Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#121 PostWysłany: 24 Sty 2023 17:03 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Dzięki za info. Dziś o to samo pytałem w Phuket. Pani powiedziała, że nie ma problemu przy trzecim wjeździe.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#122 PostWysłany: 29 Sty 2023 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Trochę już być może bez sensu powielać temat, ale na wylocie z BKK jeszcze raz zapytałem, tym razem w punkcie wizowym na lotnisku o tę ilość wjazdów. A oni robią wielkie oczy, jakby nie wiedzieli o co kaman. Spojrzenie do paszportu i odpowiedź, że można spokojnie wielokrotnie, welcome farang 😉. Także potwierdza się, że jeśli nie są to ewidentne visa run, to nie ma problemu z wjazdem więcej niż 2x.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#123 PostWysłany: 30 Sty 2023 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Potwierdzam. Dziś pytane na immigration w BKK i to samo: niby możemy sobie wjeżdżać ile chcemy do Tajowa w danym roku, byle nie przekroczyć 45 dni jednorazowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#124 PostWysłany: 08 Lut 2023 18:24 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Odpowiedź z ambasady Tajlandii dot. pytania o trzeci i kolejne wjazdy do Tajlandii w ciągu jednego roku:

Szanowny Panie,

Informujemy, że Ambasada Królestwa Tajlandii uruchomiła na stronie https://thaievisa.go.th/ internetową platformę aplikacji e-Visa, która zastępuje obecne procedury osobistego składania wniosków wizowych dla podróżnych z Polski i Ukrainy. Osoby posiadające ważny pobyt w Polsce i Ukrainie (obecnie zamieszkujący w tych krajach) mogą ubiegać się o wizę elektroniczną. Wymagany jest dowód zamieszkania.
Osoby ubiegające się o wizę elektroniczną będą musiały założyć konto aplikacyjne, wypełnić formularz aplikacyjny, przesłać wymagane dokumenty i uiścić opłatę aplikacyjną online. Nie jest wymagane przesyłanie paszportów do Ambasady pocztą bądź składanie wniosku osobiście w Ambasadzie, z wyjątkiem osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną. Po zatwierdzeniu wniosku e-Visa do wnioskodawców zostanie wysłany e-mail z potwierdzeniem. Czas rozpatrywania wniosków wizowych wynosi do 10 dni roboczych, w zależności od kompletności dokumentów, rodzaju wizy i narodowości osób ubiegających się o wizę. Uprzejmie prosimy o wydrukowanie kopii e-maila z potwierdzeniem w celu okazania liniom lotniczym i Urzędnikom Imigracyjnym w Tajlandii.
W celu uzyskania dodatkowych informacji odnośnie aplikowania o e-Visa do Tajlandii, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub obejrzyj instrukcję obsługi wideo:
https://thaievisa.go.th/static/English-Manual.pdf
https://thaievisa.go.th/video-user-manuals

W celu uzyskania informacji na temat aktualnych zasad wjazdu na terytorium Królestwa Tajlandii prosimy odwiedzić oficjalną stronę Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie: https://warsaw.thaiembassy.org/en/

Dodatkowe informacje odnośnie zasad wjazdu do Tajlandii znajdują się w załączonym pliku. (Public-Health-Measures-for-Foreign-Travellers-Entering-Thailand-issued-10Jan2023)

Informujemy, że osoby posiadające paszporty polskie mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych bez konieczności uzyskania wizy na okres do 45 dni** od każdego wjazdu (**Poprzedni dozwolony okres pobytu wynosił 30 dni; przedłużenie do 45 dni będzie obowiązywać do 31 marca 2023 r.). W przypadku lądowego/morskiego przejścia granicznego 45-dniowe zwolnienie z wizy dozwolone jest tylko dwa razy w roku kalendarzowym ale nie ma ograniczeń przy wjeździe na międzynarodowych lotniskach. Należy pamiętać, że decyzję o udzieleniu pozwolenia na wjazd do Tajlandii zawsze podejmuje Urzędnik Imigracyjny w porcie wjazdu w Tajlandii.

Jeśli okres pobytu przekracza 45 dni lub celem wizyty nie jest turystyka, należy złożyć wniosek o wizę w Ambasadzie Królestwa Tajlandii.

Dodatkowo informujemy, że osoby, które planują przedłużyć pobyt lub zmienić rodzaj wizy muszą złożyć wniosek o pozwolenie w Biurze Imigracyjnym mieszczącym się w Government Center B, Chaengwattana Soi 7, Laksi, Bangkok 10210, Tel 0 - 2141 - 9889 lub w Biurze Imigracyjnym zlokalizowanym w miejscu pobytu wnioskodawcy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.immigration.go.th. Zaznaczamy, że przedłużenie pobytu oraz zmiana określonego rodzaju wizy należy wyłącznie do decyzji urzędnika imigracyjnego w Tajlandii.

*** Ambasada Królestwa Tajlandii zastrzega sobie prawo do odrzucenia każdego wniosku wizowego z niewystarczającymi dokumentami lub jeśli podane powody nie są w pełni uzasadnione. Dokumenty w językach obcych muszą być oficjalnie przetłumaczone na język tajski lub angielski.

Z wyrazami szacunku,/Yours sincerely,

Czyli generalnie brak odpowiedzi. Trzymam się tego, co usłyszeliśmy od pograniczników na lotniskach w Tajlandii, czyli bez paniki, jedziemy.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
czarnamegi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#125 PostWysłany: 14 Mar 2023 07:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
Orientujecie sie, czy przedluzono visa exemption na 45dni po 31 marca? sadzac po mailu wyzej, nie, z tego co doszukalem, nie ma informacji.

Pomylilem sie w obliczeniach i musze zrobic dodatkowe wejscie i wyjscie, wiec pozwole zapytac poprzednikow:
potek7 napisał(a):
Czyli generalnie brak odpowiedzi. Trzymam się tego, co usłyszeliśmy od pograniczników na lotniskach w Tajlandii, czyli bez paniki, jedziemy.

ofer napisał(a):
Potwierdzam. Dziś pytane na immigration w BKK i to samo: niby możemy sobie wjeżdżać ile chcemy do Tajowa w danym roku, byle nie przekroczyć 45 dni jednorazowo.



Czy przebywaliscie wczesniej dluzej w Tajlandii?

Podobno najgorszym lotniskiem na wiele wizyt jest BKK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#126 PostWysłany: 15 Mar 2023 06:14 

Rejestracja: 19 Maj 2018
Posty: 8
Powiem Wam jak to wygląda z mojego doświadczenia. W końcu września 2022 wleciałem na wizie turystycznej. Po 2 miesiącach wybyłem na 3 tyg na Filipiny, potem extemption około 45 dni i wyjazd na 6 dni w Malezji. Przy powrocie z Malezji (a to dopiero pierwszy wjazd bez wizy w tym roku ) babka z immigration przy wjeździe spytała jak długo zamierzam przebywać, dodając że nie mam wizy. Odpowiedzialem zgodnie z prawdą że kilka tygodni ale już mi się czerwona lampka zaświeciła. Teraz lecę na niecałe 2 tyg do Hong Kongu i Korei i zamierzam wtedy wyrobić wizę turystyczną online. Mam nadzieje że się to uda szybko załatwić i obędzie się bez dyskusji przy wlocie :). BTW. wyrabiał ktoś tą wizę online w tak krótkim czasie przed wlotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#127 PostWysłany: 15 Mar 2023 07:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
Szczepan Scher napisał(a):
Przy powrocie z Malezji (a to dopiero pierwszy wjazd bez wizy w tym roku ) babka z immigration przy wjeździe spytała jak długo zamierzam przebywać, dodając że nie mam wizy.


Dzieki. Zgaduje, ze byl to BKK. Podobno kazdego juz na 2 wjezdzie przepytuja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#128 PostWysłany: 15 Mar 2023 10:22 

Rejestracja: 19 Maj 2018
Posty: 8
-- 15 Mar 2023 11:01 --

Pytanie jeszcze czy posiadanie wizy turystycznej coś zmienia? Komuś odmówili wjazdu? Na ile jest zakaz wjazdu ( czerwony stempel? )

-- 15 Mar 2023 11:22 --

nick napisał(a):
W ramach uzupełnienia info które uzyskałem od urzędnika imigracyjnego: w/w do 2 razy w roku kalendarzowym drogą lądową/morską i do 3 razy drogą lotniczą - przy trzecim wjeździe czerwona pieczątka zwiastująca dłuższy odpoczynek od Tajowa. Poza tym ambasady w regionie mają bardzo ograniczoną możliwość wydawania wiz, zatem lepiej korzystać z kółeczka: visa exemption+przedłużka 30 dni w immigration+border run niż robić visa run.



na jak długo jest taku ban na wjazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#129 PostWysłany: 15 Mar 2023 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Szczepan Scher

Zmienia, jeśli na wizie wjeżdżasz po VE, nie zmienia na odwrót. W nowym roku kalendarzowym licznik się resetuje. Mimo wszystko działających sposobów na zostanie dłużej jest kilka.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#130 PostWysłany: 17 Mar 2023 18:32 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Szczepan Scher napisał(a):
Teraz lecę na niecałe 2 tyg do Hong Kongu i Korei i zamierzam wtedy wyrobić wizę turystyczną online. Mam nadzieje że się to uda szybko załatwić i obędzie się bez dyskusji przy wlocie :). BTW. wyrabiał ktoś tą wizę online w tak krótkim czasie przed wlotem?

Nie wyrobisz tej wizy online w polskiej ambasadzie będąc zagranicą. Nie ma takiej opcji. Warunkiem na jej otrzymanie jest przebywanie fizycznie w Polsce (co potwierdzasz m.in. biletem lotniczym).

Inna sprawa jest taka, że większość osób tutaj dramatyzuje. Akurat w Twoim przypadku wszystko powinno być okej jak wjedziesz na zwykłym visa exemption. Nie panikuj, fakt, że babka się zapytała ile czasu zamierzasz przebywać jest standardowym pytaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#131 PostWysłany: 17 Mar 2023 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@erykb
Nikt nie dramatyzuje, wystarczy że masz założone konto w tajskim banku/wynajętą chatę z meldunkiem i dostajesz za trzecim razem pieczątkę goodbye czyli 7 dni na załatwienie spraw, chyba że masz twarde dowody na to, że Twój pobyt nadal jest turystyczny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#132 PostWysłany: 04 Sie 2023 10:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 19
Czy ktoś z Was składał wniosek w ambasadzie o wizę turystyczną dłuższą niż te 30 czy nawet 45 dni?
Sprawa wyglada następująco. W październiku zamierzam wyjechać do Tajlandii na około pół roku. Trochę przerażają mnie informacje zawarte na stronie - https://warsaw.thaiembassy.org/pl/conte ... 2d8c0a9322
Jak rozumiem muszę mieć zakupiony bilet lotniczy w 2 strony, gdzie data powrotu nie będzie dłuższa niż 60 dni? Czyli w moim przypadku musi być z możliwością przebukowania. Muszę mieć zapłacone zakwaterowanie - co w momencie jeżeli będę chciała wynająć mieszkanie na miejscu? Dodatkowo trzeba wykazać wyciąg w konta sprzed 3 miesięcy w języku angielskim czy posiadam wystarczające środki na pobyt - 30 eur/dzień. Generlanie to planuje zrobić wtedy kurs nurkowania i skupić się właśnie na nurkowaniu. Myślicie, że przejdzie jeżeli przedłożę im fakturę za kurs i uargumentuje, ze mam już w tej cenie zakwaterowanie.
I jak wyglada sprawa z otrzymywaniem takich wiz? Boje się, ze kupię bilet, zapłacę za kurs i wszyskto inne a nie dostanę wizy…
I jak obecnie wyglada kwestia tego jak będę chciała potem tę wizę przedłużać na miejscu?
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#133 PostWysłany: 04 Sie 2023 11:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Nie ma wizy turystycznej na pół roku pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#134 PostWysłany: 04 Sie 2023 11:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 19
Dlatego wlasnie pisze o wizie na 60 dni (bilet powrotny z możliwością przebukowania) i jak na miejscu przedłużać ją najpierw do 90 dni, następnie przekroczyć granice i znów wnioskować krok po kroku o kolejne 90.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#135 PostWysłany: 17 Sie 2023 13:38 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 2
Hej,

Mam pytanie poleciec z dziewczyna do TH ale oczywiście nie pomyślała wcześniej o paszporcie. Paszport powinni zrobić tak ze będzie to w okolicy wylotu ale nie wiem czy zdążą przed czy po. Jedyny ratunek to szybki paszport tymczasowy na lotnisku w Wawie. Wiem ze według tego co piszą na stronie zrobią ten paszport bo, powód jest: bilet tego samego dnia z przesiadka w UE oraz złożony został wniosek o normalny paszport. Ambasada TH informuje ze można na tymczasowym. Jednak pytanie czy ktoś miał taki problem i jak to w praktyce wyglada? Zrobią ten paszport a tamci ja wpuszcza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 12 Lis 2023 17:28 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 88 415
Witajcie. Jak wygląda opcja podróży samolotem z Bangkoku do Siem Reap (tam i powrót). Chodzi o to, czy są jakieś problemy z drugim wlotem do Tajlandii. Wiem, że drogą lądową to nie problem a samolotem podobno można tylko raz. Jeżeli mam błędne informacje proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Czy ktoś już przerabiał ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 12 Lis 2023 21:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
@Miza42 zupełnie odwrotnie. Lądem można 2x na rok, samolotem teoretycznie bez ograniczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
Miza42 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#138 PostWysłany: 12 Sty 2024 19:51 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Coś nowego z wizami? Podobno od wczoraj...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#139 PostWysłany: 12 Sty 2024 19:57 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
potek7 napisał(a):
Dzięki za info. Dziś o to samo pytałem w Phuket. Pani powiedziała, że nie ma problemu przy trzecim wjeździe.

Wleciałem trzeci raz (w ciągu jednego roku) bez problemu. I było super, polecam.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - Tajlandia
#140 PostWysłany: 18 Sty 2024 19:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22483
Władze Lotnictwa Cywilnego Tajlandii nałożyły obowiązek przedstawienia przez wszystkich cudzoziemców ważnego paszportu lub równoważnego dokumentu tożsamości podczas wchodzenia na pokład lotów krajowych.

Ten nowy wymóg, obowiązujący od 16 stycznia, oznacza ściślejszą kontrolę podróży wewnątrz kraju, szczególnie mającą na celu ograniczenie nadmiernego przedłużania pobytu w ramach wizy w związku z ożywieniem w sektorze turystycznym.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, aby móc udać się na lot krajowy, zagraniczni pasażerowie muszą okazać oryginalny paszport z nazwiskiem zgodnym z nazwiskiem na karcie pokładowej.

Image

https://www.huahintoday.com/thailand-ne ... c-flights/
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group