Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#401 PostWysłany: 07 Mar 2018 19:19 

@pabien, voucher kosztował mnie blisko 100 zł. Nie każdy pośrednik był entuzjastycznie nastawiony do mojego planu podróży i chciał współpracować. Po kilku telefonach, gdy kazano mi czekać i dowiadywać się kolejnego dnia, postanowiłem dołożyć kilka groszy.
We wniosku nie chciałem kłamać. Chcę przekonać się czy ten plan podróży jest dla wszystkich odpowiednio "koszerny" :)
Góra
 PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#402 PostWysłany: 07 Mar 2018 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A, bo Ty na Krym. To zresztą ciekawe, czy ktokolwiek kiedykolwiek miał jakieś problemy z FSZ (czy jak ta ich służba od meldunków się nazywa) z tego powodu, że był gdzie indziej niż wpisał we wniosku wizowym.
Ja zawsze żyłem w świadomości, że ten voucher to jest zawsze zupełnie na niby. Ot taka możliwość zarobku dla ustosunkowanych podmiotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#403 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Polska wydala rosyjskich dyplomatów. Mają tydzień na wyjazd z kraju

Zobaczymy jak będzie z wizami ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#404 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:24 

Nijak. Rosjanie wydalą taką samą liczbę polskich dyplomatów o rangach takich by summa summarum było po równo.
Góra
 PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#405 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Don Bartoss długo czekałeś na voucher z hotelu . Właśnie załatwiam wizę, kilka godzin od rezerwacji na mailu nic nie mam , a prosiłem przy rezerwacji o voucher.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#406 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
O ile się znam to rezerwacja i voucher to dwie różne rzeczy. Rezerwację się robi i na jej podstawie kupuje się tańszy voucher.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#407 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
kupuje się gdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#408 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W sklepie z voucherami.

Załączniki:
yoursign.jpg
yoursign.jpg [ 40.58 KiB | Obejrzany 1334 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#409 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:48 

@logis, u pośredników. Wpisz w google "voucher wiza Rosja". Czekałem 1 dzień.
Góra
 PM off
logis uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#410 PostWysłany: 26 Mar 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#411 PostWysłany: 01 Kwi 2018 20:48 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Mam pytanie, czy data wjazdu podana na wizie jest sztywna ? Mam zaproszenie na nieco dłuższy okres (wyjazd z uczelni) a wiem już, że będę przekraczał granicę dwa dni później niż data podana na wizie. Czy to jest jakiś problem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#412 PostWysłany: 01 Kwi 2018 20:56 

To zależy, czy będziesz granicę przekraczał wjeżdżając do Rosji, czy z niej wyjeżdżając. Jak to drugie, to będzie problem.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#413 PostWysłany: 01 Kwi 2018 21:10 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Wjeżdżając. Zaproszenie i wizę mam na cały miesiąc, natomiast chciałbym przylecieć 2 dni później niż data wjazdu podana na wizie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#414 PostWysłany: 01 Kwi 2018 21:11 

Możesz tak zrobić. Nie będzie problemu.
Góra
 PM off
mikis uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#415 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Jak zapłacić za wizę do Rosji (wyrabianej samodzielnie w ambasadzie w Warszawie)?

Mam pytanie, na które nie znajduję odpowiedzi, a ponieważ wszystkie terminy mam na styk, to chciałbym uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek/błędów podczas procesu występowania o rosyjską wizę.
Otóż wydaje mi się, że mam już skompletowane wszystkie dokumenty i powypełniane formularze, umówiony również termin wizyty w ambasadzie w Warszawie w celu złożenia dokumentacji.
Nie wiem tylko jednej rzeczy, a drugą chciałbym się upewnić.
1. W jaki sposób/kiedy zapłacę 150 PLN za moją wizę turystyczną? Mogę to zrobić przelewem przed wizytą w ambasadzie (jeśli tak to na jaki numer konta i jak opisać przelew)? Czy może podczas wizyty w ambasadzie jest tam jakaś kasa, dostaję się jakiś druczek i opłacam to tam na miejscu składając dokumenty?
2. Kiedy wypełniałem wniosek wizowy na stronie https://visa.kdmid.ru/ pojawia się przy czwartym kroku konieczność wpisania czegoś w pola: "reference number" i "confirmation number". Miałem pewne problemy z tym co wpisać w te pola. Ostatecznie przepisałem dwa numery pojawiające się na voucherze turystycznym, który zakupiłem w rosyjskiej firmie. Z tym, że na tym moim voucherze wszystkie pojawiające się ciągi cyfr/liter trochę inaczej się nazywały. Ma ktoś może jakiś wskazówki, uwagi odnośnie tego co jest czym na voucherze? Co należy wpisać jako "reference number" a co jako "confirmation number"?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#416 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:56 

Na pytanie w jaki sposób i gdzie można dokonać opłaty wizowej udzieliłem odpowiedzi w tym wątku. Nie będę tego przeklejał ponownie, tylko dlatego że nie chciało Ci się poświęcić kilka minut na przeczytaniu kilku postów więcej.

Co do drugiego pytania, to zapytaj u emitenta vouchera. Ja dostałem instrukcje jak to wypełnić ale ich nie pamiętam, a maila już usunąłem. Powinieneś dopytać w agencji, co gdzie wpisać.
Góra
 PM off
ale_ste lubi ten post.
ale_ste uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#417 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:56 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
przeczytaj tekst z linku ....https://jaktodaleko.pl/wiza-turystyczna ... -po-kroku/
Góra
 Profil Relacje PM off
ale_ste lubi ten post.
ale_ste uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#418 PostWysłany: 08 Kwi 2018 21:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
ale_ste napisał(a):
2. Kiedy wypełniałem wniosek wizowy na stronie https://visa.kdmid.ru/ pojawia się przy czwartym kroku konieczność wpisania czegoś w pola: "reference number" i "confirmation number". Miałem pewne problemy z tym co wpisać w te pola. Ostatecznie przepisałem dwa numery pojawiające się na voucherze turystycznym, który zakupiłem w rosyjskiej firmie. Z tym, że na tym moim voucherze wszystkie pojawiające się ciągi cyfr/liter trochę inaczej się nazywały. Ma ktoś może jakiś wskazówki, uwagi odnośnie tego co jest czym na voucherze? Co należy wpisać jako "reference number" a co jako "confirmation number"?

Jeżeli kupowałeś voucher na polecanym w tym wątku visabrokers/ivisa, to confirmation number masz na samej górze vouchera ("Подтверждение (CONFIRMATION) № XXXXXX"), a reference number jest w polu "Реестровый номер XXX YYYYYY".
Góra
 Profil Relacje PM off
ale_ste uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#419 PostWysłany: 10 Kwi 2018 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Dziś złożyłem pomyślnie wniosek wizowy. Kilka uwag:
1. Jeśli macie kartę typu EURO26 czy coś podobnego prawdopodobnie będą chcieli ją zobaczyć podczas składania dokumentów, nie tylko sam certyfikat ubezpieczenia, ale również tę kartę/legitymację. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, żeby poza certyfikatem ubezpieczenia mieć przy sobie ogólnie warunki ubezpieczenia gdzie będzie napisane, że ubezpieczenie obejmuje cały świat, albo Rosję (w moim wypadku pani zadowoliła się ostatecznie słowem "world" w nazwie ubezpieczenia na certyfikacie).
2. Jeśli termin umówionego spotkania w ambasadzie Wam nie pasuje to warto wchodzić na stronę i próbować go zmienić (poprzez link, który przychodzi w mailu). Ja początkowo miałem spotkanie umówione na 20 kwietnia, zmieniałem trzy razy i ostatecznie papiery złożyłem dziś 10 kwietnia. Po prostu czasem ktoś rezygnuje i się zwalnia termin.
3. Dokumenty mam do odbioru dokładnie za 7 dni.

PS wchodząc do ambasady bramka na wykrywacz metalu była wyłączona, ale torbę trzeba było zostawić w szafce na kluczyk od razu za furtką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#420 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:16 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
W konsulacie w Krakowie wizy dla osób niepełnosprawnych niezależnie od wieku i grupy są za darmo, wystarczy ksero orzeczenia, legitymacja, i podanie do konsula, które można napisać na miejscu. Normalna opłata potaniała do 145 zł. plus 10 zł. za opłatę w biurze obok. Formalości załatwia się szybko i bezproblemowo. Oczekiwanie na wizę 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group