Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2023 19:56 

Rejestracja: 10 Lis 2021
Posty: 11
Cześć
Mam pytanie odnośni kontroli celnej po przylocie na Cabo Verde (Sal)
Czy przed lądowaniem/ po wylądowaniu wypełniamy deklaracje celną?
Czy mogę wwieźć artykuły spożywcze roślinne tzn. kakao, kawę, herbatę, otręby owsiane? I czy takie rzeczy powinienem wpisać na ewentualnej deklaracji?
Zakładam ze nie będzie żadnego problemu, ale wiem że różne kraje maj swoje prawa odnośnie wwożenia meteriału roślinnego czy zwierzęcego.
Biorę kilka leków i suplementów, na wszelki wypadek mam zaświadczenie od lekarza ( na leki rp) i zastanawiam się czy to wszystko będzie wnikliwie sprawdzane.
Przyznam się ze jak czytam w googlach opinie o lotnisku w Esparagos to trochę jeży mi się włos na głowie... :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2023 05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Teide Swoje trzeba odstać, ale nie widziałem aby kogoś ściągali na dodatkowe kontrolę, raczej towarzystwo mocno wyluzowane. Deklaracji brak. Ograniczeń z tego co mi wiadomo również brak w zakresie, o którym piszesz. CV to nie Australia - śmiem twierdzić że oni obsypaliby złotem kogoś, kto przywiezie coś, co u nich urośnie :lol: Wwożenie kawy czy kakao do kraju, w którym i jedno i drugie jest tanie i pełne smaku to jednak dość osobliwy pomysł.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2023 00:08 

Rejestracja: 10 Lis 2021
Posty: 11
@nick A jak wygląda podstawowa kontrola jeżeli mogę zapytać?
Dzięki z info odnośnie kawy i kakao, co do tego drugiego nadziałem się na Lanzarote, tam były dostępne tylko wyroby kakaopodobne pół na pół z cukrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2023 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Teide napisał(a):
Przyznam się ze jak czytam w googlach opinie o lotnisku w Esparagos to trochę jeży mi się włos na głowie... :shock:


bardzo przyjemne lotnisko, airSide mogłoby im pozazdrościć sporo lotnisk w Europie zachodniej, ta hala w której się sprawdza paszporty / odbiera bagaż to nie porywa, ale też jest ok, WiFi i uprzejma obsługa

ja też wiozłem leki (antybiotyki) + rok temu jakieś przyprawy a 2 lata temu strzelę że jakieś musli też.... nikogo to nie interesowało, no stress
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2023 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Trudno mi się wypowiedzieć jak wygląda kontrola na co dzień, bo pewnie jak na każdym lotnisku służby mają swoje dni, gdy realizują jakieś zadania, ale moje doświadczenie jest takie, że nikt od nikogo nic nie chciał. BTW - na tym lotnisku testują bramki ABC Panasonica, które działają losowo w przypadku~15% podróżnych. Można spróbować tej swoistej loterii i oszczędzić godzinę lub dwie stania w kolejce.
Co do Lanzarote, trochę na Kanarkach w życiu pomieszkałem i różnych rzeczy mi tam brakowało, ale nie kakao :lol: Takie zwykłe bez żadnych dodatków kupisz w każdej Mercadonie na Lanzarote.
Załącznik:
IMG_20230220_095832_444.jpg
IMG_20230220_095832_444.jpg [ 117.25 KiB | Obejrzany 244 razy ]
Teide napisał(a):
@nick A jak wygląda podstawowa kontrola jeżeli mogę zapytać?
Dzięki z info odnośnie kawy i kakao, co do tego drugiego nadziałem się na Lanzarote, tam były dostępne tylko wyroby kakaopodobne pół na pół z cukrem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group