Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#81 PostWysłany: 13 Gru 2016 15:27 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
korzystałeś tylko z tej opcji dojazdu do Wenecji..czy brałeś może jakiś bilet dzienny?
Zastanawiam sie czy jest potrzebny jakiś bilet dzienny czy 48H by poruszać sie po samej wenecji, wysypy itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#82 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
polecam hostel Generator
nowoczesny obiekt na wyspie Giudecca z widokiem na pl. Marka i bazylikę Santa Maria della Salute.
na dole bar/restauracja. wieczorami przed wejściem przy kanale imprezy międzynarodowe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#83 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:55 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Dla zmotoryzowanych i z dziećmi polecam camping Village Jolly. Domki z ogrzewaniem (przydawało się rano na początku maja)/klimą, prysznicem, toaletą. Samochód można postawić obok domku. Po wcześniejszej prośbie dostałem domek na uboczu, aby było cicho ze względu na dzieci (córka miała wtedy 1,5 roku). Ceny konkurencyjne w stosunku do innych noclegów, gdzie potrzebowałbym 3 łóżka. Do Wenecji można dojechać autobusem - recepcja ma wszystko przygotowane i doradzi. Dla dzieciaków o tyle fajnie, że mogą wyjść przed domek pobiegać, pokopać piłkę, itp.
Niedaleko hipermarket - nie wiem czy da się dojść łatwo na piechotę, ale łatwo i szybko można podjechać samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#84 PostWysłany: 06 Paź 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Czy ktoś kojarzy miejscówke z takim widokiem?

https://i.pinimg.com/originals/cf/9d/a0/cf9da0501987f9247a07bdb6a12ba081.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#85 PostWysłany: 06 Paź 2017 11:10 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
tam, gdzie włoska flaga https://www.google.pl/maps/@45.431377,1 ... 6656?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#86 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:02 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Całkiem przyjemna miejscówka, a z budżetowych również polecam Village Jolly w Mestre
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#87 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mestre a miejsce przy Canale Grande to całkowicie inna bajka.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#88 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:37 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Chciałbym się upewnić, dopytać może tych którzy nocowali na Campingu Village Jolly i okolicy - czy przejazdy na wyspę do głównej części miasta i z powrotem z wykupionym biletem 3 dniowym dla młodych są darmowe? Można w ramach tej karty jechać do centrum pociągiem i autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#89 PostWysłany: 13 Gru 2017 20:07 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Poszukuję jakiejś miejscówki na jedną noc z widokiem na Kanał.
Muszę ogarnąć paradę na zakończenie karnawału.
Czy ktoś kto zna Wenecję może pomóc,gdzie szukać?
Jak wrzucam na San Marco ,lub Canal Grande w Bookingu
to budynek stoi bokiem ,lub widok jest na ulicę :(
Pomocy !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#90 PostWysłany: 14 Gru 2017 03:41 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Chciałem polecić tani obiekt blisko Rialto (Locanda Ovidius), ale chyba jest obecnie nieczynny.
Wcale nie mieliśmy pokoju z oknem na Canale Grande, natomiast z jadalni wychodziło się na duży balkon, gdzie przez pół nocy piliśmy własne Limoncello i gapiliśmy na kanał.
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#91 PostWysłany: 14 Gru 2017 08:28 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Szukając hotelu z widokiem na kanał szukaj raczej pokoi z takim widokiem. Pewnie to oczywiste ale hotele mające pokoje z tym widokiem są zazwyczaj sporo droższe niż inne o takim samym standardzie ale bez tego widoku - trochę namieszałem :)
Kiedyś szukając noclegów - nie pamiętam już jakim hotelu - ceny różniły się ponad 50%.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#92 PostWysłany: 14 Gru 2017 10:31 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
-- 14 Gru 2017 09:23 --

[quote="gmak"] Faktycznie zamknęli ,lub zmienili nazwę.Oceny 3,8, ale Wielki Kanał
jest ;-)


-- 14 Gru 2017 09:31 --

[quote="Piccolo"]Szukając hotelu z widokiem na kanał szukaj raczej pokoi z takim widokiem. Pewnie to oczywiste ale hotele mające pokoje z tym widokiem są zazwyczaj sporo droższe niż inne o takim samym standardzie ale bez tego widoku - trochę namieszałem :)

Rozumiem o co ci chodzi ;) .Myślałam nawet o hostelu Generator który jest blisko placu św Marka.
Normalnie to kwota od 300 do 400 zł za noc. W terminie końca karnawału
(czyli dacie mnie interesującej) 1900 zł
Budżet na nocleg za 1 noc
nie mieści się w standardach F4F .Pokój musi mieć jeszcze balkon
albo szeroki parapet by ustawić sprzęt fotograficzny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#93 PostWysłany: 16 Gru 2017 21:43 

Rejestracja: 10 Gru 2010
Posty: 30
I co znalazłaś bo tez szukam od 10-13.02
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#94 PostWysłany: 16 Lut 2018 21:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Takie pytanie: jesli plan wypali, to będę miał prawie 4 dni (3 noce), które planuję na zwiedzanie Wenecji i Padwy. Pierwsza myśl to oczywiście noclegi w Mestre, ale kusi mnie Padwa, bo wydaje mi się, że samo miasto również jest bardzo ciekawe i zakładam, że wieczorami o niebo fajniejsze niż Mestre, a dojazd do Wenecji wydaje się dość prosty (27 minut pociągiem). Większy koszt dojazdu do Wenecji ma znikome znaczenie, bo do Padwy i tak chcemy jechać. Ktoś zrobił z Padwy bazę noclegową i może się podzielić doświadczeniem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#95 PostWysłany: 16 Lut 2018 21:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wybierz Lido ! Piekne same w sobie, piekna plaza i widok na Wenecję. Tramwaj wodny w kilka minut jestes w centrum

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#96 PostWysłany: 16 Lut 2018 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Baza noclegowa to dużo powiedziane, ale jedną noc spędziłem w tym mieście. Zjedliśmy wieczorem jakąś pizzę i tyle. Jakoś ogólnie wszędzie pustawo i bez nastroju, może to dlatego, że to zima była. Padwa w dzień - OK, wieczorem już mniej.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#97 PostWysłany: 27 Lut 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Byłem ostatnio w Wenecji przejazdem. Spodobało mi się na tyle, że na początku maja wybieram się ponownie, tym razem na trochę dłużej, 2-3 dni ;) będę miał namiot i rower.

1. Znalazłem 2 kempingi w pobliżu Punta Sabbioni w cenach 16 Euro za noc dla 1 osoby. Czy to jest w miarę "rozsądna" cena? Na obu kempingach wliczają w standardzie samochód. A jak się zapytałem, czy bez samochodu cena jest taka sama to powiedzieli, że tak. To jest standard na włoskich kempingach? Przyzwyczajony jestem do polskich kempingów, gdzie auto liczy się osobno...
2. A może ktoś z własnego doświadczenia poleci jakiś kemping na Lido lub Punta Sabbioni? Będę miał rower to mogę nawet te 10 km podjechać z kempingu do przystani promowej, z której płyną promy do Wenecji. Żeby tylko wyszło jak taniej za noc, a podobno im dalej, tym taniej ;)
3. Czy promy z Punta Sabbioni do Lido lub Wenecji zabierają rowery? Z Lido do Wenecji z tego co widzę jest prom nr 17, również dla aut, a jak z Punta Sabbioni? Bo w google mapach pokazuje, że trzeba jechać naokoło. Rowerem po samej Wenecji nie można jeździć, a nawet go prowadzić, można tylko dostać się z nim na stację Venezia S.Lucia, nie dalej.
4. Dla studentów z legitymacją ISIC są jakieś zniżki na nocleg lub bilety na promy?
Jak się jakieś pytanie powtórzyło i nie doczytałem to sorry :)

EDIT: odnośnie ad3 już znalazłem - "Fundamental to these routes is the ability to transport your bike on the boats of the ACTV, the agency that provides public transport for Venice. The charge for transporting a bike is 1.10€ to be added to the ticket price per person. The bike service is available on lines 6 and 14 (motorboats serving S. Zaccaria − Lido − Punta Sabbioni), 11 (ferry between the islands of the Lido and Pellestrina), 13 (the vaporetto from Fondamenta Nove to Murano and S. Erasmo), and 17 (the ferry between Tronchetto − Lido)."
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 27 Lut 2019 15:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#98 PostWysłany: 27 Lut 2019 15:17 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Kashpir napisał(a):
Ktoś zrobił z Padwy bazę noclegową i może się podzielić doświadczeniem?


Z rocznym opóźnieniem, ale może się przyda przyszłym czytelnikom tego wątku :) Tak, nocleg w Padwie to m.zd. świetny pomysł, znacznie lepszy od Mestre, w którym nic nie ma. Pociągi między Wenecją a Padwą jeżdżą co chwilę, kosztują 4,25 EUR (cena z listopada 2018), tylko trzeba uważać, żeby pojechać pociągiem regionale albo regionale veloce, a nie droższymi długodystansowymi. Dojazd wychodzi wręcz taniej niż vaporettem z Punta Sabbioni, bo z dworca Santa Lucia wszędzie można chodzić na piechotę.
Sama Padwa ma swój miły klimat, jest co zobaczyć i gdzie zjeść, a średnia cena aperolu jest niższa niż w Wenecji, więc wieczornego drinka też jak najbardziej warto zaliczyć :)
Sam co prawda nie jeździłem do Wenecji codziennie, bo miałem parę rzeczy do załatwienia w Padwie (wyjazd był częściowo z pracy), ale na tydzień pobytu zrobiłem sobie trzy jednodniowe wycieczki do Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#99 PostWysłany: 02 Maj 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ja polecam Kemping Miramare w Punta Sabbioni. Właściciele mili i nawet lekko zeszli z ceną za nocleg ;) w maju w standardzie cena jednej osoby za noc kosztuje 17 Euro, ale w tym standardzie jest samochód i prąd. Ja auta nie miałem (miałem za to rower) i mi obniżyli noc do 12 Euro, mimo, że wcześniej na Facebooku pisali, że nie przewidują zniżek. A o prąd nie trzeba się martwić, bo od 8:00 do 23:00 czynne są darmowe gniazdka, gdzie można telefon czy powerbanka naładować. W dodatku na kempingu jest dostęp do pitnej wody z kranu, więc tu też oszczędzamy i nie trzeba kupować wody w sklepie ;)

Dojazd do Wenecji faktycznie może być trochę droższy niż z Padwy czy Mestre, ale sam fakt płynięcia promem jest też dodatkową atrakcją, o czym nie miałem pojęcia, zanim tu nie trafiłem. Z kempingu Miramare 10 minut pieszo do przystani, z której w 35 minut płynie się promem nr 14 na sam plac San Marco ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja - nocleg
#100 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:40 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 32
Witam, szukam noclegu dla 3 osób w tym 3 letnie dziecko więc najlepiej ze śniadaniem. Pomyślałem żeby szukać jednak stricte w Wenecji a nie Maestro bo z tego co wyczytałem za wjazd do centrum się płaci ? I co oznacza centrum bo chce uniknąć jakiś dziwnych potem opłat a że będziemy tylko 3 dni to chce mocno pospacerować a nie szukać wrażeń gdzieś dalej bo dość mało czasu.

Dodatkowo da się wykupić jakiś 72h bilet na całą komunikację wodną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group