Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#101 PostWysłany: 19 Wrz 2019 01:55 
Awatar użytkownika

Loty: 25
Kilometry: 42 917
srebrny
@toxic86 opłaty za wstęp do centrum, o których mówisz to pierwotnie miały być od 1 września, ale zostały znów przesunięte na 1 stycznia. I w dodatku te regulacje dotyczyły turystów jednodniowych (choć w sumie nie wiem, czy jak ktoś mieszka właśnie w Mestre to czy on też zalicza się do jednodniowych i dojeżdżałby codziennie na jednorazowych biletach). Jeśli ktoś ma mieć nocleg lub bilet wodny 24 lub więcej godzinny to wtedy te osoby są zwolnione z opłat.

Co do samych biletów to jest mnóstwo punktów z kupnem, jak i również automaty. Np najbliższy z dworca kolejowego jest tu https://www.google.pl/maps/@45.4411589, ... 312!8i6656 jeśli masz mniej niż 29 lat to jest zniżka na taki 3 dniowy bilet (ale tylko 3 dniowy, 24 czy 48 godzinny już nie). Ze zniżką kosztuje 28 Euro, bez - 40. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że ten bilet jest ważny na wszystkie linie, ale oprócz transferu z lotniska Marco Polo ;) bilet zaczyna być ważny od momentu pierwszego skasowania
toxic86 uważa post za pomocny.

#102 PostWysłany: 19 Wrz 2019 21:43 

Nikodem bardzo Ci dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź !

Jak widzę ceny hoteli w sercu Wenecji to zastanawiam się mocno nad wzięciem fajnego hotelu z widokiem na morze a cena 2/3 z tego. Tylko czy jest sens wynajmowania auta i potem jechania te ok. 25km do Wenecji ? To tylko 3 dni więc w sumie nie wiem czy warto tak kombinować ?
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 19 Wrz 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Loty: 25
Kilometry: 42 917
srebrny
Chodzi o wynajmowanie auta na lotnisku (zapewne lotnisko Treviso?) i jechanie nim do Wenecji? To zależy w ile osób jedziesz. Ale jeśli poza Wenecją nie masz w planach nigdzie jeszcze jeździć to zdecydowanie nie warto tak kombinować. Z lotniska Treviso jest bus nr 6, który jedzie do Treviso i z Treviso pociąg do Wenecji. Koszt za osobę to jakoś 2 Euro (bus do Treviso) +3,40 Euro (pociąg Treviso - Wenecja, cena z lutego tego roku).

Co do noclegów. Jeśli już byś miał bilet 3 dniowy na transport wodny w Wenecji to warto spróbować za tanimi noclegami rozejrzeć się w Lido lub Punta Sabbioni, gdzie dopłyniesz w ramach tego 3-dniowego biletu. W Punta Sabbioni spałem na kempingu Miramare w swoim namiocie. 40 Euro za 3 noce (mimo, że cena za 1 osobę wynosiła 16,90, czyli mi nawet nieco obniżyli). Płynie tam linia nr 14 prosto z placu Św Marka. Do Lido gdzieś 15 minut płynie, a do Punta Sabbioni 35. Kursy do późna w nocy. Więc jeśli lecisz do Wenecji jeszcze teraz lub w październiku, kiedy jest jeszcze ciepło to warto to też rozważyć ;)
toxic86 uważa post za pomocny.

#104 PostWysłany: 20 Wrz 2019 07:21 

Nikodem dzięki za praktyczną wskazówkę! Na pewno nie tylko mi się przyda z faktu dość wysokich cen noclegowych w sercu Wenecji:) lecę z żoną i dzieckiem 4 parkiem stąd myślałem mocno nad jakimiś przyjemnościami również dla niego :) może uda się wyrwać coś z placem zabaw/basenem bo może jeszcze pogoda dopisze
 Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.

[ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość