Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#521 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
Niestety nie masz racji. Właśnie telefonowałem do ambasady i te 30 dni to okres w jakim ambasada musi wystawić wizę ( kod autoryzacyjny jaki otrzymujesz jest ważny 30 dni ) , natomiast wiza jest 90 dniowa

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#522 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 24 Sty 2019
Posty: 3
Wielkie dzięki. To teraz musimy wszystko dobrze policzyć ponieważ lecimy 16 kwietnia i wracamy 3 maja. Jeśli kod autoryzacyjny dostaniemy w przeciągu tygodnia i od razu zawieziemy dokumenty to zabraknie nam parę dni, żeby wiza była do końca pobytu.

Wiem, że możemy poczekać z wyrobieniem ale szczerze chcemy mieć to z głowy i nie martwić się chwilowymi zawirowaniami politycznymi.
Lecimy z dwójką małych dzieci i nie chcemy wyrabiać wizy na lotnisku z dwóch powodów - czas a drugi kasa. Różnica na 1 wizie wynosi 25 euro, przy 5 osobach wychodzi 125 euro czyli już konkretne pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#523 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:53 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Z tego co mi mówiła Pani z ambasady to wiza jest ważna 90 dni na wjazd do Iranu. Czyli wjeżdżasz a wyjazd może już być po 90 dniach od otrzymania. Rozmowa na początku stycznia. Również mam już kod ale czekam żeby złożyć w ambasadzie przed końcem 30 dni.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#524 PostWysłany: 25 Sty 2019 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
https://www.tvp.info/41007122/szef-msz- ... 3mOuemj2Wg

spieszmy się wyrabiać wizy tak szybko mogą odejść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#525 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:24 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Pod koniec artykułu jest mowa o tym, że konferencje mogą olać ci mądrzejsi tego świata i nie odbędzie się.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#526 PostWysłany: 26 Sty 2019 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
Oby , bo już przedsmak tego co może być mieliśmy jakiś czas temu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#527 PostWysłany: 27 Sty 2019 20:06 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
W sumie to śledzę ten wątek od informacji, że można wyrabiać e-visy, ale trafił się tylko jeden wpis dotyczący tego, w jakiej formie fizycznie wiza jest aktualnie wydawana.

Woy napisał(a):
Wizy wyrabiałem w konsulacie w Warszawie, wniosek zaakceptowany w 4 dni, a w tydzień po złożeniu paszportów dostałem na maila e-wizy. Problem w tym, że przyszły tylko e-wizy dla dwóch osób, pozostałych dwóch brakowało. [...]Podobno jednak tak się czasami zdarza i następnego dnia odebrałem w konsulacie wydruki wszystkich czterech wiz wraz z paszportami.


I teraz w nawiązaniu do powyższego. Czy w tym momencie, gdy wyrabiam nr referencyjny poprzez portal evisa, a później oddaję paszport do ambasady w Warszawie, wizę zawsze otrzymuję mailem lub w formie wydruku na osobnej kartce, czy cały czas wklejają ją do paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#528 PostWysłany: 27 Sty 2019 21:50 

Rejestracja: 05 Mar 2018
Posty: 1
Czesc wszystkim.
Sam sledzilem ten watek z niecierpliwoscia przez caly styczen (ze wzgledu na wylot 25 stycznia). Kilka (mysle budujacych) informacji :)
W styczniu, jak wyszla akcja ze wstrzymywaniem wiz itp zaczelismy dzwonic do ambasady, msz itd. Powiedzieli nam zeby wyrobic ta e-vise ale jak bedzie odmowa to moze byc slabo na lotnisku. Dlatego nie skladalismy wnioskow o e-vise.
Tydzien przed naszym wylotem, iranskie msz zaprzeczylo ze blokuja wydawanie wiz. Stwierdzilismy wtedy ze jesli jest "odwilż" to skladamy wniosek o e-vise.
W srode (2 dni przed wylotem) dostalismy odmowe z dopiskiem zeby zalatwiac przez agencje turystyczna.
Z racji ze mielismy bardzo malo czasu, zadecydowalismy ze ofocjalnie lecimy bez wniosku o e-vise.
Na lotnisku, w pierwszym okienku pani spytala nas czy mamy wniosek o e-vise (o ubezpieczenie ale to tu nie istotne). Powiedzielismy ze nie wiec dostalismy karteczke do wypelnienia (imie, nazwisko, nocleg w Iranie, nr telefonu, imie ojca).
Po wypelnieniu, zanieslismy do pana ktory chcial zebysmy wpisali nr telefonu do przyjaciela do ktorego jedziemy. Powiedzielismy ze nie mamy tutaj nikogo. Pan zrobil taka mine ze bylismy pewni ze zaraz dostaniemy odmowe. Spytal tez o e-vise. Znowu zaprzeczylismy. Wzial paszporty i poszedl.
Po dluzszym oczekiwaniu przyszedl inny pan z paszportami osob ubiegajacych sie o wize. I kazdego/kazda pare zapraszal na rozmowe. Kompeltnie luzna. Nas pytal czemu wybralismy Iran, jaki mamy plan podrozy (pan tak sie wkrecil ze sam nam zaczal polecac miejsca i zasugerowal lepsza trase podrozy), czym sie zajmujemy. Na duzym luzie mozna podejsc. Przede wszystkim pozytywnie!
Po kolejnych kilkunastu minutach przyszedl pierwszy pan, zawolal nas i zaprosil do zaplaty za wize (75€) :)
Pozniej tylko oddal paszporty i ku naszemu zdziwieniu nie mamy w paszporcie nic. Zero wbitej wizy. Zero wydrukowanej na osobnej kartce. Jest w wersji elektronicznej :)
Zeby bylo jeszcze lepiej to jak przyszlismy do miejsca gdzie czeka sie na wizy to byla juz para z Hiszpanii, pan z Czech, ktos z Rosji. No i my. I jako pierwsi dostalismy wize :)
Byla jedna para - chyba Francuzow - oni dostali odmowe. Czemu? Nie wiemy.
Wiec aktualnie nie ma problemow :)
Pozdrowienia z Esfahan :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#529 PostWysłany: 27 Sty 2019 23:32 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Ciekawe z tą wizą elektroniczną. Czyżby coś nowego wprowadzili!? Jeżeli tak to pomysł jest super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#530 PostWysłany: 28 Sty 2019 04:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Nvjc napisał(a):
W sumie to śledzę ten wątek od informacji, że można wyrabiać e-visy, ale trafił się tylko jeden wpis dotyczący tego, w jakiej formie fizycznie wiza jest aktualnie wydawana.

Woy napisał(a):
Wizy wyrabiałem w konsulacie w Warszawie, wniosek zaakceptowany w 4 dni, a w tydzień po złożeniu paszportów dostałem na maila e-wizy. Problem w tym, że przyszły tylko e-wizy dla dwóch osób, pozostałych dwóch brakowało. [...]Podobno jednak tak się czasami zdarza i następnego dnia odebrałem w konsulacie wydruki wszystkich czterech wiz wraz z paszportami.


I teraz w nawiązaniu do powyższego. Czy w tym momencie, gdy wyrabiam nr referencyjny poprzez portal evisa, a później oddaję paszport do ambasady w Warszawie, wizę zawsze otrzymuję mailem lub w formie wydruku na osobnej kartce, czy cały czas wklejają ją do paszportu?


Nic nie wklejaja. E-wizę dostajesz mailem i na papierze. Nie wiem, po co im potrzebne paszporty aż na kilka dni, zapewne pozostałość po dawnych czasach. Odbierasz paszport w takim samym stanie, w jakim go zostawiłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#531 PostWysłany: 28 Sty 2019 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Dodatkowo w samym Iranie pieczątki też dostaje się na tej karteczce. Żadnych śladów w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#532 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
E, to słabo :) Myślałem, że wiza z ambasady będzie wbita w paszport. Mi akurat by nie przeszkadzała.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#533 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:44 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 3
Witam wszystkich.

Od ponad 4 lat mieszkam w Teheranie (poczatkowo wiza studencka, od ponad dwoch lat jezdze do Teheranu i z powrotem, zawsze korzystajac z wizy lotniskowej). W obecnej sytuacji jestem troche spanikowana, gdyz nie mam pewnosci czy lepiej zalatwic e-vise czy tez jechac bez. Czy ktos moze cos potwierdzic na chwile obecna? Czy istnienie rowniez ryzyko ze dostane odmowe wyjazdu przy odprawie Lufthansy (z powodu braku wizy)? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#534 PostWysłany: 30 Sty 2019 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Złożyłem wniosek 23.01, czyli równy tydzień. Status jaki pokazuje mi na stronie, to ciągle waiting for verification. Ile to u was trwało?
Wydaje mi się, że trochę się to przeciąga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#535 PostWysłany: 30 Sty 2019 02:10 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
U mnie 4 dni


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#536 PostWysłany: 30 Sty 2019 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anetaa.ssh napisał(a):
Od ponad 4 lat mieszkam w Teheranie (poczatkowo wiza studencka, od ponad dwoch lat jezdze do Teheranu i z powrotem, zawsze korzystajac z wizy lotniskowej). W obecnej sytuacji jestem troche spanikowana, gdyz nie mam pewnosci czy lepiej zalatwic e-vise czy tez jechac bez. Czy ktos moze cos potwierdzic na chwile obecna?

A co stoi na przeszkodzie, zeby wczesniej nie wyrobic wizy online i nie miec pozniej obaw na lotnisku? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#537 PostWysłany: 30 Sty 2019 12:12 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Czy wyrobienie wizy online i jej wcześniejsze otrzymanie w razie wstrzymania wydawania wiz uprawni osobę do wjazdu do Iranu?

Czyli: wyjazd mam w kwietniu, wyrabiam teraz wizę online, dostaję ją, w lutym jest konferencja w Polsce odnośnie Iranu, Iran wstrzymuje wydawanie wiz dla Polaków bezterminowo i czy wtedy moja wiza ze stycznia (opłacona, wystawiona) będzie działać w kwietniu?
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#538 PostWysłany: 30 Sty 2019 12:14 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiadomo. Posiadanie jakiejkolwiek wizy to nie jest gwarancja wjazdu do danego kraju. Nawet jak byśmy mieli super relacje z Iranem, to na granicy możesz się komuś nie spodobać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#539 PostWysłany: 30 Sty 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Kontaktował się ktoś z was via email z Ambasadą Iranu w Warszawie? Podane są maile do sekretariatu i działu konsularnego.
Na który powinienem napisać, pytając o wniosek? Pisać po polsku czy angielsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#540 PostWysłany: 30 Sty 2019 15:52 

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 14
Loty: 103
Kilometry: 145 525
Hej,

Ile czekaliście średnio na akceptacje e-wizy? Wniosek złożyłam 20.01.19, minęło już 10 dni i dalej status mam ''waiting for verification''.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group