą kredytową. A za bilet płaciłam przelewem i tak też chciałabym zapłacić za bagaż. Czy jest taka opcja?
Basia, 15 czerwca 2012, 13:48 | odpowiedz
mam pytanie - bukowalem bilet dla dziewczyny i zamienilem 2 litrki ze soba (tzn ich kolejnosc) i nie wiem czy mam teraz zmienic dane i zaplacic kolejne pieniadze za zmiane?? mial ktos taki problem ?
wojtas, 17 czerwca 2012, 20:52 | odpowiedz
Rezerwuje bilety w Wizzair. Jestem w "zapłacie" Mam do wyboru 3 zakładki Karta kredytowa konto Wizz przelew bankowy Mam zaplacic 804PLN. Mam 107 zł z punktów WIZZ wiec najpierw nimi place, a potem roznice Kartą kredyt. WIZZ czy dobrze kombinuje?
waldek, 18 czerwca 2012, 12:05 | odpowiedz
Witam! mam chyba dość głupie pytanie ale muszę je zadać. Chodzi o to że muszę zamówić bilet powrotny dla męża który jest w Finlandii. Jak już dokonam płatności przelewem i dostanę potwierdzenie to skąd mam odebrać bilet, a może wystarczy że mąż na lotnisku w Turku przy odlocie poda numer rezerwacji i tam dostanie bilet po odprawie. Proszę o pomoc, wylot pod koniec lipca
Kinia29, 20 czerwca 2012, 0:54 | odpowiedz
no chyba na e-mail Ci przyślą po odprawie on-line albo, tak jak mówisz, na lotnisku dostaniesz ale sprawdź czy nie za dodatkową dopłatą
Saddam, 20 czerwca 2012, 1:06 | odpowiedz
dziękuję za odpowiedz zastanawiałam się jeszcze nad inną możliwością. Może pójść do biura turystycznego i tam zamówić bilet? Ale chyba zapłacę znacznie więcej
Kinia29, 20 czerwca 2012, 12:02 | odpowiedz
Witam, pocieszam wszystkich którzy się denerwują nie przychodzącym potwierdzeniem zapłaty za bilet. Zakupiłam bilet w sobotę, więc pieniądze wypłynęły mi z konta w poniedziałek. Potwierdzenie biletu w zakładce "moje rezerwacje" pojawiło się dopiero w piątek :) pozdrawiam i życzę szerokich lotów!
Kaja, 29 czerwca 2012, 11:15 | odpowiedz
To jakaś lipna firma, już 6 dzień czekam na potwierdzenie rezerwacji, zmuszają ludzi żeby wydzwaniać na tak droga infolinie, bo za pewne specjalnie niby maja pierdolnik i rezerwacje im giną. Powinni bilety obliczać razem ze kosztem za połączenie do tego durnego telecentrum. Porażka, żenada...
mała mi, 30 czerwca 2012, 7:33 | odpowiedz
Ktoś może wie co się dzieje, zamówiłam bilety we wtorek i mimo dokonanej opłaty przelewem i pobranej gotówki z konta nie mam jeszcze potwierdzenia e-mail. Dzwoniłam na telecentrum twierdzili, że jeszcze nie było wpływu z tego dnia. Jak mam dalej działać? Połączenia z telecentru są bardzo drogie.
Monka, 30 czerwca 2012, 19:27 | odpowiedz
czy jezeli zostalo mniej niz dwa tyg do lotu a ani ja, ani narzeczony nie posiadamy karty kredytowej, mozemy wykupic bagaz uzywajac karty kredytowej kogos z rodziny ? to zwykle dokupienie bagazu, ale sie denerwuje wiec bylabym wdzieczna za odpowiedz;)
karolina, 10 lipca 2012, 14:59 | odpowiedz
Od razu przepraszam, jeśli komuś moje pytanie wyda się banalne, ale to będzie mój pierwszy lot. Interesuje mnie przelot z Warszawy do Barcelony (cena podana to 90 PLN i nie zawiera ona opłat "opcjonalnych"). Czy oznacza to, że jeżeli nie wykupię niczego z usług opcjonalnych to cena biletu będzie wynosiła rzeczywiście 99 PLN czy może wzrosnąć o jakieś ukryte koszty?
poczatkujaca..., 15 lipca 2012, 22:24 | odpowiedz
Czy ktos leciał z Belgradu Wizzem? Przy odprawie online wyświetla się okienko na nr wizy. Na pieczątce w paszporcie jest tylko widoczne 01, a reszta cyrylicą... Co należy wpisać? Numer 01 i nazwę państwa??
klapaczka, 23 lipca 2012, 23:11 | odpowiedz
ja też mam szybkie pytanko :) Po dokonaniu rezerwacji i opłaceniu na wizz dostałem potwierdzenie z numerem rezerwacji ze statusem potwierdzone.( wybrałem opcję odprawy online) Pytanie brzmi czy dostanę na maila bilet do wydrukowania? ( po odprawieniu się online) Czy tylko sama karta pokładowa wydrukowana po odprawieniu wystarczy ?? Z góry dzięki za odpowiedź
roberto, 29 lipca 2012, 11:16 | odpowiedz
Witam Bilety na trasie Londyn Luton-Łódź zakupiłam już w maju br. W dniu 29 lipca 2012( niedziela) dokonałam zmiany daty powrotu z Polski- zapłaciłam karta kredytową - 26 ft.Natychmiast otrzymałam potwierdzenie zmiany daty wylotu. Lot jest zaplanowany na dzisiaj 02.08.2012 r. Od poniedziałku chcę zrobić odprawę online - i jest to niemożliwe. Po zalogowaniu się na swoje konto i wejściu na swoją rezerwację mam komunikat- REZERWACJA POTWIERDZONA- PRZEJDŹ DO PŁATNOŚCI - jest to opcja nieaktywna ( a powinna być odprawa online) i dalej nie można dokonać modyfikacji. Próbowałam dzwonić na polską infolinię- jednak jest to niemożliwe - podany numer telefonu to wielka ściema, wysłałam już 4 maile poprzez formularz reklamacyjny i niestety też nie otrzymałam żadnej informacji. Jak się zachować w takiej sytuacji - nie mam ochoty na płatność za brak odprawy online z powodu błędów na stronie przewożnika -co robić w takiej sytuacji?
Marget, 2 sierpnia 2012, 9:31 | odpowiedz
Okazało się że po dokonaniu zmiany daty wylotu - zawiesił im się system. Został odblokowany ale dopiero gdy dodzwoniłam się do Tele centrum i poniosłam w związku z tym koszty - bo wizzair czegoś takiego jak odpowiedzi na maile reklamacyjne - nie zna!!!!!!!
Marget, 2 sierpnia 2012, 11:10 | odpowiedz
Audio engineering is a promising profession that delivers immense prospect in film, video manufacturing, audio broadcasting and advertising. Audio engineers use a selection of recording devices this sort of as substantial-tech microphones that are needed to document even the slightest versions of sound. The normal principle of engineering relates to building bridges, structures, roads and equivalent form of perform. Most folks do not assume of audio engineering as a form of regular engineering. However, it is just one of the greatest having to pay jobs and has numerous prosperous men and women performing in the area. Audio conferencing has under no circumstances had a technologies champion. The sector leader historically was the lethargic AT&T whose as soon as progressive Bell Labs dabbled with website technologies and then broke apart. The Baby Bells carried on this tradition. Hence, the market has in no way had an revolutionary advocate. A new breed of entrepreneurial innovators is starting a populist revolution.
Cigabibra, 3 września 2012, 23:16 | odpowiedz
dokonalem platnosci przelewem w wizzairze na norweskie konto bo tam pracuje.Podalem w przelewie tylko nr konta odbiorcy i moj numer rezerwacji.Czy to wystarczy
miti, 10 września 2012, 16:08 | odpowiedz
Witam bede wdzieczna jesli mi ktos powie czy mozliwa jest zmiana nazwiska jednego z podrozujących? I czy koszt zmiany to jest 360 zl czy 360zl + roznica ceny biletu podczas rezerwacji i obecnie? Jezeli mozna to zmienic to jak? Bilety były rezerwowane przez internet a odprawa bedzie miala miejsce na lotnisku. Oczywiście za bilety jest zaplacone.
Angela, 11 września 2012, 17:12 | odpowiedz
Czesc mam pytanie bardzo prosilabym o odpowiedz bo bardzo sie denerwuje i stresuje... 10wrzesnia zrobilam rezerwacje biletu z poznania do doncaster na 13pazdziernika bo czym szybciej tym taniej oczywiscie zakupilam w dwie strony wracam 27 pazdziernika placilam przelewem bankowym tyle ze nie dostalam potwierdzenia teraz cos przeczytalam ze placic mozna 2tygodnie przed czy cos takiego bardzo mnie to zestresowalo bo nie wiem teraz czy przyjdzie mi potwierdzenie czy bede mogla zrobic ta odprawe?? drugie pytanie to... wyczytalam tez ze jezeli jade na wiecej niz tydzien a jade na 2tygodnie to nie bede mogla wydrukowac od razu biletu powrotnego jezeli bede w doncaster dopiero tam bede musiala zrobic kolejna odprawe?? bardzo prosze o szybka pomoc bo nie wiem co mam robic specjalnie walczylam o urlop by tam poleciec i kupic bilet jak najtaniej. PROSZE O POMOC
Kamisssia, 11 września 2012, 19:54 | odpowiedz
Odpowiem tylko na drugą część pytania - odprawę na powrót będziesz musiała zrobić już na miejscu. Wtedy też będziesz mogła wydrukować powrotną kartę pokładową.
Gekon, 11 września 2012, 21:03 | odpowiedz
Dzieki... a jezeli chodzi o pierwsza czesc pytania to nie orientujesz sie albo moze ktos inny mi odpowie jak z tym potwierdzeniem rezerwacji?? Bo na stronie wizzair jest ze pieniadze trzeba wyslac 24godz od rezerwacji wiec ja rezerwacje zrobilam juz w poniedzialek ale lot mam w pazdzierniku czy oni zaksieguja te pieniadze?? Bardzo sie stresuje i bylabym wdzieczna za kazde informacje ktore by mnie troche uspokoiły
Kamisssia, 11 września 2012, 21:12 | odpowiedz
WItam, Mam pytanie odnośnie faktury. Zakupiłam bilety przez konto mojego taty na wizzairze( ponieważ on ma karte citibank wizzair). Faktura została przesłana na maila na mojego tate. Czy przechodząc proces zakupu biletów na stronie wizzair z konta mojego taty w którymś momencie mogę zaznaczyć żeby faktura była na moje nazwisko? Jesli tak prosze o instrukcje. serdeczne dzieki.
glen, 12 września 2012, 10:39 | odpowiedz
dzis weszłam na swoja rezerwacje by sprawdzic czy juz cos sie zmienilo i tam wyskakuje mi error : An error has occurred. Please try again. If the error persists, please contact the airline. Co to ma znaczyc czy mojej rezerwacji nie ma nie dostali pieniedzy przeciez wszystko wysłałam kase pobrało mi z kata juz nie wiem co mam robic. :(
Kamisssia, 12 września 2012, 15:35 | odpowiedz
Zmień przeglądarkę. W Chrome dziś nie działa. Działa dobrze w Fire Fox
Kamil, 12 września 2012, 15:39 | odpowiedz
No własnie sprawdzilam i juz dziala myslalam ze cos nie tak z moja rezerwacja :( zbyt mocno sie tym stresuje. Dalej ponawiam moje pytania wyzej... bardzo prosze o pomoc...
Kamisssia, 12 września 2012, 15:43 | odpowiedz
WItam, Mam pytanie odnośnie wystawiania faktury przez Wizzair. Zakupiłam bilety przez konto mojego taty na wizzairze( ponieważ on ma karte citibank wizzair). Faktura została przesłana na maila na mojego tate. Czy przechodząc proces zakupu biletów na stronie wizzair z konta mojego taty w którymś momencie mogę zaznaczyć żeby faktura była na moje nazwisko? Jesli tak prosze o instrukcje. serdeczne dzieki.
glen, 12 września 2012, 15:58 | odpowiedz
i jeszcze chcialabym sie zapytac dlaczego jak wchodze w swoja rezerwacje mam napisane UTRZYMAJ a nie jak wszedzie pisza powinno byc wstrzymane lub potwierdzone... czy to tez znaczy ze jest cos zle?? prosze o pomoc
Kamisssia, 12 września 2012, 16:50 | odpowiedz
Juz koniec stresu wszystko jest oki wyswietlilo sie ze status potwierdzony przyszedł email i teraz tylko odprawa ale na to jeszcze prawie miesiac musze czekac... dzieki za pomoc :) pozdrawiam
Kamisssia, 12 września 2012, 17:48 | odpowiedz
Witam. Zamówiłam dzisiaj bilet swojemu chłopakowi z Trondheim do Gdańska i wykonałam przelew bankowy na konto Wizzair międzynarodowe polskie płacąc ze swojego polskiego konta w koronach. Czy zaakceptują mi ten przelew? Czy ten przelew miał być wysłany na norweski numer konta Wizzair czy mógł być wysłany na polski?
Kate, 13 września 2012, 11:30 | odpowiedz
Witam serdecznie!!! Kilka tygodni temu kupiłam bilet linii lotniczych Ryanair bez problemu rezerwując bilet mogłam wpisać moje pełne nazwisko z polskimi literami jednak potem drukując już odprawę online zauważyłam że w moim nazwisku zamiast ń jest zwykła litera n!!! System sam coś sobie zmienił.Latam często i nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Co robić? Bo nie zamierzam płacić za zmianę nazwiska nie z mojej winy.Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
mamma, 15 września 2012, 23:36 | odpowiedz
czy moge w bagazu podrecznym przewiesc kosmetyki i leki?? (dezodorant, perfumy, tusz do rzes itp.)
Angela, 27 września 2012, 16:10 | odpowiedz
zalogowałam się na swoje konto WIZZ, gdzie są moje dane kontaktowe. Jako podróżującego wpisałam nazwisko mojego chłopaka. Jednak zauważyłam, że policzyło mi ceny jak z kartą Xclusive. Czy zatem rezerwując bilet dla niego powinnam założyć mu oddzielne konto? na rezerwacji jest napisane: dane kontaktowe: moje nazwisko, dane podróżującego: nazwisko chłopaka. Czy to jest ok?
kupujący a podróżujący, 10 października 2012, 8:40 | odpowiedz
Niemozliwe, aby policzylo ci cene ze znizka za bilet chlopaka, skoro Wizz Xclusive jest na ciebie i ty nie bylas jedna z podrozujacych. Moze jak kupowalas bilety dla chlopaka to byla promocja dla wszystkich, stad nizsza cena. Co do danych kontaktowych, to nie maja one znaczenia, moga byc nawet zmyslone.
bp, 10 października 2012, 11:03 | odpowiedz
Witam, kilka dni temu dokonałam rezerwacji biletu wizzair przez internet. Wybrałam opcję przelewu bankowego i zrobiłam ten przelew na całą kwotę jeszcze tego samego dnia. Chciałam sprawdzić status mojej rezerwacji a tam wyskoczyła mi informacja że muszę jeszcze dopłacić pieniądze. Czy ktoś miał taką sytuację bądź wie dlaczego tak się stało? Z góry dzięki za pomoc
Mag, 19 października 2012, 15:55 | odpowiedz
witam.mam pytanie chce kupic bilet lotniczy wizzair.obecnie mieszkam w uk jaki mam wpisac adres ten polski ktory jest w paszporcie czy tez dowodzie czy ten angielski pod ktorym obecnie mieszkam?
zuza, 29 listopada 2012, 22:25 | odpowiedz
Witam. Mieszkam obecnie w Anglii i chcialabym zabukowac bilety stad dla moich rodzicow z mojego profilu, placac z mojego konta , czyli waltua :funt. Ale przy rezerwacji, nie kaza podac danych moich rodzicow, tylko imie i nazwisko, a przeciez zeby wpuscili ich na poklad potrzebuja na karcie pokladowej nr dowodu lub paszportu. Chcialabym tez sie dowiedziec jak oni moga odebrac te bilety gdy juz im je zabukuje stad:P Mysle ze po prostu przesle im linki i sobie wydrukuja karty w PL, ale co z tymi ich danymi?
Pytanie, 11 grudnia 2012, 14:50 | odpowiedz
Zarezerwowałam lot on line. Natomiast przez przypadek nie wpisałam ulicy w adresie (jedynie numer domu), nie mogę tego zmodyfikować. Jutro rano chcę opłacić ten lot. Czy będzie problem przez brak ulicy w adresie? Czy mogę spokojnie opłacić?
Emilia, 20 grudnia 2012, 20:51 | odpowiedz
Witam, odprawiałem się na lot powrotny Wizzair'em z Sandefjord do Lublina , po wprowadzeniu wszystkich danych i przejsciu do odprawy, po zaakceptowaniu okazalo sie, ze data waznosci dowodu osobistego nie zostala wprowadzona(wprowadzilem, nie wiem czemu nie ma jej na karcie pokladowej). Moje pytanie do Was, czy w Wizzair'ze nie patrza na tego typu rzeczy tylko imie i nazwisko? Pierwszy raz lece tymi liniami i sie troche obawiam, ze moga byc z tego tytulu jakies problemy. Troche czytalem na ten temat i duzo ludzi pisze, ze to nie ma zadnego znaczenia. Ps. Na lot z Warszawy do Sandefjord w ogole nie bylo mozliwosci wprowadzenia owych danych. Licze na wasze doswiadczenie. Pozdrawiam
end, 26 grudnia 2012, 20:39 | odpowiedz
Brakuje takiej małej informacji, że WizzAir nalicza opłaty od KAŻDEGO pasażera osobno. Jak zaznaczycie np. 3 osoby w dwie strony, płatne kartą VISA, to zostanie naliczona "opłata rezerwacyjna" w wysokości 216 zł (!) a nie 36, jakby było logicznie (płatność VISA - 36 zł), bo płacimy przecież od razu za całość.
Gościnny, 26 grudnia 2012, 21:07 | odpowiedz
@Gościnny: W tekście jest taka informacja: "Podane tu ceny uwzględniają opłatę rezerwacyjną, której wysokość zależy od wybranej formy płatności (karta Citibank Wizz Air: 0 zł, konto WIZZ: 0 zł, przelew bankowy: 18 zł, karta Maestro: 27 zł, karta Visa lub MasterCard: 36 zł / od osoby za każdy odcinek lotu)."
Dorota, 26 grudnia 2012, 21:16 | odpowiedz
Zapraszam, z checią pomogę w kupnie tanich biletów wizzair.com
pirania2, 26 grudnia 2012, 22:23 | odpowiedz
kupiłam bilet na wizzair.com i na 2 dzień zrobiłam przelew z niemieckiego konta lot miał byc z polski do niemiec ale kupiłam go w niemczech w euro.dzisiaj leci 7 dzień roboczy od zrobienia przelewu i rezerwacje mi anulowali na nr telecentrum nie moge się dodzwonić...próbowałam już na polskie telecentrum przez skypa za pośrednictwem mojego brata pani powiedziała żeby zazwonić za pół godziny bo ona musi znaleźc przelew potem jak dzwonił jeszcze 2 razy to był 4 w kolejce:/ w sumie rozmowy z telecentrum wyniosły go prawie 50zł a ja dalej nic się nie dowiedziałam:( Czy ktoś wie jak można to załatwić inaczej i czy zwrócą te pieniądze na konto skoro tej rezerwacji niema??
parycja, 7 stycznia 2013, 20:12 | odpowiedz
Witam dzwoniłam dzisiaj już 3 razy do wizzair ale za każdym razem mnie rozłączało i musiałam tłumaczyć kolejny raz o co mi chodzi, a że nie mam tyle piniedzy na koncie to nie będę wydzwaniać. mój problem polega na tym, że zgłaszałam 3 razy problem nie potwierdzenia przelewu 90 zł za dodatkowy bagaż, a przelew dokonany 31 grudnia 2012 co mam teraz zrobic? bo juz stracilam na nich 40 zl i nadal sie nic nie dowiedzialam
brak potwierdzenia za dodatkowy bagaz, 9 stycznia 2013, 14:19 | odpowiedz
Mam dwie sprawy: 1. Zrobiłam błąd w imieniu zamiast Angelika - Andzelika. Wiem, że to zmienią na infolinii, ale jest to konieczne? W Pl pewnie przejdzie, ale co za granicą? Swoją drogą nie rozumiem jak może być wpisane Kasia zamiast Katarzyna. Teoretycznie to inne imię (dla obcokrajowca). 2. Mam kartę Discount, kupuje trzy bilety (ja + 2 osoby) i korzystamy ze zniżek. Ale nie przychodzę na lotnisko. Czy wyciągane są jakieś konsekwencje? Osoby dopłacają za bilet (wyrównanie do jakiejś ceny regularnej)? Ja dostaje karnego ...? Pozdr!
Baśka, 19 stycznia 2013, 13:38 | odpowiedz
witam :) zabukowałam JEDEN bilet na WIZZAIR dla 2 osób, i nie wiem czy powinnam wpisać gdzieś nr ID, poprzedni lot mój był nie udany z powodu braku nr dowodu osobistego... :/ i moje pytanie brzmi czy w danych podróżujących wystarczy samo imię i nazwisko pasażerów?? (jestem zalogowana na wizzair ale nigdzie nie mam wpisanej daty ur oraz nr dowodu- czy jest to konieczne??) bardzo proszę o szybka odpowiedz pozdrawiam :)
pomocy!, 23 stycznia 2013, 18:18 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie, które prawdopodobnie już padło, dlatego będę bardzo wdzięczna za ponowne udzielenie odp. Po dokonaniu rezerwacji i opłaceniu na wizz dostałam kilka maili w tym mail o temacie.. "reservations@wizzair.com" niestety nie mogę go otworzyć..jedyne co mi się wyświetla to kod rezerwacji, dzięki czemu wiem,że moja rezerwacja jest "potwierdzona". (sprawdziłam na swoim koncie na stronie wizz air). Chciałam się zapytać o bilet!! Pytanie brzmi: Czy w tym mailu był bilet, czy bilet (do wydrukowania) otrzymam dopiero po odprawie on-line? Dawno nie latałam i już się pogubiłam. Ktoś na forum pisał,że po odprawie dostaje się karte pokładowa? Więc co w końcu otrzymamy po odprawie on-line? Bilet czy kartę pokładową. Chodzi mi o to czy mam się martwić, że nie mogę otworzyć tego maila,bo został uznany za "spam"..czy nie martwić się bo po odprawie otrzymam bilet/kartę pokładową, którą wydrukuje i będzie wszystko dobrze. Z góry dzięki za odpowiedź
problem z biletem, 28 stycznia 2013, 18:11 | odpowiedz
Witam chce zamowic bilet 28.02.13 z Gdanska do HAugesund ale niestety pojawia sie komunikat "Brak lotów odpowiadajacych wyszukiwaniu" Czy to oznacza ze juz biletow nie ma ? Czy ze sa prowadzone jakies prace na stronie ? JAk sprawdzalam jeszcze dzisiaj rano to byly... Pomocy
Karina, 29 stycznia 2013, 17:23 | odpowiedz
@Karina Ten lot o którym mówisz już nie wróci do siatki na 28 II, czasem są przesunięcia pomiędzy rozkładem zimowym/letnim. Wybierz inna datę i już ;)
Skibek, 29 stycznia 2013, 18:45 | odpowiedz
witam mam problem mam zamiar kupić bilet właśnie przez wizzair i zapłacić na poczcie ale które konto mam wybrać
zajebisty, 13 lutego 2013, 22:09 | odpowiedz
pomylilem kod rezerwacji co zrobic ??
edzioo20, 15 lutego 2013, 15:44 | odpowiedz
Hej, Dlaczego jak wchodzę w zakładkę moje rezerwacje w wizzair to mam poniżej info o dacie wylotu z Warszawy o daty powrotu (oczywiście kupiłem w obie strony bilet) ale w dalszej części jest poniższy informacja: Podsumowanie płatności Lot powrotny Warszawa (WAW) → Londyn Luton (LTN)340,00 zł Łączna cena340,00 zł dlaczego tak jest napisane ? powinno chyba byc w obie strony? Z tego tak jakby wynikalo ze mam lot tylko w jedna strone. Bardzo proszę o pomoc
Ramos, 18 lutego 2013, 23:45 | odpowiedz
340 to koszta za przelot w jedna i druga stronę oczywiscie
Ramos, 18 lutego 2013, 23:47 | odpowiedz
witam czy robiac rezerwacje moge podac bez bagazy a potem zmodyfikowac i dodac jakis bagaz ??
marzena, 5 marca 2013, 21:35 | odpowiedz
Dlaczego po zakupie biletów nie otrzymuję faktury vat z wizzair? w profilu podane sa dane firmy i nip.Po doładowaniu konta kwotą 1400zł tez nie otrzymalem faktury:( może ktoś podpowiedziec dlaczego? pzdr,
nowik, 6 marca 2013, 10:23 | odpowiedz
witam mam pytanko czy karta pogladowa to to samo co bilet?gdy we wrzesniu lecialam do irlandii z pl musialam wydrukowac karte pokladowa i jakis inny dokument na ktorym bylo wyszczegolnione ile i za co place a teraz kolega mi wydrukowal tylko karte pokladowa.chce sie upewnic czy do lotu potrzebuje tylko dowdu osobistego i tej karty pokladowej
iwcia, 10 marca 2013, 4:02 | odpowiedz
Witam, mam zagwozdkę przy wykonywaniu przelewu bankowego: kod rezerwacji to ten 6-znakowy numer który piszą w tytule mail ktory wysyłaja a na ich koncie nazywają go też Numer potwierdzeni: i jest to np A7VYHT? czy jest to 6-znakowy numer przy danych na temat wylotu np W6 1215 6 kwietnia 2013? z góry dziękuję za odpowiedź :)
ewag, 20 marca 2013, 15:00 | odpowiedz
Witam, Mój bank wymaga podania adresu wizzair, a wizzair chce żeby podać tylko nazwę beneficjenta. co zrobić ? postawić np. kropkę w nazwie ulicy i miejscowości ? Jaki jest pełny adres ? Pozdrawiam
Irek, 21 marca 2013, 10:44 | odpowiedz
Wizzair oszukuje!!!!!!Bilet kupiony a Faktury Vat z ostatnich 2 lotów nie przysłali na e-mail.Pisane są 4 reklamacje a oni nic!!! Czy ktoś ma pomysł jak upomnieć sie i gdzie aby otrzymac faktury?? Sytuacja juz mnie wyprowadza z równowagi!
nowik, 25 marca 2013, 12:19 | odpowiedz
Irek mam ten sam problem. napisz jaak go rozwiazesz;)
maaa, 27 marca 2013, 23:02 | odpowiedz
nowik - to samo w moim przypadku. Też jestem na etapie reklamacji pisanych, ale to nie działa. Czy może próbowałeś dzwonić na tę ich super-dostępną infolinię? To chyba nie jest oszustwo, tylko raczej nieudolność.
Macbeth791, 6 kwietnia 2013, 8:04 | odpowiedz
Witam Mam problem tego typu, że podczas wstępnej rezerwacji zaznaczyłam "ubezpieczenie podróżne - nie dziekuję" teraz gdy chce zmodyfikować rezerwację wszystkie usługi dodatkowe się wyświetlają oprócz nieszczęsnego ubezpieczenia zdrowotnego. Czy jest możliwość dokupienia ubezpieczenia do istniejącej już rezerwacji, jeśli tak proszę o instrukcję jak tego dokonać. Jest to moja pierwsza rezerwacja lotu i niespecjalnie ogarniam stronę wizz jeszcze :) .. Z góry dziękuję za pomoc.
Ksenia, 7 kwietnia 2013, 12:22 | odpowiedz
oprócz ubezpieczenie podróżnego* przepraszam za pomyłkę w poście wyżej
Ksenia, 7 kwietnia 2013, 12:23 | odpowiedz
Mam pytanie . Podczas rezerwacji nie otrzymałam numeru potwierdzenia, a po 30 minutach sesja wygasła. Czy ten numer otrzymam mailem? Czy muszę długo czekać? Bardzo proszę o informację
Ewelina, 15 kwietnia 2013, 22:52 | odpowiedz
Dzień dobry! Chcę leciec z mężem i siostrzenicą do Szwecji, siostrzenica ma zostać u siostry na wakacje, my wracamy po 3 dniach. Jak mam zarezerwować bilety dla dorosłych w obie strony a dla dziecka w jedną? Pytanie nr 2, siostrzenica jest w 4 kl. podstawówki czy nie bedzie problemu z tym że podrózuje bez rodziców?
Sylwia, 17 kwietnia 2013, 10:07 | odpowiedz
Zarezerwowałam bilet Warszawa - Londyn z Wizzair, musze dokonać płatności przelewem i moje pytanie jest następujące: Ma być to przelew krajowy czy międzynarodowy? Posiadam konto w polskim banku.
Paulina, 21 kwietnia 2013, 20:54 | odpowiedz
Witajcie mam pytanie. Otoz wczoraj kupilam bilet, zaplacilam za niego tego samego dnia i dzisiaj patrze a na stronie wizzair gdzie mam konto jest napisane: Aktualny status:oczekujeOczekiwanie na płatność za zmiany Kolejny krok: Musisz potwierdzić zmiany naniesione w rezerwacji i wyczyścić saldo modyfikacji. Należna kwota: 1 546,00 kr Przejdź do płatności Zmodyfikuj rezerwację: Nie można dokonać modyfikacji. a na dole: Podsumowanie płatności Metoda płatnościCytowana cenaPobrana cenaStatus Visa XXXXXXXXXXXX82861 546,00 kr1 546,00 kr (* odrzucona) co mam w tym momencie zrobic? przyznam ze to pierwszy raz kiedy mam taki problem z biletem i jestem trochę poddenerwonana. Proszę o szybką odpowiedz! Pozdrawiam
Malvina, 8 czerwca 2013, 17:02 | odpowiedz
zarezerwowalam pierwszy raz bilet katowice -londyn na dwie osoby,zaplacilam karta dostalam potwierdzenie, a potem bilet elektroniczny, i dopiero pozniej zalogowalam sie na konto wizzAir, niestety nie ma potwierdzenia mojego lotu, ktos wie dlaczego?wylatuje 29 czerwca moze za wczesnie jeszcze, bilet kupilam w piatek popoludniu. i pytanie podobno na bilecie elekronicznym ma byc kod paskowy ja tego nie mam, i jeszcze jedno pytanie mam bagaz rejestrowany moge zrobic odprawe online? nie pamietam co zaznaczylam jak kupowalam:(
Bogi, 10 czerwca 2013, 21:21 | odpowiedz
czesc! ile kosztuje kupno biletu dla niemowlecia na lotnisku wraz ze wszystkimi oplatami? Czy wie ktos czy mozna placic karta na lotnisku w Doncaster ? Prosze o w miare szybka odp. Dziekuje!
zkk, 12 czerwca 2013, 6:43 | odpowiedz
Witam. Zrobiłam odprawę on-line dla siebie i syna. Podałam błędny numer paszportu tymczasowego dziecka. Zamiast nr paszportu podałam numer jakiś numer który jest nadrukowany Jak to odkręcić? To pierwszy lot mojego niemowlaka do PL.
mbcd, 13 czerwca 2013, 23:21 | odpowiedz
Hej, zrobiłam przelew i wszytko ok, tylko na przelewie bankowym nie wpisałam numer potwierdzenia ani nazwiska . Czy pieniądze mi zwrócą ? Bo skontaktować się z nimi nie mogę, a oni nie wiedzą od kogo ten przelew :(
Agata, 17 czerwca 2013, 14:00 | odpowiedz
Dzień dobry! Mam pytanie za tydzien lecę z moim tata który jest na wózku czy za wózek inwalidzki sie płaci? Jak to wszystko sie odbywa? Będę wdzięczna za pomoc
Miła, 1 lipca 2013, 21:33 | odpowiedz
Dobry wieczór. Mam pytanko. Zarezerwowałam dzisiaj bilet na stronie internetowej linii lotniczych WizzAir. W swoim profilu zamiast MS mam zaznaczone MRS i już nie chce przeskoczyć, mimo, że niejednokrotnie próbowałam coś z tym zrobić. Spanikowana zaczęłam szukać na przeróżnych forach int. czy będzie to problem. Wszyscy odpisują, że nie, ale ja w dalszym ciągu się martwię. Czy mogłby ktoś potwierdzić, bądź nie pod moim postem jak ta sprawa wygląda dla tych linii lotniczych? Imię i nazwisko będą takie samo, chodzi tylko o tą nieszczęsną jedną literę więcej. Pozdrawiam serdecznie,dziękuję z góry za pomoc!
patsy, 2 lipca 2013, 21:56 | odpowiedz
Nie, nie będą robili żadnych problemów. Kiedyś tez miałam zamiast MS napisane MRS. I nie było problemu.
xxxxp, 4 lipca 2013, 20:58 | odpowiedz
Dobry wieczór. Mam następujący problem. Dokonałam dziś rezerwacji, Chciałam za lot zapłacić kartą mastercard, ale jak zwykle mam z tym problemy. Tak samo jest i teraz. Chociaz teraz jestem bardzej zaniepokojona. Status mam "odrzucony" Lecz po odrzuceniu stwierdziłam ze zrobie przelew bankowy. Dostałam na maila infromacje do przelewu bankowego oraz ze wpłata musi byś dokonana w ciagu 24h. Pieniążki wysłałam. i Wszystko zrobiłam zgodnie ich wymaganiami. :) Natomiast mój aktualny status jest : Aktualny status: oczekuje Oczekiwanie na płatność za zmiany Kolejny krok: Musisz potwierdzić zmiany naniesione w rezerwacji i wyczyścić saldo modyfikacji. Zmodyfikuj rezerwację: Nie można dokonać modyfikacji. Denerwuję się ponieważ nie wiem czy pieniązki mi nie przepadną a oni unieważnią mi rezerwację. Jeżeli ktoś orientuje się w takich styuacja badź miał podobna proszę o odpowiedź :)
paula, 4 lipca 2013, 21:08 | odpowiedz
@xxxp dziękuję serdecznie ! ulżyło mi... teraz czekam już tylko na lot ;) pozdrawiam ;)
patsy, 7 lipca 2013, 14:53 | odpowiedz
jaką część mam wydrukować, chodzi mi o tą kartę pokładową? proszę o szybką pomoc. dziękuję.
zagubiony, 18 lipca 2013, 12:17 | odpowiedz
witam.zarezerwowałam bilet z polski do brukseli i z powrotem dla siebie ,mojej corki (3 lata) i drugiej corki 3 m-ce).czy ten lot bedzie mozliwy?czy moge leciec sama z 2 dzieci? poza tym płacilam przelewem na poczcie i czekam 4 dzien a potwierdzenia nie ma .mam sie martwic?dodam ze zaplacilam kwote podana w emailu .czy to byla ostateczna kwota czy za przelew tez powinnam cos doplacic?
sylwia, 23 lipca 2013, 11:51 | odpowiedz
Witam i PROSZĘ o pomoc,i proszę się nie śmiać zrobiłam idiotyczny błąd przy przelewie -sama się dziwie sobie jakie zaćmienie mnie dopadło ale niestety ....w tytule przelewu wpisałam imię i nazwisko pierwszego pasażera,a kod potwierdzenia w danych odbiorcy....przelew wysłany został przed 9cioma dniami, nie wrócił do mnie czyli pewnie dotarł do odbiorcy ale niestety w Wizzerze nie mają śladu po takim przelewie.Wysłałam już faksem kopię przelewu z wyjaśnieniem i nic,lot mam mieć za tydzień.Co robić? BARDZO proszę o pomoc.Czy to się da wyjaśnić?
anka, 6 sierpnia 2013, 22:21 | odpowiedz
Witam!! Mam pytanie kupilem bilety na stronie Wizzair na dwie osoby . zakupilem je w sobote i do tej pory nie przyszla mi faktura. przyszla mi wiadomosc zgoiznami odlotow z numerem potwierdzenia z poniesionymi kszotami itp lecz nie dostalem eektorniczej faktury. czy moglby mi ktos powiedziec ile wizzair ma czasu na wystawienei faktury / rachunku ? jestme osoba fizyczna ale potrzebuje potwierdzenia poniesionych kosztow. czy musze tam cos zaznaczyc w trakcie rezerwacji czy faktura /rachunek przychodzi automatycznie.? czy jesli nie dostarcza faktruy moga sie o nai teraz ubiegac po potwierdzeniu wplaty za bilety ? pozdrawiam
ARtkos, 7 sierpnia 2013, 21:00 | odpowiedz
Chcialem tez zapytac czy jezeli zarezerwowoalem dwa bilety na jednej rezerwacji to czy mozna zrobi dwie osobne faktury na dwa osobne bilety ??
ARtkos, 7 sierpnia 2013, 21:04 | odpowiedz
sylwiawitam.zarezerwowałam bilet z polski do brukseli i z powrotem dla siebie ,mojej corki (3 lata) i drugiej corki 3 m-ce).czy ten lot bedzie mozliwy?czy moge leciec sama z 2 dzieci? poza tym płacilam przelewem na poczcie i czekam 4 dzien a potwierdzenia nie ma .mam sie martwic?dodam ze zaplacilam kwote podana w emailu .czy to byla ostateczna kwota czy za przelew tez powinnam cos doplacic?
Dlatego nie polecam nikomu kupować biletów przelewem. Najlepiej po prostu zapłacić kartą. Robienie przelewów na poczcie, przy kupowaniu biletów to niezbyt dobry pomysł. Przekazy pocztowe potrafią dochodzić do odbiorcy bardzo długo a w wizzairze przelew musi dojść do nich w ciągu kilku dni. Zupełnie nie rozumiem jak w XXI w. można jeszcze płacić za takie rzeczy na poczcie.
www, 7 sierpnia 2013, 21:18 | odpowiedz
sylwiawitam.zarezerwowałam bilet z polski do brukseli i z powrotem dla siebie ,mojej corki (3 lata) i drugiej corki 3 m-ce).czy ten lot bedzie mozliwy?czy moge leciec sama z 2 dzieci? poza tym płacilam przelewem na poczcie i czekam 4 dzien a potwierdzenia nie ma .mam sie martwic?dodam ze zaplacilam kwote podana w emailu .czy to byla ostateczna kwota czy za przelew tez powinnam cos doplacic?
Robiła Pani przelew na poczcie płacąc za bilet lotniczy?! Jeszcze nie słyszałem by ktoś tak robił. Kupowanie biletów to nie to samo co płacenie rachunków za gaz. Nawet na stronie wizzaira jest informacja, że przelew ma być przelewem BANKOWYM a nie pocztowym i ma być wykonany w ciągu 1 dnia.
waldek, 7 sierpnia 2013, 21:26 | odpowiedz
Hej. Czy ktoś rozwiązał już ten problem z adresem Wizz Hungary Kft?? Potrzebuję ulicę, miejscowość i kod pocztowy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam :)
Ola, 8 sierpnia 2013, 19:10 | odpowiedz
Witam Mam pewna pilna spraawee. Czy moglby Mi ktos powiedziec czy jezeli zarezerwowalem na swoim koncie dwa bilety lotnicze na jednej rezerwacji i otrzymale mza to fkature na moje nazwisko .czy moge teraz w jakis sposob zodbyc fakture osbno na jeden bilet na moje naziwsko i osoba fakture an bilet tej drugiej osoby? dzieki z gory z odpowiedzi .
Kukos, 9 sierpnia 2013, 14:56 | odpowiedz
Witam. Mam problem z rezerwacją. Wpłaciłam pieniądze za lot ale Wizz anulował rezerwacje przed zaksięgowaniem pieniędzy na koncie.Na dodatek wpłaciłam przez pomyłke o 10€ więcej. Nie wiem co mam teraz zrobić,a na callcenter oczywiście nie można się dodzwonić... Proszę o szybką pomoc.
Karolina, 13 sierpnia 2013, 11:15 | odpowiedz
Proszę o pomoc popełniłem straszy błąd podczas robienia przelewu w tytule wpisałem Kod SWIFT i nazwisko zamiast nr potwierdzenia co mam zrobić bo przelew został wykonany i po fakcie się zorientowałem
Adam, 26 sierpnia 2013, 18:38 | odpowiedz
witam proszę o pomoc:) mój mąż zrobił rezerwacje na lot wizzaar ale zapłacił po kilku dniach a nie po 24h nie doczytał.W tamtym czasie było napisane że status: oczekuje natomiast na ta chwilę wogóle rezerwacja zniknęła z jego konta a pieniądze zostały do nich wysłane. CZy zostaną nam w całości zwrócone?jak tak to jaki jest okres oczekiwania?proszę o szybką odp z góry dziękuję
Anna, 11 września 2013, 1:18 | odpowiedz
Witam, proszę o pomoc. Pół roku temu kupiłam dwa bilety w obie strony w Wizzair. Dzisiaj się plany zmieniły i chciałabym, aby na jednym z biletów zmienić dane osobowe pasażera- imię, datę urodzenia itp, czyli zamiana osoby. Gdzie na stronie www mogę to zrobić? W informacji napisane jest, że przez www kosztuje to 189 zł a przez telepomoc- 270 zł. Jest różnica, więc chciałabym dokonać zmiany przez www. Proszę o podpowiedź. Dzięki, Anka
Anka, 15 września 2013, 12:18 | odpowiedz
Witam, przy dokonaniu przelewu na szybko za lot w pierwsze puste pole wpisałam KOD rezerwacji i IMIĘ i NAZWISKO. Co mogę z tym zrobić? Czy znajdą moją płatność czy muszę wykosztować się na telefon? Przelew zrobiłam w piątek a jest wtorek, rezerwacja wpisana na chwilę obecną jest jako UTRZYMAJ
karolina, 17 września 2013, 9:03 | odpowiedz
Witam! Mam pytanko czy jak podczas rezerwacji podałem moje pierwsze imię a w paszporcie i dowodzie osobistym mam wbite drugie imię to muszę to zmieniać?
Piotr, 27 września 2013, 1:01 | odpowiedz
Mam pilne pytanie!!! czy po dodaniu dużego bagażu podręcznego w wizzair już po odprawie muszę KONIECZNIE wydrukować ponownie kartę pokładową???
meg, 1 października 2013, 19:54 | odpowiedz
Witam kupiłam wczoraj bilet, zapłaciłam kartą ale do dziś nie mam potwierdzenia rezerwacji pieniądze tez z konta nie zeszły, czy to znaczy, że nie kupiłam tego biletu. Nie ma też żadnego sladu jak w chodzę w moje rezerwacje albo rezerwacje że coś kupiłam. pomocy
Lusi, 15 października 2013, 16:17 | odpowiedz
Mam identyczną sytuacje , jak sobie z tym poradziłeś ??
MalvinaWitajcie mam pytanie. Otoz wczoraj kupilam bilet, zaplacilam za niego tego samego dnia i dzisiaj patrze a na stronie wizzair gdzie mam konto jest napisane: Aktualny status:oczekujeOczekiwanie na płatność za zmiany Kolejny krok: Musisz potwierdzić zmiany naniesione w rezerwacji i wyczyścić saldo modyfikacji. Należna kwota: 1 546,00 kr Przejdź do płatności Zmodyfikuj rezerwację: Nie można dokonać modyfikacji. a na dole: Podsumowanie płatności Metoda płatnościCytowana cenaPobrana cenaStatus Visa XXXXXXXXXXXX82861 546,00 kr1 546,00 kr (* odrzucona) co mam w tym momencie zrobic? przyznam ze to pierwszy raz kiedy mam taki problem z biletem i jestem trochę poddenerwonana. Proszę o szybką odpowiedz! Pozdrawiam
Mario, 12 listopada 2013, 11:21 | odpowiedz
co oznacza : ;nie dodano jeszcze lotów; Przy rezerwacji biletów?
Beti, 13 listopada 2013, 17:20 | odpowiedz
U mnie to samo. Czy ktoś rozwiązał ten problem
MarioMam identyczną sytuacje , jak sobie z tym poradziłeś ??
MalvinaWitajcie mam pytanie. Otoz wczoraj kupilam bilet, zaplacilam za niego tego samego dnia i dzisiaj patrze a na stronie wizzair gdzie mam konto jest napisane: Aktualny status:oczekujeOczekiwanie na płatność za zmiany Kolejny krok: Musisz potwierdzić zmiany naniesione w rezerwacji i wyczyścić saldo modyfikacji. Należna kwota: 1 546,00 kr Przejdź do płatności Zmodyfikuj rezerwację: Nie można dokonać modyfikacji. a na dole: Podsumowanie płatności Metoda płatnościCytowana cenaPobrana cenaStatus Visa XXXXXXXXXXXX82861 546,00 kr1 546,00 kr (* odrzucona) co mam w tym momencie zrobic? przyznam ze to pierwszy raz kiedy mam taki problem z biletem i jestem trochę poddenerwonana. Proszę o szybką odpowiedz! Pozdrawiam
Kasiula81, 25 listopada 2013, 18:54 | odpowiedz
He llegado a este blog por casualidad y me ha encantado. Un saludo.
finanzasynegocios, 30 listopada 2013, 22:42 | odpowiedz
witam . dzisiaj po raz pierwszy zarejestrowałam się na stronie wizzar aby zakupić babci bilet z se do pl i tak tez zrobiłam, oplata poszla i wszystko było dobrze do momentu kiedy dostałam bilet na email. w bilecie widnieje do kontaktu nazwisko mojej babci a pasażera moje, chciałam to zmienić ale nic się nie dzieje. przecież to pomylka, ja robiłam krok po kroku nie myslac nawet ze dane pasażera wpisza się automatycznie po zarejstrowaniu się na stronie wizz. co mogę teraz zrobić?
magdalena pilat, 20 grudnia 2013, 16:56 | odpowiedz
Hej, mam pytanie co do płatności przelewem bankowym. Czy informacja podana w tym poradniku o dodatkowej opłacie 18 zł jest nadal aktualna? Zarezerwowałam bilety i kwota, która wyskakuje nie zawiera niniejszej opłaty. A) Mam sama dodać sobie po 18zł za każdego pasażera w każdą stronę lotu? B) Czy może zapłacić kwotę, która wyskakuje, a te 18zl dopłaca się później? C) Czy może opłata ta już nie istnieje bo coś się zmieniło? Jeśli ktoś się orientuje, z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Kamila, 24 grudnia 2013, 0:08 | odpowiedz
Czy przy zakupie biletu należy podawać swoje dane z dowodu osobistego?
Tala, 6 stycznia 2014, 22:04 | odpowiedz
@Kamila, mam to samo. Zarezerwowałam loty, wybrałam płatność przelewem i nie doliczono mi ani złotówki. Dopóki nikt nie prosi, nie płacę żadnych 18zł :D
Pestka, 8 stycznia 2014, 14:37 | odpowiedz
Hello. And Bye.
Stephenquer, 17 stycznia 2014, 19:06 | odpowiedz
Mam takie pytanie zarezerwowałem bilet i w tytule podałem tylko kod rezerwacji a na potwierdzeniu przed tym kodem Mbank dodał mi jakiś numer i teraz nie wiem czy namierzą moją wpłatę
Jasho, 3 lutego 2014, 20:47 | odpowiedz
"Nie możemy przetworzyć jednej lub kilku wpłat. Wprowadź inną wpłatę i zastosuj, aż saldo do zapłaty wyniesie zero". Chciałam dokupić bagaż do zapłaconego lotu nie mogę zapłacić, bo pojawia się ten komunikat. Co mam zrobić? Czy anulują mi lot? Nie chce płacić za bagaz na lotnisku. Lot miałam potwierdzony, a teraz jest status oczekuje.
jolkal, 7 lutego 2014, 14:49 | odpowiedz
Thiis iis a topic that is close to my heart... Take care! Where are your clntact details though?
Loren, 2 kwietnia 2014, 14:04 | odpowiedz
Hej! Wysłałam pieniądze przelewem za rezerwacje biletów na nr konta głownym za granica jaki był podany na stronie wizzair.com lecz po jakims czasie doszedl do mnie mail z nr konta krajowym czy jesli dokonalam przelew za granice jest szansa ze bilet zostal zaplacony??
Ewela, 21 kwietnia 2014, 13:47 | odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie biletów zakupionych z WDC ze zniżka dla posiadacza karty i 2 osob towarzyszących. Czy nie bedzie problemów na lotnisku jesli właściciel WDC nie poleci z reszta pasażerów a bilety zostały zakupione ze zniżka? Kupiłam tak bilety, właściciel WDC nie leci i boje sie ze bedzie jakiś problem. Ktoś już tak latał? Pzdr.
Kasia M., 25 kwietnia 2014, 11:15 | odpowiedz
Visit this page for our banquette seating needs.
banquette seating, 30 kwietnia 2014, 6:31 | odpowiedz
Witam Mój problem jest następujący. Zabukowałem bilet w sobotę i postanowiłem że zapłacę przelewem internetowym w niedzielę, mieszcząc się tym samym w tych magicznych 24 godzinach od rezerwacji tak jak Pan Bóg przykazał. Niestety przez pośpiech, zamiast konta walutowego wybrałem swoje konto w złotówkach na którym nie było wystarczających środków żeby pokryć koszty za ten jakże wspaniały bilet... Następnego dnia dostałem z banku powiadomienie o zaistniałej sytuacji i szybko postanowiłem naprawić swój błąd, dokonując jeszcze jednego przelewu lecz był to już poniedziałek wieczór, także 24 godziny od rezerwacji już minęły. Gdy się loguje na swoje konto wizzairu to jest informacja, że w dalszym ciągu oczekują na przelew, a czasu już trochę minęło. Sam nie wiem co o tym sądzić, czy uznają mi to jeszcze ?? jak nie, to czy zwrócą wszystkie pieniądze ??
Paweł, 1 maja 2014, 23:42 | odpowiedz
Właśnie pierwszy raz robiłam przelewem bankowym i trochę się martwię bo przelałam pięniążki ale dalej jest status Utrzymaj,od rezerwacji mineło 2 dni wiec jeszcze muszę poczekać .Dzięki za wskazówki :)
Status Utrzymaj, 15 maja 2014, 20:08 | odpowiedz
Witam. Dzisiaj dokonałam pierwszej rezerwacji na WizzAir. Kompletnie nie wiedziałam jak to zrobić ale jakoś poszło...lecz mam jedno pytanie. Jeśli kupiłam bilet z Londynu do PL i zapłaciłam normalnie z polskiego konta bankowego w polskiej walucie to rezerwacja będzie opłacona? Wysłałam pieniążki na konto krajowe WizzAir które przyszło mi w meilu. Proszę o pilną odpowiedź bo strasznie się boje...
Ewelina, 19 maja 2014, 17:30 | odpowiedz
Podłączam się pod pytanie Pawła, chociaż u mnie sytuacja wygląda o wiele gorzej, ponieważ od momentu rezerwacji, do zapłaty minęło 5 dni. Cały czas był podany status: Utrzymaj. Najpierw zapłaciłam - potem pomyślałam. I teraz nie wiem, czy jeśli rezerwację anulują, to zwrócą mi pieniądze, czy je stracę i będę jeszcze zmuszona kupić kolejny bilet. Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź.
Ewa, 20 maja 2014, 14:01 | odpowiedz
Co zrobic gdy numer dowodu osobistego jest inny niz przy podaniu jak rezerwowalam.Czy ma to jakies znaczenie?? poprostu rezerwowalam ze starego dowodu i tam by inny numer a teraz mam nowy i nr jest inny.
Asia, 21 maja 2014, 19:42 | odpowiedz
Czesc! Moja sprawa wyglada tak, w tamtym roku lecialem do Polski z anglii, i niestety jako ze posiadam konto w santanderze, musialem dodac wizzair do stalych platnikow... nie usunalem go, tydzien temu stracilem 110 funtow gdyz wyslalem z tym samym tytulem do wizzaira przez to ze mam telefon ktory jak sie zwiesi to klika co popadnie, chcialem wyslac koledze poszlo za rezerwacje ktora niedosc ze byla nieaktualna to juz oplacona. Zadzwonilem na Call centre oczywiscie angielskie, odebrala jakas Ewelina z ktora nie moglem rozmawiac po Polsku gdyz rozmowy sa nagrywqane... jak wiecie infolinia jest droga w .... tak wiec stracilem 10 funtow na doladowanie, i niedosc ze nic nie zalatwilem to pani Ewelina znajac sprawe i wiedzac ze to rodak nic nie zrobila... mniejsza.. wie moze ktos czy daloby rade jeszcze odzyskac te pieniadze ?
Lukasz, 22 maja 2014, 22:02 | odpowiedz
Witam mam pytanie, przy rezerwacji nie podałam drugiego imienia które jest zapisane w dowodzie. Czy mogę mieć przez to problemy? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ się stresuję :(
Martyna, 24 maja 2014, 22:14 | odpowiedz
Bardzo dobrze wytłumaczone , prosto i na temat ! Szkoda że na stronie wizzaira nie ma tak napisane . Wielkie dzięki !
dobraara, 29 maja 2014, 20:44 | odpowiedz
Witam. Dlaczego po ponad 10 dniach od rezerwacji i metodą płatności przelewem bankowym nie anulowali mi rezerwacji?
Jarek, 3 czerwca 2014, 19:48 | odpowiedz
Witam mam problem bo dokonalam przelewu na konto wielkiej brytani z angli do polski i minelo juz 5 dni i dalej nie mam potwierdzenia a do telecentrum nie moge sie do dzwonic co mam teraz zrobic?
joanna, 10 czerwca 2014, 17:22 | odpowiedz
Witam,w niedziele zakupilam bilet i rowniez w niedziele oplacilam przelewem bankowym,do tej pory status mojej rezerwacji to utrzymana,oczekiwanie na platnosc.Moje pytanie w zwiazku z tym kiedy wizzair otrzyma przelew???w polu komentarza podczas przelewu napisalam:rezerwacja lotu i kod oraz imie i nazwisko,czy wszystko jest ok,skoro do tej pory wizzair nie otrzymal wpalty????ile powinnam czekac???
ewa, 11 czerwca 2014, 9:06 | odpowiedz
Witam, mam pewien problem. Chcę polecieć 19 czerwca do Polski, a dziś jest 11. Nie mogę zrobić przelewu bankowego, ponieważ jest napisane, że muszę zrobić rezerwację 14 dni przed a przez kartę debetową też się nie da, cały czas wyskakuje błąd przy wpisywaniu danych z normalnej karty. Nie wiem jak mam to zrobić, chce pojechać do Polski bo potem już są strasznie drogie bilety..
Angelika, 11 czerwca 2014, 19:01 | odpowiedz
I co należy robić dalej? Jak już przysłali mi potwierdzenie na mejla? Wydrukować to i okazać podczas odprawy?
salomon, 12 czerwca 2014, 9:31 | odpowiedz
Ewa, może zadzwoń do nich i wyjaśnij sytuacje. To jest ich numer w Polsce: 703603993 Tylko kasę trochę zżera bo połączenie kosztuje 4.25 zł
salomon, 12 czerwca 2014, 9:34 | odpowiedz
Witam mam maly problem licze ze ktos mi pomoze otoz mamy z mezem i synkiem 9miesiecznym wykupione bilety do polski tam i z powrotem zaplacone i wogole ale z nami chciala by sie zabrac jego 9letnia siostrzenica (do niemiec) i tu moje pytanie brzmi jak i czy jest możliwość dokupienia jej biletu w wizz air?:) pomocy
nati, 16 czerwca 2014, 22:23 | odpowiedz
Witam mam takie pytanie otoż zamawiałem bilety wieczorem wizzairu i po dokonaniu weryfikacji karty kredytowej i zatwierdzeniu płacenia wyskoczył bład [1018:ClassNoAvailable] Przepraszamy w chwili obecnej nie możemy zarezerwować wybranych lotów.Wybierz inny lot. Metoda płatnosci Visa numer xxxxx cytowana kwota 482.00 zł pobrana kwota 482.00 zł status oczekuje no i okazało się że ten bład to podwyżka biletu w tym czasie co wykonywałem rezerwacje pytanie czy oni mi pobiorą za to pieniądze za brak rezerwacji za ten ich bład ? bo zarejestrowalem nową rezerwacj na drugi dzień i po dokonaniu płatnośći dostałem emaila z kodem potwierdzeniem płatności w histori zakupionych biletów na koncie wizzairu nie mam żadnych innych operacji oprócz tej co dostalem emajla z potwierdzeniem czy ktoś się orientuje jak to wygląda?
mati, 3 lipca 2014, 8:03 | odpowiedz
Witam. Wczoraj zamawialem pierwszy raz bilet i niestety nie doczytalem do konca i wplacilem pieniadze przelewem na rachunek ''city banku'' zamiast ''pekao'', sam posiadam w 'pekao'. myslicie, ze zostanie poprawnie zweryfikowane?
Pawel, 3 lipca 2014, 14:43 | odpowiedz
dodam jeszcze ze jest inny raczunek niz przyszedl mi na email... ja przelalem na ten 07103015080000000802909004 a w meilu mialem 83011009568 taki... i nie wiem co teraz...
Pawel, 3 lipca 2014, 14:48 | odpowiedz
Fajny poradnik. Niestety podczas ostatniego kroku czyli po wpisaniu numeru karty itd. wyskoczył błąd. Okazało się, że powtórna próba rezerwacji tych samych biletów to 100 złotych więcej na jednej sztuce. Jakaś paranoja.
Asanta, 5 lipca 2014, 13:33 | odpowiedz
Witam, mam problem, podczas rezerwacji w odwrotnej kolejności wpisałam imie i nazwisko. Czyli w miejsce imię wpisałam NOWAK a w miejsce nazwisko JAN. Czy będzie to problem przy odprawie?
Teresa, 18 lipca 2014, 12:43 | odpowiedz
Cześć! Mam pytanie odnośnie numerów kont na które mamy przelać pieniądze za bilet.. Mianowicie jeżeli wybrałam opcję przelew bankowy i posiadam konto w PKO a dokonałam wpłaty na nr konta z CITIBANK HANDLOWY to czy to ze sobą koliduje? Czy moje przelane pieniądze potwierdzą mi moja rezerwację ?
Agataa, 28 lipca 2014, 12:14 | odpowiedz
Takie pytanie? Przychodzi tutaj w ogóle bilet elektroniczny czy na lotnisku trzeba mieć tylko wydkruk z odprawy z kodem lotu?
milosz, 24 września 2014, 16:42 | odpowiedz
A przy tworzeniu konta MyWizz należy podaćadres zameldowania czy korespondencyjny ?
Raf, 25 września 2014, 19:04 | odpowiedz
nie moge sie zalogowac na myWizz, przysylaja mi zapomniane haslo na moj mail a strona myWizz odpowiada "logowanie nie powiodlo sie". Tak powtarza sie to juz trzeci dzien. Telecenter nie moze mi poradzic, a ja musze skorzystac z klubu Discount tylko przez mywizz..Kto mi moze pomoc
Anna, 10 października 2014, 13:09 | odpowiedz
Witam, ostatnio dokonalam zakupu biletu wraz z opcja wizz discount club.Platnosci dokonalam przelewem i niestety dopiero teraz zauwazylam,ze w warunkach czlonkowsta widnieje informcja,iz oplaty rocznej nie mozna uiszczac za pomoca przelewu. Co teraz? czy czlonkowstwo zostanie aktualizowane?
lo, 30 października 2014, 11:47 | odpowiedz
mam problem przy zakupie biletu dla kolezanki w nazwisku mikulski druga literka mi nie wyskoczyla .takze wyszlo nazwisko mkulski ,Czy beda problemy na lotnisku?Bardzo prosze o odpowiedz.
Max, 25 listopada 2014, 23:13 | odpowiedz
Witam! mieszkam w holandii i che kupić bilet na Litwe, chce zapłacić przelewem jak mam to zrobić. konto mam w ing.
lopas, 14 grudnia 2014, 14:40 | odpowiedz
ZAMAWIAŁAM PO RAZ PIERWSZY BILETY ON LINE .WPŁACIŁAM PIENIĄDZE NA KONTO I I STATUS SIĘ NIE ZMIENIA CAŁY CZAS JEST Utrzymaj” ponieważ zarezerwowaliśmy lot, ale jeszcze nie dokonaliśmy płatności. I JESZCZE MAM PROBLEM NIE ZAMÓWIŁAM BAGAŻU BO MIAŁO GONIE BYC CZY MOGĘ TO ZROBIC PRZY ODPRAWIE INTERNETOWEJ
Juussss, 5 stycznia 2015, 22:32 | odpowiedz
Witam czy tą opłatę za przelew bankowy 18 zl mam doliczyc do kwoty ktora podal mi wizzair czy to juz jest razem
iza, 28 stycznia 2015, 11:10 | odpowiedz
Przepraszam ale oprócz bagazu podrecznego czy ja moge miec własną torebke??
HuczHucz, 8 lutego 2015, 18:00 | odpowiedz
Witam mam takie pytanie otóż zarezerwowałam bilety dla dwóch osób na lot z Frankfurtu do Katowic i odrazu zrobiłam przelew bankowy z polskiego konta ale zamiast przelać pieniądze na polskie konto przelałam je na niemieckie konto wizzair resztę zrobiłam poprawnie i dziś mój przelew zaksięgowano ale potwierdzenia rezerwacji nie mam stąd moje pytanie czy ma to znaczenie na jaki numer konta wpłaciłam pieniądze
Sylwia, 16 lutego 2015, 10:25 | odpowiedz
Witam serdecznie. mam zarezerwowany lot na 27.03. i nadal nie otrzymalam biletow lotniczych... Czy moze ktos z Was wie kiedy one przychodza? Czy moze cos zle zarezerwowalam..... bede bardzo wdziecznz za odpowiedz
Aga, 16 marca 2015, 9:08 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wejdź na stronę Wizzair i odpraw się online. Klikasz odprawa po prawej stronie okna, podajesz numer rezerwacji i nazwisko osoby rezerwującej, wykonujesz po kolei jak leci wszystkie czynności i na końcu drukujesz karty pokładowe. To są Twoje bilety.
Tomek Zien, 16 marca 2015, 9:12 | odpowiedz
mam pytanie czy mogę zapłacić za bilet z innego konta bankowego niż podłam przy rejestracji ?
bbbbbb, 25 marca 2015, 9:45 | odpowiedz
Witam, mam pytanie Zaplacilam za rezerwację z opóźnieniem ale po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą klienta ze rezerwacja może być opłacona do nawet do 23 natomiast okazuje się ze została anulowana przelew poszedł co teraz .?
gosia, 23 kwietnia 2015, 13:42 | odpowiedz
Mam pytanie odnośnie zmiany rezerwacji.Po zalogowaniu na własne konto w wiz zair dokonałem zmiany terminu lotu, opłatę zrobiłem przelewem na konto i minęło 5 dni a zmiana w mojej rezerwacji nie dokonała sieCo mam robic?
Janusz, 25 kwietnia 2015, 22:57 | odpowiedz
Nie dostałem jeszcze biletu choć już dokonałem odprawy on-line oraz opłaciłem lot. Mam karte pokładową ale nigdzie nie mam biletu...
Adik, 13 maja 2015, 21:44 | odpowiedz
Hej Może mi ktoś pomoże... Mam taki problem gdyż w sierpniu wybieram sie do Brukseli i z lotniska chciałabym wykupić dojazd do centrum z Wizz (bilety już mam) i jak wybieram usługi dodatkowe i transport z lotniska do ?? nie wiadomo gdzie i są różne opcje i strzelam ze ostatnia opcja "transport autobusowy powrotny" dotyczy przejazdu w obie strony... tylko ze nie jest podane skąd ten autobus i dokąd i o której, tylko chcą od razu żeby zapłacić... czy ktoś mógłby mi pomóc w ogarnięciu tego? robię to pierwszy raz...
Daria, 7 lipca 2015, 17:22 | odpowiedz
Witam. Moj problem polega na tym iz wmomencie przelewu bankowego za lot w komentarzu nie napisalam nr lotu i nazwiska tylko ten kod swift. Dodam ze pierwszy raz w zyciu placilam takim sposobem i sie zakrecilam. Czy i tak bedzie lot zaplacony czy anulowany i oddadza pieniadze?
ania, 9 lipca 2015, 1:06 | odpowiedz
powinna powstać odrębna dziedzina nauki "rezerwacje na Wizzair", ze szczególnym uwzględnieniem kreatywności w zakresie usług dodatkowych. To jest kosmos.
Nika, 20 lipca 2015, 9:57 | odpowiedz
Jak dobrze, że powstała taka strona! Właśnie "zarezerwowałam" (a co najmniej mam taka nadzieję) bilet w 2 strony. Wszystko pięknie, ładnie... I dopiero tu doczytałam się (oczywiście po fakcie ;/) że za przelew bankowy pobierana jest opłata 18 zł za każdy lot (w moim przypadku za loty 2)... Ja przesłałam kwotę, którą podano na stroni - bez uwzględnienia tych 2x18 zl... I teraz siedze i się zastanawiam, czy wszystko dobrze zrobiłam, czy jednak to ja powinnam jeszcze do kwoty biletu opłacić te 36 zł ?? Nie mam jeszcze żadnego potwierdzenia ani karty pokładowe (kolejne pytanie: kiedy taką kartę przesyłają?) i obawiam się, że coś nie tak zrobiłam... Proszę o pomoc... Z góry dzięki! PS. Pierwszy raz bukowałam bilet... Stąd też tyle niewiadomych i obaw...
Karolina, 26 lipca 2015, 9:43 | odpowiedz
„Nie możemy przetworzyć jednej lub kilku wpłat. Wprowadź inną wpłatę i zastosuj, aż saldo do zapłaty wyniesie zero”. Co mam zrobić chciałam zmienić miejsca w rezerwacji i teraz nie mogę zaplacic, połączenia telefoniczne są tak drogie ze niedługo tanie linie lotnicze wyniosą mnie z 500zl nigdy więcej. Proszę o pomoc
Mania, 16 września 2015, 9:02 | odpowiedz
Witam mam problem zarezerwowałam bilet a wpłate mi anulowało pisało nie możemy przetworzyc jednej lub kilka wpłat wprowadzć inną wpłate i zastosuj saldo do zapłaty wyniesie zero .dzwoniłam tam nikt nie odbiera a ta melodyjka pobrała mi kasę
Rybka, 24 września 2015, 22:20 | odpowiedz
A ja mam pytanie. Zrobiłam głupi błąd , kupiłam mężowi bilet i z rozpędu zaznaczyłam tytuł mrs...czyli jest kobietą. Wszystko inne zgadza się, tylko ten tytuł.....Leci z UK i co teraz??????Muszę zmieniać odpłatnie przed odprawą, czy mogę tak zostawić...
ann, 19 listopada 2015, 15:31 | odpowiedz
witam mam problem bo w zamowilam bilety z polski do anglii i chce zaplacic przelewem bankowym za bilety ale nie wiem co wposac w numerze rachunku skoro sa 2 opcje albo z citibank albo pekao bank i czy przelew krajowy czy miedzynarodowy i czy jest to roznica bo he zaplaic w banku pekao
patrice911, 30 listopada 2015, 18:37 | odpowiedz
heyka mam pytanko czy jezeli wprowadzilam dane pasazera tj. imienazwisko numer paszportu mala literka czy to stanowi jakis problem?
ania, 31 grudnia 2015, 9:43 | odpowiedz
Witam. Chcę kupić bilet ale nie mogę się zalogować na mywizz. Poprzednie hasło wygasło , mam już nowe ale żeby je użyć trzeba wpisać to poprzednie juz nieaktualne. Problem w tym że go nie pamiętam i jestem w kropce. Czy ktoś może mi pomóc?
Moni, 1 stycznia 2016, 9:36 | odpowiedz
PROSZE MI WYTLUMACZYC CO OZNACZA SKROT CBN NA RACHUNKU
LEWIKI, 3 stycznia 2016, 23:23 | odpowiedz
Chcę kupić bilet i zapłacić kartą koleżanki jak to zrobić
wiolka, 11 lutego 2016, 21:56 | odpowiedz
Jak i gdzie znajdę moje stare rezerwacjie??? Potrzebuję do rozliczenia podarkowego.... a na mailu niemam.... mam konto mywizz ale niewiem gdzie i jak tego szukać. ... dzięki za pomoc. .....
Waldi, 23 marca 2016, 17:23 | odpowiedz
kupiłem lot wizzair. mam już zrobioną odprawę online. wydrukowałem karty pokładowe. pytanie co jest biletem lotniczym, czy poza kartą pokładową jest jeszcze bilet lotniczy. jeżeli tak to gdzie go szukać?
mano, 29 marca 2016, 13:28 | odpowiedz
Nie mogę zalogować się na konto na Wizzair. Nie dostałam też potwierdzenia na maila o zapłacie za bilet chociaż minęły już 2 tygodnie. Co robić ?
Toja, 5 kwietnia 2016, 21:27 | odpowiedz
syn kupił mi bilet Gdańsk Aberdeen na 30 kwietnia 2016 podał nr potwierdzenia lotu C336YL. Czy mogę to potwierdzenie tu w Polsce wydrukować?
Nina, 24 kwietnia 2016, 12:08 | odpowiedz
Ninasyn kupił mi bilet Gdańsk Aberdeen na 30 kwietnia 2016 podał nr potwierdzenia lotu C336YL. Czy mogę to potwierdzenie tu w Polsce wydrukować?
Nina, 24 kwietnia 2016, 12:11 | odpowiedz
zainstalowałem w telefonie aplikację mobilną wizz air. Wszystko udało mi się bez problemu, dałem wszystkie dane, na koniec nie mogłem dokonać płatnosci, poniewaz nie posiadam konta wizz. moje pytanie: jeśli nie dokonałem płatności, ponieważ po prostu pieniadze nie poszły mi z mojej karty, to jest jednoznaczne z rezerwacją, tzn. ze za ten bilet muszę zapłacić, czy mogę spokojnie kupić sobie jeszcze raz bilet tak jak zawsze przez komputer.nie chciałbym zeby sie okazało,ze bilet juz kupiłem, nie zapłaciłem a potem bede miał jakieś kłopoty, bo bilet kupowałem po raz drugi
KS, 10 maja 2016, 22:54 | odpowiedz
Zaplacilem za bilet przelewem lecz nie wpisalem kodu rezerwacji czy pieniądze przepadna
Patryk21, 8 czerwca 2016, 19:14 | odpowiedz
KUPILAM BILET MIESIAC TEMU I NIE DOSTALAM POTWIERDZENIA NA MAILA ,DZWONIE DO WIZZAIR NIKT NIE ODBIERA TELEFONU ,PISZE MAILA NIE DZIALAJA I NIE WIEM CO ZROBIC ....A PIENIADZE Z KONTA POSZLY..... MOZE KTOS COS WIE ....
KASIA, 17 czerwca 2016, 14:39 | odpowiedz
pomocy o co chodzi gdy zarezerwowalam lot i pisze Oczekiwanie na zatwierdzenie płatności pierwszy raz mi to wyskoczylo zawsze wszystko szybko szlo bez problemu
wiolka, 21 czerwca 2016, 17:12 | odpowiedz
Mam problem. Dokonałam rezerwacji przez przelew bankowy i zrobiłam to online. Wszystkie dane wpisałam prawidłowo tylko wpisałam źle w tytule przelewu numer potwierdzenia, zamiast tego numeru wpisałam kod bankowy. Pieniądze z konta znikneły na bilet. Zastanawiam się czy Wizz Air znajdzie ten przelew.
Monia, 15 lipca 2016, 19:52 | odpowiedz
Witam, kupiłam bilet w wizzair i przez pomyłkę wcisnęłam mr zamiast mrs, czy moge z takim biletem startować a jeśli nie to jak to zmienic?
Kikina 24, 3 sierpnia 2016, 15:58 | odpowiedz
Wyskakuje mi blad esb000000 cos tam i nie moge zakonczyc transakcji
Kika, 9 sierpnia 2016, 21:13 | odpowiedz
Mam problem ze zmiana hasla...wszystko idzie dobrze az do wyboru adresu e-mail.
Jola, 8 grudnia 2016, 6:19 | odpowiedz
Mam pytanie. kupilam bilety na lot waw-tel aviv. z waw do tel aviv odprawilam sie online jak i dziecko 12 letnie ktore ze mna leci.nie moge jednak odprawic dziecka online z tel aviv do waw. w momencie wyboru roku urodzenia nie moge wybrac 2004 bo mam wybor do 2002r. Jakies rady?
klaudia, 14 grudnia 2016, 11:08 | odpowiedz
Witam, wczoraj robiac przelew zakrecilam sie i nie podalam kodu rezerwacji tylko imie i nazwisko, nie wiem co teraz zrobic, czy strace pieniadze? czy jest mozliwosc poprawienia tego bledu?
Olaa, 22 marca 2017, 13:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »