Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malezja - Langkawi
#1 PostWysłany: 24 Cze 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie będzie to typowa relacja z podróży, ponieważ zwyczajnie w świecie nie mam na to czasu. Będzie krótko, mam nadzieję, że treściwie, a jednocześnie pożytecznie. Niżej znajdziecie "kilka" zdjęć z najciekawszych miejsc na wyspie. Być może w ten sposób uda mi się kogoś zainspirować do odwiedzenia tej pięknej wyspy. Jeśli tylko będą pojawiać się pytania proszę je zamieszczać niżej.

Nasz pobyt na Langkawi był krótki bo tygodniowy (grudzień 2014r), niemniej jednak był wystarczająco długi, aby odwiedzić i obejrzeć najciekawsze miejsca wyspy.
Na wyspę dostaliśmy się (za grosze - "Free seats") z Airasia późnym wieczorem, a w zasadzie nocą. Taksówką za rozsądne pieniądze (o ile dobrze pamiętam 20-30 RM) dostaliśmy się do wcześniej zarezerwowanego obiektu: T Star Cottage Langkawi (LOKALIZACJA, REZERWACJA BOOKING.COM)
Image
Obiekt polecamy z czystym sumieniem za dobrą lokalizacją (odrobinę dalej od "centrum", a jednocześnie wciąż blisko), ciszę oraz ogólne wrażenie. Na miejscu można wynająć skuter/ motocykl/ samochód oraz zrobić drobne zakupy. Wszystko w przystępnym cenach, zwłaszcza skuter - 25RM/12h, benzyna - 2,2RM 8-). Do najbliższej plaży - Pantai Tengah mamy około 5 minut spacerem:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

cdn...

-- 24 Cze 2015 19:32 --

Langkawi słynie z nietypowej atrakcji jaką bez wątpienia jest "sky bridge" na szczycie góry Mat Chinchang
Image

Niestety nie było nam dane dostać się tam, ponieważ akurat trwały prace remontowe... :evil:
Na górę można dostać się kolejką typu "cable car", więcej INFO:
Image
Wokół dolnej stacji kolejki znajdziecie coś w rodzaju parku rozrywki, w którym znajdziecie między innymi salony gier, quady, zorbing, restauracje, sklepy z pamiątkami i inne tego typu rozrywki:
Image

Tutaj macie dużą mapkę wyspy:
Image

Podczas naszego pobytu udało nam się zobaczyć 2 duże wodospady południowo - zachodniej części wyspy, a także jeden na jej środku. Były to: Seven wells bardzo blisko Cable Car, Temurun przy plaży Datai oraz Durian Perangin w sercu wyspy:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

W między czasie dotarliśmy na plaże The Datai:

Image

Image

Image

Image

Image

cdn...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
nesssssa85 uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#2 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:22 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Czekam na cd :) mam pytanie czy tam jest lodowata woda w prysznicach? bo na stronie mają napisane, że nie ma ciepłej wody.
Wiem, że klimat tropikalny ale towarzyszka podróży sądzi, że zmarznie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#3 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
I tak i nie :lol:
Nazwałbym ją letnią. Dla mnie była idealna, żona odrobinę narzekała, ale bez przesady. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#4 PostWysłany: 27 Cze 2015 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Underwater World Langkawi - taką nazwę nosi oceanarium na Langkawi. Wejściówka 40RM, 10RM ulgi dla dzieci 3-12 lat.
Naszą ocenę dotyczącą atrakcyjności tego miejsca proszę brać ze sporą poprawką, ponieważ wcześniej nigdy nie odwiedzaliśmy tego typu miejsc.
Generalnie jeśli przy poszczególnych akwariach i wybiegach nie będziecie stać zbyt długo to całość można przejść w ciągu 1h. Jeśli lubicie zwierzęta pod każą postacią, jeśli przeczytacie odrobinę opisów zwierząt i ich środowisk naturalnych to z pewnością spędzicie tam przynajmniej 2,5h. Tak też było w naszym przypadku. W naszej ocenie miejsce warte odwiedzenia o ile na wyspie spędzacie chociaż z 5 dni. Jeśli planujecie krótszy pobyt to skupiłbym się na tym co biega, chodzi i pływa na wolności - zwiedzając wyspę!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 28 Cze 2015 00:20 --

Ryż, kurczak, ryba i McDonald :lol:
Wszystko jest kwestią gustu, ale Langkawi kulinarnie nas rozczarowało. Bardzo możliwe, że przyczyną tego był "cienki" portfel...
Pierwszego dnia, a precyzyjniej wieczora stołowaliśmy się w bezpośredniej bliskości naszej noclegowni. Dziś nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie, w którym lokalu jedliśmy. Niemniej jednak było smacznie, uprzejmie i odrobinę za drogo :|

+ 2 michy ryżu (2 rodzaje);
+ 2 dania (1x na kuraku, 1x na wołowinie);
+ 2 piwa
=================
rachunek: ponad 70RM + kilka RM napiwku

Jedna i druga micha z trawą cytrynową (smak znany, ale jego obecność w tych daniach nam nie odpowiadała);
W skali od 0 do 10, skromne 5, no może 6. Pojedliśmy, sporo zapłaciliśmy, a niedosyt został... Po tanim i pysznym Bangkoku małe rozczarowanie.

Kolejne dni zaprowadziły Nas do garkuchni, obwoźnych kramów, których niestety nie było zbyt wiele. Ceny oczywiście zdecydowanie przystępniejsze, ale wybór niewielki. Ostra zupa rybna, którą tak bardzo chciałem spróbować okazała się porażką na całej linii. Ile to ja musiałem się nagimnastykować, aby nie urazić kucharza i nie zjeść jej do końca! bleh...
Wstyd się przyznać, ale trzeciego dnia pobytu na wyspie dopadł nas kryzys i byliśmy zmuszeni wejść do McDonald'a, aby się posilić. Ceny odrobinę wyższe niż w Polsce. Na szczęście kolejne dni/posiłki to była już kuchnia uliczna - smaczna i tania (kosztowało nas to wiele prób i błędów...)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 28 Cze 2015 00:29 --

Alkohol
Powinienem to napisać na samym początku. Wyspa Langkawi jest strefą bezcłową co w muzułmańskiej Malezji oznacza alkohol w normalnej cenie! :twisted: :twisted:
0,5l. Chang/Tiger = 1,8RM
0,5l. Carlsberg = 2 - 2,2RM

Podane wyżej ceny to ceny jakie spotkaliśmy w małych sklepikach. W markecie cena powinna być jeszcze odrobinę niższa! 8-) 8-)
Tym miłym akcentem kończę na dziś. Dobranoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#5 PostWysłany: 28 Cze 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Czarne piaski i orły - podobno jedną z atrakcji wyspy, rzeczą którą należy zobaczyć jest Black Sand Beach na środku południowego wybrzeża. Skuszeni wcześniej przeczytanymi opisami tego miejsca, wynajętym skuterem udaliśmy się w jego kierunku. Niestety przeżyliśmy zawód. Wąska plaża, czarnego niewiele i ogólne wrażenie marne, spójrzcie sami. Mimo to przy plaży znajdziecie kilka knajpek, trochę sklepików z mydłem i powidłem. Oczywiście skusiliśmy się na szybki, smaczny posiłek. Całość z napojami kosztowała 15RM, a smakowała wyśmienicie.

Miejscem, które powinno się odwiedzić jest miejscowość Kuah w południowo - wschodniej części wyspy. Znajdziecie w niej kolejną wizytówkę wyspy - Eagle Square - ogromny monument przedstawiający rzecz jasna orła - symbol wyspy :lol:. Wysoki na dobrych kilka metrów, o rozpiętości skrzydeł sięgającej około 10m. Robi wrażenie, ale chyba na dzieciach :lol:. Samego miasta nie zwiedzaliśmy bo to nas nie interesowało. W bezpośredniej bliskości "orzełka" znajdziecie przystań promową, z której jak się domyślamy można się dostać na część lądową Malezji oraz pobliskie wyspy. My w tym miejscu spędziliśmy krótką chwilę, maksymalnie 1h. Po pamiątkowych fotkach poleżeliśmy pod pięknymi drzewami widocznymi na zdjęciach poniżej. W drodze "do" i "z" Kuah polecamy zatrzymać się w przydrożnych kramach. W takich miejscach kupowaliśmy domowe lody i świeżo wyciskane soki - POLECAMY! Niezapomniane smaki, świetne ceny i zero problemów żołądkowych!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#6 PostWysłany: 03 Lip 2015 10:01 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
suuper:)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#7 PostWysłany: 04 Lip 2015 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Cześć. Lecę na tę wyspę w lutym. Czym się przemieszczaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#8 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Na wyspie tylko i wyłącznie skuter! Nie wiem co wymagają od turystów, ale ja mam prawko kat. A i B, a ze sobą mialem oczywiście międzynarodowe ( było mi niezbędne w Katarze przy wypożyczeniu samochodu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#9 PostWysłany: 04 Lip 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Tez polecam skuter jak w mojej niedokończonej relacji... ważną rzeczą jest załatwić skuter w hotelu lub u hosta wtedy da się uniknąć głupich depozytów czy dawania w zastaw paszportu (sic!)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#10 PostWysłany: 04 Lip 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W TStar robili tylko skan mojego prawa jazdy, bez żadnych depozytów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#11 PostWysłany: 05 Lip 2015 08:35 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Ciekawa relacja. A ja wygladala sytuacja z komarami w grudniu? Jakie stosowaliscie repelenty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#12 PostWysłany: 05 Lip 2015 10:26 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Jeśli chodzi o prawo jazdy to ja pokazałem dowód osobisty i pani potraktowała go jako prawo jazdy ;) Z tego co pamieętam ubezpieczenie kosztowało jakieś 4RM za dzień, ale byłem na Langkawi ok 3 lata temu. Jeśli chodzi o piękne wodospady, to lepiej jechać od listopada(mój kuzyn był w lutym i nic nie kapało z wodospadu ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#13 PostWysłany: 05 Lip 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie stosowaliśmy w ogóle, ponieważ zagrożenie malarią teoretycznie istnieje, a praktycznie to nie. Malaria owszem, ale w Afryce. W Azji ciężko, bardzo ciężko ją złapać. Nie piszę tego na podstawie wiedzy z Internetu. Pisze to co usłyszałem od lekarza w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Lekarza -podróżnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#14 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
zarezerwowałem noclegi w tym samym hotelu i mam pytanie czy warto i plusy i ew. minusy pobytu, bo wyczytałem, że za wszystko trzeba dopłacać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#15 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Dopłacałem jedynie za klimę. Nie wiem jaki masz stosunek do używania klimy, ale my ją tolerujemy, a nawet pożądamy! Wiesz... zimny chów i te sprawy! :lol: W ciągu dnia domki baaardzo się nagrzewają od słońca, zatem jeśli lubisz spać w temperaturze około 30 stopni Celsjusza to będzie ok. Jeśli jednak twoje temperatura komfortu to okolica 20 stopni to polecam klimę!
Pralnie znaleźliśmy gdzieś na drodze nr 117, stosunkowo blisko 115 - dziś nie potrafię podać dokładnej lokalizacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#16 PostWysłany: 27 Lis 2015 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
kostek966zarezerwowałem noclegi w tym samym hotelu i mam pytanie czy warto i plusy i ew. minusy pobytu, bo wyczytałem, że za wszystko trzeba dopłacać ?

Dopłacałem jedynie za klimę. Nie wiem jaki masz stosunek do używania klimy, ale my ją tolerujemy, a nawet pożądamy! Wiesz... zimny chów i te sprawy! :lol: W ciągu dnia domki baaardzo się nagrzewają od słońca, zatem jeśli lubisz spać w temperaturze około 30 stopni Celsjusza to będzie ok. Jeśli jednak twoje temperatura komfortu to okolica 20 stopni to polecam klimę!Pralnie znaleźliśmy gdzieś na drodze nr 117, stosunkowo blisko 115 - dziś nie potrafię podać dokładnej lokalizacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#17 PostWysłany: 28 Lis 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
refiko
kostek966zarezerwowałem noclegi w tym samym hotelu i mam pytanie czy warto i plusy i ew. minusy pobytu, bo wyczytałem, że za wszystko trzeba dopłacać ?

Dopłacałem jedynie za klimę. Nie wiem jaki masz stosunek do używania klimy, ale my ją tolerujemy, a nawet pożądamy! Wiesz... zimny chów i te sprawy!
:lol: W ciągu dnia domki baaardzo się nagrzewają od słońca, zatem jeśli lubisz spać w temperaturze około 30 stopni Celsjusza to będzie ok. Jeśli jednak twoje temperatura komfortu to okolica 20 stopni to polecam klimę!Pralnie znaleźliśmy gdzieś na drodze nr 117, stosunkowo blisko 115 - dziś nie potrafię podać dokładnej lokalizacji.

dzięki za odpowiedź, a ogólne wrażenia z tego hotelu, zasługuje na swoje wysokie noty ?, i jeszcze pytanie o możliwość nurkowania choćby z rurką, czy trzeba popłynąć na jakąś wysepkę i jakie są koszty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#18 PostWysłany: 28 Lis 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Do obiektu nie mieliśmy zarzutów, podobał nam się. W kwestii nurkowania ciężko mi coś powiedzieć. W okresie kiedy My tam byliśmy woda była raczej wzburzona i o nurkowaniu nie było mowy. Za to była bardzo ciepła woda, prawie puste plaże, mało ludzi w innych miejscach turystycznych. Generalnie warto, choć słyszałem, że ta wyspa przeznaczona jest dla bogatych chińczyków. Nie zdziw się jak na "byle" straganie znajdziesz ofertę wynajmu katamaranu za kilkanaście tysięcy pln/doba...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez refiko, 04 Sty 2018 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#19 PostWysłany: 10 Lut 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Nie pamiętasz może kursu MYR do USD i EURO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Langkawi
#20 PostWysłany: 10 Lut 2016 23:13 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 1
Kursy około 2 tygodnie temu:
Kuala Lumpur: 100 EUR - ok. 470 MYR, 100 USD - ok. 430 MYR. Na wyspach gorzej: 100 EUR - ok. 450 MYR, 100 USD - ok. 420 MYR. Oczywiście w wielu miejscach kursy były o wiele gorsze, tu podaję te lepsze, które udało mi się znaleźć i były do przyjęcia (czasem bardziej opłaciło się wypłacić pieniądze z bankomatu, niż wymieniać np. po 4,20 za EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group