Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 08 Gru 2017 15:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Mają prawo do tego. Nie pierwszy raz sprawdzali mi np. w WAW czy mam wizę w Wietnamie/Jordanii albo w KBP AzAl sprawdzał czy mam wizę do Iranu, ale jak powiedziałem ze jest opcja VOA, to nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 08 Gru 2017 17:31 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Dokładnie, maja prawo nie wpuścić już w Londynie, stąd moje pytanie czy ktoś temat przerabiał w praktyce. Wolał bym jednak na długo wyczekiwany urlop polecieć, a nie stracić go przez średnie ogarniecie pracowników TK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 08 Gru 2017 17:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Tu nie chodzi o kumatosc
Każdy pracownik, ma dostęp do Timatic IATA do sprawdzenia co potrzebne

Tu masz info o twoim przypadku (Polski paszport, mieszkający w UK, LHR-IST-IKA)

Załączniki:
TK-IATA.JPG
TK-IATA.JPG [ 114.25 KiB | Obejrzany 1565 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 08 Gru 2017 17:54 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
A czy aplikował już ktoś przez stronę:

https://evisatraveller.mfa.ir/en/request/

My mamy wylot dopiero w lipcu, więc jeszcze z tym nie ruszyliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 08 Gru 2017 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
@otakesan leciałem miesiąc temu TK z LGW do Teheranu oczywiście przez Stambuł i nikt nawet nie zapytał o wizę na żadnym z odcinków.
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 08 Gru 2017 18:36 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Dzięki, z dużo większym spokojem kupię te bilety :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:39 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 2
jarp napisał(a):
A czy aplikował już ktoś przez stronę:

https://evisatraveller.mfa.ir/en/request/

My mamy wylot dopiero w lipcu, więc jeszcze z tym nie ruszyliśmy.


Aplikowałem na wyżej wymienionej stronie i cały proces przebiegł bez problemów no oprócz tego że mają konkretne wytyczne odnośnie rozmiaru i wielkości pliku zdjęcia paszportu oraz zdjęcia paszportowego.
Dokument który jest wydawany po akceptacji aplikacji nazywa się "Visa Application Submission Notice" na nim jest fotka paszportowa wcześniej zrobiona, imię nazwisko, typ wizy, data aplikacji, miejsce odebrania wizy, number śledzenia (tracking code), data urodzenia, number paszportu, obywatelstwo, adres zamieszkania i email.
oraz to:
Conditions and Entitlements
• All services concerning this application will be done in the LR.Iran Embassy or Consulate ONLY by providing this letter. So, Please keep this letter till the end of visa process.
• An interview date in above table means you will need to attend a visa interview. Obviously, if you fail to attend timely in visa interview, your application will be refused and you should submit a new application.
• The acceptance of your uploaded files is at the discretion of the IR.IRAN Embassy or Consulate where you apply.
• The right of any changes concerning your visa application to comply with Iran Law is reserved by LR.Iran Embassy or Consulate.
• Applications with wrong information may be refused or rejected.
• If you are not required to attend an interview, please submit your original documents to IR. IRAN Embassy or Consulate as soon as possible. Ignoring this process may cause refusing your application.
• If you are asked to take a medical exam by LR.Iran Embassy or Consulate, please do it before any visa payment.
Electronic Visa Department
Islamic Republic of IRAN
Imam Khomeini International Airport - Tehran e visa.mfa.ir
22 act 2017
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:53 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Byłeś już na rozmowie? Napisz jak będziesz po jak wyglądał dalszy ciąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 13 Gru 2017 22:04 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 2
Nie byłem ponieważ wybrałem opcję że odbiorę ją na lotnisku, jedno jest pewne trzeba mieć to potwierdzenie wydrukowane przy odbiorze wizy na lotnisku, z tego co pamiętam wizę można odebrać w innych miastach w Europie, gdzie dokładnie to nie pamiętam, opcje te są widoczne na stronie jak się aplikuje, ja mieszkam w Nottingham Anglia także opcja odbioru na lotnisku była dla mnie najlepszą opcją.
Wylot mam 3 stycznia z Londynu :), postaram się napisać jak wszystko przebiegło jak już będę na miejscu albo jak nie :lol: :lol: :lol:


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Gru 2017 22:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 07 Kwi 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Leciałem do Iranu bez wizy. Podczas wsiadania do samolotu w Kijowie (leciałem z Kijowa) nikt mnie o nic nie pytał - czy mam irańską wizę czy też nie.
Na lotnisku w Iranie zapłaciłem 75 EURO, wypełniłem jakiś druczek i wpisałem na nim jako adres docelowy hotel w Isfanah (specjalnie po to zrobiłem sobie w nim rezerwację na jedną noc - jedyna rezerwacja jaką miałem).
Po około 30 minutach miałem wizę. Nikt mnie o nic nie pytał. Paszport miałem nowy - bez żadnych pieczątek.
Co do ubezpieczenia to miałem EURO 26 world. W korytarzu prowadzącym do okienka gdzie wyrabia się wizy mija się biuro firmy gdzie można kupić ubezpieczenia. Siedzące tam kobiety zaczepiły mnie i spytały o moje ubezpieczenie. Pokazałem im to euro, a one zaczęły mi mówić, że muszę kupić ich ubezpieczenie bo na tym euro jest "cały świat", a nie ma wyraźnie powiedziane, że Iran. Ja im na to wskazałem, że mam przecież dopisane (długopisem), że ubezpieczenie obejmuje również Iran. W tym momencie zrezygnowały i powiedziały, że jak gość od wizy to zaakceptuje to będzie ok. Gość od wizy patrzył się na moje ubezpieczenie, ale jak zacząłem mu przezornie wskazywać, że mam dopisek "obejmuje Iran" to powiedział, że nie ma problemu bo on zna tę firmę ubezpieczeniową, a to co bada to po prostu czy ubezpieczenie jest ważne jeśli chodzi o jego datę.
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Nabyłem właśnie ubezpiecczenie na axatravel.pl
Po wybraniu Iranu na polisie którą otrzymałem mailem napisane jest wprost:

Zakres terytorialny
Territorial scope

Travel Large B-Świat w tym Iran/Worldwide including Iran

Polisa na 7 dni kosztowała mnie 32 zł.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 18 Kwi 2018 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Polisa okazała się w zupełności wystarczająca, wiec polecam, bo szybko i tanio.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 02 Cze 2018 05:50 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Kojarzycie czy Planeta Młodych "przechodzi" do uzyskania VOA na lotnisku w Teheranie czy musi być wyszczególniony wprost "Iran" z nazwy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 02 Cze 2018 07:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Zadzwoniłem do nich i wysłali mi dodatkowy dokument że Polisa jest ważna w Iranie.
Lepiej mieć taką kartkę pomimo tego że wyraźnie pisze że obejmuje cały świat oprócz USA i Kanady.
Biuro Planety Młodych nie robi przy tym żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 02 Cze 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Arekk ja napisalem do nich na fb czy moga mi wystawic dokument w jezyku angielskim ze moja polisa obejmuje Iran. Wystawili bez problemu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 06 Cze 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2017
Posty: 4
Planeta Młodych bez problemu wystawia dokument z dopiskiem po angielsku, że ubezpieczenie obejmuje Iran. To jest konieczne, bo inaczej mogą kazać dokupić jeszcze ubezpieczenie na lotnisku.
Ja im pokazałam ten dokument i bez problemu zaakceptowali. Ubezpieczenie kupiłam właśnie od planety młodych.

Od siebie mogę dodać, że chociaż się rozchorowałam w Iranie i musiałam iść do kliniki w Bandar Abbas, gdzie leżałam pod kroplówką ok. 3h, to koszt leczenia i leków był tak tani, że nie warto było zwrócić się o zwrot do ubezpieczyciela (ok. 7$).

Co mnie zaskoczyło na lotnisku w Iranie, to następująca sytuacja: po zebraniu wszystkich paszportów od obcokrajowców, urzędnik wzywa każdego turystę po kolei (krzyczał: Poland, albo Germany). Następnie zadawał takie pytania: "co tu robisz?", "Dlaczego przyjechałaś do Iranu?", "Czy znasz jakiś Irańczyków?", "Jak długo chcesz tu zostać?" "Jakie miasta chcesz zwiedzić?", "Gdzie będziesz mieszkać?"
Oczywiście po kolei odpowiadałam: "Przyjechałam tu jako turystka", "Nie znam żadnych Irańczyków (tu kłamałam, bo znałam sporo i miałam zamiar korzystać z Couchsurfing, ale o tym się nie mówi), " 3 tygodnie". Podałam mu miasta i przy pytaniu gdzie chce mieszkać, kazał mi pokazać adresy hosteli, które miałam w planach. Oczywiście oprócz tego w Teheranie, żadnego z nich nie zarezerwowałam. Zrobiłam taką listę na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że jednak nikt mnie pod dach nie przyjmie. Miałam kilka kartek z nazwami tych hosteli i adresami (po angielsku i persku). To zadowoliło urzędnika i puścił mnie dalej.
Jak ktoś nie miał takiej listy, to zostawał dłużej na przesłuchaniu u tego urzędnika, a sytuacja nie była zbyt miła. 2 Niemki nie miały takiej listy, a on je pytał "Jak to nie macie adresów hosteli, w których chcecie mieszkać" i potem kazał im czekać. Takich turystów bez listy było więcej.Nie wiem co się potem z nimi działo, ale radzę jednak zrobić sobie taką listę z wydrukowanymi adresami i nazwami hosteli. Dla świętego spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Esperal lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 12 Wrz 2018 05:41 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 6
Mam zamiar aplikować o wizę na lotnisku Gdzieś wyczytałem że prócz rezerwacji hotelu, wymagają biletu powrotnego.
Bilet do Iranu mam zamiar kupić w jedną stronę.
Mam wizę turecką. Bilet powrotny z Istambułu.Z Iranu do Istambułu mam zamiar dojechać pociągiem busem lub stopem.
Czy mogę mieć problem z wizą na lotnisku?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie
bania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Nie, nie wymagają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 19 Wrz 2018 16:06 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
W nocy z piątku na sobotę czekałem około 2.5h na wizę
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 25 Wrz 2018 22:29 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 6
Jako, że to mój pierwszy post to się przywitam. ? Dobry wieczór z Teheranu. Garść informacji z dziś. Po przylocie Germanią wiza po uprzedniej aplikacji przez neta w 5 minut i bez żadnych pytań. Za 100 euro w kantorze na górze dostałem 19200000 riali. Taksówka z napiwkiem do centrum 1000000. Zapowiada się fantastycznie. ?
Góra
 Profil Relacje PM off
pieronsky lubi ten post.
pieronsky uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group