Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#81 PostWysłany: 28 Lut 2016 17:08 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Na MakeMyTrip widziałem w promocji pokoje w Wenecji za 32euro.

Wysłane z mojego V2 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wenecja
#82 PostWysłany: 29 Lut 2016 02:16 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
A do której kursuje komunikacja z Wenecji do Mestre, da się wrócić do hotelu po północy jak by miał ochotę zabawić dłużej?
Góra
 Profil Relacje PM off
George23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#83 PostWysłany: 29 Lut 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@becareful Z Hot. Autoespresso na dworzec w Mestre jest 5-6 minut z buta. Jest też możliwość dotarcia do Wenecji autobusem miejskim, do przystanku są max 2 minuty. Bilet na busa to 1,5 Euro w jedną stronę, na pociąg 1,25 Euro. I pociągi i busy jeżdżą bardzo często. Ja zawsze korzystałem z połączenie kolejowego. Jazda do Venezia Santa Lucia to ok. 15 minut i myślę, że spokojnie można stąd zacząć spacer po Wenecji. Jeśli komuś się śpieszy i chce od razu zacząć od Placu Św. Marka lub którejś z wysp, to przed wejściem na dworzec jest przystanek tramwaju wodnego. Ja jednak zawsze wybieram spacer, a ewentualnie później powrót vaporetto ;)
Pociągi jeżdżą do północy, potem jest jeszcze przez ok. godzinę połączenie autobusowe (coś w stylu autobus zamiast pociągu), potem jest dziura w rozkładzie do ok. 6 rano. Jak jeżdżą autobusy miejskie, nie wiem, ale podejrzewam,że są jakieś nocne (?)
Co do sklepów w Wenecji, to tak, są tam normalne sklepy (z normalnymi cenami), ale czasem trzeba trochę pochodzić zanim się na takowy natrafi. Nie są jakoś specjalnie ukryte przed wzrokiem turystów, ale należy się nastawić na dość długie kolejki do kas (takie jest przynajmniej moje doświadczenie w tym aspekcie) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#84 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:15 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Tomek Zien napisał(a):
W 2014 nocowaliśmy w opisywanym już na forum hotelu Aaron w Mestre. Na ten rok zdecydowaliśmy się na hotel Rigel na Lido.
Mestre jest dobre jak masz w planach przekimać, rano jechać na lagunę a wieczorem wrócić na kimanie. Jak chcesz np zwiedzać w ciągu dnia i wracać do hotelu a potem znów do Wenecji na wieczór to Mestre nie jest najlepszym pomysłem. Nas sytuacja zmusiła to trasa św. Marek - Mestre - św. Marek z 15 minutową wizytą w hotelu zabrała nam bez mała 2h. Główna wyspa jest droga, szukaj hoteli wokół -Lido, Murano, Giudecca i jak najbliżej przystani, wtedy transport do centrum ograniczysz tylko do vaporetto.



Witam, czy już jesteś po podróży? Możesz już coś więcej powiedzieć o tym hotelu i porównać komfort przemieszczania się tego hotelu i z Mestre?

A proszę jeszcze o info w jakich godzinach kursują tramwaje wodne vaporetto? Czy da się do tego hotelu wrócić takim tramwajem po północy?


Ostatnio edytowany przez becareful, 07 Mar 2016 13:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#85 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:23 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, @becareful post 35 pisz do @Smierz on już był, @Tomek pewnie też, pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#86 PostWysłany: 07 Mar 2016 14:28 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Wenecji: http://avm.avmspa.it/en

Polecam noclegi na Lido. Da się znaleźć tanio, a dużo przyjemniej niż w Mestre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#87 PostWysłany: 07 Mar 2016 15:31 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
PawelGa napisał(a):
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Wenecji: http://avm.avmspa.it/en

Polecam noclegi na Lido. Da się znaleźć tanio, a dużo przyjemniej niż w Mestre.



Przekonałem się do Lido, chcę dziś zarezerwować hotel, i ostatnie pytanie ląduje o 20.50 na Treviso, czy ja się jakoś o tej porze do tego hotelu dostanę?
Proszę o info czym i jakie bilety będę potrzebował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#88 PostWysłany: 07 Mar 2016 16:51 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Prześledź stronę komunikacji miejskiej, którą podałem. Są nocne vaporetti na Lido. Jeszcze doprecyzowując chodzi mi o Lido Di Venezia, nie Lido di Jeselo. Bilet pojedynczy na Vaporetti jest średnio opłacalny (7e) jeśli mieszkasz na Lido. Inne bilety:

12 hours €18
24 hours €20
36 hours €25
48 hours €30
72 hours €40
7 days €60


Ostatnio edytowany przez PawelGa, 07 Mar 2016 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#89 PostWysłany: 07 Mar 2016 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
becareful napisał(a):
Witam, czy już jesteś po podróży?

Nie, w tym roku do Wenecji lecimy dopiero 1 października.
Vaporetto pływają non stop, wieczorem i nocą też. Więc z dworców w Wenecji na pewno coś będzie. Tu powinieneś znaleźć wszystko http://muoversi.venezia.it/en/content/w ... imetable-0
Nie wiem jak z Treviso do Wenecji ale też pewnie jakieś shuttle jeżdżą. Tak na szybko znalezione, linia 351 http://www.atvo.it/index.php?lingua=en& ... %20treviso

Jeśli chodzi o bilety to tylko okresówki. Jednorazowy na łódkę to 7 jurków a dobowy 20 i pływasz do bólu.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#90 PostWysłany: 07 Mar 2016 17:40 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jest kilka firm i nawet euro taniej. Bilety na vaporetto są ważne też na autobusy w obrębie laguny od Mestre przez Lido i aż do Chioggii. Nawet 7-dniowe ważne na okaziciela.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#91 PostWysłany: 11 Mar 2016 00:03 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
PawelGa napisał(a):
Prześledź stronę komunikacji miejskiej, którą podałem. Są nocne vaporetti na Lido. Jeszcze doprecyzowując chodzi mi o Lido Di Venezia, nie Lido di Jeselo. Bilet pojedynczy na Vaporetti jest średnio opłacalny (7e) jeśli mieszkasz na Lido. Inne bilety:

12 hours €18
24 hours €20
36 hours €25
48 hours €30
72 hours €40
7 days €60



Te bilety kupuję na miejscu w automacie jakimś, czy mogę kupić przez internet żeby już się nie motać na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#92 PostWysłany: 11 Mar 2016 00:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
http://muoversi.venezia.it/en/content/prices
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#93 PostWysłany: 11 Mar 2016 01:34 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
le_szek napisał(a):
http://muoversi.venezia.it/en/content/prices


Jak zakupię on-line to oni mi te kartę wyślą do Polski? Jeśli tak to ile wysyłka trwa?
Gdzie można kupić na miejscu te karty, bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#94 PostWysłany: 11 Mar 2016 09:24 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W podanym przeze mnie linku masz listę lokalizacji automatów + link do punktów sprzedaży: http://muoversi.venezia.it/en/content/points-sale-0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#95 PostWysłany: 12 Mar 2016 11:28 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
le_szek napisał(a):
W podanym przeze mnie linku masz listę lokalizacji automatów + link do punktów sprzedaży: http://muoversi.venezia.it/en/content/points-sale-0


Widzę, że na dworcu S. Lucia spokojnie kupię, więc nie będę wariował z kupowaniem wszystkiego przez net. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#96 PostWysłany: 24 Mar 2016 12:19 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Czy komunikacja vaporetto i te wspomniane na forum bilety 1,2,3 i 7 dniowe upoważniają do korzystania z przysłowiowych gondoli, czy to są prywatne łódki i nijak się mają do vaporetto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#97 PostWysłany: 24 Mar 2016 12:27 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Bilety na vaporetto nie upoważniają do pływania gondolami(to sa prywatne łodki). Z tego co pamiętam kurs gondolą to 60-100 EUR.


Ostatnio edytowany przez yogibabu, 24 Mar 2016 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#98 PostWysłany: 24 Mar 2016 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jezeli masz na mysli te:

Image

To nie. Taka przejazdzka to ~80-100€.

Mozesz sie przeplynac traghetto - w kilku miejscach sa - przeplywa sie na druga strone kanalu za .50€ z tego co pamietam. Na stojaco.

Image
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#99 PostWysłany: 02 Kwi 2016 17:50 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
PawelGa napisał(a):
Prześledź stronę komunikacji miejskiej, którą podałem. Są nocne vaporetti na Lido. Jeszcze doprecyzowując chodzi mi o Lido Di Venezia, nie Lido di Jeselo. Bilet pojedynczy na Vaporetti jest średnio opłacalny (7e) jeśli mieszkasz na Lido. Inne bilety:

12 hours €18
24 hours €20
36 hours €25
48 hours €30
72 hours €40
7 days €60


Czy na tych biletach mogę jechać pociągiem trenitalia pomiędzy venezia mestre a venezia s.lucia, ewentualnie czy można na nich do treviso podjechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#100 PostWysłany: 02 Kwi 2016 20:26 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Do Treviso nie, do Mestre tak.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group