Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiedeń
#21 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:27 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 78
Dokładnie. Futomaki całe zjedliśmy, aż się szef lokalu na nas dziwnie patrzył :) I chyba tylko on znał angielski, bo jak podeszła do nas kelnerka i usłyszała, że mówimy po angielsku to jego zawołała. A i żeby jego zrozumieć to też trochę osłuchania trzeba mieć, bo nie dość że gadał szybko to jeszcze miał gumę w buzi... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiedeń
#22 PostWysłany: 23 Maj 2013 16:14 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
mam wątpliwość co do jedzenia w Bamboo już wolę więcej dopłacić i zjeść Running Sushi ale tylko w Donau Zentrum!!
a poza tym z dobrych knajpek sushi polecam All you can eat w Logo przy Spittelau no i oczywiście stoiska z kiełbaskami.
A co do sklepu spożywczych do 21 to Praterstern i Franz Joseph Bahnhof (obydwa sieci BILLA).
Jest jeszcze Merkur Express na Wien Westbahnhof.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#23 PostWysłany: 03 Lip 2013 14:13 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 27
Kilometry: 51 345
Może mi ktoś powiedzieć czy się opłaca i co to właściwie jest:

http://www.groupon.at/deals/wien/Koi/23496940

Z góry dzięki :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#24 PostWysłany: 19 Sie 2013 16:33 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
a ja moge polecic Salm Brau browar/restauracje (w stylu kompanii kuflowej pod wawelem)

http://www.salmbraeu.com/

znajduje sie kolo belvederu (ul Rennweg 8)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#25 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Dziękuję za wasze wskazówki skorzystałem i jestem bardzo zadowolony:)

Stołowałem się w Centimeter: http://www.centimeter.at
dania są bardzo duże i tanie, spokojnie dwie osoby się tym najedzą. Ja wziąłem jakiegoś kotleta z ziemniaczkami na to jajko sadzone i dwie miseczki róznych sosów za 8 euro. I jedną dużą michę surówki która starczyła na 4 osoby.
Nie mają niestety menu po angielsku tylko trzeba poprosić o dodatkową ściagę na której są zdjęcia podpisane i wtedy dopiero szukać tego w menu, ściągę mają w jednym egzemplarzu więc dokonanie wyboru jest trochę utrudnione

Drugi lokal to Salm Brau http://www.salmbraeu.com/
Za drugie danie z piwem dałem 17 euro, smacznie przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#26 PostWysłany: 23 Lut 2014 19:13 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
Dla wszystkich, ktorzy chca spotkac cala tradycje i kulture (kulinarna) Wiednia na wlasnym talerzu szczerze polecam zaplanowanie jednego wieczoru kolacji w Figlmuller na Wollzeile za katedra. Polecam zamowienie sznycla wiedenskiego z salatka ziemniaczana albo tafelspitz - mieciutki kawal wolowiny z dodatkami, podobno ulubione danie cesarza Franciszka. Porcje sa nie do przejedzenia, kosztuja ok.18€ za danie, rezerwacja jest konieczna jesli nie chcecie stac w godzinnej kolejce przed lokalem.
W samym centrum Wiednia bardzo dobry obiad za 10-12€ z winem (tradycja, kultura i eleganckie towarzystwo w cenie) mozna zjesc w wine barze Julius Meinl przy Am Graben 19. To jeden z bardziej znanych wiedenskich domow handlowych, specjalizujacy sie przez lata w artykulach kolonialnych. Obiady podaja od 12 do 14, caly dzien mozna kupic w delikatesach na parterze zestawy piknikowe, swieze kanapki, przekaski do zjedzenia na miejscu. Restauracja a la carte w tym samym budynku jest droga, nie bylam.
A dla tych, ktorzy maja juz przesyt dusznej tradycji i wiedenskiego zadecia polecam wybranie sie w cieply dzien na Naschmarkt. Na tym targu jest cala uliczka gastronomiczna, z knajpkami wloskimi, japonskimi, wegierskimi, tajskimi, pelen wybor na kuchni i winach austriackich konczac. Niezbyt drogo, swiezo, smacznie, czynne od poludnia do poznego wieczoru.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#27 PostWysłany: 23 Lut 2014 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Tort Sachera, coś dlaczego warto odwiedzić Wiedeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#28 PostWysłany: 13 Sie 2014 14:40 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 18
Jadę jutro do Wiednia i już zapisałam sobie adresy restauracji, które polecacie, ale może jeszcze ktoś poleci coś fajnego, niedrogiego i nie z jedzeniem azjatyckim, a bardziej austriackim?
_________________
http://ania-patryk.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#29 PostWysłany: 13 Sie 2014 15:13 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
fajne, niedrogie (szczególnie w czasie happy hours w soboty od 18 do 20), austriackie i jak najbardziej do polecenia: restauracja Selbstverstaendlich niedaleko stacji metra Spittelau (linia zielona), vis a vis Wirtschaftsuniversitaet: http://www.selbstverstaendlich.at/ Mają sznycle, strudle, mają sałatki ziemniaczane, specjalnego austriackiego murzynka zwanego Mohr im Hemd, różnego rodzaju Spritzery czyli wino z wodą gazowaną, ale przede wszystkim mają przepyszne kluseczki z różnymi dodatkami, zapiekane z serem, tzw. Knockerl. Oj, aż ślinka pociekła.

Przyjemne można połączyć od razu z pożytecznym, bo tuż nad tą stacją metra znajduje się naprawdę ciekawy budynek, zaprojektowany przez Hundertwassera (tego Hundertwassera od Hundertwasserhausu :) ), a będący spalarnią śmieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#30 PostWysłany: 15 Sie 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
A polecicie coś w ścisłym centrum w miarę ok jeśli chodzi o jedzenie i ceny? W przyszłym tygodniu będę w Wiedniu parę godzin właśnie w centrum-okolice Opernring (kilka spraw do załatwienia więc brak czasu na wykorzystywanie komunikacji miejskiej i dojazd gdziekolwiek), nie chcę wydawać fortuny na jedzenie, a McDonald też mi się nie uśmiecha :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#31 PostWysłany: 15 Sie 2014 14:02 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
no to zostaje... Burger King :mrgreen:


ale w sredniej cenie masz henry/vapiano w odleglosci tak 15 min. spacerem z centrum. ewentualnie wok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#32 PostWysłany: 16 Sie 2014 23:57 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Jeśli ktoś chce spędzić bardzo kulturalny wieczór za darmo i przy okazji pojeść za rozsądne pieniądze, to szczerze polecam Festiwal Filmowy na Placu Ratuszowym. Tylko do końca wakacji. Świetna sprawa i w ogóle przerosło moje oczekiwania :-)

http://filmfestival-rathausplatz.at/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#33 PostWysłany: 29 Sie 2014 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Grzegorz40 napisał(a):
Jeśli ktoś chce spędzić bardzo kulturalny wieczór za darmo i przy okazji pojeść za rozsądne pieniądze, to szczerze polecam Festiwal Filmowy na Placu Ratuszowym. Tylko do końca wakacji. Świetna sprawa i w ogóle przerosło moje oczekiwania :-)

http://filmfestival-rathausplatz.at/


Absolutnie polecam, ostatnie dni teraz. Genialny event i świetne jedzenie w przystępnych cenach :) przesiedziałam tam pół poniedziałku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#34 PostWysłany: 05 Sie 2015 21:53 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 4
Cześć,

znacie może jakieś restauracje samoobsługowe w Wiedniu? Interesuje mnie oczywiście rejon centrum, dworca zachodniego i dzielnicy Mariahilf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#35 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Może Der Wiener Deewan - pakistańska restauracja, w której płacisz tyle ile chcesz. Przynajmniej tak jest w teorii ;) Ja tam w końcu nie dotarłem, więc ciężko mi coś powiedzieć o jakości jedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#36 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ja byłem w niej gdzieś miesiąc temu, faktycznie nadal co łaska.
Dałem 5 EUR, nie wiem kto to był czy kasjer/właściciel/szef kuchni wziął te pieniądze ode mnie ale na dość dużym fochu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#37 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:39 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 33
SonnyBlackCCN napisał(a):
znacie może jakieś restauracje samoobsługowe w Wiedniu? Interesuje mnie oczywiście rejon centrum, dworca zachodniego i dzielnicy Mariahilf.


Polecam Rosenberger Maysedergasse 2, 1010 Vienna http://www.rosenberger.cc/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#38 PostWysłany: 23 Sie 2015 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Aktualnie Bamboo przy Volkspark jest zamknięte, chyba generalny remont.
To drugie jest czynne normalnie.

Gesendet von meinem LG-H815 mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#39 PostWysłany: 04 Paź 2015 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
kacper451 napisał(a):
Ja byłem w niej gdzieś miesiąc temu, faktycznie nadal co łaska.
Dałem 5 EUR, nie wiem kto to był czy kasjer/właściciel/szef kuchni wziął te pieniądze ode mnie ale na dość dużym fochu ;)


W ostatni piątek byliśmy tam we dwoje.
Jedzenie świetne. Lubię wschodnią kuchnię i bardzo mi smakowało.
Żołądek mam pojemny więc było z dokładką.
Siedzieliśmy przy samym bufecie i widziałem że przeciętnie ludzie płacą po 6-7-8-9 €/os, ale w tym bywały też już wliczone dodatkowo płatne napoje (gratis jest woda), więc jak się zostawi 5 czy 6€/os to jest okej.
Poza tym gadaliśmy z polakami mieszkającymi w Wiedniu i mówili, że cena 5-6 €/os za "prosty" obiad to normalna stawka, więc nie miejcie wyrzutów sumienia że to za mało ;).
My zostawiliśmy po 6€ i pan kasę wziął z uśmiechem.

Polecam ten lokal, ale może się trafić problem ze stolikiem (nam się akurat jeden zwolnił, ale ludzie po nas musieli czekać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń
#40 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:20 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Kto planuje jeszcze wizytę w Wiedniu do końca lipca tego roku - można kupić ichniejszego "Groupona", czyli DailyDeal to wspomnianego Rosenbergera. Za posiłek w formule "All you can eat" płaci się tylko 9,80 Euro - a patrząc na tamtejsze ceny to się opłaca (np. cielęcy stek z dodatkami ok. 18Euro, a sam kawałek Sachera to bodajże 4,50Euro.

https://dailydeal.at/gutscheine/wien/20 ... -gutschein

Przede wszystkim nie ma potrzeby żadnej rezerwacji w przeciwieństwie do większości innych deali, ważny cały tydzień. Napoje nie wliczone.

Przy rejestracji podać jakiś austriacki adres i płacić koniecznie przez PayPala, gdyż kartą prawdopodobnie transakcja zostanie anulowana - tak mi powiedzieli w supporcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group