Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#61 PostWysłany: 22 Lut 2016 15:09 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
totti napisał(a):
Czy mając półtora dnia (obydwa przypadają na dzień wolny od pracy) płynęlibyście na Burano, Murano?


Czy na te Burano, Murano także na tych biletach dobowych można dopłynąć czy to już jest poza strefą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wenecja
#62 PostWysłany: 22 Lut 2016 15:24 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Maciek78 napisał(a):
No bez jaj z takim pytaniem :lol:
Jak dla mnie 1 styknie


1 dzień :shock: ? Na Wenecję i choćby 2 wyspy? Byłam całe 4 i tez nie zobaczyłam wszystkiego. Burano bardzo malownicza. Murano na drugim miejscu. A jeszcze jest Torcello, jak dla mnie super. Gdyby nie wysokie ceny noclegów i komunikacji, pomyślałabym o jeszcze jednym wyjeździe.

-- 22 Lut 2016 14:25 --

Mozna pływać do woli na wszystkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#63 PostWysłany: 22 Lut 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie działa na liniach "kolorowych" Alilaguna. Na kolorowe też są okresowki, ale odrebne.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#64 PostWysłany: 23 Lut 2016 13:00 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Czy na tych biletach dobowych można kursować z tego Mestre do centrum Wenecji?
I czy ten bilet 72 godzinny jest czy trzeciego dnia do północy.
Ile kosztuje i czym dojechać z lotniska Treviso do Mestre?[/quotE

1. Tak, oczywiście można jeździć na tych biletach dowolną ilość razy do centrum Wenecji.
Trzeba jednak każdorazowo w autobusie je ,,skasować,, tzn potwierdzić ważność biletów -tak nam powiedziano w informacji.
Przejazd trwa ok 15-20 minut jednym autobusem.
Zdarza się ,że na niektórych przystankach vaporetto trzeba je również ,,skasować,,
2.Bilety są ważne 72 godziny od MOMENTU skasowania ,a nie do północy. Czyli skasowałeś po raz pierwszy bilet np. o 10:23 - będzie ważny przez 3 dni również do 10:23.

3. My startowaliśmy z lotniska Marco Polo,więc tu nie pomogę.
4. Oczywiście na tych biletach możecie płynąć na Murano, Burano, Torcello, Lido...
My zaliczyliśmy je wszystkie w ramach odpoczynku dla zmęczonych nóg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#65 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
warto Waszym zdaniem wybrać się do Gallerie dell'Accademia? Czy polecacie jakieś inne muzeum/galerie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#66 PostWysłany: 24 Lut 2016 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Warto!

Oprocz tego polecam:
Scuola grande di San Rocco - wszedzie, po prostu wszedzie Tintoretto - bomba
kosciol pw. Swietego Pantaleona (San Pantalon) - fantastyczne sklepienie - wydaje mi sie ze za darmo jest, wszyscy turysci przebiegaja obok, nikt nie wchodzi...
i Scuola di San Giorgio - fantastyczny Carpaccio - tam to w ogole juz turystow nie ma

e: no i o Correr zapomnialem... - tez warto!

e2: W ogole to jest cos takiego jak chorus pass - 12 euro za osobe / 8 euro za studenta i daje nam wstep do kilkunastu weneckich kosciolow (3 euro wstep bez passa). Wazna jest rok wiec mozna sobie na 2 wyjazdy wykorzystac, albo dac komus pozniej zeby zajrzal do tych nieodwiedzonych przez nas. Warto kupic jak ktos dluzej niz na 1 dzien do Wenecji przyjezdza.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#67 PostWysłany: 24 Lut 2016 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
a jakieś inne ciekawe kościoły w Wenecji, które warto odwiedzić...rozumiem że wstępy do większości płatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#68 PostWysłany: 24 Lut 2016 21:22 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
San Zaccaria - krypta zalana wodą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#69 PostWysłany: 24 Lut 2016 21:32 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Santa Maria de la Salute, polecam wejście na wieżę za 3 euro. Gotycka bazylika Santa Maria del Frei w najstarszej dzielnicy Wenecji. Synagoga w Getto.



Wysłane z mojego V2 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#70 PostWysłany: 24 Lut 2016 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
bazylika dei Santi Giovanni e Paolo. Nie działają w nim żadne karty itp. W 2014 wstęp kosztowal 2,5€.
Santa Maria Maggiore + wieża.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#71 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:22 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Proszę o namiar na jakiś dobry hotel w centrum Wenecji, gdzie się zatrzymywaliście i co polecacie? Czy ewentualnie jak koszta nie pozwolą zakotwiczyć w centrum czy Mestre wydaje się odpowiednim miejscem wypadowym? Czy np. wypady na wieczorne spacery po Wenecji to nie za daleko osiadać w Mestre?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#72 PostWysłany: 26 Lut 2016 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
W 2014 nocowaliśmy w opisywanym już na forum hotelu Aaron w Mestre. Na ten rok zdecydowaliśmy się na hotel Rigel na Lido.
Mestre jest dobre jak masz w planach przekimać, rano jechać na lagunę a wieczorem wrócić na kimanie. Jak chcesz np zwiedzać w ciągu dnia i wracać do hotelu a potem znów do Wenecji na wieczór to Mestre nie jest najlepszym pomysłem. Nas sytuacja zmusiła to trasa św. Marek - Mestre - św. Marek z 15 minutową wizytą w hotelu zabrała nam bez mała 2h. Główna wyspa jest droga, szukaj hoteli wokół -Lido, Murano, Giudecca i jak najbliżej przystani, wtedy transport do centrum ograniczysz tylko do vaporetto.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#73 PostWysłany: 26 Lut 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Ja się z tym raczej nie zgadzam. Trudno jest generalizować, ale z moich doświadczeń wskaźnik cena-jakość jest zdecydowanie na plus dla Mestre. Ceny są niższe niż w samej Wenecji. Wiele hoteli też bardzo stara się o jakość, bo muszą mieć dobre atuty żeby konkurować z obiektami weneckimi. Darmowe wi-fi, często parking, no i dobre (a nie typowe włoskie) śniadanie + do tego miła dla portfela cena, to według mnie jest już bardzo duży atut, dla którego warto rozważyć nocleg właśnie w Mestre. Jeśli wybierzesz któryś z hoteli położonych bardzo blisko głównej stacji kolejowej Venezia-Mestre, to nie zajmuje to strasznie dużo czasu. Z dotychczasowych swoich "weneckich" doświadczeń hotelowych, polecam Hotel Autoespresso ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#74 PostWysłany: 26 Lut 2016 11:38 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Ja polecam hotel Mercure Venezia Marghera, wile osób z forum jest członkiem Le clube Accor, za wypad w lipcu 2015r. na 2 doby/2 osoby ze śniadaniem w błyskawicznej wyprzedaży płaciliśmy łącznie 120E. Pod hotelem przystanek i autobus (prawdopodobnie nr.6) jedzie bezpośrednio do dworca autobusowego w Wenecji, czas przejazdu ok 15-22 minut. Hotel o wysokim standardzie, dobre śniadania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#75 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:43 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Z którego z wymienionych tu hoteli Aaron, Autoespresso, Mercure Venezia Marghera jest najlepszy dojazd do centrum Wenecji. I ile faktycznie trwa dojazd do centrum, piszecie o 15-20 minutach, znowu ktoś inny napisał że przeszło 2 godziny zajął mu kurs do hotelu i z powrotem!
Czy dworzec w Wenecji to już miejsce dobra na początek spacerów po Wenecji czy nadal to jest spora odległość do najciekawszych miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#76 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Z dworca (pi razy drzwi, można iść i dłużej) masz jakieś 1,5 km do mostu Rialto, trochę ponad 2 km do Placu Św. Marka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#77 PostWysłany: 28 Lut 2016 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Autobus z okolic dworca Mestre do dworca autobusowego w Wenecji jedzie ok. 20-30 w zależności od pory / korków/ itp. Nam zajęło 2h bo startowaliśmy z placu św. Marka, najpierw ponad 20 minut vaporetto, potem czekanie na autobus ok. 10 min, jazda do Mestre i 5 min z przystanku do hotelu. Dlatego trasa San Marco - Aaron Mestre - San Marco zajęła nam w sumie ok. 2h.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#78 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
1) Czy w Wenecji (nie w Mestre) jest jakiś większy supermarket?

2) Czy są jakieś publiczne miejsca gdzie można podłączyć sie gratis do WIFI?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#79 PostWysłany: 28 Lut 2016 16:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ad.1 są coopy, bawne Bille:
1) nad Giudeccą: https://goo.gl/maps/oHZoCZ6uKXp
2) przy stonkostradzie z dworca na San Marco https://goo.gl/maps/eJrTDCtCjp52
3) koło szpitala: https://goo.gl/maps/U5km39P8Qy92

Wielkiego wyboru towarów, ani rewelacyjnych cen tam nie ma, ale to moim zdaniem najlepsze, co możesz spotkać w Wenecji pod zakupy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#80 PostWysłany: 28 Lut 2016 17:06 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Na M

Wysłane z mojego V2 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group