Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#21 PostWysłany: 28 Sie 2014 16:36 

Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Albo pociag- za 16.20 EUR masz podroz w 2 strony dla 2 osob z Padwy do Wenecji na 02.09.2014.
www.trenitalia.com
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 28 Sie 2014 23:09 

niebieski
muguete napisał(a):
Albo pociag- za 16.20 EUR masz podroz w 2 strony dla 2 osob z Padwy do Wenecji na 02.09.2014.
http://www.trenitalia.com

no tak tylko zapomniałem dodać ze nas jest 4ka. wiec pociąg juz tak bardzo sie nie oplaca. znalazłem parking za 21euro 500m dalej przy 4os chyba nie znajdę nic taniej jak 5euro (nie liczac paliwa)

-- 28 Sie 2014 23:10 --

Kopciuszek napisał(a):
Ja bym bral autobus podmiejski z Padwy...
Jezdza czesto, nie sa mega drogie, a czas napewno oszczedzisz ;)

na czym polega oszczednosc czasu?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 29 Sie 2014 14:06 

PablitoR napisał(a):
A ja mam pytanie o komunikację miejską. Przeglądam fora i widzę różne ceny biletów 72h. Ile one w końcu kosztują? Raz jest informacja, że 18 euro z jakąś kartą, innym razem, że 25 euro, a ja wchodząc na stronę http://www.veneziaunica.it odnalazłem możliwość zakupu takiego biletu za 40 euro...

Dokładnie tyle - 40 e (na tramwaje wodne + autobusy):

Tourist travel cards of public transport Actv are :

20,00 € - 1 DAY (24HOURS) TRAVELCARD

30,00 € - 2 DAYS (48HOURS) TRAVELCARD

40,00 € - 3 DAYS (72 HOURS) TRAVELCARD

60,00 € - 7 DAYS TRAVELCARD

20,00 € 3 DAYS YOUTH CARD: ROLLING VENICE*

Ta ostatnia opcja jest możliwa, kiedy masz mniej niż 29 lat. Należy wtedy dokupić książeczkę zniżkową Rolling Venice (za 4 e) i następnie bilet za 20 e. Ponadto ta książka zapewnia dodatkowe zniżki w samej Wenecji (z tego co widziałem można uciąć np. 1 e przy wejściu na punkt widokowy na San Marco)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 29 Sie 2014 14:27 

Zbanowany
w Wenecji może żadna, ale w Padwie zdecydowanie szybciej sie wydostaniesz sie autobusem niz chocby swoim autem. oraz - nawet w przypadku 4 os. - oszczednosc kasy. bilet na autobus cos ok 4€. Z Karnetem 10x (zostana wam 2 bilety) jeszcze taniej. Z Mestre troche ponizej 2 €. Tak więc 4 x 4 x 2 = 32. A benzyna i parking już dają podobną sumę. plus jeszcze dojazd z mestre (kolejna oszczędność czasu, wsiadacie w ten sam autobus/pociąg co w Padwie )
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 16 Kwi 2015 13:11 

Witam, mam pytanie będę w Wenecji od 12-16 maja, ma ktoś może jakieś propozycje na fajne malutkie miasteczka w okolicy Wenecji. Chciałbym pozwiedzać coś typowo Włoskiego, zaznaczam, ze będę autem tam. Dzięki za pomoc.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 213
Kilometry: 249 545
Mam kupiony pociąg z Bolonii do Wenecji, przyjazd o 10.35 i powrót o 00.08 więc na miejscu jest jakieś 14 godzin. Trochę to dużo i zastanawiam się bo widzę że mój pociąg będzie przejeżdżał przez Padwę, warto w niej wysiąść i dopiero potem dojechać do Wenecji?

I czy będąc w Wenecji warto się wybrać na wyspę Burano?
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 15 Paź 2015 09:10 

niebieski
Czy warto jechać do Wenecji na pełne cztery dni? Gdzie polecacie szukać noclegu? Lepiej zaoszczędzić i mieszkać w Mestre dojeżdżać codziennie czy wydać więcej i spać jednak w samej Wenecji?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 15 Paź 2015 09:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 404 754
Ja byłem ostatnio 4 dni i się nie nudziłem. Ale wiadomo że jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki. Musisz sobie skalkulować, czy opłaca ci się dojeżdzać, czy róznica jest na tyle duża. W samym Mestre nie ma właściwie nic ciekawego. Na dodatek wyspa w nocy również jest urocza, zdarzają się nocne przypływy na placu św. Marka... tego raczej nie uświadczysz śpiąc w Mestre. Noclegu możesz szukać na każdej stronie chyba którą wymieniamy na forum. Zacznij od booking.com żeby ustalić poziom cen, następnie możesz sprawdzić na: http://www.fly4free.pl/tag/hotel4free/ (tam zakładka noclegi) - porównywanie cen pomiędzy różnymi serwisami hotelowymi.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 15 Paź 2015 09:43 

niebieski
Dzięki za odpowiedź :-)
A gdyby chodziło o ważne wydarzenie takie jak zaręczyny ;-) polecalibyscie Wenecje? Jeśli tak czy macie pomysł na jakieś dobre do tego miejsce?
I czy lepszy byłby kwiecień czy lipiec?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 15 Paź 2015 10:48 

niebieski
Wenecja w lipcu to jak autobus miejski o 15:00
Wenecja w kwietniu - to jak ten sam autobus o 14:00
:D

Co do zaręczyn - ciężko sugerować. Jedni się zaręczają lecąc ze spadochronem, inni w pijackim amoku a inni przy zachodzie słońca. Każde miejsce dobre byle dobrze to zorganizować
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#31 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Loty: 19
Kilometry: 36 462
totti napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :-)
A gdyby chodziło o ważne wydarzenie takie jak zaręczyny ;-) polecalibyscie Wenecje? Jeśli tak czy macie pomysł na jakieś dobre do tego miejsce?
I czy lepszy byłby kwiecień czy lipiec?

Jak najbardziej Wenecja na zaręczyny, ale raczej nie w najpopularniejszych miejscach bo tam będą się przewalać tłumy i z romantycznego nastroju nici. No chyba, że dziewczyna lubi być w centrum uwagi. Polecam po prostu zapomnieć o mapie i trochę się zgubić, na pewno znajdziesz wtedy jakiś miły zakątek z fajnym widokiem i wtedy będzie dobry moment na pierścionek ;) Nawet wzdłuż głównego kanału są fajne pomosty, na których zazwyczaj nie ma ludzi, a widoki piękne :)
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 15 Paź 2015 12:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 404 754
Dokładnie - przez 4 dni zauważysz, że tłumy przewalają się głównie po wyznaczonych szlakach turystycznych. To ci, którzy dojeżdzają z Mestre :lol: W lipcu jest gorąco - ponad 30. Ale da się przeżyć. W kwietniu może być róznie. Możesz trafić na 25+ a możesz na deszcz. Również uważam że Wenecja nadaje się na zaręczyny.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 15 Paź 2015 12:22 

niebieski
Na zaręczyny Wenecja fajna. Cóż-tłumy nawet w marcu, ale jw na głównym szlaku. Może przemyślisz rejs na Burano-piękna, kolorowa wyspa, i mniej zatłoczona a nastrój jest :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 13 Lis 2015 09:51 

niebieski
W tym momencie planuje być w Wenecji półtora dnia. Przyjazd około 11 rano, nocleg i wyjazd w środku dnia następnego do Florencji.
Czy polecacie jakiś konkretny plan zwiedzania przy takiej ilości czasu?
W jakiej dzielnicy Wenecji szukać najlepiej noclegu, co polecacie?
I ostatnie pytanie czy w związku z tym, że przez Canale Grande nie da się przejść suchą nogą ;-) warto w tym konkretnym przypadku kupić bilety na 24h?
Czy jest coś takiego jak bilety studenckie?
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:57 

Hej,w zeszłym tygodniu wróciliśmy z Wenecji i mogę podzielić się moimi doświadczeniami.
Nocowaliśmy w hotelu Aaron w Mestre - dwa kroki od dużego dworca kolejowego i przystanków autobusów dojeżdżających bezpośrednio do Wenecji (nr2) oraz na lotnisko Marco Polo (nr15).
To był świetny wybór,bo hotel naprawdę kapitalny. Niewielki,spokojny,bardzo czysty,nowocześnie wyposażony ( nawet w lodówkę) z obfitymi śniadaniami i przemiłą obsługą.
W pobliżu duży supermarket.
Wybrałabym po raz drugi ten hotel .
I tak cały dzień spędzaliśmy w starej Wenecji,a na noc dopiero lądowaliśmy w hotelu.
My byliśmy w Wenecji 2,5 dnia i zdecydowaliśmy się na kupienie biletów na 48 h.
Obejmują one zarówno autobusy jak i vaporetto.
Uważam ,że warto było wydać te pieniądze.
Pływaliśmy wzdłuż i wszerz po Canale Grande ( i rano i o zachodzie słońca widoki niezapomniane)
Popłynęliśmy na Burano ,Murano (przy okazji: pływa tam vaporetto nr 12 z dostępem do toalety,co czasem się przydaje?) i Lido.
Dużo łaziliśmy po Wenecji również pieszo. A że przystanków vaporetto jest naprawdę dużo ,mogliśmy przemieszczać się nawet po 2-3 przystanki ,żeby trochę odpocząć i wylądować w innej dzielnicy.
Do bazyliki św Marka weszliśmy z biegu, po godz 16. Zerowa kolejka.
Większość kościołów można zwiedzać bezpłatnie.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 13 Lis 2015 15:53 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 81 095
totti napisał(a):
W tym momencie planuje być w Wenecji półtora dnia. Przyjazd około 11 rano, nocleg i wyjazd w środku dnia następnego do Florencji.
Czy polecacie jakiś konkretny plan zwiedzania przy takiej ilości czasu?
W jakiej dzielnicy Wenecji szukać najlepiej noclegu, co polecacie?
I ostatnie pytanie czy w związku z tym, że przez Canale Grande nie da się przejść suchą nogą ;-) warto w tym konkretnym przypadku kupić bilety na 24h?
Czy jest coś takiego jak bilety studenckie?

-Przy tej ilości czasu osobiście polecam poszwędać się gdzie nogi poniosą. Po Wenecji chodzi się trudno nawet z GPSem (subiektywnie ofc), więc sztywny plan mógłby sprawić, że się tylko sfrustrujesz ;)
-Moim zdaniem nocleg na wyspie z punktu widzenia ograniczonego czasu będzie najlepszym wyborem.
-Nam wystarczyła 70 min przejażdżka po Canale Grande. Bilet za 7,5 do kupienia przy każdej stacji w automacie lub kasie. Nie było, z tego co się zdążyliśmy zorientować, zniżek studenckich.

#37 PostWysłany: 16 Lis 2015 09:55 

niebieski
Jeśli możecie to doradźcie w kwestii Vaporetto.
Czy bilet za 20E obowiązuje pełne 24h czy tylko do północy dnia zakupu?
Zastanawiam się jaki bilet kupić.
Będziemy półtora dnia.
Mamy legitymację studenckie, ale szkoda kupować za prawie 30E bilet na pełne trzy dni...
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 18 Lis 2015 22:57 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Bilet jest ważny pełne 24 godziny.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 18 Lis 2015 23:11 

Tak,pełne 24 h.Nam się udało rano następnego dnia na 48 h bilecie dojechać jeszcze na lotnisko Marco Polo (a dokładniej wysiedliśmy przystanek przed nim w Tessera)
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 20 Lis 2015 10:01 

niebieski
Czy kupując bilet na 24h jest on ważny od godziny zakupu czy jeszcze go kasuje i wtedy drukuje się godzina?
Uważacie, że mając półtora dnia warto płynąć na Murano i Burano? A może na same Murano (chyba jest przesiadka na Murano, ale nie do końca rozumiem ich mapkę Vaporetto)?
 Relacje PM off  

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość