Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#481 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:37 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 19
Przejrzałem temat oraz cały internet, ale nie znalazłem konkretnej informacji, stąd prośba o podpowiedź jak wygląda cała procedura w przypadku wyjazdu z rocznym dzieckiem? Tzn:
- też należy kupić dla dziecka voucher?
- rezerwuję osobny termin wizyty w ambasadzie?
- wypełniam osobny wniosek i podpisuję za dziecko?
- są jakieś zniżki na opłatę wizową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#482 PostWysłany: 03 Sie 2018 18:03 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 6
Loty: 4
Kilometry: 5 133
Zeus napisał(a):
Tak.
Wystawca voucher musiał podać informacje jak wypełnić


dzięki, no własnie nic od nich nie dostałam, ale napisałam o dokładne wytyczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#483 PostWysłany: 03 Sie 2018 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@malyniak Byłam w Moskwie z roczną córką rok temu i niestety wtedy żadnych ulg nie było. Dokumenty musiałam za nią składać jak i za siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malyniak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#484 PostWysłany: 06 Sie 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Putin podpisał dekret umożliwiający wjazd do Rosji na podstawie FAN ID do końca 2018 roku:
https://sputniknews.com/russia/20180803 ... entry-law/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#485 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:18 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 20
Przeszukałem cały wątek i nie mam na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie - jedziemy we dwójkę do Rosji początkiem listopada, w związku z ograniczonymi terminami w konsulacie w Krakowie muszę wysłać kogoś w zastępstwie w celu złożenia wniosku i dokumentów.
Dostępny jest aktualnie jedynie termin 13 sierpnia o 11.30. Czy po zarejestrowaniu się na to okno, osoba, którą upoważniam może złożyć wnioski wizowe za dwie osoby, czy tylko dla jednej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#486 PostWysłany: 06 Sie 2018 15:32 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Upewnij się czy w konsulacie (nie w centrum wizowym) wnioski wizowe może złożyć osoba trzecia.
W centrum wizowym na 100% jest taka możliwość, ale w konsulacie raczej trzeba się stawić osobiście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#487 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:20 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 20
Czy korzystał ktoś z usług tej agencji w kontekście wystawienia visa support documents? są one akceptowane?
http://www.moscow-hotels.net/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#488 PostWysłany: 07 Sie 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Garmond napisał(a):
Putin podpisał dekret umożliwiający wjazd do Rosji na podstawie FAN ID do końca 2018 roku:
https://sputniknews.com/russia/20180803 ... entry-law/
14 sierpnia ustawa wchodzi w życie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#489 PostWysłany: 20 Sie 2018 19:01 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 36
Ktoś coś wie na temat bezpłatnych wiz dla członków rodzin kibiców z fan id. W informacji na stronach Sputnik jest taka informacja. Oczywiście chodzi o możliwość podróżowania do 31 grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#490 PostWysłany: 20 Sie 2018 19:30 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 4
Może komuś przyda się ta informacja. W konsulacie w Warszawie trzeba złożyć wniosek osobiście, ale paszport może odebrać osoba trzecia, która będzie miała kwitek z konsulatu i upoważnienie. Złożyłam wniosek będąc przejazdem w Warszawie (umówiłam się na wizytę przez internet ok 2 miesiące wcześniej, nie podlegam pod rejon Warszawy,ale nikt z tym nie robił problemu), a paszport po tygodniu odebrała koleżanka. Miałam wykupione ubezpieczenie Planeta Młodych i przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#491 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:05 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
jak to aktualnie wygląda z wizą? na jaki okres jest ona wydawana? gdybym planował lot do Moskwy w marcu 2019 to kiedy powinieniem zacząć załatwiać wizę?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#492 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:22 

Jest wydawana na okres, na jaki masz poparcie wizowe.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#493 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:39 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
marek84 napisał(a):
gdybym planował lot do Moskwy w marcu 2019 to kiedy powinieniem zacząć załatwiać wizę?

Początek lutego 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#494 PostWysłany: 13 Wrz 2018 21:28 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 20
Odebrałem wizę do Rosji, dlatego też mogę obalić kilka mitów krążących tutaj i w internecie co do tego przedsięwzięcia.

1. Wyrobienie wizy bez pośrednictwa Biura Podróży i innych pośredników nie jest tak karkołomnym wyzwaniem jak się je przedstawia :D
2. Wniosek wizowy z kompletem dokumentów, należy składać osobiście, gdy robi się to w konsulacie lub ambasadzie. W centrum wizowym mając upoważnienie możemy złożyć wniosek bez problemów za osoby trzecie. Odbiór wizy jest możliwy przez upoważnioną osobę bez problemu w każdym z punktów
3. Nie jest wymagana kopia pierwszej strony paszportu
4. Ważne by wypełniając wniosek wybrać odpowiednie miejsce gdzie będzie on składany, podając we wniosku Konsulat Generalny Rosji w Krakowie, nie ma mowy, że przyjmie ten wniosek centrum wizowe
5. mając ustaloną godzinę wizyty w sprawie złożenia wniosku, lepiej pojawić się z 5 min przed czasem. Byłem świadkiem gdy ze względu na 3 minutowe spóźnienie nie wpuszczono kolejnej osoby.
6. voucher - wcale nie musi być to droga i długotrwała przygoda. Sam korzystałem z opcji uzyskania darmowego vouchera na stronie: http://www.moscow-hotels.net/russian-vi ... documents/
Aby otrzymać voucher za darmo należy dokonać rezerwacji na bookingu za pomocą ich reflinka lub zlecić tej agencji zarezerwowanie noclegu. Dokładne instrukcje znajdziecie pod linkiem, dokumenty zostały przyjęte bez problemu.
7. Należy maksymalnie dokładnie wypełnić wszystkie dokumenty - literówka w imieniu, nazwisku, numerze dokumentu powoduje odrzucenie wniosku już przy okienku.
8. Bardzo dokładnie weryfikują dokument na którym są sumy ubezpieczenia, sprawdzają dokładnie daty obowiązywania czy pokrywają się z terminem pobytu.
9. Planując wyjazd do Rosji, zaplanujcie wizytę w konsulacie - mając kilka wyjazdów z paszportem w planie, 3 miesiące okazało się nie tak długim okresem aby tę wizę zdobyć. Kupując bilety lotnicze do Rosji 1 sierpnia okazało się, że konsulat w krakowie ma wolne terminy 13 sierpnia o 11.30 oraz 5 października (jeden z terminów gdzie będę poza krajem) stąd albo konieczna będzie wycieczka do innego konsulatu albo czasami liczenie na szczęście, że zwolni się termin

W razie pytań zapraszam do kontaktu, na podstawie zdobytego doświadczenia postaram się pomóc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#495 PostWysłany: 04 Paź 2018 10:13 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 12
Witam,

mam pytanie odnośnie składania wniosku wizowego za współmałżonka. Czy aktualnie mogę złożyć wniosek wizowy w ambasadzie, nie w centrum wizowym, zarówno za siebie jak i za żonę? Jeśli tak, to czy mogę to zrobić podczas jednego terminu i czy wymagane jest upoważnienie podpisane przez żonę? Czy, niestety, żona osobiście musi złożyć wniosek?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#496 PostWysłany: 04 Paź 2018 10:23 

Możesz złożyć za żonę w ambasadzie w ramach jednego terminu.
Góra
 PM off
kopacz0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#497 PostWysłany: 04 Paź 2018 10:26 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 12
Dzięki za informację! :)

Pozdrawiam,

Adam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#498 PostWysłany: 07 Paź 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Przeczytałem temat od roku 2017, wydaje mi się, że mniej więcej ogarniam, ale mam pytanie:
1. jak mam kupować bilety lotnicze, oczywiście najtańsze, przed aplikowaniem o wizę na konkretny termin podróży
2. czy kupować po otrzymaniu wizy, a chcę lecieć w listopadzie, także termin krótki
3. przeboleć i kupić jakiegoś flexa
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#499 PostWysłany: 07 Paź 2018 12:08 

@eskie, przecież w Ambasadzie nie wymagają biletów. Ja kupowałem sporo wcześniej niż składałem wniosek. We wniosku określasz precyzyjnie termin podróży i na ten termin musisz przedstawić voucher.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#500 PostWysłany: 07 Paź 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Don_Bartoss, wiem, że nie wymagają. Kwestia tylko, że np kupię bilety na 05-10 listopada, a wizy nie dostanę, bo zrobię błąd, nie będzie terminu w ambasadzie, coś się opóźni, zadziała Prawo Murphyego...
W sumie, to sam sobie odpowiedziałem, wystarczyło pomyśleć, szukam flexa.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group