Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 26 Wrz 2018 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Konradwro napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post to się przywitam. Dobry wieczór z Teheranu. Garść informacji z dziś. Po przylocie Germanią wiza po uprzedniej aplikacji przez neta w 5 minut i bez żadnych pytań. Za 100 euro w kantorze na górze dostałem 19200000 riali. Taksówka z napiwkiem do centrum 1000000. Zapowiada się fantastycznie.
Daj znać po wycieczce, jak Cię to wyszło kosztowo. Wybieram się w marcu na tydzień i się zastanawiam ile zabrać. Swoją drogą, jak to jest że jest ustalany oficjalny kurs, a kantory mają to gdzieś? Myślałem, że żeby mieć lepszy kurs wymiany, trzeba ogarniać konika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#122 PostWysłany: 26 Wrz 2018 20:35 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Nie ma sensu jeszcze planować, bo do marca pewnie się dużo zmieni. Tydzień temu na lotnisku wymieniałem eur jakoś za 178.000 riali. Jedzenie w raczej lepszych miejscach wychodzi nas po około 1mln/2 os, nocleg 20-25eur za dwójkę z łazienką i ze śniadaniem, taksówka po mieście około 100-150.000, snapem można taniej, kierowca na całodzienną wycieczkę 25-30 eur. Spokojnie można jeszcze oszczędzić od tych cen jak ktoś ma potrzebę.
Swoją drogą to w tym kraju musi się coś zmienić, bo ten kurs ich dobije.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 23 Lis 2018 23:48 

Rejestracja: 23 Lis 2018
Posty: 2
Konradwro napisał(a):
Jako, że to mój pierwszy post to się przywitam. ? Dobry wieczór z Teheranu. Garść informacji z dziś. Po przylocie Germanią wiza po uprzedniej aplikacji przez neta w 5 minut i bez żadnych pytań. Za 100 euro w kantorze na górze dostałem 19200000 riali. Taksówka z napiwkiem do centrum 1000000. Zapowiada się fantastycznie. ?


Cześć, czy możesz opisać dokładniej jak wyglądał proces uzyskiwania wozu przy locie Germania? W wątku ktoś napisał, że żeby wejść na pokład trzeba mieć wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 24 Lis 2018 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hejka
Info sprzed tygodnia.
Nie wiem, czy ktos juz pisal, ze teraz wizy po przylocie nie sa w formie wlepek do paspzortu a dostaje sie na osobnej kartce formatu A4, ktora zabieraja przy wylocie.
Zmienienilo sie tez miejsce, gdzie owe wizy na lotnisku w Teheranie mozna uzyskac- jest teraz bardziej swiatowo, nawet numerki na kolejke sa i stoliki z krzeslekami dla oczekujacych.
Turystow po przylocie UA o 1 w nocy sporo w kolejce, nadal sie pytaja o adres i telefon w Iranie.
Sa problemy z zakupem karty sim dla turytsow, w trzech meijscach probowalam, dopiero w Bandar Abbas sie udalo.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 24 Lis 2018 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Antia

Czyli schemat jest jak w Izraelu ?
To byłoby idealnie, bo mój paszport będzie ważny jeszcze 6 lat a taka irańska wiza to potem problem przy Izraelu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Lis 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hej

na to wyglada, ze tak
ja nie mam problemu 6-letniego paszportu, bo kartek mi starcza na maksymalnie 1,5 roku :)
bylam w Izraelu z dwoma wizami iranskimi, nie robili trudnosci
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 17 Gru 2018 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Do Iranu mozna bez wizy, warunek, ladowanie na Qeshm :)
Qeshm Island (Iran)visa free zone !
#Qeshm Island is linked to #Dubai (UAE) by every day short flight (20min) and its visa free for all nationalities. Iran has turned its Island of Qeshm into a free zone where foreigners need no visa for entering, an official announced.
If you are in Dubai and looking for a nice weekend in an amazing Iranian Islands now it’s the time to book your flight and enjoy the Qeshm nature and its history and culture.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszOnTour lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 18 Gru 2018 00:45 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
My nawet wizy na kartce nie dostaliśmy. Powiedzieli, ze wiza jest w pełni elektroniczna. Nie wbili tez pieczątek do paszportu, ani przyjeździe, ani przy powrocie.
Natomiast dwukrotnie pytali sie o noclegi. My w Teheranie nie mielismy zadnych rezerwacji, prosto z Teheranu lecielismy do Bandar Abbas, a noclegi mieliśmy zaklepane na Qeshm.Miałem wydrukowanego maila z potwierdzeniem. Obejrzeli go i na tym się chyba skończyło, chyba nie dzwonili do hostelu (hostel, he he). Całość trwała ok 45 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:18 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 5
Jestem właśnie w Iranie. Co do uzyskania wizy nie było najmniejszych problemów. Nic nie sprawdzali. Zapytali tylko czy mamy cash, bo w Iranie nasze karty nie działają i do jakich miast jedziemy. Kazali kupić ubezpieczenie po 14 euro/30 dni a następnie wizę za 75 euro. Przylot ukraińskimi liniami 1.25 o 2.15 przekroczenie granicy z wizą (oczywiście elektroniczną). Szybka wymiana pieniędzy w exchange office i o 2.45 już meldowaliśmy się w lotniskowym Novotelu na 6-godzinny pobyt za 2.200.000 riali czyli za 15 euro za pokój. Polecam wszystkim ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 15 Cze 2019 09:52 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
@jkwidczynski Nie miałeś wykupionego swojego ubezpieczenia z dopiskiem, że obejmuje Iran czy kazali wykupić dodatkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 15 Cze 2019 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
@jkwidczynski Mam dwa pytania.

1. Miałeś wczesnjej rezerwację w tym Novotelu czy to standardowa cena z ulicy ?

2. Cena za pokoj jest za dobę czy za parę godzin w tym samym dniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 15 Cze 2019 19:28 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
2. Cena jest tak jak napisane - maksymalnie 6 godzin, ja akurat korzystałem przed wylotem, jeśli dobrze pamiętam to my robiliśmy telefoniczną rezerwację dzień wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 17 Cze 2019 11:32 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 5
-- 17 Cze 2019 12:20 --

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale tyle było do zwiedzania, że nie popatrzyłem na forum.
Odp.1. Nie miałem rezerwacji i przy powrocie w dniu 20.06 też nie będę robił. Przez całą podróż w Iranie rezerwuję na miejscu. O tej porze roku hotele świecą pustkami.

W Novotelu są taryfy na 3 godziny, na 6 godzin i normalna. O inne ceny nie pytałem.

-- 17 Cze 2019 12:32 --

@Gruszka02 Nie kupowałem w Polsce. Kupując w naszym kraju płaci się najtaniej 3 zł/ dzień. Czyli przy pobycie 17 dniowym na jedno wychodzi a nie ma ryzyka, że na lotnisku odrzucą. Poza tym wydaje mi się, ze w razie wypadku łatwiej byłoby pokazać irański papier niż dzwonić do polskiego ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 24 Wrz 2019 14:59 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
Dzien dobry
Czy do wyrobienia VoA trzeba koniecznie wypełniać wcześniej formularz elektroniczny?, czy wystarczy po prostu stawić się do okienka po przylocie, i wypełnić wniosek już na miejscu?

pozdrawiam
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 24 Wrz 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Mozna wszystko załatwiać po przylocie. Potrwa to dluzej niż w przypadku wizy załatwionej z wyprzedzeniem i zapewne jest większe ryzyko odmowy, ale ludzie tak robią.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 25 Wrz 2019 22:02 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
Wiza uzyskiwana 8 września 2019 przylot na nowy terminal teheranskiego lotniska (lot z Baku) . Czas zalatwiania około pół godziny. Formalności - żadne , bo trudno uznać za jakieś formalności wypełnienie wniosku w formacie wizytówki i wpłatę w banku kosztów wizy. Zero pytań o ubezpieczenie i jakichkolwiek o miejsca pobytu w Iranie. Poprzednio wizę uzyskiwałem na głównym terminalu ale też lata temu i procedura była dużo dłuższa i trudniejsza. Być może że dlatego że nowy terminal funkcjonuje raczej w formie "rozkręcania się" warunki do uzyskania wizy ekstra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:26 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 1
Czy wiadomo coś na temat innych, "nieprzyjaznych pieczątek" w paszporcie (poza Izraelską ), które mogą spowodować odrzucenie wniosku wizowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group