Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#461 PostWysłany: 17 Lip 2018 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
Kup voucher, wypełnij wniosek wizowy, umów się na wizytę w ambasadzie, złóż wniosek z paszportem i jego kopią, dokonaj opłaty i odbierz paszport z wizą.
Koniec. Podziwiaj SP bo jest coooo

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#462 PostWysłany: 17 Lip 2018 18:19 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Wszystko się zgadza, ale nie w tej kolejności, najpierw trzeba się na wizytę umówić, voucher jest ważny tylko 5 dni przed złożeniem wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#463 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
A kto tak powiedział? Kurcze wyrobiłem vise z nieważnym voucherem ?

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#464 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:07 

Taką informację serwuje część pośredników. Składałem tydzień po otrzymaniu vouchera i wszystko było ok.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#465 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Najprawdopodobniej do 28 lipca dowiemy się czy Rosja zniesie obowiązek wizowy dla posiadaczy Fan ID:
https://www.fourfourtwo.com.au/feature/ ... ker-498527
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#466 PostWysłany: 18 Lip 2018 21:08 

Rejestracja: 18 Lip 2018
Posty: 2
Wiem, że ten temat jest tu wałkowany od dość dawna, jednak dalej mam pewne problemy z ogarnięciem tego ;)

Chciałbym się wybrać do Sankt Petersburgu na około 3 tygodnie w celu odwiedzenia znajomych, którzy mogą mi zrobić to zaproszenie do wizy prywatnej, jednak jak dziś rozmawiałem to wcale nie jest takie łatwe (dzwonili w Rosji do Służb Migracyjnych i cały czas ich spławiano, chyba że jest jakieś inne biuro gdzie trzeba się o takie zaproszenie prywatne zgłosić) i kosztuje ok 40 euro plus do tego koszt przesłania tego papierka do Polski.

Drugą opcją jest wiza turystyczna która, wymaga potwierdzenia hotelowego i vouchera (to doradzają mi firmy pośredniczące do których dzwoniłem) jednak czy ktoś orientuje się jak to zrobić, żeby po prostu nie płacić za hotel z tego względu że będę spać u nich w mieszkaniu.

Z góry dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#467 PostWysłany: 18 Lip 2018 21:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Ty serio?

@Don_Bartoss parę postów wyżej napisał.

Po prostu potem twoi znajomy muszą cię zarejestrować w OVIR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#468 PostWysłany: 18 Lip 2018 21:28 

@Zeus, nasz nowy użytkownik nie chce płacić za przesyłkę do Polski.
Rezerwowanie hoteli, a potem ich anulowanie, działa przy pobycie do 14 dni. On chce jechać na 3 tygodnie, a to już inna sprawa. Przy wizie do 14 dni Ambasada FR w Polsce nie wymaga opłaconych noclegów - przy dłuższym już tak.

Co ja bym zrobił?
1) poszukałbym pośrednika, który umożliwia zrobienie przedpłaty w określonym procencie i w ten sposób spróbował (a potem skasował rezerwacje i co najwyżej naraził się na ryzyko kursowe),
albo
2) skrócił pobyt do 2 tygodni,
albo
3) wyrobił wizę biznesową.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#469 PostWysłany: 19 Lip 2018 18:28 

Rejestracja: 18 Lip 2018
Posty: 2
Dziękuje bardzo za odpowiedź ;) chyba jednak skrócę czas pobytu do 14 dni, zarezerwuję hotel a po otrzymaniu potwierdzenia i vouchera anuluje pobyt. Dokładnie jak kolega napisał, do 14 dni nie wymagają potwierdzenia opłacenia hotelu. A z wizą prywatną też jest trochę zamieszania, bo wymaga to jednak sporego angażu znajomych z Rosji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#470 PostWysłany: 25 Lip 2018 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
https://rsport.ria.ru/official/20180724/1139689574.html
Duma przyjęła projekt w pierwszym czytaniu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#471 PostWysłany: 25 Lip 2018 11:08 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Mam już komplet dokumentów i 27 lipca jadę do Konsulatu w Poznaniu.

Jeszcze takie ciekawe doświadczenie:
Rejestrując wizytę w Konsulacie pierwszy wolny termin system ustalił mi na 5 września. Po zmianie daty system zaproponował 27 lipca i ten termin zaakceptowałem.
Chwilę później rejestrowałem koleżankę, z którą wybieram się do Rosji i jej system proponował tylko terminy 5 i 10 września.
W związku z tym, że termin wrześniowy jest dosyć niebezpieczny (planujemy wyjazd 21 września), postanowiłem zadzwonić do Konsulatu.
Pan po drugiej stronie słuchawki powiedział, że nic nie wie i podawał mi nr tel do centrum wizowego. Podziękowałem za rozmowę i się rozłączyłem, a następnie napisałem do nich maila z opisem sytuacji i zapytaniem czy możemy jednak przyjść we 2 osoby 27 lipca.
Szczerze to po rozmowie telefonicznej nie robiłem sobie nadziei na jakąkolwiek pomoc i bardzo miło się zaskoczyłem, kiedy po 2 godzinach odpisał mi Wicekonsul, że zaprasza nas na rozmowę razem na 27 lipca :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#472 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Można już powoli pakować się na kolejny wyjazd do Rosji :)
https://iz.ru/770617/2018-07-25/proekt- ... om-chtenii

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#473 PostWysłany: 25 Lip 2018 22:28 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 143
Loty: 51
Kilometry: 109 338
niebieski
Może mi ktoś rozjaśni bo się trochę zakręciłem :)

Umówiłem się na wizytę przez stronę http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx. Rozumiem, że rozmowa odbywa się na Belwederskiej i tam składam dokumenty. Natomiast w tym elektronicznym wniosku wizowym w miejscu dot.: "w której Ambasadzie Rosji lub Konsulacie zamierza Pan/i otrzymać wizę. Państwa wniosek będzie skierowany do wybranej przez Pana/ią placówki celem podjęcia decyzji o wydaniu wizy." zaznaczyłem Visa Application Center VFS (Warsaw). Wniosek wypełniałem ponad 30 dni temu więc nie mogę w nim już zmian online nanosić. W zw. z tym zastanawiam się, czy wszystko będzię ok i np. w tym centrum będę tylko odbierał paszport z wizą? Czy może wniosek na stronie na nowo wypełnić i zaznaczyć normalnie ambasade?
Z tego co doczytałem te centrum jeszcze sobie opłate dolicza, więc kompletnie bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#474 PostWysłany: 26 Lip 2018 07:52 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Albo składasz wniosek i odbierasz samodzielnie w konsulacie i płacisz tylko niecałe 150zł za aplikowanie, albo składasz wniosek w Visa Application Center i tam Cię skasują 25 euro ekstra za obsługę.
Z tego co napisałeś, wybrałeś VAC. Jako miejsce składania wniosku trzeba było zaznaczyć konsulat generalny/ambasadę.

Możesz wypełnić wniosek od nowa (w końcu to tylko kilka minut roboty) i wybrać inny punkt aplikowania :)
Miej tylko na uwadze termin wyjazdu - np. w konsulacie w Poznaniu w tej chwili można się umówić na wizytę na początek września.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#475 PostWysłany: 26 Lip 2018 16:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 143
Loty: 51
Kilometry: 109 338
niebieski
Tak zrobiłem w sumie już wczoraj z tym wnioskiem zaraz po wrzuceniu postu, ale dzięki za pomoc :)

Co do spotkania to mam już wcześniej umówione na początku sierpnia. Umawiałem się normalnie tutaj http://warsaw.kdmid.ru/queue-pl/ (czyli w ambasadzie) nie przez stronę tego centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#476 PostWysłany: 28 Lip 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Jeszcze tylko jeden podpis :D
https://www.rt.com/newsline/434517-fan-id-entry-russia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#477 PostWysłany: 30 Lip 2018 19:22 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 4
W sierpniu będę przejazdem w Warszawie i chciałabym złożyć wniosek o wizę w wydziale konsularnym (mam umówioną wizytę). Wniosek złożę osobiście. A jak jest z odbiorem? Musi być osobiście czy mogę kogoś do tego upoważnić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#478 PostWysłany: 31 Lip 2018 08:34 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
@effatha
Nie wiem jak w Warszawie, ale w Poznaniu można kogoś upoważnić.
Aplikowaliśmy razem z koleżanką, a teraz koleżanka jedzie sama po odbiór paszportów.
Wszędzie powinny raczej obowiązywać te same zasady :)
Osoba upoważniona powinna mieć Twoje pisemne upoważnienie zawierające dane z waszych dowodów osobistych oraz potwierdzenie przyjęcia dokumentów, które otrzymałeś w Konsulacie po zostawieniu u nich paszportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#479 PostWysłany: 02 Sie 2018 21:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 6
Loty: 4
Kilometry: 5 133
Cześć

będę pierwszy starać się o wizę i nie jestem pewna co wpisać w zaznaczone pole, a znalazłam sprzeczne informacje
jest ktoś kto byłby w stanie mi pomóc? :)
czy to ma być nazwa firmy, która wystawiła mi voucher
czy coś co jest opisane w voucherze jako "Принимающая организация, адрес:" w tłumaczeniu na angielski "Host organization, address:" ? (raczej skłaniałabym się ku tej opcji z tym, że jest to w cyrylicy wypisane)
+ Reference No: to będzie "Реестровый номер" /"Register number" ? zaczyna się u mnie od РТО i dalej 6 cyfr

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 6.73 KiB | Obejrzany 1513 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#480 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Tak.
Wystawca voucher musiał podać informacje jak wypełnić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group