Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiedeń
#1 PostWysłany: 04 Lip 2011 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
może jakieś wskazówki??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#2 PostWysłany: 04 Lip 2011 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
We Wiedniu byłem z Groupona w Xanadu: https://www.groupon.at/deals/wien/xanadu/429889
Ale i bez tego polecam, naprawdę pyszne azjatyckie "all you can eat" (także sushi, ale to wcale nie ono jest najlepsze), niecałe 16 euro za dwie osoby w tygodniu, ale bez picia.
Zresztą cała ulica jest azjatycka, tuż obok metra Kettenbrückengasse.

Drugą knajpą, jaką bym polecił, to Centimeter: http://www.centimeter.at
To niewielka sieć pubów/restauracji, fajny wystrój, ceny nieduże jak na Wiedeń, a porcje naprawdę ooogromne.
My byliśmy w Centimeter III, http://www.centimeter.at/cm3/home3.htm, we dwoje zamówiliśmy jedną porcję żeberek L (nie XL!) za chyba 13 euro do piwa, no i oczywiście nie byliśmy w stanie tego zjeść.

Do tego standardowe kiełbaski z budek przy przystankach, zwłaszcza wokół Ringu.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2011 10:04 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Ja byłem w Bamboo http://www.bamboo-restaurant.at/index.php?id=1 oczywiście "all you can eat" azjatyckie jedzenie także sushi, możemy wybrać też surowe produkty i nam to usmażą, dostpne ciastka, budyń, owoce. Poniedziałek-piatek od 15 do 17 jest happy hour po 7,70 E. Woda 0,5 l - 0,50 E, cola 0,5 l - 3,70E. Na plus lokalizacja, jedną z knajp mają na Neustiftgasse 3, zaraz po wyjściu z metra na stacji Volkstheater, blisko Hofburga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#4 PostWysłany: 10 Mar 2012 18:39 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 22
Po ostatniej wizycie w Wiedniu mogę polecić: Michls café http://www.michls.at/
Za menu dnia zapłaciliśmy 8,1 E: zupa, II danie + deser. Porcje nie są wielkie, ale my się najedliśmy, a do niejadków nie należymy :) Wszystko było bardzo smaczne i ładnie podane. Biorąc pod uwage ceny w restauracjach w Wiedniu myślę, że warto tam jeść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2012 17:26 

Rejestracja: 26 Sty 2012
Posty: 2
dzięki użytkownikowi dzidzi wraz ze znajomymi odwiedziliśmy wczoraj Bamboo. Naprawdę gorąco wszystkim polecam, nawet osoby, które nie przepadają za kuchnią azjatycką, znajdą coś dla siebie. Przeogromny wybór ryb, mięs, owoców morza - kucharz wszystko na świeżo dla nas smaży. do tego mnóstwo dodatków, przekąsek, warzyw, deserów, ciastek. Za 7,70 euro warto.
A jeśli ktoś nie lubi zbyt dużo jeść i marzy o tanim kebabie itp. (do 3 euro) - polecam Naschmarkt przy stacji metra Kettenbrückengasse - targ jest świetny, mnóstwo knajp, które czynne są również w nocy.
Tanio (ale nie wiem czy smacznie) można zjeść również na Praterze - wiedeński sznycel z frytkami widziałam za 4,90 euro.
Przepyszną kawę i tanie obiady serwuje również cafe nepomuk, której właścicielem jest Polak. z dala od tłumów turystów, spokojnie i przyjemnie. blisko museumstrasse i jednej z restauracji bamboo. link: http://cafe-nepomuk.at/pl/index.html
Cały Wiedeń pełen jest marketów Billa i Spar, nie trzeba ich szukać, bo widzi je się cały czas podczas spacerowania po mieście - w nich można tanio zaopatrzyć się w napoje i coś do przegryzienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#6 PostWysłany: 15 Lis 2012 14:08 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Orientuje się ktoś jakie są ceny na wiedeńskich jarmarkach świątecznych? Głównie chodzi mi o jakieś słodycze, grzane winko itp. ale także nie zaszkodzi jakby ktoś znał ceny jakiś małych pamiątek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#7 PostWysłany: 15 Lis 2012 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kleyo napisał(a):
Orientuje się ktoś jakie są ceny na wiedeńskich jarmarkach świątecznych? Głównie chodzi mi o jakieś słodycze, grzane winko itp. ale także nie zaszkodzi jakby ktoś znał ceny jakiś małych pamiątek?

znaczace.

grzane wino ok 2-3euro
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#8 PostWysłany: 15 Lis 2012 14:50 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Za kubek jakiej wielkości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#9 PostWysłany: 15 Lis 2012 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kleyo napisał(a):
Za kubek jakiej wielkości?

200ml
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#10 PostWysłany: 25 Lis 2012 20:58 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
a jak ze sklepami typu billa czy spar w niedziele? otwarte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#11 PostWysłany: 25 Lis 2012 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
spar chyba nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#12 PostWysłany: 26 Lis 2012 15:10 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
no to inaczej. Orientuje sie ktos, czy jest jakis sklep spozywczy otwarty w niedziele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#13 PostWysłany: 26 Lis 2012 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Na dworcu/metrze Praterstern jest otwarty do ok. 21.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#14 PostWysłany: 26 Lis 2012 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Nie pamiętam czy to było w niedzielę czy na tygodniu wieczorem (po 20) ale jedzenie/napoje kupowaliśmy w wypożyczalni video bo wszystkie w okolicy spożywcze były zamknięte, co było mocno szokujące porównując z dostępnością otwartych sklepów - nawet w nocy - w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#15 PostWysłany: 26 Lis 2012 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
podobno w wiedniu nie można jeść wieczorem na ulicy. od tego są restauracje :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#16 PostWysłany: 26 Lis 2012 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Rozumiem i przyjmuje argument ale nie można też sobie kupić jedzenia do domu w ten sposób :P I nie tylko jedzenia. Ale co kraj to obyczaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#17 PostWysłany: 11 Sty 2013 18:52 

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 4
Na Schwedenplatz jest kebab, pizza na kwałki, i bistro z kiełbaskami otwarte do późna. Dokładnej godziny nie pamiętam, ale ostatni raz byłem w lipcu i zajadałem tam ok 23:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria, Wiedeń
#18 PostWysłany: 11 Sty 2013 19:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Billa w niedzielę była zamknięta. Przynajmniej ta obok której mieszkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#19 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:07 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 78
Polecam szczerze Bamboo Restaurant. Mają 3 lokale, w tym jeden w centrum, niedaleko Rathaus, zaraz obok Volkstheater, można dojechać łatwo metrem. W godzinach 15-17 są happy hour (all you can eat), w weekend za 8.90 a w tygodniu taniej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#20 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:21 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
rookelaar napisał(a):
Polecam szczerze Bamboo Restaurant. Mają 3 lokale, w tym jeden w centrum, niedaleko Rathaus, zaraz obok Volkstheater, można dojechać łatwo metrem. W godzinach 15-17 są happy hour (all you can eat), w weekend za 8.90 a w tygodniu taniej :)

7.70 w tygodniu, o ile dobrze pamiętam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group